Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Doktorun beni değiştir demeye başlamış canım...

Canım benim Allah kaldıramayacağı yükü kuluna vermezmiş derler.. bizim de demek ki zamanımız var daha.. Öyle ki gerçekten evliliğinin ilk aylarında hamile kalanlar nasıl oluyor diye düşünmekten kendimi yedim durdum. ama nafile ...Vakit gelince Allah nasibimizi Fizan'dan alır, gelir kalbe koyar..
aynen canım dusunuyorum evlılıgın ılk aylarında bebek ıstemeyısımı aman bıse olduysa kaçtı ettiyse ya kalırsam korkusunu :KK70: şimdi bıde bekleyıse bak :KK70:

Çok sağol canım, depresyon battaniyesinin altına girip sıcak su torbasıyla bütünleşmeyi düşünüyordum aslında 🙈 Nutella aylar oldu almayalı, birkaç haftadır da diyet yapıyordum ama bakalım deli gibi bir şeylerle bozabilirim ne yapsam yeridir şu an 🤣 deneyeceğim canım dediğin gibi yapmayı da. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah
Sicak su torbasi candir 😂😂
Valla kuzu ben bes alti ay cok dikkat ettim, baktim daha kotu oluyo saldim. Cok kilo verdim, saglikli beslencem diye bisey yiyemez oldum. Oda hic iyi degil.
Sana nutella dedim gititm bi kasim ben yedim 😂

Kızlar ❤️ Şubat başı gebeliğimi öğrenmiş ama beta 150den 50ye düşünce malum olmadı.. doktor da rahmimin tam ortasında miyom olduğunu, sorunun bu olduğunu söylemişti. Operasyon gerekiyordu. Adetin sökülsün temizlen gel ayrıntılı inceleyelim dedi. Gittim ve miyom yok 😅 yani yokmuş, olsa illa çıkacakmış. Doktor sanki başka bir insan geldi dedi, aradaki farkı aşağıya koyacağım 😁 Rahmim çok temizmiş hatta yumurtam bile olmuş😁 Ama kültür testi yaptık ve rahim ağzında çok küçük bir yara varmış. Onları tedavi edeceğiz önce 🙏🏻 Marttaki adetimin 2. de tüm hormon testleri yapılacak.Sonra da doktor kontrolünde yumurta takibi ile ilerleyeceğiz. İlk foto miyom gördüğümüz, ikinci bugünki tertemiz olan. Yalnız doktorun yanılması çok normal değil mi, ben bile top gibi bir şey görüyorum.
Süper bir gelişim, tebrik ederim.. hayılrısı ile yaranız geçer hamile de kalırsınız en kısa zmanda :))))

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo @fiona13 @Mordus Cartedor Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil @GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Cnm benimmm cok üzüldüm ya senden çok umutlu olanlardan biri de bendim 😔olsun kuzum vardır Rabbım bir bildiği illaki ben de kızımı 2 bucuk yıl bekledim ama ne kadar beklersen kavuşman o kadar güzel olacak bunu bil . Insallah alacağız o sevinçli haberini bir gün hakkında hayırlısı olsun güzelim yılmak yok yola devam umudumuz hep taze kalsin😘😊

Kızlar anlık foto atayım dedim,hepimizin moral toplamaya ihtiyacı var 💞 güzel günler yakın inşallah 🤲🙏

Eklentiler

• 161399612897446692135147398041.jpg
    161399612897446692135147398041.jpg
    189,5 KB · Görüntüleme: 45
Canım iyi ki yazdın ben de seni merak ediyordum bugün yazacaktım hatta sana, miyom olmamasına çok sevindim demek ki başka bir şeydi o görülen ve adetle atıldı çok şükür 🤲 düşüğün sebebi araştırılacak mı peki pıhtılaşma vs. Bakacaklar mı? Sen asprin içiyor muydun?
Canım yani nasıl araştırmalar yapılacak hiç bilmiyorum. İlaç falan kullanmıyorum. Burada hep okuyorum pıhtılaşma diye bir şey varmış. Acaba adetin 2. günü ona mı bakılıyor? Tüm hormonlara bakalım dedi. İlk düşük zaten normal sayıldı, bunda da bi tık daha fazla test yaptırmak istiyor doktor ama ne testleri hiç bilmiyorum 🤷‍♀️

Arkadaşlar ben korunmayı her bıraktığımfa hemen hamile kalıyordum.Tekrar bebiş düşünmeye başladığımda 2 ay içinde hamile kalmadım prolaktin seviyem den dolayı,ben sistemik lupus hastasıyım ve hiperprolaktinemi var.Yaşım 40 bazı arkadaşlar beni bilir 2 bebeğimde trizomi18 olduğu için gebeliği sonlandırmak zorunda kalmıştım.Bebek büyük olduğu için suni sancı vereceğiz demişlerdi.Allah'ım o günleri kimseye yaşatmasın bebeğimi WC de lazımlığın içine düşürdüm ve o görüntüsü inanın gözümün önünden hiç gitmiyor 😔Sonrasında kürtaj olmak daha çok korkutuyor.Çünkü kürtaj sonrası bir çok problem yaşayanları duydukça acaba bende de bir problem var mı diye düşünmek daha zor oldu.2 kürtaj sonrasında 3 kere kimyasal gebelik geçirdim.Kimyassl gebelik bence içlerinde en masumu gibi geliyor bana,sakın kendinize haksızlık etmeyin.Üzüntüler vücudumuzdaki her organımız etkiliyor ve bize hastalık olarak geri geliyor.
Hep kendime hatırlattığım sözü sizinlede paylaşmak istedim.
Üzülme der Mevlana ve devam eder, bir yanda korku bir yanda ümit varsa iki kanatlı olursun, tek kanatla uçulmaz zaten.
Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil, kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır. Niye kederlenirsin? (Hz. Mevlana)
çok çok üzücü şeyler gerçekten beterin beteri var diyorlar öyle sanırım :KK43: ben de kimyasal ile kaldığım için kendimi şanslı görenlerdenim, allah beterini yaşatmasın :KK43:

Canım yani nasıl araştırmalar yapılacak hiç bilmiyorum. İlaç falan kullanmıyorum. Burada hep okuyorum pıhtılaşma diye bir şey varmış. Acaba adetin 2. günü ona mı bakılıyor? Tüm hormonlara bakalım dedi. İlk düşük zaten normal sayıldı, bunda da bi tık daha fazla test yaptırmak istiyor doktor ama ne testleri hiç bilmiyorum 🤷‍♀️
Anladım canım, pıhtılaşmanın regl ile alakası yok herhangi bir günde bakılıyor. Bence her ihtimale karşı coraspin kullanmaya başla 2 düşükte pıhtılaşmadan şüpheleniyorlar çünkü

Canım doktor daha iyi bilir ama ilk hafta sanırım bariyer yöntem kullanın diyorlardı ne olur ne olmaz diye. Adetin kaçıncı günü başladığına göre de frğişiyor herhalde. Doktor iyi biliyordur sen bana bakma şimdi hatırladım ben de 6 7 yıl kullandığım için ilk aydaki durumu unutmuşum herhal 🤷
tamam kuzum :KK68:

Canım benim Allah kaldıramayacağı yükü kuluna vermezmiş derler.. bizim de demek ki zamanımız var daha.. Öyle ki gerçekten evliliğinin ilk aylarında hamile kalanlar nasıl oluyor diye düşünmekten kendimi yedim durdum. ama nafile ...Vakit gelince Allah nasibimizi Fizan'dan alır, gelir kalbe koyar..
Öyle gerçekten. Biz ne kadar kafamıza takarsak takalım hayırlısı ne zamansa öyle olacak. Çok teşekkürler 🤗🤗
Sicak su torbasi candir 😂😂
Valla kuzu ben bes alti ay cok dikkat ettim, baktim daha kotu oluyo saldim. Cok kilo verdim, saglikli beslencem diye bisey yiyemez oldum. Oda hic iyi degil.
Sana nutella dedim gititm bi kasim ben yedim 😂
Ay yok o kadarı da fazla 🙈 hiç o kadar kasamam valla ben biraz eşimle beraber yapayım diye başladım bu işe 🙈 çok uzarsa bırakırım zaten. Yarasın canım afiyet olsun, bu regl ben de bol çikolatalı bi tatlı patlatayım diyorum 🙈
Cnm benimmm cok üzüldüm ya senden çok umutlu olanlardan biri de bendim 😔olsun kuzum vardır Rabbım bir bildiği illaki ben de kızımı 2 bucuk yıl bekledim ama ne kadar beklersen kavuşman o kadar güzel olacak bunu bil . Insallah alacağız o sevinçli haberini bir gün hakkında hayırlısı olsun güzelim yılmak yok yola devam umudumuz hep taze kalsin😘😊
Canım benim ya çok sağol, umutlarınızı boşa çıkardım valla 🥺 çok haklısın canım ne kadar beklersek bizim için o kadar kıymetli o kadar özel olacak. İnşallah hepimiz burada paylaşacağız sevincimizi . Umutluyum yine yeni aya hazırlanacağım artık kısmet 🤷

X