Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Ay okurken sinir oldum iğnenin kiste sebep olabilme ihtimalinin olduğunu biz bile biliyoruz 😶 cidden bazıları insanı sınıyor. Başka bi doktor seçeneğin varsa lütfen değiştir 😢

Ayy canım benim iki kere okudum mesajını ikisinde de ağlattı beni çok duygulandım sağolasın.. gerçekten öyle, insan o zaman daha çok kıymetini değerini anlıyor. Sadece üzüntüm bari bu konuda bu kadar uğraşmasaydım diye, ama olsun, dediğin gibi belki biz anne olduktan sonraki zorlukları yaşarken bile bunları hatırlayıp daha da güçleneceğiz. Nazlı çıktı bizim bebeler, göbek adını nazlı koyacağım bu gidişle 😬
Evet kız olursa toplucana Naz-Nazlı koyalım 🤭 eşim de bence Nazlı koyalım kız olursa demeye başladı çok nazlandı bizim bebişler bi doğsunlar onların totosunu ısırcam 😎

A
hayır adet söktürücü
  • Ağrılı ve zor geçen adet dönemleri,
  • Adet düzensizliklerinin geçmesine,
  • Adet öncesi sendromlarda, anormal rahim kanamaları,
  • Hormon yetersizliğinden kaynaklanan kısırlık durumlarının tedavisini ile ilgili bir ilaçtır.
Allah allaaahhh kararsız kaldım ya çok. Hep Rahim kalımlaşması için kullanmışlar bunu bebek ttutunsun diye.

Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Ay canım doktora çok sinirlendim valla. Biz bile biliyoruz iğneye rağmen çatlama olmayabilir diye. Bir de seni iğneyi vurmamakla itham ediyor. Kesinlikle aynı dilden konuşmuyorsunuz. Bence tedavi sürecinde doktora güven ve iletişim çok önemli ya. Kesinlikle imkanın varsa değiştir bu doktoru yoksa da zorla şartları böyle faydasından çok sinir stres ve zararı oluyor sana.

Ama kist için canını hiç sıkma. Düzelecek o, normalde de olabiliyor diyorum ya bir iki adetle atılır normalde. Hiç bozma moralini. O varken de yeni yumurtlama olur ekstra bir zaman da kaybetmezsin diye biliyorum.

Evet kız olursa toplucana Naz-Nazlı koyalım 🤭 eşim de bence Nazlı koyalım kız olursa demeye başladı çok nazlandı bizim bebişler bi doğsunlar onların totosunu ısırcam 😎
Valla erkek olsa bile Nazlı koyalım diye dalga geçtik biz de 🤣 şimdi insan anlamaya başlıyor nazlı isminin neden bu kadar olduğunu bence çok haklılar 🤣

Kızlar ben burdamı okumustum ya İstanbul Pendik bölge hastanesinde bı doktor onermsti biri kimdi o 😂

ulen boşunamı kürek çekiyoz şimdi çeliştim yaaaaaa
Canım doktor daha iyi bilir ama ilk hafta sanırım bariyer yöntem kullanın diyorlardı ne olur ne olmaz diye. Adetin kaçıncı günü başladığına göre de frğişiyor herhalde. Doktor iyi biliyordur sen bana bakma şimdi hatırladım ben de 6 7 yıl kullandığım için ilk aydaki durumu unutmuşum herhal 🤷

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo @fiona13 Mordus Mordus Cartedor Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil GeminiWoman GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Ağla kuzum. Dökülür rahatlarsın. Bende tamam alıştım negatife diyorum ama her reglde 5gün boyunca en ufak şeye ağlayarak geçiyo. O bebişler buraya gelecek inşallah. Yol çok uzun çok dikenli ama sonu bahar bahçe. 🥰😍🌱🌼

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo @fiona13 Mordus Mordus Cartedor Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil GeminiWoman GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Canimmm benim. Bu bir kac gun sevdigin seyler yapmaya calis, kendine bakimlar yap, bi kasik nutella ye.
Fazla dusunme hersey olucagina variyo.
Bizde seni seviyoruz kuzu❤️

Tatlım tabii ki üzülmemek imkansız her ay kısır döngü yaşıyoruz. Ama ben düşük yaptığım ay dedim ki bi daha negatif gördüğümde bu kadar üzülmicem. O kadar kötü bişeymiş ki o hayal kırıklığı. Allah verecekse sağlıkla versin. Vermiyorsa da mutlaka güzelleştirip de verecektir. Sıkma güzel canını, zamanını bekliyor nazlı bıdıklar 🥰

Ağla kuzum. Dökülür rahatlarsın. Bende tamam alıştım negatife diyorum ama her reglde 5gün boyunca en ufak şeye ağlayarak geçiyo. O bebişler buraya gelecek inşallah. Yol çok uzun çok dikenli ama sonu bahar bahçe. 🥰😍🌱🌼
Baya bi ağladım ya sümüklü sümüklü 🤣 daha iyi gibiyim ama üzgünüm tabi. İlk regli görür görmez böyle oluyorum ben de. Regl zamanlarım zaten normalde de çok duygusal geçerdi benim aynı dediğin gibi. Şimdi iyice böyle oluyor hormonların da etkisiyle. İnşallah gelecekler bakalım kendileri kaybederler bizimle geçirecekleri zaman azalıyor haberleri yok 🙄
Canimmm benim. Bu bir kac gun sevdigin seyler yapmaya calis, kendine bakimlar yap, bi kasik nutella ye.
Fazla dusunme hersey olucagina variyo.
Bizde seni seviyoruz kuzu❤️
Çok sağol canım, depresyon battaniyesinin altına girip sıcak su torbasıyla bütünleşmeyi düşünüyordum aslında 🙈 Nutella aylar oldu almayalı, birkaç haftadır da diyet yapıyordum ama bakalım deli gibi bir şeylerle bozabilirim ne yapsam yeridir şu an 🤣 deneyeceğim canım dediğin gibi yapmayı da. Hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.
Tatlım tabii ki üzülmemek imkansız her ay kısır döngü yaşıyoruz. Ama ben düşük yaptığım ay dedim ki bi daha negatif gördüğümde bu kadar üzülmicem. O kadar kötü bişeymiş ki o hayal kırıklığı. Allah verecekse sağlıkla versin. Vermiyorsa da mutlaka güzelleştirip de verecektir. Sıkma güzel canını, zamanını bekliyor nazlı bıdıklar 🥰
Ah randomcum çok haklısın. Gerçekten çok üzgünüm kaybın için. Kesinlikle ben de hep öyle dua ediyorum ama hiç gebe kalamadığım için ister istemez o duyguyu yine yaşıyor insan. Sağlıkla devam etsin olacaksa sağlıkla olsun diyorum. İnşallah hepimiz o güzel günleri göreceğiz, çok sağol 🙏🙏

Ay canım doktora çok sinirlendim valla. Biz bile biliyoruz iğneye rağmen çatlama olmayabilir diye. Bir de seni iğneyi vurmamakla itham ediyor. Kesinlikle aynı dilden konuşmuyorsunuz. Bence tedavi sürecinde doktora güven ve iletişim çok önemli ya. Kesinlikle imkanın varsa değiştir bu doktoru yoksa da zorla şartları böyle faydasından çok sinir stres ve zararı oluyor sana.

Ama kist için canını hiç sıkma. Düzelecek o, normalde de olabiliyor diyorum ya bir iki adetle atılır normalde. Hiç bozma moralini. O varken de yeni yumurtlama olur ekstra bir zaman da kaybetmezsin diye biliyorum.
İnşallah canım kist patlasın yeterki. Çok oyaladı beni bu kadın.

Sen adet mi oldun şimdi 😔 ağrın var mı? Kaçıncı gündesin erken mi oldun acaba.. Çok üzüldüm canım ya ne zaman gidiyorsun doktora hemen baktır bence inşallah bir şey çıkmaz. Ne diyeyim bende çok ağladım sinirimden gelince 🤦‍♀️

X