Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo fiona13 fiona13 Mordus Mordus @Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil @GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
canım bir zamanı var ve olacak emın ol . yumurtan guzel gelısıyor belkı bıdakı ay tutacak bız yılmadan sıkılmadan denıcez. esın destek cok guzel. ben her doktor cıkısı ona sankı hesap verır gıbı sankı buyuk bı sıkıntı olmadıgına ınandırmak ıster gıbı doktor gıbı acıklama yapıyorum mesala. eşimde bana destek ama sankı benı suclu gorucekmıs gıbı psıkolojım var. ki bılıyorum desteğini ama ıcım rahat etmıyor ıste. doktor tekrardan klomen denıcek belkıde acele etme bole uzulmek ıcın. kotu dusuncelerede yer verme. mart kampanyasına katılırsın en kotu reglı olursan :KK70: suan uzulcen ama hemen toparlanıp moda giriceksın unutma. illakı bulusucak o yumurtalar

Kızlar selam dün akşam ilişkiden sonra gece wcye kalktığımda lekelenme olmuş. Ateşimi de takip ediyordum, sabah ölçtüm düşüşe geçmiş yani regl gelecek. Bugün yarın olurum herhalde. Henüz doktora söylemedim bu ay ne yapacağız bilmiyorum. Eşimle konuştum ağladım baya bi. Sağolsun çok destek oldu, o da üzgün tabi. Bu ay ileri aşamaya geçiyoruz o zaman dedi ben de ürolojiye bi gözükeyim dedi. Aslında değerleri iyi demişti kadın doğum doktoru ama yine de işin uzmanı görse iyi olabilir. Bilmiyorum gerçi sorun bende zaten net o kısım da. Yine de insan neden diye sorguluyor bilse de sebebi.

Yani gerçekten çok üzgünüm. Hayatta istediğim bir şeyim de kolay olsa şaşardım zaten. Demem o ki 3 yumurta 5 yumurta tek yumurta fark etmiyor. Olmayınca hiçbiri olmuyor işte. Neyse sağlık olsun diyelim.

İyi ki burası var, şu üzüntüyü hayal kırıklığını buradaki insanlar anlıyor anca. Biliyorum şimdi üzülme bir dahaki ay olur vs diyeceksiniz biliyorum ama ilk anda insan üzülüyor işte. Hayat bizi nereye götürür bilmiyorum ama tüp bebek vs yapacak kadar motivasyonun var mı emin değilim. Umarım düşünmem gerekmez bilmiyorum hiç o konuya girmek istemiyorum. Neyse bu biraz günlüğe yazmak gibi oldu içimi döktüm kusura bakmayın :)

Bir de dün gidip ona güzel bir oyuncak almıştık. O gelene kadar biz oynayıp eskiteceğiz artık, kendi bilir 😒

Merak eden ve bu ay benden umutlu olan arkadaşlarım, üzgünüm minseo minseo fiona13 fiona13 Mordus Mordus @Cartedor Jane Jetgil Jane Jetgil @GeminiWoman ve unuttuklarım kusura bakmasınlar.. hepinizi seviyorum.
Canımmm, hiç üzülme, ağlama demeyeceğim. Bu duyguların da tadını çıkar. Geçenlerde bir yerde bir şey okudum diyor ki;

''Her şeyi iyi yanından görmeyi kim öğretti bize? Acıyı görmeyen insan, umutsuzluğu yaşamayan, iliklerine dek kederin işleyip yaralamadığı bir insan, mutluluktan, umuttan, sevinçten ne anlar?''

Umutsuzluk olmasa umut olur muydu ? Her bitiş yeni bir başlangıç. Bizim sevinçlerimiz olacak çok, çok büyük. O bekleyişin ardından gelen kocaman sevinçlerimiz! Bizim bebeklerimiz her baktığımızda bize sabrı ve umudu hatırlatan bebekler olacak, çok özel olacaklar :KK200:

Yani 2 boş bir dolu mu denediniz bende bu ay bir boş bir dolu denedim hatta yumurtlama haftasını 2 dolu bir boş denedim takvime göre tabi ama ben bu ay yumurtlama akıntısı yakalamamıştım sancım olmuştu yumurtladım sandım her ay akıntı olurdu bu ay olmadı belkide yumurtlamadım
Evet 2boş bir doluyla olmuştu.. Ama dediğim gibi herkeste farklı oluyor... Bazen akıntılar kesilebilir.. o ay yumurta ufaktır vs ondanda çok akıntı gelmiyor.. Bu formda bi arkadasşımız 1 sene de 2-3 defa yumurtlamadığımız aylar oluyormuş.. belki o aya denk geldin.. olabilir..birde şey var hormonların dengesizliğinde yumurtlama olmuyor... benim prolaktinim yuksekken dediğin gibi hep pıhtılı kanamam olyordu ve akıntım olmuyordu...

ah uzaycım, topiğin motivasyon bombası 🥲
o hayal kırıklığını ben de çok iyi biliyorum aslında bir tedavi sürecine girince negatiften cok şimdiki süreç ne olacak tedirginliği ve belirsizliği insanı yoruyor.
belki ben de bu kadar zaman ondan dolayı kaçtım tedaviden bilemiyorum.
regl öncesi lekelenmelernin gelip de reglinin başldığını biliyorum ama bu seferki kanama başka bişiyin haberciisi olmasın yerleşme gibi mesela ?
ben ateş ölçme yöntemlerne falan çok inanmıyorum bence onlara takılma hiç.
bat ne zamandı senin?

Kızlar günaydın tekrar, durumlarımız nedir ? Regl olanlardan yeni tarih rica ediyorum. :emir_bebek:
@zeynep-ahmet 17.02.20218 AY
@gamzesarp1989 17.02.20215 AY
NaaNaa NaaNaa 20.02.202132 AY
@Aleyna0825 20.02.202111 AY
@Umuttllu 20.02.202130 AY
@Alisa35 22.02.20214 AY
@Hulahula 22.02.202117 AY
Canım benim henüz belli değil.Transfer öncesi 2.reglimi bekliyorum hala yok🤷şUnat ayında sanki İki kez yumurtama oldu.Akıntılar yumurtlama dönemindeki gibi anlamadım gitti.

Evet 2boş bir doluyla olmuştu.. Ama dediğim gibi herkeste farklı oluyor... Bazen akıntılar kesilebilir.. o ay yumurta ufaktır vs ondanda çok akıntı gelmiyor.. Bu formda bi arkadasşımız 1 sene de 2-3 defa yumurtlamadığımız aylar oluyormuş.. belki o aya denk geldin.. olabilir..birde şey var hormonların dengesizliğinde yumurtlama olmuyor... benim prolaktinim yuksekken dediğin gibi hep pıhtılı kanamam olyordu ve akıntım olmuyordu...
Kesin yüksektir benimde çok stresli zamanlar geçirdim ve hala daha acayip stresliyim doktora gitmeye cesaret edemiyorum hiç biraz daha deneyeyim diye erteliyorum her ay 6 ay oldu daha diyorum sade ce bu ay çok güzel denedik geöen aylarhep ya memlekete gittim ya yatılı misafirim vardı hep 1 hafta kaçıyordu o bir haftada yumurtlama akıntısı görüyordum hep o yüzden erteledim ama bu ay çok güzel değerlendirmiştim ondada yumurtlama akıntısı görmedim prolaktini yükselten şeyler neler acaba onlardan bari uzak durayım doktora gitmek istemiyorum 😏

Bu ay bir dolu bir boş denedim gelecek ayada 2 boş bir dolu den ye yeim evet herkes farklı ama ne kaybederimki bide böyle deneyim bakalım

Üzülme!Eğer olmuyorsa rabbim güzelleştiriyordur.Benim tüp bebek tedavimde 16 folikül toplandığını öğrendiğimde çok sevinmiştim.Sadece 9 tanesinde yumurta varmış.Ama 5 tanesi döllenmişti diye sevindim.Ama 5 embriyodan sadece 1 tanesi (blastokist) yani 5.gün embriyosu olarak donduruldu.Hormonlarım fazla uyarıldığı için transfer olamadım.Ama üzülmüyorum vardır bunda da bir hikmet diyip tevakkül ediyorum.2.reglimi bekliyorum 8 gün geçti hala tık yok.Emin ol ,hamile kalıp kayıp yaşamaktansa hamile kalmamak daha az yıpratıyor.5 tane gebelik kaybım var.İnan kayıplar daha çok üzüyor.Hamile kalmayı jinekolojik problemlerden ziyade stres engelliyor.Herşey daha güzel olacak diye düşün olur mu😉

Doktor ne dedi diyen arkadaşlarım, alıntı şeysini beceremedim.

Doktordan geldim. Yine olağanüstü saçmaladı kendisi.
Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Altan baktı ve hmmm şurda bir kist var dedi.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

E işte her şey kuralına göre olmuyor bazen dedi.
(bunları yazarken sövüyorum kendisine sabah sabah beni yıprattığı için)

Çatlamamış yumurta yani dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Beta 0.2 çıktı şimdi reçete atmış duphaston mu ne yazmış.
Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️

Kanda gebelik bakalım dedi. bakmaya gerek yok dün de test yaptım yok dedim yok yok. Yok. Understand me!!! Yok.

Zaten yumurta oradaydı dedim başka yumurta yoktu. daha da olmaz bu ay demiştiniz bu yumurta da çatlamadığına göre nasıl gebelik olcak da çatlamayan yumurtadan döllenme olacak da kanda gebelik baktırıyorsunuz dedim.

Ben diyo sana diyo iğne diyo yazdım diyo sen diyo vurulmadın mı diyo 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ tövbe estağfurullah ya.

Ben bu sonucu görmek zorunda mıydım şimdi. Sınıyor beni kadın. O kadar sinirlerim boşaldı ki. Bu ilaç söker mi bilemiyorum. Zaten soldan yumurtlamıyorum(nedense🤷‍♀️)
Şimdi de sağdaki kisti nasıl patlatıcam bilmiyorum her şey boşa gitti yine bu ay. Eşime de boşuna şeyedip durmuşuz gün aşırı dedim yazık adama da of🤦‍♀️
Allah yardımcınız olsun başka doktoramı gitsenz ki ? bu arada duphastan adet getirici kuzum hamile arkadaşıma da vermişti ama sebebini hatırlayamadım

• Beğen
Reactions: niw
E kızlar bu dophaston söktürücü değilmiş ki
hayır adet söktürücü
  • Ağrılı ve zor geçen adet dönemleri,
  • Adet düzensizliklerinin geçmesine,
  • Adet öncesi sendromlarda, anormal rahim kanamaları,
  • Hormon yetersizliğinden kaynaklanan kısırlık durumlarının tedavisini ile ilgili bir ilaçtır.

• Beğen
Reactions: niw
canımmm umutsuzluk yok en başından beri hep birbirimize bunu aşılamaya çalışmadık mı herşey Allahtandır sağlıksız gebelik olmasındansa gebe kalıp sonradan farklı şeyler duyup üzülmektense geç olsun güç olmasın meleklerimiz bizi bulacak inşallah üzüntüye gerek yok artık normal yolla olan o kadar az insan duyuyorum ki hiç bişey olmazsa bile tüp bebekle Allahın izniyle olur ara vermek mantıklımıdır bilmem ama işin ucu kaçınca tekrar başa dönülüyor bence üzerine düşün derim seni seviyorum Allah hep bizimle unutma birgün bebeğini göbüşüne konduracak işte o zaman herşey çok daha güzel olacak üzülmek yok motivasyonu düşürmek yok olumsuz düşünceler yok hepsine kırmızı çizgiiiiiiiiii umut varsa çok şükür nefes alıyorsak herşey mümkündür inşallah :KK200::dua::21::KK54::KK68:
Kesinlikle canım çok haklısın sağlıksız olup sonra kaybedeceğime üzüleceğime olmasın hep hayırlısıysa ve hayırlı zamanda olsun diye dua ettim zaten. Çok sağol ben de sizleri çok seviyorum. İşte hepimiz buraya doktordan duyduklarımıza yaşadıklarımıza okuduklarımıza üzülüp geliyoruz sonra sakinleşiyoruz birbirimize destekle. İnşallah hayırlısıysa olsun yine aynı diliyorum. Sadece biraz kırgınım işte ne bileyim.. umutsuz değilim ama belirsizlik üzüyor insanı işte. Kırmızı çizgi deyince bile aklıma testteki kırmızı çizgilerin gelmesi peki 🙈🙈
canım bir zamanı var ve olacak emın ol . yumurtan guzel gelısıyor belkı bıdakı ay tutacak bız yılmadan sıkılmadan denıcez. esın destek cok guzel. ben her doktor cıkısı ona sankı hesap verır gıbı sankı buyuk bı sıkıntı olmadıgına ınandırmak ıster gıbı doktor gıbı acıklama yapıyorum mesala. eşimde bana destek ama sankı benı suclu gorucekmıs gıbı psıkolojım var. ki bılıyorum desteğini ama ıcım rahat etmıyor ıste. doktor tekrardan klomen denıcek belkıde acele etme bole uzulmek ıcın. kotu dusuncelerede yer verme. mart kampanyasına katılırsın en kotu reglı olursan :KK70: suan uzulcen ama hemen toparlanıp moda giriceksın unutma. illakı bulusucak o yumurtalar
Canım benim sağol 🥰 inşallah hepimiz o duyguyu tadacağız. Gerçekten destek olma açısından çok şanslıyım ama olması gereken de o aslında. Bu tek kişilik bir süreç değil ki. İşte nasıl işlediyse çocukluktan beri zihnimize annelik kadınlık görevleri böyle açıklamalar yaptırıyor sana da :)

Kampanyaya geleceğim tabi, elimi eteğimi çekmiyorum sahalara döneceğim yine :)
Canımmm, hiç üzülme, ağlama demeyeceğim. Bu duyguların da tadını çıkar. Geçenlerde bir yerde bir şey okudum diyor ki;

''Her şeyi iyi yanından görmeyi kim öğretti bize? Acıyı görmeyen insan, umutsuzluğu yaşamayan, iliklerine dek kederin işleyip yaralamadığı bir insan, mutluluktan, umuttan, sevinçten ne anlar?''

Umutsuzluk olmasa umut olur muydu ? Her bitiş yeni bir başlangıç. Bizim sevinçlerimiz olacak çok, çok büyük. O bekleyişin ardından gelen kocaman sevinçlerimiz! Bizim bebeklerimiz her baktığımızda bize sabrı ve umudu hatırlatan bebekler olacak, çok özel olacaklar :KK200:
Ayy canım benim iki kere okudum mesajını ikisinde de ağlattı beni çok duygulandım sağolasın.. gerçekten öyle, insan o zaman daha çok kıymetini değerini anlıyor. Sadece üzüntüm bari bu konuda bu kadar uğraşmasaydım diye, ama olsun, dediğin gibi belki biz anne olduktan sonraki zorlukları yaşarken bile bunları hatırlayıp daha da güçleneceğiz. Nazlı çıktı bizim bebeler, göbek adını nazlı koyacağım bu gidişle 😬
ah uzaycım, topiğin motivasyon bombası 🥲
o hayal kırıklığını ben de çok iyi biliyorum aslında bir tedavi sürecine girince negatiften cok şimdiki süreç ne olacak tedirginliği ve belirsizliği insanı yoruyor.
belki ben de bu kadar zaman ondan dolayı kaçtım tedaviden bilemiyorum.
regl öncesi lekelenmelernin gelip de reglinin başldığını biliyorum ama bu seferki kanama başka bişiyin haberciisi olmasın yerleşme gibi mesela ?
ben ateş ölçme yöntemlerne falan çok inanmıyorum bence onlara takılma hiç.
bat ne zamandı senin?
Terzi kendi söküğünü dikemiyor canım işte :)
Evet canım çok haklısın çünkü insan bu sefer de olmazsa ne olacak, sonraki aşamada olmazsa ne olacak ve en son aşamada da olmazsa artık benim çocuğum olmayacak mı sorusuyla karşılaşmaya korkuyor. Dediğin gibi ben aslında baştan vakit kaybetmeden kalkıştım ama şu an kafam karışık senin dediğin gibi belirsizlik ve o tedavi de olmazsa gerçeği kabullenmek gibi geldiği için insan kendini geri tutabiliyor.
Geçen ay da ateşim çok bariz şekilde düştü canım hatta 34lerdeydi, çok net o grafiği iki aydır görüyorum yani bence ovulasyon testlerinden daha doğrucu bile olabilir bu konuda🤭 onlara güvenim bu ay sarsıldı bir dahaki ay da bu ateş meselesine güvenmemeyr başlarım iki aydır net tutuyor bakalım.
Malesef yerleşme kanaması olacağını sanmıyorum canım aslında çok da yaygın bir şey değil zaten. Benim eski hesaba göre 26sı iğne gününe göre de 24ü gibi regl olmam lazım. Doktor 12 13 gün sonra olursun demişti tam o tarih de bugün yarın falan oluyor. Hesaplarım karıştı yani anlayacağın ama bence bu ay da bizi es geçti bebek :)

E kızlar bu dophaston söktürücü değilmiş ki

Duphaston Ne İşe Yarar​

Fakat düzensiz bir adet döngüsü olan kadınların kullanım amacı ise adet düzenleyici olabilmektedir. Fakat düzenli bir ade döngüsüne rağmen kullananlar ise küçük kistler için kullanılmaktadır.

Bu ilaç bazı durumlar kullanılmaktadır. Kadın vücudu progesteron üretmektedir fakat üretmediğinde karşılaşılan bazı problemlere neden olacağı belirtiliyor. Bunlarda bazı sorunlara yol açmaktadır
Bunlardan bazıları ise şöyledir;

Düzensiz adet dönemleri.
Ağrılı adet.
Düşük progesteron kaynaklı kısırlık olasılığı.
Hamileler için düşük riski olarak belirtilmektedir.

Adet dönemini düzenleyen ve gebelik öncesinde kullanılan bir diğer ilaç ise Tarlusal’dır. Tarlusal 5 Mg Ne İşe Yarar hakkında ki makalemizi okuyabilirsiniz

Canm gider o kist uzulme adetınle bırlıkte iki santim küçülür enaz . Ben renkli doppler cekılmıstım emın olmak ıcın hatta. Sıkıntı etme hiç. Ama bana Yasmin vermişti. Sen enazından onu ıcmıcen bekle dger adetıne kadar gider o. Sogan suyunu ıcebılırsın ama

Üzülme!Eğer olmuyorsa rabbim güzelleştiriyordur.Benim tüp bebek tedavimde 16 folikül toplandığını öğrendiğimde çok sevinmiştim.Sadece 9 tanesinde yumurta varmış.Ama 5 tanesi döllenmişti diye sevindim.Ama 5 embriyodan sadece 1 tanesi (blastokist) yani 5.gün embriyosu olarak donduruldu.Hormonlarım fazla uyarıldığı için transfer olamadım.Ama üzülmüyorum vardır bunda da bir hikmet diyip tevakkül ediyorum.2.reglimi bekliyorum 8 gün geçti hala tık yok.Emin ol ,hamile kalıp kayıp yaşamaktansa hamile kalmamak daha az yıpratıyor.5 tane gebelik kaybım var.İnan kayıplar daha çok üzüyor.Hamile kalmayı jinekolojik problemlerden ziyade stres engelliyor.Herşey daha güzel olacak diye düşün olur mu😉
Çok teşekkür ederim. Gerçekten insan hayal kırıklığı yaşıyor ama hayırlısı gerçekten vardır bir hayır diyorum. Kesinlikle haklısın, hep öyle diledim zaten sağlıksız olup sonra üzüleceğime şimdi olmasın dedim. Senin kayıpların için de çok üzgünüm. İnşallah bu sefer sağlıkla kucağına alırsın bebişini. Bu arada pıhtılaşma faktörlerine bakıldı mı tekrarlı kayıplar için? İnşallah sorun kontrol altına alır ve tüm sürecin sağlıkla ilerler. Belki de şimdi reglinin gecikmesi bebiştendir? Tam tedavi öncesi gebe kalan çok duyuyoruz. Hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏

X