Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Fiziken de ruhen de toparlanıp bir şeyleri yoluna koyabilirsem çocuk planıyla yeniden dönebilmeyi çok istiyorum. Öpüyorum hepinizi. Dönebilirsem hepinizi bebek yüklenmiş bulayım. Amin.
Dön lütfen. İyiki varsın. Çok güzel bi kalbin var. İnşallah yüklenmiş olarak dönersin..

Fiziken de ruhen de toparlanıp bir şeyleri yoluna koyabilirsem çocuk planıyla yeniden dönebilmeyi çok istiyorum. Öpüyorum hepinizi. Dönebilirsem hepinizi bebek yüklenmiş bulayım. Amin.
Canimm yaaa. Erkekler hep boyle ama gercekten. Onlar bizim gibi yaklasmiyor. Bak benim cok ciddi sorunum var, benim esimin travi kendinden emin olucak diyo, hic kafasina takmiyor ama hic. Benim yumurtalarim ilacla bile buymuyo, diyorum ben doktorda iceri girdidigimde stres yapiyomusun buyumusmu bu sefer diye. Yook diyo guluyo. Bu kadar rahar. Doktor isimiz zor diyo ama esimdeko rahatlik kimsede yok. Onlar oyle yani dogalarinda var biraz. Keske bizde biraz oyle olabilsek.
Ama esindeki sorun biraz sana ilaclari bulmada falan yardimci olmamasi. Ama bunuda arastirsan gorursun ki avrupa ülkelerinde bile bu boyle, cogu seye kadinlar gidiyo.
Bizim tup bebek merkezinde bakiyorum, sabah kan tahlili ve ultrason kontrolunde belki iki belki uc erkek var. Ona bile gelmiyolar dusun. Gelen erkeklerin coguda kendileride bisey imzalamaya falan geliyolar.
Kendine iyi bak ve kendini yipratma, hic bisey icin degmez emin ol. Uc gunluk dunya

Ah canım benim. Ne güzel mutlu olmuştum sen dönünce.

Kesinlikle çok haklısın, pek çok kadın üç aşağı beş yukarı yaşıyor bunları malesef. Biz küçükken bile evcilik oyunları anne olma bakım verme duygularıyla büyüyoruz. Bizim içimizdeki bu arzuyu bizim için bunun anlamını gerçekten tam olarak anlayamıyorlar. Ve bu bir sorumsuzluk gibi de değil gerçekten sorumluluk sahibi insanlar da olsalar dediğin gibi oluyorlar bu konuda. Hallederiz, bir dahaki ay olur ne olacak vs vs. Tek başına uğraşmak o kadar zor ki. Zorla ilişkiye girmeye çalışmak yani kafamızda sürekli takvimin dönüp durması onların bihaber olması çok zor. Bu konuda kimilerimiz şanslı ama çoğunluk bunu sık sık yaşıyor canım malesef.

Sen elinden geleni yapmışsın,yapıyorsun. Bu süreçte kadının duygusal yükü çok daha fazla oluyor. Daha fazla üstlenme bu yükü. Paylaşmadıktan sonra üstelik ikinizi de ilgilendiren bu konuyu bile paylaşamayacaksanız evliliğin anlamı nedir yani? Sen bence gerçekten biraz uzaklaş, birlikte bir yardım alın (sadece sen değil çünkü bu sadece seni ilgilendiren bir süreç değil) ve inşallah bomba gibi dön yine aramıza. Ama gerçekten her şeyin bir zamanı var kısmı çok doğru. O nedenle hep hayırlısı, hayırlı zamanda olsun diyorum. İnşallah senin için de hayırlı zamanda süreç dilediğin gibi ilerleyecek. Önce bunlar çözülsün, bebiş mutlu bir aileye gelsin.

Seni çok seviyoruz lütfen dikkat et kendine. Özletme bizi de fazla. Çok daha iyi şekilde ilerleyeceğine inanıyorum bu şekilde. Sağlıcakla kal canım benim.

@terelellidenhalliceyim kuzum istemeyen bi insan da bu kadar istekliymiş gibi davranmaz heralde. Erkekler sorumluluklardan kaçıyor. Yani zaten her konuda böyle değil mi? Her yükü kadın omuzlamıyor mu? O kadar çocuk isteyen adam, uyandığında hayatım sen yat uyu ben bakarım mı diyor, hastalandığında o mu bekliyor başında? İşin hep eğlenceli, yormayan, sorumluluk gerektirmeyen tarafında duruyorlar. Yaratılışları bu onların, sen çok kişiselleştirme durumu bence, bu yüzden çabalamaktan istemekten vazgeçme. Bunlar zora sıkıya gelince kaçarlar tatlım hepsi aynı sıkma canını sakinleş biraz

1 gun ara ile kalite düşmüyor diye okumuştum canim ben ama
dediğim gibi sperm kalitesi iyiyse düşmeyebilir. Biz genç iken yani verimli zamanlarımızda ilk ay 1 hafta full denedik..olmadı... 2. ay 1 dolu bir boş denedik olmadı ve bu zamanlarda da hep ovülasyon kullandım... 3.ay 2. günde bir denedik o ay tuttu:)) Demek ozaman bile belki eşimin spermleri azmış... kimisi evlediği gece hamile kalıyor ya neyse o konuya hiç girmeyeceğim... işte nasip kısmet birazda:)) sen nasıl için rahat ediyorsa öyle yap, insan sonradan keşke böyle yapsaydım falan diyor çünkü...

Hanımlarr hayırlı akşamlar 9 ay önce düşük yapmıştım ilk gebelik. Şimdi tekrar şüpheleniyorum sanki, önceki hamileliği gibi ciddi Bir baş ağrısı ve eğildiğimde aniden kasıklarıma giren kramp var bide bacaklarım ağrıyor. Kendimi hamile gibi hissediyorum ama korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan yardım edin bana

Bende cumartesi benzer bir durumdan dolayi sabah ani bir kararla doktorda aldim soluğu yumurta falan yoksa boşuna uğraşmayayim diye.eşimin seninkine benzer bu tavrindan dolayı uğraşmaktan yoruldum sürekli kendimden vermekten,tek başima uğraşmaktan,herseyi tek başina düşünmekten...burda da yazdim ama çoğu arkadaş görmedi ,ama yine de yazmak iyi bir şey belki beni başka okuyanlar vardır diye

@terelellidenhalliceyim sen kendine sağlığina dikkat et,isteksizlik olayını umarım cozersiniz daha yolun çok başındasınız çünkü diger mutlu haberde inşallah kendiliginden gelecektir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…