Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar Merhaba uzun bir aradan sonra Hepinize merhaba bayağ yoktum aranızda ben halen bebek beklemekteyim Artık bu ay nasıl dicem ama size sil sormak istediğim Yumurtlama olduğu günden itibaren 14 . gun kesin adet beklenirmi yoksa sarkarmı 15. 16 ya felan benim bu gun yumurtladiğımın 15. günü adet olmadım sizce gebelik akla gelebilirmi Bu ay ovu takibi yaptim Şubat 5 kırmızı çizgi Şubat 6 Kopkoyu çift çizgi Şubat 7 Çatlama yani ben bugünleri hep değerlendirdim Sizce durum ne olabilir yardımlarınız ve fikirleriniz lutfen

ben bir forumda denk gelmiştim cnm eşi varikosel diye hamilelik olmuyormuş, eşi ameliyat olmus doğal olatak gebe kalmış biri..
Canım esimin varikoseli bekarken de vardi oglumuz hemen oldu ilk aylarda. Bir de spermiyogram ve ultrasonda normal görünüyor değerleri o yüzden dr lar ona hiç bakmıyor teşekkür ederim ilgin için

Canım esimin varikoseli bekarken de vardi oglumuz hemen oldu ilk aylarda. Bir de spermiyogram ve ultrasonda normal görünüyor değerleri o yüzden dr lar ona hiç bakmıyor teşekkür ederim ilgin için
Benim eşimde de varikosel var solda ama sperm değerleri ve elle muayenede sıkıntısız olduğu için doktor ameliyatlık bi durum yok dedi, sanırım sperm değerlerini olumsuz etkilediği zaman ameliyata gerek duyuyorlar

Aynen bizimki de solda tam da dediğin gibi. Ameliyat olmasi için sperm sayısınin falan iyice azalması gerekiyor. Peki siz takviye kullaniyor musunuz eşin için keciboynuzu özü dışında

Aynen bizimki de solda tam da dediğin gibi. Ameliyat olmasi için sperm sayısınin falan iyice azalması gerekiyor. Peki siz takviye kullaniyor musunuz eşin için keciboynuzu özü dışında
Yok canım doktor gerek görmediği için ben de ısrar etmiyorum içmesi için D vitamini biraz düşüktü onun için takviye kullandı normale döndü şuan bir şey kullanmıyor

Yok canım doktor gerek görmediği için ben de ısrar etmiyorum içmesi için D vitamini biraz düşüktü onun için takviye kullandı normale döndü şuan bir şey kullanmıyor
Zaten ben onun sorun olduğunu düşünmüyorum artık sperm var içeri giriyor yumurta var dollenme olmuyor orda bi sorun var ama ne dusunmemeliyim

Cok heycanli yaa kan vermeye gidersen benide etikekte kacirmayim

Yaparım canım o iş bende sen iki üç ağla sızla alır yav

Evet rengi siyah, kara kızım dicem ona ağzım alışsın
Valla kizlar ben aslında sürekli sızlanma modundayim zaten bir de üzerine iş yapınca bikac gün kendime gelemiyorum fibromiyaljimden dolayi özellikle kapı cam silme ve süpürge yapmak beni çok yoruyor kollarım kopuyor ağrıdan esim de en yakın şahidi bu durumun ama bazen işine gelmiyor böyle durumlarda tamamen duygusal heralde

Cok heycanli yaa kan vermeye gidersen benide etikekte kacirmayim
Ayy inşallah canım valla yapmam muhtemelen ama bir gaza gelirsem bilemiyorum haber veririm tabi vermem mi hastalıkdaşız biz hem
Ay canım valla çok zor bence hastalıklarla böyle işler. Bence hiiiç tatlı canını ev dört dörtlük olacak diye üzme. Ben de annemden öyle gördüm tavanlara kadar silerdi yani ama şimdi düşünüyorum valla değmiyor sağlık olsun. Ev temiz olacak diye yıpratmaya hiç gerek yok.
Dağınıklık demek o evde bir yaşam olmuş demek hayat var demek ya, ben bu gözle bakıyorum valla biraz da. evini tertemiz yapıp tiril tiril bir tek gününü doyasıya yaşamayan kadın dolu bu ülke maalesef. Hiç canımızı sıkmayalım bence temizlik hayatın amacı olmasın :)

Eşin de tamamen duygusal olmakta da haklı canım valla ben onlara da hak veriyom hep hem bebiş gelecek kenara hazırlık yapmak lazım sen daha iyi bilirsin ama çok masraf her şey valla. Mamalara bile alarm takıyorlar artık ne acı o kadar pahalı hale geldi her şey. İnşallah sağlıkla gelsinler tabi biz elimizden geleni yaparız onlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…