Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ovulasyon boyle çıktı kizlar sali cok gec olmaz demi ? Klomen yarın bitiyor randevum sali günü yoğun akintim var bugün yapışık ve krem ile karışık
Bence geç olabilir.. Benim o akıntı doktora gitmeden 2 3 gün önce gelmişti. Klomen bitti ertesi günü gittim yumurta çok büyümüştü. Demekki akıntın varsa olgunluğa ulaşmış olabilir.

Bence geç olabilir.. Benim o akıntı doktora gitmeden 2 3 gün önce gelmişti. Klomen bitti ertesi günü gittim yumurta çok büyümüştü. Demekki akıntın varsa olgunluğa ulaşmış olabilir.
Cok büyümüş olunca catlar mi yoksa kiste doner mi bilemedim hafta sonu girdi araya bugun gitsem daha klomen devam ediyor ne geldin diye laf eder mi acaba biraz tuhaf bi adam

Kizlar bi bana yardımcı olur musunuz? Klomeni ilk kez kullanıyorum yarin bitiyor bugun bütün gün devam eden yoğun akintim vardi kıvamlı ben de ovulasyon yaptım pik değil ama koyu çıktı dr klomen bittikten 3 gun sonra gel demisti sizce bugün gitmeli miyim kontrole pkoyum catlamaz kiste dönüşür mu ? Yoksa sali mi gitmeliyim?

ben marta merdiven dayadım :KK70: burcumda balık mart 5 dogumluyum kedıler çiftleşme ayı felan derken.:KK70: marta totem yaptım bakalım belkı doğdugum ay hamıle kalıcam bende :KK70:
İnşallah tatlım gönlünden geçen gibi olur ❤️

Aaaa evett sizin sayenizde biri dha kalmıştı bende denedim buay bakalım ne olacak gerçekten görev gibi oldu ama bebiş için napalım . Süt gibi dediğiniz iç çamaşırına beyaz süt kesiği gibimi benim öyle normalde hep takvime not aldım 4 5 gün önce başlamış şimdi 10 gün öncesinden başladı inşallah yanıştmıyordyr bedenim beni inşallah pozitifleri görürüz göğüs hassasiyetimde çok erken başladı sizin nsıl dokunamyorum çok acıyor normalde 7 gün önce başlardı 🤷💆
Evet çamaşırımda gördüğümde daha katı süt kesiği gibi oluyor. Bende normalde de regl zamanı falan hiç göğüslerde değişiklik olmaz. Sadece yumurtlama zamanı ucu acır sonra geçer. Hamile kaldığım ay da gecikmeden sonra başlamıştı göğüs hassasiyeti ama şişlik falan olmadı. Ama sen kendini daha iyi tanırsın belki senin ilk belirtilerin göğüslerde olur. İnşallah da öyledir 🙏🥰 benim şu anda farklı olan tek şey akıntı

İnşallah tatlım gönlünden geçen gibi olur ❤️

Evet çamaşırımda gördüğümde daha katı süt kesiği gibi oluyor. Bende normalde de regl zamanı falan hiç göğüslerde değişiklik olmaz. Sadece yumurtlama zamanı ucu acır sonra geçer. Hamile kaldığım ay da gecikmeden sonra başlamıştı göğüs hassasiyeti ama şişlik falan olmadı. Ama sen kendini daha iyi tanırsın belki senin ilk belirtilerin göğüslerde olur. İnşallah da öyledir 🙏🥰 benim şu anda farklı olan tek şey akıntı
Evet canım herkesin afet belirtiside farklı oluyor buyüzden kimseninki kimseye benzemiyor benimde değişiklikler var bakalım inşallah pozitifleri görürüz ALLAH ım çok amin 💫🌸🌸

hangı degere göre yenı ovulasyon olabılır ki . adete 8 gun kaldı normal şartlarda bakalım. aynen zaten gecen aylarda ovüde hep pik gördum aama bu ay gormedım. fazla testım var yapıcam bakalm yarından ıtıbaren. baska bı doktora gtmeye karar verdım zten
Canım bak orada ovulasyon fazı gibi bir şey vardı ya o referans aralığı 0.055 ile başlıyor. Senin de 0.06 yani o aralıktasın. Tabi yine de normal değil bu zamana kadar olması lazımdı ama gecikse de belki ovulasyon zamanında olan değer söz konusu. Belki sonra olur diye ondan dedim ama yine de bir şekilde bu ay olmamış ya da gecikmiş.
sanrıım ilaçlarda hormon var sonuçta belki de onların yan etkisi :/ ben böyle durayım ağliyim yiyim içiyim ağliyim tamam döngü bu sekilde tamamlansın .
sanırım bende biraz tükenmişlik sendromu başladı. böyle bişiy mi bilmiyorum ama ona yordum ben 🥺
Evet ya ben de öyle olabilir diye düşündüm. Hamilelikte kim bilir ne gelgitler yaşayacağız.

Normal canım evet haklısın böyle bir şey. Daha farklı tarafları da var ama bu kadar uzun süre bunları yaşamak böyle duygulara sebep olabilir tabi ki 😔
sanmıyorum canm rahım kalınlastı demıstı doktor reglının 2. yarısı olarak gozukuyor demıstı. napalım bu aylık böle olsun yani. sabır sabır sabrır..
Evet canım o zaman işte bir terslik var bir şekilde kaymış ovulasyon dönemin. Normale çekerler kaysa bile üzülme hiç
rejime taktım ya kafayı bende belkı oyalar benı biraz. kilo vermekte iyi gelir belki. sımdı gıdecegım doktora yazcam. şimdiden tanısalm bakalm :KK70: doğurtt beni a kadın :KK70: sabah akşam sevısyrz olmuyoo olmuyo :KK70::KK70:
Çok iyi yapmışsın valla bence de diyet ve sağlıklı başlamak da hamileliğe çok iyi olur. Yeni doktor mu bu dün gittiğin mi? Haa tanışalım demişsin yeni o zaman ay bu iyi çıkar detaylı ilgilenir inşallah 🙏
Aynıyım şuan ben yine içimde filler tepişiyor
Neden nöyle oldu nazar değdi topiğe bi okuyup üfleyelim😬
Tamam bu ayı cebe koyduk şimdi önemli olan önümüzdeki ayda alacağımız sonuç şuan üzülecek bir durum yok bu ay yumurtlamadığın ay olabilir
Evet katılıyorum 👏
aynen canm yumurtladıgıma emınım ovü benı yanıltmadı onda hep pik gordum . ama bu ay doktor yok dedi testte hep negatif. bu ay olmadı dmekkı yumrtlama ıcım rahat. bakalım mart ayına kısmet zaten rejımdeym rahatca rejım yaparm bır ay daha zayıf hamıle kalırım :)) bakalm kısmet..
Bence de tutarlı canım görmen iyi oldu en azından takip edilir bu ay zayıf hamile kalmak da daha iyi vücudumuz daha iyi hazır olur bebişe inşallah
Ne mucizeler duyuyoruz okuyoruz be kuzum hiç belli olmaz. Ki zaten hamilelik başlı başına mucize bence ☺️
Katılıyorum 😊🐣
ben marta merdiven dayadım :KK70: burcumda balık mart 5 dogumluyum kedıler çiftleşme ayı felan derken.:KK70: marta totem yaptım bakalım belkı doğdugum ay hamıle kalıcam bende :KK70:
Hahah totemler havada uçuşuyor hadi bakalım Mart'ta bir patlama olacak buralarda 👶👶👶👶👶👶

Kizlar bi bana yardımcı olur musunuz? Klomeni ilk kez kullanıyorum yarin bitiyor bugun bütün gün devam eden yoğun akintim vardi kıvamlı ben de ovulasyon yaptım pik değil ama koyu çıktı dr klomen bittikten 3 gun sonra gel demisti sizce bugün gitmeli miyim kontrole pkoyum catlamaz kiste dönüşür mu ? Yoksa sali mi gitmeliyim?
Öncelikle Ovülasyon yapmayı bırak, düzenli ilişkiye devam et ve doktorun ne zaman çağırdıysa o zaman git 🙂 aşırı ve gereksiz stres yapıyorsun kendine biraz rahatlaman lazım canım

Yapiskan akintinin yerini krem akıntı aldi kizlar klomen kullanırken biyle akıntı yaşayan var mı
Klomen kullanırken ikinci günü yumurta sarısı gibi akıntı geldi sonra yapışkan beyaz akıntı geliyordu. Klomen bittiği gün ben doktora gittiğimde dört yumurtam vardı. Sonra gittiğimde altı yumurta gördü. Şeffaf akıntı devam ediyor. Bugün ovitrelle oldum. Tekrar kontrole çağırmadı. Gün aşırı deneyin dedi.

Merhaba hanımlar şu an ağlaya ağlaya yazıyorum bunu 2 yıl 4 aydır bebek istiyoruz fakat olmuyor tek sıkıntı benim yumurtalıklarım tembel 3 kere çatlatma iğnesi vuruldum yumurtalıklarim büyüyor çatlıyor ama gebelik olmuyor bu gün adetimin 3. Günü doktora gittim aşılamaya geçecegimizi söyledi fakat bir ay ara verdi vücudun dinlensin dedi bu bir ayda ne yapabilirim soğan suyu fayda eder mi çörek otu bal tarçın denemiştim daha önce

Merhaba hanımlar şu an ağlaya ağlaya yazıyorum bunu 2 yıl 4 aydır bebek istiyoruz fakat olmuyor tek sıkıntı benim yumurtalıklarım tembel 3 kere çatlatma iğnesi vuruldum yumurtalıklarim büyüyor çatlıyor ama gebelik olmuyor bu gün adetimin 3. Günü doktora gittim aşılamaya geçecegimizi söyledi fakat bir ay ara verdi vücudun dinlensin dedi bu bir ayda ne yapabilirim soğan suyu fayda eder mi çörek otu bal tarçın denemiştim daha önce
Nereden anlaşıldı tembel olduğu test mi yapıldı. Doktor dinlen demiş bence dinlenmelisin hem bedenen hem ruhen. Düşünme hatta buraya gelme okuma bişi. Hayatında eksilere değil artılara bak biraz pozitif olarak doldur kendini. Geçmiş olsun

Nereden anlaşıldı tembel olduğu test mi yapıldı. Doktor dinlen demiş bence dinlenmelisin hem bedenen hem ruhen. Düşünme hatta buraya gelme okuma bişi. Hayatında eksilere değil artılara bak biraz pozitif olarak doldur kendini. Geçmiş olsun
Tabi hormon testi vs hepsi yapıldı 3 aydır tedavi görüyordum ben hiç ara vermeden devam etmek istedim ama vücudunun da dinlenmesi lazım dedi senind dediğin gibide ilişkiye sadece ilişki için gir dedi stres yapma düşünme dedi ama imkansız zaten yumurtalıklarim gelişmiyor bu ayda olmicak iğneler ilaçlar umudum

Tabi hormon testi vs hepsi yapıldı 3 aydır tedavi görüyordum ben hiç ara vermeden devam etmek istedim ama vücudunun da dinlenmesi lazım dedi senind dediğin gibide ilişkiye sadece ilişki için gir dedi stres yapma düşünme dedi ama imkansız zaten yumurtalıklarim gelişmiyor bu ayda olmicak iğneler ilaçlar umudum
Annesi o gelmek isterse dağları tepeleri aşar koşar gelir kucağına. Vakti var sırası var gelse annesini üzgün gormek istemez.

rahim filmi ? semen analizi ? bunlar yapıldı mı ?

Annesi o gelmek isterse dağları tepeleri aşar koşar gelir kucağına. Vakti var sırası var gelse annesini üzgün gormek istemez.
Annesi ne kadar güzel bir Kelime ama inan ki içimde anne olacağıma dair bir giren umut kalmadı hani hastaneye gidiyorum ama öylesine gidiyorum

rahim filmi ? semen analizi ? bunlar yapıldı mı ?
Rahim filmi çekildim temiz çıktı 30 Aralık da çekildim eşimin sprem testleri de çok iyi çıktı hatta doktor normalde şu kadar olması gerekiyor dedi ama sizin ki bundan daha fazla dedi ileri hareketi vs çok iyi dedi tek sıkıntımız benim yumurtalıklarım tembel ama bunu iicnde kullandığım ilaç fayda etti 2 tane 3 tane yunurtam oldu

X