Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Kızlar bu testi yeni yaptım

Eklentiler

• IMG_20210219_133333.jpg
    IMG_20210219_133333.jpg
    27,3 KB · Görüntüleme: 65
inş bebiş seninledir canım ne zaman reglin ?
25 şubat son 6 gün canım inşallah inşallah evlendikten sonra düzenim çok değişti gerçi hiç adet öncesi lekelenme olmzdım direkadetim başlardı şimdi lekelenmelerim oluyor adet bi 3 gün önce geliyor bi 4 gün sonra evlenmeden önce hep düzenliydim

Ovulasyon boyle çıktı kizlar sali cok gec olmaz demi ? Klomen yarın bitiyor randevum sali günü yoğun akintim var bugün yapışık ve krem ile karışık

Eklentiler

• 20210219_140352.jpg
    20210219_140352.jpg
    59,1 KB · Görüntüleme: 56
25 şubat son 6 gün canım inşallah inşallah evlendikten sonra düzenim çok değişti gerçi hiç adet öncesi lekelenme olmzdım direkadetim başlardı şimdi lekelenmelerim oluyor adet bi 3 gün önce geliyor bi 4 gün sonra evlenmeden önce hep düzenliydim
benim de 25-26 subat. olsun düzen değişebilir o yine oturur. ben evde test olmadığını sanıyıdum taşındım bu arada bi tane test çıktı yerleştirirken erken olduğunu bile bile yaptım. negatif tabiki.
ama benim zaten umudum yok artık. bizde erkek infertelitesi de çıktı. inşallah sende vardır 🌸

olmaz canım bence. ama doktora yaz istersen yine de
Benim dr hic oyle tarz bi dr değil ki cevap verir ama üstüne dusmez bi seu olmaz der başka bi sey demez 😅 ben bugün den itibaren bi gün ara ile degerlendircem ama salıya catlamadan kiste doner diye korkuyorum malum pko olduğum için catlamio diye umarım çatlar

benim de 25-26 subat. olsun düzen değişebilir o yine oturur. ben evde test olmadığını sanıyıdum taşındım bu arada bi tane test çıktı yerleştirirken erken olduğunu bile bile yaptım. negatif tabiki.
ama benim zaten umudum yok artık. bizde erkek infertelitesi de çıktı. inşallah sende vardır 🌸
Daha çok erken canım belli olmaz infertelite bildiğim kadarıyla sebepsiz di değilmi strese bağlı belki o telaşta kalmışsındır inşallah belli olmuyo bende geçmeden yapmak istemiyorum 2 ay önce 30 tane test almıştım o ay 4 gün geciktim inanırmısın hepsini o ay bitirdim 😂 bi hayali çıktı bi negatif çıktı beni çok yanılttı çok üzdü geçen ayfa 1 gün gecikmem oldu elimde bitane kalmıştı yaptım saatler sonra hayali çıkmıştı asla gecikmeden yapmam bidaha perşembe adetim haftaya eğer cuma akşama kadsr olmazsam akşamüstü alıp haftadonu yaparım diye düşünüyorum inşallah pozitifi görürüz hepimiz bu ay çok duygusalım bide göğüs hassasiyetim çok önce başladı çok acıyor eşimde hiç rüya görmemişti 2 gündür görünce şüphelendim yazmak istedim 🌸 çakşırla hayıt ta kullandım bide bu ay eşimede çakşır içirdim ben çakşırı çok içmedim burdan tanıdığım bi arkadaş ta sebepsiz interfilite den 2 sene çocuğu olmamış o önerdi hayıt ve çakşırı o yüzden yapayım dedim 8 haftalık hamile şimdi çakşırı çok övdü inşallah banada şifa olmuştur hamile kalmışımdır

Teşekkür ederim evet ben anneme çok düşkünüm ve hayatım boyunca hep onu mutlu etmeye çalıştım, eğitim hayatımda örnek bir öğrenci oldum, sosyal hayatımda örnek bir insan oldum onu gururlandırmak beni mutlu ediyor. O yüzden bi yanım hep ona bu haberi vermek istemekle geçti. Normalde insanlar hamile kalınca eşime nasıl söylerim diye plan yapar ya ben o planı hep anneme nasıl söylerim diye yaptım :) Artık 1 yılı geçtiği için ve belki tedavi belki ameliyat gerekeceği için anestezi filmi çekilmeye karar verince söylemenin mantıklı olduğuna karar verdim. Anne desteği hiç bir şeye benzemiyor ne bilim ben başucumda annemin olmasını isterim her anımda. O yüzden daha fazla gizleyemedim bu durumu...

Arkadaş,eş dost malesef sizi bir noktaya kadar anlıyor hatta bir süre sonra yargılama evresi başlıyor. Bak işte gördün mü bu yaşa kadar yapmadı şimdi olmuyor, bak bak neler yiyor bu kilo ile tabi hamile kalamaz, aaa ama sen de hiç bişey yemiyorsun bu zayıflıkla nasıl hamile kalacaksın bla bla... Ama burda birbirimizi yargılamadan yoldaş olmak insanı psikolojik olarak çok rahatlatıyor. İnsan yalnız olmadığını hissediyor. Çoğu zaman eşimiz bile bizi anlayamazken her ay regl olduğumuzda yaşadığımız o mutsuzluğu anlayan birilerinin olması gerçekten paha biçilemez. O yüzden burda herkes çok değerli hepsi benim canlarım, gönül bağı kurduğum arkadaşlarım iyi ki varlar iyi ki bu yolu birlikte yürüyoruz.
SİZİ ÇOK SEVİYORUM ❣️
Yaaa canım benim ne güzel yazmışsın öyle. Çok güzel gerçekten buradaki destek paylaşım olmasa ne yaparız bilemiyorum. Eşimiz bile o regl olunca gördüğümüz hayal kırıklığı hormonal olarak da eklenen çökkünlüğü anlayamıyor bazen. Ama ister istemez onu mutlaka yaşıyoruz. Burada paylaşmak çok iyi. İyi ki bu topiği açmışsın canım benim biz de seni çok seviyoruz ve buradaki herkesi seviyorum 🤗 Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah
ıcıyorum canım bol su bı dun 1bucuk lıtre ıcmısım soguktu hava ıcemedım . ya bende bı dıyetısyenı takıp ettım o onermıs bazı tarıfler hosuma gıttı. kalorısıde az dıye :KK70: zaten oglen bı corba ıcıyorum az. dun aksamda bardakta kumpir yaptım mınık patatesten tabı ketcap felan yok :KK70: ama guzeldı. kadının dıyet tarıflerını sevdım az kalorılı ama hoş. bu akşamda nohut ve buğday yogurt su soguk ayran aşı corbası onu ıcıcem :KK70: ıkı gun felan öğlen ve akşam :KK70:
Ayy çok güzel valla bana da yaz diyetisyenin adını takip edeyim.seviyorum öyle şeyleri. Şimdi biraz daha verince koruma programında böyle şeyler yerim bol bol diye düşünüyorum 🙈
sonuç haftaya cıkabılırmıs orda hormon ıncelemıyorlarmıs baska hastaneye gıdıyormus cart curt yuh dedım ya. kocaaman hastane bıde
Ayyy ne diye o zaman yarın öğlen çıkacak diyorlar dün 🙄 inşallah çıkar yani resmen gebelik testi verdiğini düşünsene çocuk doğunca öğreneceksin herhalde. 🤣
Bende hepiniizii çoook seviyorummmmmm ❣️
Toplaşın sarılalım❣️🙏🥺
Sarılalım sıkı sıkı 🤗🤗
Bende hepinizi çok seviyorum ♥️ Allahın izniyle hepimiz gebe olacağız bir gün 🤲🌼
Ben de canım inşallah 💫💫
Sag olun guzel sozleriniz icin! Allah annelerimize uzun, saglikli omurler versin, onlari basimizdan eksik etmesin. Anne desteginin yerini hicbir sey alamaz zaten. O yuzden bu konusmalar rahatlatiyor, iyi ki paylasmissiniz. Ben de sizin gibi, anneme nasil haber verecegimi cok hayal ettim, ediyorum. Ama kendi adima, kendi anne olma istegimi, annemi mutlu etme istegimden ayristirmak istiyorum sanirim. Onlar, biz iyi, saglikli ve mutlu oldukca mutlular; "anne olmasam da seviliyorum, iyi bir evlat oldum," diyebilmek gerek galiba.
Amin çok güzel konuşmuşsunux kesinlikle katılıyorum. Biz anne olmasak da çok değerliyiz ve onlar da bizi böyle de çok seviyor. Bu iş kesinlikle başkasını mutlu etmek için yapılmamalı ayrıştırmak lazım. Çocuğa öyle bir misyon yüklemek de doğru değil psikolojik açıdan farkında olmadan. Ama anneye nasıl söyleneceği kısmını ben de hep hayal ediyorum 🙈🙈
Ben de 🤗🤗
Unutmayalım ki bizde onların yavrularıyız :anne:
Koca dana da olsak bu hep böyle kalıcak 😋
Allah hepsine sağlık versin 🙏🙏
Aynen öyle amin 🤗
Kızlar sizce pik mi test
Değil bence daha
Evet ama işte benim çok büyük yumurtada bile bu kadar çıkmamıştı artık bu testleri hiç güvenilir bulmuyorum
Kızlar sürekli takipteyim sizi doktor maceram başlamadığı için aranıza katılamıyorum çok fazla ama sürekli okuyorum adetime 6 gün kaldı 15 gün kala göğüs hassasiyetim başladı hep 7 gün kala başlardı göğüs hassaslığım başlamadanönce ve başlafıktan sonra spor yapınca karın ağrısı olur ya öyle ağrılarım oldu karnımın altında spor falan yapmadım daha önce böyle olmamıştı ayağa kalkınca tansiyonum düşüyor sanki göz kararması yaşıyorum kasıklarım ara ara sancılanıyor dün sabah ta dudağımın altında mor lekelenme oldu koyulaştı çok korktum hastalık belirtisimi bu ne diye akşam üstü geçti rüyamdada göğüs ucumun etrafı acayip büyümüş ve koyulaşmıştı göğüs altıma bile geçmişti sanırım briaz psikolojik bilinçaltı bi rüya oldu çok duygusalım tvde herşeyeağlamaya başladım eşimde 2 gündür rüyasında bebek görüyor biz sevgililikten beri hep bebeğimizin adı esila olsun diye hayal kuruyorduk hala daha sürdürüyoruz daha yeni yazmış rüyamda esoş gördüm diye 😍 bende çok ümitlenmek istemiyorum ama inşallah vardır akıntımda var tahmini yumurtlama dan sonra geçmedi adete 4 5 gün kala süt kesiği gibi beyaz akıntı olurdu şimdi 15 gün kala başladı bedenmin bana oyunu değildir inşallah gebelik vardır birdee buay gün aşırı değerlendirdim ilk defa yine burda okumuştum yumurtlama haftasını 2 dolu bi boş değerlendiriphamile kalan olmuştu 1 buçuk hafta öyle değerlendirdim adet olana kadarda gün aşırıya devam edeceğim inşallah hepimiz hayırlısıyla mutlu haberi alalım briaz uzun oldu ksuura bakmayın 🙈
Hadi bakalım güzel haberlerle sonuçlansın inşallah.
Yapiskan akintinin yerini krem akıntı aldi kizlar klomen kullanırken biyle akıntı yaşayan var mı
Ben çok dikkat etmedim valla :) akıntı oldu da ne kadar sürdü nasıl sürdü hatırlamıyorum. Yumurta akı kıvamında olan aşırı yoğun olmuştu sadece
Kızlar bu testi yeni yaptım
Bu pik olmuş
kızlar bana bse oldu ya sankı kotu bişe olmus gbı ıcım sıkılıyor
Ayy ciddi misin dün bana da oldu ya elim kolum kalkmadı dün iç sıkıntısı bunaltı. Yazacaktım hatta size. Ağlamaktan beter oldum yok yere. Hayırdır inşallah canım.
benim son bir haftadır öyle hatta estrofem kullanıyorum o yan etki
yapar mı dedim bi an nefesim kesilyo sanki :KK43: geçen minseo minseo de aynı seyi dedi bi an kötü
bi his geldi diye :KK43:
Allah Allah ben de dün böyleydim ya iğneden mi diye düşündüm ben de ama sanmıyorum. Hayırdır inşallah. Elim kolum kalkmadı dün iç sıkıntısı bunaltı. Yazacaktım hatta size..Ağlamaktan beter oldum yok yere.
Ovulasyon boyle çıktı kizlar sali cok gec olmaz demi ? Klomen yarın bitiyor randevum sali günü yoğun akintim var bugün yapışık ve krem ile karışık
Bir şey olmaz sen yine gün aşırı değerlendir yumurta çatlamadan önceki ilişkilerden kalan spermler de dölleyebilir. İlişki olursa geç olmaz zaten doktora gitme tarihin fark etmez.
Yaa kuzum niye umut yokmuş hele? Neler duydu gördü bu gözler niye olmasın? Hem ben yeni evin uğuruna inanıyorum 🍀🍀 inşallah yeni ev size bebişinizi getirecek 🐣👶🕊️

Yaaa canım benim ne güzel yazmışsın öyle. Çok güzel gerçekten buradaki destek paylaşım olmasa ne yaparız bilemiyorum. Eşimiz bile o regl olunca gördüğümüz hayal kırıklığı hormonal olarak da eklenen çökkünlüğü anlayamıyor bazen. Ama ister istemez onu mutlaka yaşıyoruz. Burada paylaşmak çok iyi. İyi ki bu topiği açmışsın canım benim biz de seni çok seviyoruz ve buradaki herkesi seviyorum 🤗 Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah

Ayy çok güzel valla bana da yaz diyetisyenin adını takip edeyim.seviyorum öyle şeyleri. Şimdi biraz daha verince koruma programında böyle şeyler yerim bol bol diye düşünüyorum 🙈

Ayyy ne diye o zaman yarın öğlen çıkacak diyorlar dün 🙄 inşallah çıkar yani resmen gebelik testi verdiğini düşünsene çocuk doğunca öğreneceksin herhalde. 🤣

Sarılalım sıkı sıkı 🤗🤗

Ben de canım inşallah 💫💫

Amin çok güzel konuşmuşsunux kesinlikle katılıyorum. Biz anne olmasak da çok değerliyiz ve onlar da bizi böyle de çok seviyor. Bu iş kesinlikle başkasını mutlu etmek için yapılmamalı ayrıştırmak lazım. Çocuğa öyle bir misyon yüklemek de doğru değil psikolojik açıdan farkında olmadan. Ama anneye nasıl söyleneceği kısmını ben de hep hayal ediyorum 🙈🙈

Ben de 🤗🤗

Aynen öyle amin 🤗

Değil bence daha

Evet ama işte benim çok büyük yumurtada bile bu kadar çıkmamıştı artık bu testleri hiç güvenilir bulmuyorum

Hadi bakalım güzel haberlerle sonuçlansın inşallah.

Ben çok dikkat etmedim valla :) akıntı oldu da ne kadar sürdü nasıl sürdü hatırlamıyorum. Yumurta akı kıvamında olan aşırı yoğun olmuştu sadece

Bu pik olmuş

Ayy ciddi misin dün bana da oldu ya elim kolum kalkmadı dün iç sıkıntısı bunaltı. Yazacaktım hatta size. Ağlamaktan beter oldum yok yere. Hayırdır inşallah canım.

Allah Allah ben de dün böyleydim ya iğneden mi diye düşündüm ben de ama sanmıyorum. Hayırdır inşallah. Elim kolum kalkmadı dün iç sıkıntısı bunaltı. Yazacaktım hatta size..Ağlamaktan beter oldum yok yere.

Bir şey olmaz sen yine gün aşırı değerlendir yumurta çatlamadan önceki ilişkilerden kalan spermler de dölleyebilir. İlişki olursa geç olmaz zaten doktora gitme tarihin fark etmez.

Yaa kuzum niye umut yokmuş hele? Neler duydu gördü bu gözler niye olmasın? Hem ben yeni evin uğuruna inanıyorum 🍀🍀 inşallah yeni ev size bebişinizi getirecek 🐣👶🕊️
Amiiiin hepimize inşallah bu ay 41 meryem suresi hedefledim 30 tanesi bitti her okuduğumda sizede ediyorum isteyen herkese nasip et Allah ım diye inşallah hepimiz mutlu haberler veririz 🌸

X