Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Moralini bozmak istemıyorum ama yumurta öyle hemen bir anda cok fazla büyümez,sen kendini biliyor ve gec yumurtluyosan belki ama bu ay yumurtlamamıssındor sorun etme cok kendine olur öyle.ben mesela gecen ay klomen kullandım 14. Gün minicikti, 24. Gün 25,3 olmustu. bir taneydi.Doktor demek ki senin yumurtan kendiliğinden catlamıyor dedi .Bu ay bazı sorunlar oldugu için klomeni kullanmadım ama şunu biliyorum ki benim yumurtalarım genelde sol da 1 tane ve kendiliğinden catlamıyor.Çok takma kafana önümüzde ki ay mutlaka olur. Öbür türlü kötü birşey olsa testlerinde belli olurdu.
Aynen muhtemel benımde yarın pik göstericek ama büyümeyen bir yumurta olcak durduk yere Bosuma bıdaha izin almayayım iş yerinden. Benim pik gorurum catlar sılınır 14.gun adet olurum adetlerimde sıkıntı adetin gelmesinde leke felan hıcbıse yok benım. Kendi tahmınım geç yumurtluyorm ve buyumeden çatlıyor. Ilacın dozunu arttırınca görücez

Bende iğne gününü sayarsam 11.günüm bende de dün akıntı başladı gece de bildiğimiz adet sancıları ve bugun de devam etmekte 🤦‍♀️ bugune kadar kasıkta batmalar garip sancılar hayatımda hiç yaşamadığım sancılardı o yüzden iğneden olduğunu düşündüm ki iğne yüzünden herkesin oluyormuş.. Normal diyip geçtim... Ama şimdi her an patlayabilirim.. İnşallah sen olmazsın canım🙏
İnşallah ikimiz de olmayız da bunlar hep gebelik belirtisidir🙏 bugün mübarek gün dua edelim buradaki herkes icin

Aynen muhtemel benımde yarın pik göstericek ama büyümeyen bir yumurta olcak durduk yere Bosuma bıdaha izin almayayım iş yerinden. Benim pik gorurum catlar sılınır 14.gun adet olurum adetlerimde sıkıntı adetin gelmesinde leke felan hıcbıse yok benım. Kendi tahmınım geç yumurtluyorm ve buyumeden çatlıyor. Ilacın dozunu arttırınca görücez
Çok takmamaya çalış,stres cok büyük etken.Düşünme bence ben mesela çok kafama takıyordum artık sürekli kendime iş cıkartıyorum,daha cok calısıyorum unutuyorum.Çok iyi geliyor bana

Kızlar merhaba mutlu haberlerle gelmek isterdim ama çok daha farklı sorunlarla karşılaştık🙁kocaman bir kistim varmış 8cm kadın şok oldu troidim 2.25 olmuş ama prolaktin yüksek çıktı 38.98 pcos değilsin dedin öyle gözükmüyor dedi fakat ani hareketler hoplama zıplama yapma sakın dedi kistin patlayabilir ufaltmamız lazım birde incelenmesi gerekiyor dedi 1 hafta sonra iyi huylumu kötü huylumu çıkacak🥺🙁önce bunları çözmemiz lazım dedi eşimde bir sorun görülmedi çok şükür durum bu 1 ay sonra yine gideceğim çeşitli vitaminler antibiyotikler ve kist için doğum kontrol hapı verdi umarım güzel sonuçlanır değilse kistim yüzünden ameliyat olma durumum olabilirmiş 😢😢😢😢

Kızlar merhaba mutlu haberlerle gelmek isterdim ama çok daha farklı sorunlarla karşılaştık🙁kocaman bir kistim varmış 8cm kadın şok oldu troidim 2.25 olmuş ama prolaktin yüksek çıktı 38.98 pcos değilsin dedin öyle gözükmüyor dedi fakat ani hareketler hoplama zıplama yapma sakın dedi kistin patlayabilir ufaltmamız lazım birde incelenmesi gerekiyor dedi 1 hafta sonra iyi huylumu kötü huylumu çıkacak🥺🙁önce bunları çözmemiz lazım dedi eşimde bir sorun görülmedi çok şükür durum bu 1 ay sonra yine gideceğim çeşitli vitaminler antibiyotikler ve kist için doğum kontrol hapı verdi umarım güzel sonuçlanır değilse kistim yüzünden ameliyat olma durumum olabilirmiş 😢😢😢😢
Geçmiş olsun canım. Sağlığın diğer her şeyden daha önemli 😌
Doktorunun dediklerini takip et, en kısa zamanda şifa bulursun 🙏
Kendine güven sen çok güçlüsün bu durumun üstesinden gelebilirsin 🥰

Canım çok geçmiş olsun da nasıl yani daha önce gittiğin doktorlar bu kisti görmediler mi?

Canım gecmis olsun iyi ki gitmişsiniz en azindan erken teşhis olmuş oldu ve tedaviniz basladı🙏🙏
Kuculur canim merak etme haplar iyi gelecektir
Cikolata kisti mi bu dedikleri sey?

Geçmiş olsun canım. Sağlığın diğer her şeyden daha önemli 😌
Doktorunun dediklerini takip et, en kısa zamanda şifa bulursun 🙏
Kendine güven sen çok güçlüsün bu durumun üstesinden gelebilirsin 🥰
Allah razı olsun çok teşekkür ederim inşallah duyunca ilk kötü oldum ağladım çok korktum söylediklerinide anlamıyoruz ya terimlerin ben ne dicemi bilemedim🙁

Canım gecmis olsun iyi ki gitmişsiniz en azindan erken teşhis olmuş oldu ve tedaviniz basladı🙏🙏
Kuculur canim merak etme haplar iyi gelecektir
Cikolata kisti mi bu dedikleri sey?
Teşekkür ederim Çikolata kisti demedi canım sadece araştırmamız lazım dedi aynen iyi ki gitmişim çatlatma yapardık ama bu şekilde olmaz dedi 😢

Teşekkürler kuzum hayır hiçbirisi böyle birşey dememişti çok üzüldüm varya 8 cm ne demek ya ya erimezse çok mutsuzum🥺🙁
Vallahi ben cidden anlamıyorum 8 cm lik kist birden oraya konmadı ya nasıl görmüyorlar şaka gibi gerçekten. Merak etme erir kistin doğum kontrol hapı eritiyor kanaman fazla olabilir bu ay sadece. Hangi doktora gittin adı ne?

Vallahi ben cidden anlamıyorum 8 cm lik kist birden oraya konmadı ya nasıl görmüyorlar şaka gibi gerçekten. Merak etme erir kistin doğum kontrol hapı eritiyor kanaman fazla olabilir bu ay sadece. Hangi doktora gittin adı ne?
Erir demi kuzum çok ağladım hala ağlıyorum kadın şoklara girdi resmen😢çok üzüldüm varya gitmesem nolcaktı sakin ani hareket etme dedi hoplama zıplama ilşkidede ters hareketler sakın yapmayın dedi allahım kaldık çocuk için gittim neler duydum geçer demi hepsi🥺troidimin 2.25 olmasına sevinemedim bile smyrnaya gittik funda koçyiğit çok memnun kaldık muayeneden hastahanedeki muameleden herkes adınızı biliyor gittiğinizde çok güler yüzlü ve nazikler tavsiye ederim

Erir demi kuzum çok ağladım hala ağlıyorum kadın şoklara girdi resmen😢çok üzüldüm varya gitmesem nolcaktı sakin ani hareket etme dedi hoplama zıplama ilşkidede ters hareketler sakın yapmayın dedi allahım kaldık çocuk için gittim neler duydum geçer demi hepsi🥺troidimin 2.25 olmasına sevinemedim bile smyrnaya gittik funda koçyiğit çok memnun kaldık muayeneden hastahanedeki muameleden herkes adınızı biliyor gittiğinizde çok güler yüzlü ve nazikler tavsiye ederim
Erir canım inşallah ameliyata gerek kalmaz ben doktorlara kızıyorum nasıl görmezler ya daha önce

Tam sökülmediği günler sayılır mı acaba? Ya da ilaçsız olduğu için böyle mi devam eder? Aslında ilaçsız regl olabildiğin için sevinebiliriz galiba bir yandan. Salı git bir görüş sen yine de doktorunla

Bence ilacsiz oldugun icin guzel bir durum olmus bu ay 🥰 sevinelim :KK49:
Digerini tam anlayamadim adete yakin mi yumurtladigini dusunuyorsun yani

Sali regl 5. Gunu zaten klomen e 5. Gun başlanır o gün gel dedi kizlar dr ile görüştüm hadi hayırlısı bakalım

Yalnız ilaçsız kendi kendime regl oldum diye az az geliyor 5. Güne regl bitebilir dedim olsun bitse de başlarız ilaca sorun olmaz demiş dr regl biterse bile klomene başlayan oldu mu kizlar ve siz regl nin kaçıncı günü başladınız?? Mesela minseo minseo
Ben klomen degil femare kullandim 3 kez oda adetin 3.gunu baslandi bende

X