Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Oha kaynar kaynar mı oturmuş üstüne ilk sıcağının çıkması lazım ben farklı bi yöntem denicem zaten kendime uydurdum tarifi bakalım
Kaynar kaynar da otursan, ılık ılık da otursan o buhar oraya girdikten sonra nanay gülüm nanay.. Bak seni sevdiğimden söylüyorum uğraşma bunlarla Rahim filmi en temizi kocanda yanında olcak hem

Tabi herkesin hayatına kimse karışamaz

Bakalım canım yumurtlama haftam gelsin de psikolojim göre rahim filmine hala sıcak değilim bi süre daha denemek istiyorum

Yok kızlar yumurta. Okdr kotuyumkı gelebılırsen pazartesi gel belkı gec yumurtlıcaksın bu ay dedi. Belkıde yumurtlamadan adet goruyosun dedi. Bıdakı ay ona göre üc klomen vercem onlada olmazsa iğnesi var dedi
Kuzum sende diğer aylarda yumurta vardı ama, nedne bu kadar karamsarlığa kapıldın... bazen 2 yumurta atıyor vücudumuz bazen 1 bazen de hiç atmıyor. bu gayet normal. Aldığımız ilaçlar, yaşadığımız stres onların da dengesini bozuyor. Lütfen olumlu düşün. bir topikte şunu okumuştum. Tüp bebek yaptırınca yumurta toplandıktan sonra yumurta sperm dışarıda dölleniyor. transfer işleminden sonra anne adayına HCG içeren iğne vuruluyor, bunun sebebi de embriyo HCG yükselmiş gibi sanıp rahme tutunuyormuş... biz de olumsuz düşünmeyelim, varmış gibi yapalım hatta. Hem bak doktorun da demiş 3 güne yumurtalar oluşur büyür..SIkma lütfen canını.

bende de 2 yumurta oluştu, hatta doktor olursa ikiz olacak dedi, ama ne ikizi tek yumurta bile tutmadı, regl başladı. Üstelik doktor iğne vurulacağım gün ve 1. haftada kan tahlilinde hormonlar süper demişti.. olmadı işte. Allah ne zaman nasip etmişse o zaman olacak. Bir blogda okumuştum Regl oluyorsan hamile kalabilirsin diyordu. Menapoza girmedikçe sorun yok.. :))
Canim yumurtan olasa fsh yuksek olurdu. Olamaz bence oyle bisey. Benim fsh 15 oldugu halde 7mmlik falan 6 yumurta vardi. Amh benim 0.6. Yani benim rezervim cok dusuk.
benim FSH 11,3 AMH 0,67 çıktı. bana rezerv düşük demedi, yumurta tembel demişti. tüp bebek şimdi gerek yok dedi, Hormon tedavisi yani klomen çatlatma uyguluyorum. bu ay 2. hormon denemem olacak. Şimdi ben de işkillendin, bilen yorum yapabilir mi?

Kizlar benim lekelennem başladı ama bu regl mi nasil anlayabilirim? regl ise dr gitcem klomene baslamak için
kırmızı ise regldir.. Hamilelik testi al cnm çıkmıyorsa reglsindir, en garantisi kan ver HCG yoksa reglsindir.

Tamamen sana katılıyorum... AHM FSH E2 değerleri çok ama çok önemli....
Canım, yine diyorum yapılan testlerde AMH FSH E2 normalse yemene içmene dikkat et elinizden geleni de yapın olur yani :))) zaten 1 ayda gebelik oranı %15 miş...

Reactions: niw
minseo ben de hsg den çok çekindim ağrı olur mu diye gerildim ama beş dakikalık işlem bitti gitti
Bir adet 7*4 mm polip'im varmış. Doktor um muayenede baktı gebeliğe engel değil dedi.
En azından artık kafam rahat "bende bir sorun yok, tüplerim açık, yumurtluyorum, rahmim sağlıklı" diyorum kendime

ilk defa yumurta takıbı yaptırdımda yani ovü testlerinde görüyodum yani . ultrason garanti tabi aynen canm belkı bu aya özel ne olursa olsun ztn tedavi olarak ilaç dozunu arttırcağı için kurcalamıcam araştırma bile yapmıyorum

kızlar dıkkat edın buhara oturmustu biri kist olmuş sonra duymustum yapıcaktım bende sonra burda bi topikte okumustum vazgectım
Ben buharla kisti hiç bağdaştıramadım mantıken kuzum ya, bence muhakkak başka bir sebebi vardır onun. Şu ana kadar iyi beslenme dışında gıda takviyesi, kür vs hiçbişey denemedim korkumdan ama bu çok masum bir şey bence. Teşekkür ederim uyarın için ama inatçılık yapmak istiyorum bu sefer :)) Zaten bu ay yine yattı az önce testte pik gördüm çünkü

Ben ona benzer bişi yapıcam Maydonuzu sütte değil suda kaynatcam, suyundan 1 büyük bardak ayırıp ılıyınca içicem, kalan suya da oturcam
Ben daha karar vermeden vazcaydım bile. Yine bir haltlar dönüyor benim içeride, şikayetler tekrar ediyor gibi. Sirkeli su içmeyi deneyeceğim bir süre. Regl zamanı duruma göre bakarım. Şimdi bunu denerim kürün daha önce hiç karşılaşılmamış bir komplikasyonu beni bulur falan kalsın
Bakalım canım yumurtlama haftam gelsin de psikolojim göre rahim filmine hala sıcak değilim bi süre daha denemek istiyorum
Rahim Filmine Gerek Kalmadan Hamile Kalacağına İnandığı İçin Filmi Erteleyenler Derneği'ne HOŞ GELDİNİZ
İşkillenme işkillenme. Bizim burada en kolay ve en sık düştüğümüz yanılgı, sonuçlarımızla doktorların yorumlarını kıyaslamak oluyor galiba ya. Muayene ve tüm sonuçlarımızı beraber değerlendiriyorlar sonuçta. Aynı kadının iki gebeliği bile birbirinden apayrı şekillerde oluşup seyredebiliyorken biz bambaşka bünyeleri karşılaştırıp "Acaba bende de mi aynı sorun var?" diyoruz. Bunu yapmayı bir bıraksak ah bir inansak...

Krizi fırsata çevirip değerlendirmeye devam o zaman. Ne güzel işte O küre gerek bile kalmadan bu ay bebe yüklenecek belki

tam da aşağıdaki sebepten sim84sim bende korkcak göz var mı sence
Rahim Filmine Gerek Kalmadan Hamile Kalacağına İnandığı İçin Filmi Erteleyenler Derneği'ne HOŞ GELDİNİZ
hoşbulduk bacım inşallah 1000 lira cebimize kalır sübhaneke dinimiz amin

canımm geçmiş olsun polip usgde mi hsgde mi göründü

doktor tarlusal felan verdımı kendılıgındenmı oldn
Yok kuzum doktora sordum yumurtlamadım diye geç mi olurum diye evet gecikir dedi ama erken oldum hatta her ay erken olmaya başladım yumurta olduğu aylarda da erken oldum..

Bugun iğnenin 9.günü inşallah 14.gününe erişebilirim test heyecanını yaşayamadan kırmızılar geliyore..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…