Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
kızlar birşey soracağım istediğim doktora randevu yokmuş ama adetim geliyor adetim bitince gittiğimde bir sorun olurmu ben çatlatma iğnesi isteyecektim

Taktik yok işte "Farkında bile değiliz. Nasıl olmuş hiç anlamadık. İki kat korunuyorduk" diyeceğim. Her şey hazır, bebek eksik

Her yerim kapalıyken de senaryolu rüyalar görüyorum ben abidk kubidik. Bir de hepsini uzun uzun tüm ayrıntılarıyla hatırlıyorum

Jane Jetgil Hemen panikletme kendini. Bu ay olmadı diye "her ay böyle miydi"ye yorma hemen. Daha hiçbir şey bilmiyoruz. Önce derin bir nefes al, yüzünü boynunu falan bir yıka, sakinleş. Şu testleri ne olursun bir daha yapma. Ultrasonla kıyaslayıp kendinde çözülemeyecek bir sorun olduğuna inandırıyorsun kendini. En tehlikelisi bu. Doktoruna güvenmiyorsan değiştir ya da cumartesi gidip ikinci bir doktordan görüş alabilirsin. Klomen'le takviyeleri kafana göre aynı anda alma. Doktorla bir konuş. Her şeyi sırayla dene. Sen daha ilk defa tedavi gördün. Hemen etki de etmeyebilir, doz düşük de gelmiş olabilir, kızların dediği gibi yumurtlamanın olmadığı bir aya da denk gelmiş olabilir. Hemen genelleyip benim hiçbir ay yumurtam olmuyordu diye düşünüp her şeyi aynı anda deneyip bu sefer de yumurtanın sağlıklı geliştiği bir aya denk gelirsin, bu sefer daha da istemeyeceğin şeyler olur. Biraz sabırlı ol. Adım adım git. Bir de umudunu böyle hemen kaybetme ohoo hayatta neler var bir dur. İlk aydan havlu atılır mı. Yok öyle

Kolay kolay patlayan bi kist degil canim. Ama dayanilmaz agrin olursa doktora git yinede sen. Benim agrilarim dayanilmazken bile patlamadi.
Saol canım
Yok kızlar yumurta. Okdr kotuyumkı gelebılırsen pazartesi gel belkı gec yumurtlıcaksın bu ay dedi. Belkıde yumurtlamadan adet goruyosun dedi. Bıdakı ay ona göre üc klomen vercem onlada olmazsa iğnesi var dedi
Kuzum belkide sorun odur belkide geç yumurtlucaksn stres yaptığın için de geç yumurtlck olabilirsin en azından sorunu bulur ona göre ilerlersin

Hayıt tohumu aldım şimdi bde
Canım ya doktor kontrolünde giderken ben böyle şeylerden biraz korkuyorum. Yani sen şimdi o umutsuzlukla telaşla hemen bir şeyler kullanıp çözmek istiyorsun ama bu sefer hormonların iyice tepetaklak olabilir. Bu şekilde kullanıp hem normal düzenlerini bozan, hem de başka sağlık sorunları yaşayan bir sürü insan var. Acaba böyle şeyleri kullanmak için acele etmesen mi? Ama mesela balık yağı OMEGA 3 gibi şeyler hormonları bozmayacak ama yumurta kalitesi için önerilen şeyler. Tabi bu kalite konuları tartışmalı ama hormonal şeyler yerine acaba böyle OMEGA 3 propolis falan gibi şeylerle mi desteklesen?
ya ben anlamadım bende başka bir sorunmu var adetim bugün 8. günü gecikmesinin ama bana hiç pko falan demedi hiç bir doktor sürekli araştırmaktan acaba o muyum acaba bu muyum korkuyorum
Canım pkoyu görüntü ve hormonlarla tahmin edebiliyorlar bence varsa var derler hatta çoğunlukla tam pko olmasa da doktorlar pko diyebiliyor ama olan bir şeyebyok demezler herhaşde. senin de rezervine falan bakıldı mı gecikmesiyle ilgili ne diyorlar? Korkma her şey halloluyor artık sebebi bilinsin yeter :)
Evet ben de böyle düşünüyorum izlediğim şeylerde de öyle. Döllenmeye uygun olgunlaşmış boyuta gelmese bile ufak ufak yumurtaları görebilirler Jane Jetgil . Rahim duvarının kalın olmasıyla ne alakası varmış çok şaşırdım ayrı organlar ya
Belkı yumurtlamıosn bu ay yada belki hıc yumurtlamadan adet goruyosun dedi işte bılmıyorum ya üc klomen ıcsem yetcekmiki ıkıde olmayan
Canım dedi ya sana vücudunu tanımaya çalışıyor sonuçta 3 olmazsa femara var iğneler var gonal f klomemin iğneleri vs. Tüp bebekte neler neler yapıyorlar hiç rezervi olmayanlardan yumurta toplamak için. Mutlaka bir çözüm bulurlar ama bir doktora daha muayene ol bence.
yumurtalarının uyarılmaya ihtiyacı olabilir desteksiz yeterli büyüklüğe ulaşmıyor olabilirler, dozu artırmak fayda sağlayabilir o da sonuç vermezse gonalf iğne ye geçer
Evet bir sürü seçenek var
Artık bılmıorum nolcak umudumu kestim bebekten
Haydaa. Kuzum dur daha hiçbir şey yok ki ortada. Bence iyi ki gitmişim bir yılı beklemeden diye sevin. Neyse sebebi bilinsin ona göre çözüm üretilir tıp artık çok gelişti senin bariz bir sorunun yok ne sorunu olanlara çözüm buluyorlar.
Kesinlikle katılıyorum erken fark etmen en iyisi. Ve her türlü büyütür onu doktorlar mrk etme. Aynen bu çok karmaşık bir süreç beyinden başlıyor yani belki mr bile çektirirler sana yani detaylı araştırılsın neyse sebebi çözülür hani hiç merak etme @duygy933
Benide allll o mart ayı gebe listesineee

Belkide yumurtlamadığın bir aya denk geldin. Ne demek umudumu kestim. Her şeyin bir çaresi var artık
Evet bence de bunların hepsi mümkün
Olabilir belkıde baska doktora giderim belkıde bu ay bi üç klomen içeyimde. Takviyede kullanıcam.
Takviyeleri aman dikkatli karar ver canım kaş yapayım derken göz çıkarma. Ama ikinci bir görüş her zaman iyidir. Hatta tam yok dediği gün başka doktora gözükürdğm ben senin yerinde olsam
günaydn canım benim olduğum yerde allahtan aşırı bişiy olmadı. ben zaten doğal afet lover resmen depremden kaçarım sel, selden kaçarım hortum. allahım sonumuzı hayır etsin
Ah canım gelmiş geçmiş olsun valla ardı arkası kesilmedi. Bu son olsun.

Altına imzamı atarım valla kelimesi kelimesine katılıyorum

kızlar birşey soracağım istediğim doktora randevu yokmuş ama adetim geliyor adetim bitince gittiğimde bir sorun olurmu ben çatlatma iğnesi isteyecektim
Sadece çatlatma iğnesi alacaksan muhtemelen sorun olmaz. Ama klomen vs geliştirici verecekse adetliyken başlıyor. Bir de çatlatma iğnesi verecek olsa da belki yumurtaları adetliyken incelemeden vermez belki

ya sen ne tatlı bir kadınsın ya Allah senden binkere razı olsun en son 8. ayda yapılan testimde troidimde sorun çıktı onun dışında hiç bişey denmedi canımıniçi

ya sen ne tatlı bir kadınsın ya Allah senden binkere razı olsun en son 8. ayda yapılan testimde troidimde sorun çıktı onun dışında hiç bişey denmedi canımıniçi
O senin güzel bakışın canım hepinizden razı olsun burası bu anlamda harika
Hatırladım tiroidi şimdi nickini de. Ne oldu tiroid düzene girdi mi? O girince hallolur bence senin durum :) belki o düzene girmeden vermez ilaç çünkü yüksek kalırsa gebelikte bebiş için sıkıntı olmasın Allah korusun. Acele ediyoruz ama sağlıkla gelsinler inşallah

canm sıkıldı gıtmedm neblm gecte kalmıyım işe diye. balık yağı yada omega 3 ıcın ne onerirsiniz. valla bıkkınlık geldi ciddden. bu ay geçti aartık bakalım 3 klomenle nolcak

bakalım artk bidaki ay uc klomenle olursa olur olmazsa nolur blmıorm keyfım kactı tabi ama korktum yani bilmıyorm ya vallahi yazcak bse bile bulamıyorm

Sorma ya okadar keyfim kaçtı ki bakalım bıdakı ay üc klomenle nolcak belkıde yumurtlamıcam bu ay yada gec olcak kucuk olcak bilmiyorum
Canım benim kuzenim de böyle bişe olmuştu sanırım. 8 ay olmayinca doktora gitmişti onunki de buyumuyormus ve catlamiyormus hemen tedavisini aldı 2. Ayında hamile kalmıştı şuan 1 yaşında kızı var

Canım benim kuzenim de böyle bişe olmuştu sanırım. 8 ay olmayinca doktora gitmişti onunki de buyumuyormus ve catlamiyormus hemen tedavisini aldı 2. Ayında hamile kalmıştı şuan 1 yaşında kızı var
canm bende yumurta hıc yok dıyo gelısen suan. ya gec yumurtlıcam ama kucuk olcak, yada bu ay yumurtlamadım. yada yumurtlamadan adet oluyorm bunca zaman bilmiyorum bıdakı ay 3 klomen o da olmazsa iğne dedı deneye yanıla bakıcaz dedi.

Onunkide seninkine benzer bir şeydi canım bana anlatmıştı eğer öyle birşeyse bile yumurta büyütmek için tedaviler var. En azından sorunu erkenden öğrenmiş olursun

Eklentiler

• Screenshot_20210212-103258.png
    264,1 KB · Görüntüleme: 26
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…