Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
ben bu e2 den bişey anlamadım 20 ye de iyi diyorlar 120 ye de 20 ye de estrofem veriyolar 120 ye de mantığını çözemedim bu işin ben :KK12:
Ben de :KK43: Daha önce 50'li bir şey çıkmıştı o zaman iyi dediler. 21 küsüre de kötü demediler ama ben araştırınca düşük olduğunu gördüm. Sonra bir doktora sordum tekrar. Biraz düşük ama tek başına değerlendirmek doğru değil sen denemeye devam et dedi

Ben iş ortamında çok süklüm püklüm kalıyorum. Salaklığım devreye giriyor. Ortama girince başka bir karakter yükleniyor bana sanki. Çıkınca aklım başıma geliyor, naptım ben diyorum ama iş işten geçmiş oluyor. Ayrıntısını bilmiyorum hiç sormadım da. Sanırım zorlanmadan oluyormuş. Bazısında dikiş gerektiriyormuş. Benimki öyle değildi ama antibiyotik ve krem kullanmıştım. Vajinismus gibi bir şey yaşadım ben uzun süre ama tam da vajinismus diyemediler. Biraz karmaşık bir şeydi. Neyse hepsi geride kaldı çok şükür. Ev hanımlığında bulduğum huzuru hiçbir iş yerinde bulamadım. Kocama dedim benim Selin Ciğerci'den neyim eksik? Benim niye kendi markam olmasın, ben neden kendi reklamımı çekemeyeyim? Evde "Terelelli Beauty" diye geziyor adımla söyleyerek ahshhsjsjs 🤣🤣
gelmiş geçmiş olsun bacım kötü günler geride kaldı önümüzde daha kötü günler var :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:
Ben de :KK43: Daha önce 50'li bir şey çıkmıştı o zaman iyi dediler. 21 küsüre de kötü demediler ama ben araştırınca düşük olduğunu gördüm. Sonra bir doktora sordum tekrar. Biraz düşük ama tek başına değerlendirmek doğru değil sen denemeye devam et dedi
AYY BİLEN AYDINLATSIN BURAYI NOLUR :kahve:
U Uzaygemisi35 canım sen kesin bunla ilgili bi makale okumuşsundur :KK70:

🤣🤣🤣 Bana baktırmak biraz anlamsız geliyor yoksa bende derdim doktora bakalım mı diye ama zaten 21.günü adete çok yakın çünkü erken çatlama oldu benimki hem de bir yumurta diye gerekli görmedim ama sen de baya var yumurta sen baktırabilirsin en azından kaliteli olanlar mı büyüyüp çatlamış olduğunu doktor yorumlar 👍 eşime soruyordum ilk denemelerde ne hissediyorsun diye hep şimdi değil de ilerki aylarda olcak gibi diyordu 😄 yaa diyordum neden hissetmiyorum diyorsun gıcık oluyordum her ay.. Bugun de hissediyorum olcak bu aralar diyor bay 6.his 🙈 gaza geldim erken test yapmasam bari 😄
Evet canım belki ben de yaptırmam ama bilemiyorum gene de yaptırayım hem de doktor uygun olursa görüşürüm bir diye düşünmüştüm.

Eşinin hissiyatı güçlü müdür 🤔 ne güzel bir şeyler sezmiş ya inşallah tutar valla 🤗 erken yapma yine de canım insan sonra daha çok üzülüyor yok yere var mı yok mu çıkmadı mı yükselir mi diye..

Günün motivasyon şarkısını seçtim. Dinleyelim, dinletelim. Özellikle yumurtlaması gelip kocasıyla arası bozuk olanlar beyin yıkama seanslarında fonda kullanabilir şarkıyı 💪🏼 @Random33 naptınız rapunzel? Düzeldi mi aralar?

minseo minseo Nefret ediyorum, nefret. Son çalıştığım yerde evlilik iznini bir hafta arasız kullandırmamız mümkün değil diyerek ikiye bölüp kullandırdılar. Onda da nikahtan hemen sonra kullandıramayız dediler. Nikah cumartesi akşamı olmuştu. Pazartesi sabah iş başı yaptım. Evlilik iznimi iki hafta sonra iki gün olarak kullandırdılar. O arada vajinada yırtılma oldu. Denize girmem yasaktı. Üstüne bir de regl oldum. Balayı yalan oldu kavga ettik geri döndük. Daha neler neler yaşadım. Aklıma geldikçe kahroluyorum. Evliliğin en güzel zamanları bana zehir olmuştu. Her şeyi hak görüyorlar kendilerine ya. Yıllar önce de çalıştığım yerde, ameliyat öncesi müdüre durumu anlatmak için odasına gittim. On gün kadar raporlu olacağım ameliyat sonrası dedim. Bana bir kitap verdi dedi ki on gün çok uzunmuş, sıkılırsın evde, al bunu çevir, döndüğünde arkadaşlara çoğaltıp dağıtırız. Bunu yapmadım tabii. Sonra oğlunun ödevini yaptırmıştı bana. Ne kadar safmışım hep kullandırdım kendimi. Hatırladıkça tüylerim ürperiyor

Ne kötü insanlar ya. Gelmiş geçmiş olsun valla böyle hatırlamana sebep olmaları bile ne kötü bir şey. Yasal haklarımızda bile böyle yapıyorlar, bir de insani olarak bir şey istesek kim bilir ne tepki verecekler.
gelmiş geçmiş olsun bacım kötü günler geride kaldı önümüzde daha kötü günler var :KK70: :KK70: :KK70: :KK70:

U Uzaygemisi35 canım sen kesin bunla ilgili bi makale okumuşsundur :KK70:
Hahaha canım henüz hormonlar konusunda çok iyi değilim 🤣🤣🤣 yeni başladım onlara daha. Bu pandemi sürecinde bazı kongreler online falan oldu ya dün uluslararası bir jinekoloji kongresindeki araştırmaları dinledim 🤣🤣 folikül büyüklüğü ne olursa iyi, hangi durumlarda doktorlar o döngüyü iptal ediyorlar vs vs neler öğrendim 🤣🤣 estradiol düşüklüğü de iyi değil yüksekliği de valla karman çorman oldum o konuda. Bir de her ay değişiyor bu meret belli değil ki.

Hahaha canım henüz hormonlar konusunda çok iyi değilim 🤣🤣🤣 yeni başladım onlara daha. Bu pandemi sürecinde bazı kongreler online falan oldu ya dün uluslararası bir jinekoloji kongresindeki araştırmaları dinledim 🤣🤣 folikül büyüklüğü ne olursa iyi, hangi durumlarda doktorlar o döngüyü iptal ediyorlar vs vs neler öğrendim 🤣🤣 estradiol düşüklüğü de iyi değil yüksekliği de valla katman çorman oldum o konuda. Bir de her ay değişiyor bu meret belli değil ki.
detay bilgileri duydukça bizle de paylaş daha çok delirelim :KK70:

Ben bilmek istemiyorum daha fazlasını. Vazgeçtim. Kurcaladıkça dibe batıyoruz. Cehalet mutluluk bu konuda. Bildiklerimizi de bilmesek belki daha iyiydi. Sen şimdi onu bunu boş ver. Kendi işimizi kuruyor muyuz?
motorları maviliklere de sürer miyiz pekiiii en sevdiğim :KK70:
Aya gidiyoruz ya motorları maviliklere mi süremeyeceğiz ya onu da yaparız 💃🏻

Ben bilmek istemiyorum daha fazlasını. Vazgeçtim. Kurcaladıkça dibe batıyoruz. Cehalet mutluluk bu konuda. Bildiklerimizi de bilmesek belki daha iyiydi. Sen şimdi onu bunu boş ver. Kendi işimizi kuruyor muyuz?

kuralım valla ben varım zaten tek isteğim o kendi işimi yapıp şu illet sektörden kurtulmak :KK70:

offffff toplaşın yazın Marmaris e gidiyoruz :KK70:
Marmaris'e bir defa gittim, Turunç'a. Havası mükemmeldi, huzur dolu bir yerdi çok iyi geldi bana. Şansa bir de tenha dönemdi ama denizi hiç beğenmedim. Üstelik mavi bayraklıymış. Köpük köpüktü resmen deniz. Bir de arı ölüsü doluydu denizin üstü. Otelin restoranında açık alanda yemek yiyemiyordu kimse arılar yüzünden. Hayatımda ilk defa arı soktu orada beni

Hahaha benim deliliğim kendime yeter canım 🙈 bu sefer sorgulamaya geçeceğiz yine hiç gerek yok🙈

Valla haklısın canım. Dediğim gibi ben araştırmayı seviyorum fazla etkilenmiyorum da bilmek beni rahatlatıyor. Yani çok alakasız bir konu olsun yine açar okurum araştırırım o nedenle genel bilgi gibi düşünüyorum. Ama gerçekten çok bilmek ayrıca stres kaynağı, hiçbir şey bilmeyenler çatır çatır doğuruyor valla 🙈

Marmaris'e bir defa gittim, Turunç'a. Havası mükemmeldi, huzur dolu bir yerdi çok iyi geldi bana. Şansa bir de tenha dönemdi ama denizi hiç beğenmedim. Üstelik mavi bayraklıymış. Köpük köpüktü resmen deniz. Bir de arı ölüsü doluydu denizin üstü. Otelin restoranında açık alanda yemek yiyemiyordu kimse arılar yüzünden. Hayatımda ilk defa arı soktu orada beni
turuncu duydum ama gıtmedım. bende bu yaz gıttım ılk defa içmelere. ama harıkaydıı anlatamam denizde cok açılmadan bile balık sürüleri göruyosunuz degısık degısık. gece bile deniizin ıcı gozukuyo ufacık ısıkta okdar temiz. daha su dizlerindeyken bile balıklar gelıp mınık mınık bacaklarınıza vuruyor :KK70:

X