Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Benim de iğne vurulduğum gün yaptığım test pik değildi bence Ovülasyona çok güvenememek lazım yani ona göre ilişki yaşamak riskli. Bir de sırf testte pik gördük diye yumurtladık demek olmuyormuş malesef doktor öyle demişti lh yükselmesi kesin yumurtlamayı göstermez diye
Aynen öyle, hayatımda ilk ve son kullanım oldu bir daha da almam zaten.. Meraktan almıştım 😄

Hadi bakalım evet canım aynen öyle en doğrusu ultrasonla doktor kontrolü aslında muhtemelen öyle oluyordu inşallah şimdi fazla büyümeden çatlar kist de olmaz sağlıkla döllenir amin 🙏

Hadi ya o zaman gerçekten biz iyice büyüyünce pik görüyorduk ya çok ilginç. Şimdi vurdum iğnemi hayırlısı bakalım.

Evet canım inşallah hızlıca büyür düşün benim o kadar büyümesine rağmen hala negatif. Günde ortalama 1.4 mm büyüyormuş foliküllerimiz.

Evet canım gerçekten öyleymiş kaç ay düzenli kullandım ovulasyonu. Genelde öncesinde ilişki oluyordu ama özellikle pik görünce dikkat ediyorduk belki de ondan olmadı. Aynen öyle vücuttaki hormonun yükselmesini gösteriyor sadece ama kesin değil çatladı mı kaliteli mi ohoo 🤷 şimdi vurdum iğnemi bakalım
Hadi iğnen hayırlara vesile olsun canım inşallah.. Hız kesmeden devam kolay gelsin 🤣

Sen nerelerdesin :KK64:
Nerelerde olayım ya kuuzm. Bıraktım artık buraları. İyi oluyor ama bir yandan da kafamda hep takılı kalıyor bu konu. Şimdi frklı hobiler falan edinmeye çalışıyorum işte kafamı dağıtmak için girmiyorum artık foruma. bugün dr. randevum vardı. Aşılamaya karar verdik. Hakkımıda hayırlısı olur inşallah. sen nasılsın

Zaman geçmiyor aylar nasıl geçecek diye düşünüyorum ben. 😔 Karnımdayken hep riskteymiş gibi hissediyorum..inşallah alışabilirim bu hamilelik olayına. Sen nasılsın canım idrar yaparken geçti mi ağrın veya akıntın?
Kötü ihtimalleri düşünüp bebeğine de o hissiyatı geçirme. Her olumsuzluk tekrar edecek diye bir kaide yok. Sağlıkla ilerler, sağlıkla kucağına alırsın inşallah. Onların hayalini kur, kucağına alacağın anı düşün, kime benzeyecek vs. ne bileyim çok güzel bir şey yaşıyorsun, her anının tadını çıkar 🌸
Kızlar bu arada ovulasyon testi yaptım elimde kalan son testlerle öylesine. Çok ilginç o kadar büyük yumurtalara hala pik görmedim yanına bile yanaşmadı ben demek ki iyice çok büyüyünce görüyormuşum ve belki de o yüzden iş işten geçmiş oluyordu 😱
@ipek_annesi sormuştun canım bak ekliyorum fotoğraf. Kızlar biliyor benim pikler çok çok koyu ve kalın olurdu yani çok uzak pike hala
Hiç güven vermiyormuş bu testler sahiden. İnşallah tutar da testlere mestlere de ihtiyaç duymazsın bir daha 🙏
Gercekten buraya gore cok cok iyi bir ucret
Inşallah guzel sonuclanir canim 🤰🙏👶
Biz de mi gitsek napsak 😃 Uçak bileti ve masraflar katılınca bile buradan çok daha uygun gibi. Ben direkt fiyat almadım ama buralarda okuduklarım hep çok yüksekti.

Hiç güven vermiyormuş bu testler sahiden. İnşallah tutar da testlere mestlere de ihtiyaç duymazsın bir daha 🙏
İnşallah amin bir daha almam muhtemelen zaten doğum kontrol hapının ilk bıraktığımda yumurtlama hemen düzene girmiyor diye kontrol etmek istemiştim inşallah bir daha ihtiyacımız olmaz🙏🙏

minseo minseo Kuzu ben dün acile gittim gebelik testi falan yaptırmaya sonuç negatif ama 8 günlük gecikmem var. İdrar yolları enfeksiyonu çıktı bir de tahlilde. Perşembe günü kadın doğuma randevu aldım bakalım neden regl olamıyorum diye. O yüzden şu an sana BAT tarihi veremiyorum.

minseo minseo Kuzu ben dün acile gittim gebelik testi falan yaptırmaya sonuç negatif ama 8 günlük gecikmem var. İdrar yolları enfeksiyonu çıktı bir de tahlilde. Perşembe günü kadın doğuma randevu aldım bakalım neden regl olamıyorum diye. O yüzden şu an sana BAT tarihi veremiyorum.
Geçmiş olsun canım antibiyotik mi verdi?. Şikayetin var mıydı peki ağrı, sızı bişi?

Doktora mı yapıyordun sen? Yoksa çoktan bitmiş miydi o süreç? Hatları karıştırıp oraya yazmayasın iki günde bir ilişki diye 🤣
Evet sorma valla doktora tezi devam az kaldı ama başka makaleler akademik çalışmalar olunca yavaş gidiyor eş zamanlı olunca. Valla sorma klasör yapıyorum işte okuduğum okunacak makaleleri falan son zamanlarda hep bu konuda makalelerin sayısı artmış 🤣 ayrı bir alanda da fahri doktoram olacak bu gidişle 🤣🤣

en geç 9,30 da yatakta oluyorum 10 gibi uyuyorum annem tavuk olduğumu iddia ediyor :KK48:
Hahahah bir şey diyeceğim ama annen haklı olabilir 🤣
Ben de uykuya çok düşkünüm ama işte bazen yoğun zamanlar olunca üst üste uykusuz günler hiç uykusuz işe gidip gelmeler sabahlamalar oluyor bazı dönemler. Normalde 1 gibi falan yatarım bazen 12. Ama annem benim de çok erken uyuduğunu iddia ediyor 🙈

Evet sorma valla doktora tezi devam az kaldı ama başka makaleler akademik çalışmalar olunca yavaş gidiyor eş zamanlı olunca. Valla sorma klasör yapıyorum işte okuduğum okunacak makaleleri falan son zamanlarda hep bu konuda makalelerin sayısı artmış 🤣 ayrı bir alanda da fahri doktoram olacak bu gidişle 🤣🤣
Fahri doktora kolektif çalışmamız 🤣 Diğerinde kolaylıklar diliyorum. Tez olayları stresli işler

X