Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
  • KAÇ YAŞINDASIN? ➔ 24
  • KAÇ AYDIR/SENEDİR İSTİYORSUN? ➔19-20 aydır istiyordum
  • İLK GEBELİĞİN Mİ? ➔ evet ilk
  • KAÇINCI ÇOCUĞUN OLACAK ilk olacak inşallah
  • KAYBIN VAR MI? ➔ yok
  • REGLİN DÜZENLİ MİYDİ? ➔ düzenli değildi
  • EŞİNDE YA DA SENDE BİR SAĞLIK PROBLEMİ VAR MIYDI? VARSA NEYDİ➔ bende pko vardı yumurtalarım gelişmiyordu
  • KÜR YA DA İLAÇ KULLANDINIZ MI?➔ başarısız denemeler yaptım:)
  • HAMİLE KALMAK İÇİN KLOMEN/AŞILAMA/TÜP BEBEK GİBİ BİR TEDAVİ ALDIN MI?➔ evet femara gonal f son olarak tüp bebek tedavisi
  • OVÜLASYON TAKİBİ YAPTIN MI?➔
  • HANGİ GÜNLERİ DEĞERLENDİRDİN?➔
  • BELİRTİLERİN VAR MIYDI, NE ZAMAN BAŞLADI?➔ transfer sonrası kasıklarda adet ağrısına çok benzer küçük ağrılar oldu hala devam ediyor ve geceleri sıcak basmasından uyanmalar var
  • ÇİFT ÇİZGİYaİ BATA KAÇ GÜN KALA GÖRDÜN?➔ transferden 6 gün sonraerken tesstte silik çizgiyi görebildim çok şükür bata 4-5 gün var
  • BU SÜRECİ YAŞAYAN ARKADAŞLARA TAVSİYELERİN NELERDİR?➔doktora gitmekte gecikmeyip asıl sorunu bulmaya odaklanmalıyız.. yumurta takibi ovulasyon yaşın genç derken boşa geçen 1buçuk yılım oldu.. çok şükür tedavisi vardı.. tavsiyem gerekli tetkikler yapılmadan ezbere başlatılan tedavilere uyulmaması.. Allah bu yolda bekleyen herkese muradını versin inşallah♥️
hayırlısı olsun sağlıkla gelişsin ve kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim :nazar: :dua: :KK200:

Merhaba Günaydın kızlar bende sizler gibi bebek istiyorum nasip olmadı henüz 3. Ayım. Sat 22 Ocak. 1 şubatta doktora gittim sorun var mı diye sadece idrar yolu enfeksiyonu çıktı sorun yok birde beta değerim 3.2 çıkmıştı böyle birşeyle karşılaşan oldu mu hiç? burda hep beta değerlerini 0.001 0.1 şeklinde gördüm 3.2 kafamı kurcaladı

geldimi ki kuzum neden öyle dedin
Ya hemen sey etme ya. Reglı belirtileri ile hamilelik belırtılerı aynı zaten
6 gün var kızlar, yok hamile kalınca anlıcaksınız demek istediğimi insan bi şeylerin farklı olduğunu hissediyor aslında regl ile birebir aynı diyemeyiz gebelik belirtilerine o yüzden anlıyor insan büyük oranda neyin ne olduğunu, ama tabi inşallah yanılırım yine de

Arkadaşlar iyi akşamlar ben bu ay femara kullandım biliyorsunuz, 5 gün doktor kontrolünde yumurta gelişimini takip ettik en son ilaca başlamamın 9.uncu günü gittiğimde nihayet sol tarafta 3 yumurta var ama daha büyümemiş seninkiler geç büyüyor ilişkiye devam et artık gelmene gerek yok dedi,adet olursan tekrar konuşuruz demişti.Ben ovulasyonla takip ediyorum aynı zaman da ama 3 gündür pik çıkıyor ovu testi, normalde 2 gün pik olur 3.üncü günü çatlardı neden böyle oldu ilacın etkisi mi acaba
Femara kuvvetli bi uyarıcı çok büyüdüyse çatlaması bi tık zor oluyor o yüzden 3 gündür pik çıkıyordur sen silik görene kadar yapmaya devam et 💫
Çıtır kızlar iyi geceler,

çatlatma iğnesinin 5.günü.

bugunden beri sol kasığımda geçmeyen sancı batma var ama yumurtam sağdaydı. hatta 4 aydır takibe gidiyorum hiç soldan yumurtlamadım iğne günü doktora sordum 4 aydır hiç solda yumurta görmediniz bir sorun mu vardır dediğimde öyle denk gelmiştir dedi.

Sağda da batma oldu bugun ara ara ama sol kasığım feci şekilde yanmalı batmalı bir değişik..

Yani emin olmasam ulturasonda görmesem tamam dicem soldan yumurtladım o derece..

Ters bişeyler mi vardır sizce? Böyle bir şey yaşayan oldu mu merak ettim?
Canım ters bişey yok, sıvı nerde birikirse orası ağrıyor sağdan yumurtlamışsındır ama çatladıktan sonra sıvı solda birikmiştir sol tarafı ağrıtır. Doktor bana öyle demişti

6 gün var kızlar, yok hamile kalınca anlıcaksınız demek istediğimi insan bi şeylerin farklı olduğunu hissediyor aslında regl ile birebir aynı diyemeyiz gebelik belirtilerine o yüzden anlıyor insan büyük oranda neyin ne olduğunu, ama tabi inşallah yanılırım yine de
İnşallahhh yanılırsın canm

belki yanılırsın Allahtan ümit kesilmez hayırlısı inşallah

Femara kuvvetli bi uyarıcı çok büyüdüyse çatlaması bi tık zor oluyor o yüzden 3 gündür pik çıkıyordur sen silik görene kadar yapmaya devam et 💫

Canım ters bişey yok, sıvı nerde birikirse orası ağrıyor sağdan yumurtlamışsındır ama çatladıktan sonra sıvı solda birikmiştir sol tarafı ağrıtır. Doktor bana öyle demişti
Canım benim yumurtalar geç büyüdüğü için bat da değişti haliyle yeni bat çatladıktan sonra sayarsak 22 Şubat

Yok kızlar yumurtam yok yok yok aglıyorum dısardq ya. Kadın cuma gene cagırdı.klomene ragmen Olmaması vücudunun normal çalışmadıgını gösteriyor dedi. Cuma geldıgınde hala yoksa adet sokturucu verip diğer ay dozunu arttırıcaz dedi.bende dedim benim genelde 17.gun felan pik oluyordu dedım bugun daha 12. Vücut kendo silkülasyonunda da uretebılır cuma ıki tanede gorebılırız dedi. Yok yumurtam ya delircem gercekten ben her ay düzenli adet oluyorum yumurtlama günlerim değişiyor ama. Olmıcak galba ya benm normal yolla felan

İnşallahhh yanılırsın canm
belki yanılırsın Allahtan ümit kesilmez hayırlısı inşallah
Amin canlar inşallah🙏
Kızlar uzun süredir Yoktum aşılama sürecine girdim bana dua edin bnmde duaların sizlerle
Allah hakkında hayırlısını versin canım🙏
Yok kızlar yumurtam yok yok yok aglıyorum dısardq ya. Kadın cuma gene cagırdı.klomene ragmen Olmaması vücudunun normal çalışmadıgını gösteriyor dedi. Cuma geldıgınde hala yoksa adet sokturucu verip diğer ay dozunu arttırıcaz dedi.bende dedim benim genelde 17.gun felan pik oluyordu dedım bugun daha 12. Vücut kendo silkülasyonunda da uretebılır cuma ıki tanede gorebılırız dedi. Yok yumurtam ya delircem gercekten ben her ay düzenli adet oluyorum yumurtlama günlerim değişiyor ama. Olmıcak galba ya benm normal yolla felan
Kuzu yumurta yok derken nasıl yani hiç folikül mü yok yoksa yumurta var ama büyümemiş mi? Bi de sen pik görüyordun testlerde daha önceki aylar acaba bu aya mahsus bişey mi bu durum bazı aylar yumurtlamıyoruz ya 🤔 çok enteresan cidden bence cumartesi git garanti olsun. Dostinex mi olumsuz etkiledi acaba?

Canm cok kalabalık bırazdan giricem. Ama sankı gene olmamıs dıcek gibi geliyor umutsuzum
Canım bende kaç kez gittim ilaçtan sonra hiç yok dedi en son gittiğinde zar zor gördü ama büyümemiş hala dedi eğer pko varsa yumurtalar geç büyüyor ondan göremiyor doktorlar benim 14.üncü günüm daha çatlamadı yumurtalar

X