Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Yok kızlar yumurtam yok yok yok aglıyorum dısardq ya. Kadın cuma gene cagırdı.klomene ragmen Olmaması vücudunun normal çalışmadıgını gösteriyor dedi. Cuma geldıgınde hala yoksa adet sokturucu verip diğer ay dozunu arttırıcaz dedi.bende dedim benim genelde 17.gun felan pik oluyordu dedım bugun daha 12. Vücut kendo silkülasyonunda da uretebılır cuma ıki tanede gorebılırız dedi. Yok yumurtam ya delircem gercekten ben her ay düzenli adet oluyorum yumurtlama günlerim değişiyor ama. Olmıcak galba ya benm normal yolla felan
Günaydın canım, naıslsın. Hikayen ne bilmiyorum. Ama sende benim gibi çok isteklisin ger ay hüsran yaamaktan sıkılmış çözüm arayışlarındasın anladığım kadarıyla. Allahım yüzümüze gülsün inaşşah benim bir oğlum var.. İkinci çocuğu isitiyoruz 3 yıldır arada bir kaybım var. Ama sonrası gebelik oluşmadı. Şimdi diyorum acaba aşılamam mı yaptırsam tüp bebek mi kararsıızm :KK43: Yaşım da 38 bu arada.. bakalım yarın bir doktora gideveğim fikir almak için. O bana bir kere aşılama deneyelim demişti.

Canım bende kaç kez gittim ilaçtan sonra hiç yok dedi en son gittiğinde zar zor gördü ama büyümemiş hala dedi eğer pko varsa yumurtalar geç büyüyor ondan göremiyor doktorlar benim 14.üncü günüm daha çatlamadı yumurtalar
Pko kist felan hıcbse yok bende ovü testi Alcam gene sipariş edicem

Yok kızlar yumurtam yok yok yok aglıyorum dısardq ya. Kadın cuma gene cagırdı.klomene ragmen Olmaması vücudunun normal çalışmadıgını gösteriyor dedi. Cuma geldıgınde hala yoksa adet sokturucu verip diğer ay dozunu arttırıcaz dedi.bende dedim benim genelde 17.gun felan pik oluyordu dedım bugun daha 12. Vücut kendo silkülasyonunda da uretebılır cuma ıki tanede gorebılırız dedi. Yok yumurtam ya delircem gercekten ben her ay düzenli adet oluyorum yumurtlama günlerim değişiyor ama. Olmıcak galba ya benm normal yolla felan
Hemen umutsuz olma kuzum benim Rabbim büyük. Cumaya belki iki tane yumurta oluşur. Üzme kendini hemen nolur. Daha yolun başındasın canım benim sabır diyelim ki hersey yolunda gitsin

Amin canlar inşallah🙏

Allah hakkında hayırlısını versin canım🙏

Kuzu yumurta yok derken nasıl yani hiç folikül mü yok yoksa yumurta var ama büyümemiş mi? Bi de sen pik görüyordun testlerde daha önceki aylar acaba bu aya mahsus bişey mi bu durum bazı aylar yumurtlamıyoruz ya 🤔 çok enteresan cidden bence cumartesi git garanti olsun. Dostinex mi olumsuz etkiledi acaba?
Yok dedi henüz yumurta bayada baktı cuma kesin anlıcam kendi gunumde yumurtlıcam belkıde ben hep 17.gun felan pik goruyordm yanı bugun 12 belkıde erken ama ılactamı fayda etmedi okdr kotuuymkı anlatamam ovü testi Alcam yumurta kendi gunumde bıanda buyuyebılırmı acaba

Günaydın hayırlı sabahlar olsun arkadaşlar. Benim dün akşam saatlerinde bir bel ağrısı tuttu ki ağladım en sonunda. Ayağa zor kalktım, yatağa yatarken ağladım bu nedir böyle anlayamadım. Sanki belim ortadan ikiye ayrılıyor hala aynı dünkü kadar çok değil de yine oturup kalkarken zoraki ağrıyla oturup kalkıyorum. Göğüslerimde dolgunluk var gibi yoksa kendimi çok mu dinliyorum bilmiyorum. Ama belim çok kötü

Üzme kendini canım belki cuma gününe büyür inşallah 🙏🙏 bir dahaki ay femara verir belki onu daha iyi diyorlar minseo minseo cim aslında geçen ay doktora sormuştum bende dostinexten mi yumurta olmadı diye tam aksine olup çatlaması gerekiyor demişti.. Ki öyle olması beklenir ilk gebeliğim öyle olmuştu kullandığım ay. o yüzden dostinextin sebep olduğunu düşünmüyorum.. 🤷‍♀️

Femara kuvvetli bi uyarıcı çok büyüdüyse çatlaması bi tık zor oluyor o yüzden 3 gündür pik çıkıyordur sen silik görene kadar yapmaya devam et 💫

Canım ters bişey yok, sıvı nerde birikirse orası ağrıyor sağdan yumurtlamışsındır ama çatladıktan sonra sıvı solda birikmiştir sol tarafı ağrıtır. Doktor bana öyle demişti
Hmmm🤔 dediğin gibi olabilir canım inşallah öyledir yoksa şüphelendim sol diyeceğine yumurta sağda mı dedi doktor şaşırdı mı falan diye düşündüm. Aman çatlasında yeterki sıvı nereye birikirse biriksin.

Üzme kendini canım belki cuma gününe büyür inşallah 🙏🙏 bir dahaki ay femara verir belki onu daha iyi diyorlar minseo minseo cim aslında geçen ay doktora sormuştum bende dostinexten mi yumurta olmadı diye tam aksine olup çatlaması gerekiyor demişti.. Ki öyle olması beklenir ilk gebeliğim öyle olmuştu kullandığım ay. o yüzden dostinextin sebep olduğunu düşünmüyorum.. 🤷‍♀️
Cuma da olmazsa zaten daha toparlanamam heralde yıkık haldeyim

Canım doktorun dediği gibi kendi silkülasyonunda da yumurtlayabilirsin benim genelde öyle oluyordu mesela.. ilacı kullanıyordum doktor kontrole çağırıyordu büyümemiş diyordu ama 1 hafta sonra 20 mm yumurtam olmuşluğu var

minseo minseo canım pms belirtileri başlamış ama hemen üzülme dur bakalım hiç belli olmaz. Evet vücudunu tanıyorsun ama yine de farklı olabilir her gebelik aynı olacak diye bir şey yok.

Jane Jetgil Jane Jetgil canım hemen bozma moralini daha erken yani belki bu ilaca tepki vermiyordur ve belki normal zamanında yine kendin yumurtlayacaksın. Ya da minseo minseo nin dediği gibi bazı aylar yumurtlamıyoruz öyle bir şey de olabilir. O da tesadüf bu aya denk gelmiştir. Ama bence bir sorun varsa da üzülme iyi ki erkenden gitmişsin ve öğrenmişsin ne kadar erken çözüm bulunacak demektir bu da. Dur bakalım ovulasyonla takip et. Bir de acaba hazır işten izin almışken bir doktora daha mı görünsen diye geldi aklıma?

ümitsizliğe kapılmayın bende 3 yumurta çktı yinede hamilelik olmadı cumaya kadar bekleyim dualarm sizinle hayrlısıyla güzel haberler alrsınız inşalllh.

Yok dedi henüz yumurta bayada baktı cuma kesin anlıcam kendi gunumde yumurtlıcam belkıde ben hep 17.gun felan pik goruyordm yanı bugun 12 belkıde erken ama ılactamı fayda etmedi okdr kotuuymkı anlatamam ovü testi Alcam yumurta kendi gunumde bıanda buyuyebılırmı acaba
Kuzu senin hormonlara ne yorum yapmıştı doktor? Şimdi hormon testine baktım tekrar da LH yumurtlama hormonun 2,36 diyor düşük vs demedi mi?
Hmmm🤔 dediğin gibi olabilir canım inşallah öyledir yoksa şüphelendim sol diyeceğine yumurta sağda mı dedi doktor şaşırdı mı falan diye düşündüm. Aman çatlasında yeterki sıvı nereye birikirse biriksin.
Canım şöyle bişi ona göre bakarken sağ sana göre sol oluyor senin kafan ondan karışmış 😀

Tatlım sen zaten geç geliştiğini biliyorsun. Dur bakalım belki cumaya kadar anca büyür. Herkesin vücudu aynı tepkiyi vermiyor bu ilaçlarda. Hem yumurta olması hamile kalacağın anlamına da gelmiyor. Sen ovülasyonla takip et yine. Ben de sırf o yüzden kullanıyorum. Bu ay gelişmiş yumurta olmasa bile diğer ay ona göre aksiyon alacak zaten doktorun. En azından tedavisi çaresi olmayan bir rahatsızlığın yok güzel düşün yıpratma kendini

X