Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Bilimsel gerçeklerin de hepsini en ince ayrıntısına kadar bilmemiz gerekmiyor bence ya. Bana Türkçe yetmedi gittim İngilizce makaleleri de okudum. Çok pişmanım şimdi. İlaç prospektüslerini okuduğumda neredeyse bütün yan etkilerini hissederdim. Şimdi okumuyorum. Eşime diyorum ki sen oku, sadece bilmem gereken önemli bir uyarı falan varsa söyle. Bol suyla alıyorum. Yan etki falan yok. Okudukça kafaya da bedene de set çekiyoruz biz. Etrafıma bakıyorum çatır çatır hamile kalanların hepsi, doktorların hiçbir dediğini sorgulamayan, hiçbir şeyi oturup araştırmayan tipler. Bilmeyince daha kolay hamile kalınıyor bence. Biz ilişkiye girerken laboratuvar deneyi yapar gibi iş yapıyoruz. Bütün süreci embriyolog gözüyle görmeye çalışıyoruz. "Şimdi bu spermler 12,5 dakikada şuraya ulaşsaaaa, benim yumurta bugün öğleden sonra çatlasaaaaa...." Ben de bebek olsam böyle gitmem. Hiç akıllı işi değil 🤣
süper yazmışsınız yaaaaaa :KK54: :halay:

Ben de aynı durumdayım 3 gün önceydi bat, ama 3 gündür zorla silerek hafif pembelik geliyor peçeteye günde 2-3 kez sadece.. bir türlü sökülmedi sökülse de rahatlasam bende de hiçbir belirti yok
Daha önce yaşadın mı canım, kaç günde bir oluyon, ovülasyon yapıyor muydun,bunları bilince insan aslında bir tahmin yürütüyor , ben her şeyi ayrıntısıyla biliyorum iyi değil aslında ama neyse,

Benim bu 3. Denemem ilkinde de böyle gecikti yarım saat kadar ikincide aşırı stres yaptım ilişkiye giremedim hiç bir şekilde bu 3. Bu sefer eşim stres yaptı o yüzden 15 dk gecikti bakalım hayırlısı ile bu sefer olur ins 3 tane yumurtam olmuştu pazartesi günü 22 cm ben iğneyi salı vuruldum. Teşekkür ederim bu arada içim rahatladı
birşey olmaz canım, yumurta zaten 24 saat döllenme hazır oluyor.

Bendeki durumu anlatayım için rahatlasın. Doktor iğneyi 18 de vur dedi, ben vurdum ama dozajı ayarlamayı unutmusum. bunu da 2 saat sonra, tam da iğneyi çöpe atacakken fark ettim, içinde bir sıvı dolanıyor, neden tüpteki piston en aşağıda değil vs diye. Gün cuma mesai saati bitmiş heryer kapalı, burada nöbetçi eczane de yok. neyse dedim video açtım iğneyi nasıl vuracagım diye youtube dan. dozajı ayarladım sonunda vuruldum. bir yarım saate kadar sancılar vs başladı tamamdır dedim iğne oldu galiba, o geceyi de değerlendirdik ertesi günleri de.
Cumartesi klinik kapalı tanıdık eczane acık, kadına sorduk iğne için böyle böyle oldu sorun olur mu, hayır dedi, iğneyi buzdolabından cıkarınca o 2 satte oda sıcaklığına gelmiş de olur, sorun da olmaz dedi...

Bazen çok küçük şeylere takılıp stres yapıyoruz salalım kendimizi :))))

Hadi bakalım çok heyecanlı inşallah güzel sonuçlanır 🍀🍀

Evet canım gün aşırı değerlendirmeye çalışıyoruz bakalım belki kontrole gidene kadar çatlar ne olur ne olmaz 😬

Bir de kızlar sizde kuruluk yaptı mı klomen ?
ağız kuruluğu diyorsan evet canım yaptı.

• Beğen
Reactions: niw
birşey olmaz canım, yumurta zaten 24 saat döllenme hazır oluyor.

Bendeki durumu anlatayım için rahatlasın. Doktor iğneyi 18 de vur dedi, ben vurdum ama dozajı ayarlamayı unutmusum. bunu da 2 saat sonra, tam da iğneyi çöpe atacakken fark ettim, içinde bir sıvı dolanıyor, neden tüpteki piston en aşağıda değil vs diye. Gün cuma mesai saati bitmiş heryer kapalı, burada nöbetçi eczane de yok. neyse dedim video açtım iğneyi nasıl vuracagım diye youtube dan. dozajı ayarladım sonunda vuruldum. bir yarım saate kadar sancılar vs başladı tamamdır dedim iğne oldu galiba, o geceyi de değerlendirdik ertesi günleri de.
Cumartesi klinik kapalı tanıdık eczane acık, kadına sorduk iğne için böyle böyle oldu sorun olur mu, hayır dedi, iğneyi buzdolabından cıkarınca o 2 satte oda sıcaklığına gelmiş de olur, sorun da olmaz dedi...

Bazen çok küçük şeylere takılıp stres yapıyoruz salalım kendimizi :))))
Ya aslında her seferinde negatif görmek bizi böyle yapıyor galiba ama her dakika geçtiğinde ben sakin ol sakin ol diye kendimi sakinleştirdim ikinci ignede oturup ağlamıştim yani ilişki olmadı bu saatten sonra olsa ne işe yaricak diye aslında Allah ol dese 1 ilişkide bile gebelik olur ama biz böyle düşünemiyoruz o an rabbin en kısa zamanda kucağımizi doldursun inşallah teşekkür ederim bu arada sizin gebelik oldu mu

Kızlar madem bu 11gün önemli size olumlama gönderiyorum içinden birini yada bazılarını seçip gun ıcınde tekrar edin. Takvime kaydeden oluyor kendine e-posta atan bile. Ben yazıp yanımda tutmayı tercıh ettım. Bide demın bı on dk arastırma yaptım telkin muziği diye bıse duydum. Calısırken bile kısık sesle kalabılır yanınızda dıyo altı yedı saat dinlemek lazımmıs uyurken bile olabılrmıs. Ben açtım şuan bi sitede buldum da YouTube de falanda vardır sanırım. Okyanus kuş sesleri felan rahatlatıcı . Biara olumlamaya başlayıp bırakmısttım. Bakalım bide bunuda deneyelim
benden de bir tane olumluma o zaman :))

Eklentiler

• Screenshot_20210125_183638_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210125_183638_com.android.chrome.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 34
Daha önce yaşadın mı canım, kaç günde bir oluyon, ovülasyon yapıyor muydun,bunları bilince insan aslında bir tahmin yürütüyor , ben her şeyi ayrıntısıyla biliyorum iyi değil aslında ama neyse,
Benim reglim çok düzenliydi ama korunmayı bıraktıktan sonra bozuldu.. 2 gün lekenme ile başlayıp sonra regle dönmeye başladı 4 aydır korunmuyoruz zaten.. bu ay akıntım çok fazla olunca yumurtlamayı anladım öylesine test yaptım 20sindeydi o yüzden çoktan gelmesi lazım şu ana kadar

Benim reglim çok düzenliydi ama korunmayı bıraktıktan sonra bozuldu.. 2 gün lekenme ile başlayıp sonra regle dönmeye başladı 4 aydır korunmuyoruz zaten.. bu ay akıntım çok fazla olunca yumurtlamayı anladım öylesine test yaptım 20sindeydi o yüzden çoktan gelmesi lazım şu ana kadar
Evet benimde düzenliydi ya ne zaman evlendim bozuldu canım, inşallah hayırlı haberler alırsın, bekle biraz daha bakaldım

Ya aslında her seferinde negatif görmek bizi böyle yapıyor galiba ama her dakika geçtiğinde ben sakin ol sakin ol diye kendimi sakinleştirdim ikinci ignede oturup ağlamıştim yani ilişki olmadı bu saatten sonra olsa ne işe yaricak diye aslında Allah ol dese 1 ilişkide bile gebelik olur ama biz böyle düşünemiyoruz o an rabbin en kısa zamanda kucağımizi doldursun inşallah teşekkür ederim bu arada sizin gebelik oldu mu
evet haklısınız, rahatlamayı deneyim, meditasyon müzikleir dinleyin. ben 21 gün boyunca evrim balıkçı hamilelik meditasyonuna devam ediyorum 10 gündür yapıyorum. gayet sakinim. reglim 5 gün gecikti, herşey yolunda giderse haftaya doktorumu arayıp kan vermeye gideceğim. :))

bende spor yapıyorum inanın çok iyi geliyo reglimi bekliyorum hakkımızda hayırlısı.rabbim gönlümüze göre versin.

X