Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Ah canım 😔 aslında o kadar yaygınmış ki hiç bilmiyoruz insan deneyimleyince hayret ediyor. Allah korusun ilerlese belki ileride daha kötü sonuçlanacaktı, her şeyde vardır bir hayır inşallah daha sağlıklı iyi olacağı zaman gelecek..
Evet tatlım ben de o düşünce ile uğurladım o bebeği artık, hayırlısı buymuş belki doğsa daha çok üzülecektim. Rabbim bize sağlıklı evlatlar nasip etsin arkama bakmak istemiyorum artık güzel günler önümüzde inşallah 🤲

Ağızdan canım, ya bana onu da dediler çok uykun gelecek bayılacak gibi olacaksın fenalaşacaksın falan bana o da hiç bi etki yapmadı 🤔 ki ben ona ek estrofem de içtim sanırım bünyem sağlam 😄
Evet bazıları vücutlarını çok dinliyor, psikolojik olarak belirtiler artıyor tabi. Bu şekilde panik atağı bile geçirebilir insan. Vücudu dinleyip ona yordukça belirtiler iyice artıyor. Sen doktora güvendin ve kafanı rahatlattın ya bence ondan ekstra kötü bir durum olmadı neyse ki 😎

Evet tatlım ben de o düşünce ile uğurladım o bebeği artık, hayırlısı buymuş belki doğsa daha çok üzülecektim. Rabbim bize sağlıklı evlatlar nasip etsin arkama bakmak istemiyorum artık güzel günler önümüzde inşallah 🤲
Amin inşallah, biz mutlaka bir sorun arıyoruz aama hiçbir sorun olmasa da bu süreler sonunda hamile kalmamak çok normal. İnşallah sonu güzel bitecek hikayelerimizin 😊

Evet bazıları vücutlarını çok dinliyor, psikolojik olarak belirtiler artıyor tabi. Bu şekilde panik atağı bile geçirebilir insan. Vücudu dinleyip ona yordukça belirtiler iyice artıyor. Sen doktora güvendin ve kafanı rahatlattın ya bence ondan ekstra kötü bir durum olmadı neyse ki 😎
Muhtemelen canım, kendimi çok dinleyen bi insan değilim zaten ben anca çok bariz bi ağrım vs. Olacak öyle ciddiye alırım

Amin inşallah, biz mutlaka bir sorun arıyoruz aama hiçbir sorun olmasa da bu süreler sonunda hamile kalmamak çok normal. İnşallah sonu güzel bitecek hikayelerimizin 😊
Artık ondan da vazgeçtim sorun varsa da var insanlar ne sorunlar ile hamile kalıyor hiç bişey engel değil çok büyük problemler olmadığı sürece yeter ki doğru zamana denk gelsin

Tabi ki olumlu düşünmek her zaman en güzeli ama bilimsel gerçekleri de ihmal etmeden tabi 😊 stres zaten her zaman her şey için en büyük düşman 😔
Bilimsel gerçeklerin de hepsini en ince ayrıntısına kadar bilmemiz gerekmiyor bence ya. Bana Türkçe yetmedi gittim İngilizce makaleleri de okudum. Çok pişmanım şimdi. İlaç prospektüslerini okuduğumda neredeyse bütün yan etkilerini hissederdim. Şimdi okumuyorum. Eşime diyorum ki sen oku, sadece bilmem gereken önemli bir uyarı falan varsa söyle. Bol suyla alıyorum. Yan etki falan yok. Okudukça kafaya da bedene de set çekiyoruz biz. Etrafıma bakıyorum çatır çatır hamile kalanların hepsi, doktorların hiçbir dediğini sorgulamayan, hiçbir şeyi oturup araştırmayan tipler. Bilmeyince daha kolay hamile kalınıyor bence. Biz ilişkiye girerken laboratuvar deneyi yapar gibi iş yapıyoruz. Bütün süreci embriyolog gözüyle görmeye çalışıyoruz. "Şimdi bu spermler 12,5 dakikada şuraya ulaşsaaaa, benim yumurta bugün öğleden sonra çatlasaaaaa...." Ben de bebek olsam böyle gitmem. Hiç akıllı işi değil 🤣

İnşallah 🙏 belirtin var mı senin çok erken ama merak ediyo insan 😊
Yumurtlamadan beri göğüs uçlarım dokununca acıyor, farkli bi hassasiyet var, birde kasık ağrısı ozellikle sol tarafta. Rahim filmi cekilmistim bu ay ilk deneme. Beklemek cok zor 🙈 senin var mı belirtin

Artık ondan da vazgeçtim sorun varsa da var insanlar ne sorunlar ile hamile kalıyor hiç bişey engel değil çok büyük problemler olmadığı sürece yeter ki doğru zamana denk gelsin
Aynen canım katılıyorum. Biz yok sağlıklı beslenelim şuna buna dikkat edelim diyoruz. Her şeyi öğrendikçe onlardan dolayı olmayabileceğini düşünüyoruz ama e sosyoekonomik düzey düşük olup çok zor şartlarda yaşayan insanlar bile çatır çatır hamile kalıp doğuruyor sağlıkla. Doğa bir şekilde devamlılığı koruyor zaten. Dediğin gibi yeter ki doğru zaman olsun

Ben de aynı durumdayım 3 gün önceydi bat, ama 3 gündür zorla silerek hafif pembelik geliyor peçeteye günde 2-3 kez sadece.. bir türlü sökülmedi sökülse de rahatlasam bende de hiçbir belirti yok
Tarlusal içeyim diyorum bende ama bir kaç kişi içmesen daha iyi belli olmaz diyor, deli gibi düşünmek istemiyorum hamile olma ihtimalim yok yani ama insan aklı işte

Yumurtlamadan beri göğüs uçlarım dokununca acıyor, farkli bi hassasiyet var, birde kasık ağrısı ozellikle sol tarafta. Rahim filmi cekilmistim bu ay ilk deneme. Beklemek cok zor 🙈 senin var mı belirtin
Bende de aynı yumurtlamadan sonra göğüslerim çok hassaslaştı geçmedi bide hala dokunca ağrıyo bide karın ve bel ağrım hafif hafif oluyo arada bişey batar gibi artıyo geçiyo bikaçsanide yumurtlamadan sonra bunlar oldu hep .bende yeni yeni istiyorum bebişi 😊🙏

• Beğen
Reactions: niw
Bilimsel gerçeklerin de hepsini en ince ayrıntısına kadar bilmemiz gerekmiyor bence ya. Bana Türkçe yetmedi gittim İngilizce makaleleri de okudum. Çok pişmanım şimdi. İlaç prospektüslerini okuduğumda neredeyse bütün yan etkilerini hissederdim. Şimdi okumuyorum. Eşime diyorum ki sen oku, sadece bilmem gereken önemli bir uyarı falan varsa söyle. Bol suyla alıyorum. Yan etki falan yok. Okudukça kafaya da bedene de set çekiyoruz biz. Etrafıma bakıyorum çatır çatır hamile kalanların hepsi, doktorların hiçbir dediğini sorgulamayan, hiçbir şeyi oturup araştırmayan tipler. Bilmeyince daha kolay hamile kalınıyor bence. Biz ilişkiye girerken laboratuvar deneyi yapar gibi iş yapıyoruz. Bütün süreci embriyolog gözüyle görmeye çalışıyoruz. "Şimdi bu spermler 12,5 dakikada şuraya ulaşsaaaa, benim yumurta bugün öğleden sonra çatlasaaaaa...." Ben de bebek olsam böyle gitmem. Hiç akıllı işi değil 🤣
Ay evet bi ara ben de böyleydim, gereksiz bir sürü detay beyin bulanıklığı resmen insanı paniğe sürüklüyor. Özellikle kimyasaldan sonra ben çok detay araştırmaya başladım neden oldu noldu ne bitti kendi kendime tanı koymaya çalıştım sürekli yok ovülasyondu yok gün aşırıydı kendimizi robotlaştırıyoruz bu kadarına gerek yok bence de. Düzenli olarak doktora gitmeye başlayınca saldım ben de kendimi doktora emanet ettim böylesi çok daha rahat cidden

Ben de okuyorum valla Türkçe İngilizce nerde ne varsa 🙈 bir de üniversite hesabından girip herkese açık olmayan makaleleri de bulup okuyorum 🙈okuduklarımdan olumsuz etkilenmiyorum ama senin dediğin gibi belirti vs yaşamıyorum bana süreci ve detayları bilmek her zaman daha iyi geliyor.

Ama tabi o gözle yapınca işin doğası kaçıyor oraya kesinlikle katılıyorum. Çok daha rahat olup akışına bırakmak lazım o açıdan. Tabi doktorun uzmanlık alanına çok karışmamak kaydıyla bilmek yine de iyi bence 😊

Günaydın arkadaşlar. Nasıl gidiyor hayat?? Bat 13 şubat ama beklemek çok zor... yumurtlama gününden beri kasık ağrım, karın ağrısı ve baş ağrısı geçmedi. Sürekli olmasa da arada belli ediyor kendini. Bugün de ağzımın içi acı ve kahvaltı yapamadım, çay içemedim. İnşallah güzel belirtiler olur bunlar.

Bende de aynı yumurtlamadan sonra göğüslerim çok hassaslaştı geçmedi bide hala dokunca ağrıyo bide karın ve bel ağrım hafif hafif oluyo arada bişey batar gibi artıyo geçiyo bikaçsanide yumurtlamadan sonra bunlar oldu hep .bende yeni yeni istiyorum bebişi 😊🙏
Hadi bakalım. Rabbim gönlümüze göre versin inşallah 🤲🏻😍

• Beğen
Reactions: niw
Kızlar☺️ Nihayet çatladı sanıyorum. Bugün de ilişki olmalı değil mi?

Eklentiler

• 8BE14897-0498-41F2-8615-4231C1C9467E.jpeg
    8BE14897-0498-41F2-8615-4231C1C9467E.jpeg
    105,4 KB · Görüntüleme: 34
X