Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
merhabalar ben klomen sonrasında ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum.doktorum 3 yumurtam olduğunu 19 mm ulaştığını söylerek çatlatma iğnesi verdi.ama yoğun mide bulantım kasık ağrılarım bel ağrım ve halsizliğim mevcut bunlar normal mi ? birde doktorum 15. günün sonunda oda zaten adet tarihime denk geliyo kanda gebelik baktır dedi.ayrıca hormon testi yaptırmştı değerlerim çok iyi çıkmıştı yinede yaş 35 olunca sanrm bu şekilde yol almak istedi.sizce ne kadar zaman sonra test yapmalıyım hamile kalmama sansm yüksek mi yardımcı olursanoz sevinirim.
merhabalar bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Canım daha çok yolun başındasın, 2 ay
süre için bu kadar kendine yüklenme. Senin yerinde olsam buralara girmem bile. Okuduğun gördüğün her şey sende stres yaratacak. Ben kimyasal geçirdiğim de kimyasalın dış gebeliğin ne olduğunu bile bilmiyordum. Kendini rahat bırak ve akışına bırak derim, yoksa bu süreç sana eziyetten başka bişey olmaz
Vallahi çok haklisin cok teşekkür ederim moral verdigin icin 🙏🙏 2 kez kimyasal gebelik oldu o yuzden doktor demekki hamile kalabiliyorsun dedi. Buda 3.denememizdi bu sefer hicbir sey olmadi iste regl oldum. Belkide daha zamanı değildir diyorum. Rabbim nasip etmedikten sonra

Ahhh kuzum tesekkur ederim 🥰😊valla ben de silinmek istemiyorum zaten bu sayfa bana cok iyi geliyo burda arkadaşlarin tek tek hamile haberlerini aliyoruz o kadar mutlu oluyorum ki üzgünsem hemen modum yükseliyor bi gun saglik sorunlarım bitince insallah ben de müjdeyi veririm bu sefer hersey daha kolay olacak gibi geliyor cunku yıllardır düzene girmeyen adetim 3 aydir tam 28. Günde geliyor insulin sorunum pek kalmadı değerlerim cok normal artik insallah... kilo vermek cok ise yaradı
değerlerinin düzelmesi süper kesinlikle işe yarayacak canım emin ol :)

Vallahi çok haklisin cok teşekkür ederim moral verdigin icin 🙏🙏 2 kez kimyasal gebelik oldu o yuzden doktor demekki hamile kalabiliyorsun dedi. Buda 3.denememizdi bu sefer hicbir sey olmadi iste regl oldum. Belkide daha zamanı değildir diyorum. Rabbim nasip etmedikten sonra
2 kimyasal olduğunu bilmiyordum canım. Peki araştırmaya gittin mi ? İstersen daha yolun başındayken zaman kaybetmeden bir pıhtılaşma testi yaptıren azından diğer gebeliğinde sağlam adım atarsın. 1 Kimyasal tamam ama 2 ve üzeri bence bi araştırılmalı canım

kalp kalbe karşıymış canım
benimde aklıma geldiniz bi selam vereyim demiştim

biraz sıkıntılı geçiyor canım

2-3 defa acillik oldum iki gün kadar hastanede kaldım geçen hafta

düşük riskim devam ediyor sürekli dinleniyorum ilaçların sonu gelmiyor zaten

doktorumuz son muayenede görünüşe göre erken doğum riskin var ve gebeliğin boyunca devam edecek dedi
şimdiye kadar düşmemesi için tedavi uyguladık şimdiden sonra da prematüre doğmasın diye çabalayacağız elimizden geleni yapacağız dedi

11. haftamıza gireceğiz inşallah çok dua beklerim hepinizden

inanın sürekli hepiniz dualarımdasınız :KK200::KK200::KK200:
Allahım yardımcınız olsun inşallah sağlıkla doğsun bebeğiniz Allah gönlünüze göre nasip etsin herşeyi :KK200:

merhabalar ben klomen sonrasında ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum.doktorum 3 yumurtam olduğunu 19 mm ulaştığını söylerek çatlatma iğnesi verdi.ama yoğun mide bulantım kasık ağrılarım bel ağrım ve halsizliğim mevcut bunlar normal mi ? birde doktorum 15. günün sonunda oda zaten adet tarihime denk geliyo kanda gebelik baktır dedi.ayrıca hormon testi yaptırmştı değerlerim çok iyi çıkmıştı yinede yaş 35 olunca sanrm bu şekilde yol almak istedi.sizce ne kadar zaman sonra test yapmalıyım hamile kalmama sansm yüksek mi yardımcı olursanoz sevinirim.
iğne içinde beta hcg hormonu olduğu için yalancı belirtiler yaşamanız normal. belirtiler yalancı da olabilir gerçekte ama iğne etkisinden dolayı beklemekten başka çare yok malesef...

• Beğen
Reactions: niw
kızlar herkese selam, ben kendimle ığraşıcam sanarken eşimde de sorun çıktı. malesef benim işler oldukça sarpa sardı. sağlık olsun diyorum sadece bugün doktora gidicektik süreçle ilgili bilgi verirrim demiştim. ben rahim filmi çekilicem ama biraz bekledğimizin dışında şeyler gelişti.
hayırdır inşallah ne oldu canım geçmiş olsun

iğne içinde beta hcg hormonu olduğu için yalancı belirtiler yaşamanız normal. belirtiler yalancı da olabilir gerçekte ama iğne etkisinden dolayı beklemekten başka çare yok malesef...
çok teşşkr ederim cevap verdiğiniz için bekleyip görücez o zaman inşallah güzel sonuçlar alırım.rabbim hepimize yardım etsin .

görüştük canım teratospermi çıktı. yani morf bozukluğu var hızlı ileri hareket yok. benim rahim kalınlaştığı için göremedi yrın regl günüm.
rahim filminden sonra rota çizicek bilmiyorum çok kafam yoruldu bugün.
vardır herşeyde bir hayır benim eşimdede sınırdaymış hızı ve morfolojisi bir ilaç verdi doktor reçetesiz satılıyor aldık bakalım

aynen canım size ne verdi ? northvital yazdı bize , bana da prowomen verdi. geçmiş olsjn size de 🤲🏻
hareket zayıf ve morfoloji sınırda dedi proxeed plus alın dedi 3 ay kullan dedi eşime bende filmde bişi yok dedi adette oluyorum ilaç içmeden sizde sıkıntı yok muhtemelen dedi bakalım ilaç 260 tl çok pahalı 2 tane içiyo günde 2 paket 1 aylık Allah yardımcımız olsun

R Random3 canım sen şu adana ki doktora gitmiş miydin ? şimdi nasıl ilerliceksiniz, tedavi yok di mi?
Evet gittim kuzum. Hiç beklemeden korunmadan devam et dedi. O da tahlil falan istemedi. Ama en azından ilgili davrandı, acele etmedi. 3 ay doğal yolla deneyin, zaten femaranın etkisi devam eder yumurtalarda dedi. 3 ay olmazsa aynı tedaviye devam edicem. Mersine taşınırsak bikaç ay içinde orada harika bi profesör buldum, ona gidicem kıyıcam paraya 😁 3 ay beklemedeyiz yani canım.

hareket zayıf ve morfoloji sınırda dedi proxeed plus alın dedi 3 ay kullan dedi eşime bende filmde bişi yok dedi adette oluyorum ilaç içmeden sizde sıkıntı yok muhtemelen dedi bakalım ilaç 260 tl çok pahalı 2 tane içiyo günde 2 paket 1 aylık Allah yardımcımız olsun
evet kzu ya eşime d vit b12 flaan bana prowomen derken 800 tl tuttu. bizim de 90 tane var kutuda bir ay kullanacak günde üç tane. bizim tüp bebek diye gittiğimiz için sanırım biraz hızlandırmak istyor süreci. ben de haftaya salı yda çarşamba çekilicem rahim filmi. sonra rotayı çizicek doktor öyle dedi . allahım çabalarrımızı karşılıksız koymasın biz elimizden geleni yapıyoruz.

ama bazen de amaaaan yeaaa diyip salıveresim geliyo. ben salsam eşim toptan bırakır diye işte 🤭

evet kzu ya eşime d vit b12 flaan bana prowomen derken 800 tl tuttu. bizim de 90 tane var kutuda bir ay kullanacak günde üç tane. bizim tüp bebek diye gittiğimiz için sanırım biraz hızlandırmak istyor süreci. ben de haftaya salı yda çarşamba çekilicem rahim filmi. sonra rotayı çizicek doktor öyle dedi . allahım çabalarrımızı karşılıksız koymasın biz elimizden geleni yapıyoruz.

ama bazen de amaaaan yeaaa diyip salıveresim geliyo. ben salsam eşim toptan bırakır diye işte 🤭
kıyamam yavrucum Allah'ım hepimizin çabalarını boş koymasın inşallah imkan varda alıyoruz imkan olmayanlar peki çok üzülüyorum inşallah filminde güzel çıkar kuzum Allah 'ım hepimize anne olmayı nasip etsin inşallah ben saldım bu ay hiç beklemiyorum ayakta dikmiyorum artık çok yıprandım 1 seneyi geçti deneyeli iki günde birde denemiyorumm ovülasyonda yapmıyorumm canımız ne zaman isterse o zaman inan daha güzel böyle yaşamak hayata küsmüştüm resmen takmıcam artık sende takma erkekler de sorun olunca iş daha kötü oluyo onlar açısından gurur mahçupluk akışına bıraktık inşallah herşey güzel olacak :KK24: :KK200: :dua: :KK36:

Canım hayırlı olsun gebeliğin 😊 sağlıkla gelsin 🤲

Bizde de morfoloji %1 , ileri hareket %8
Siz neler kullandınız?
Birde bu sebepler neden düşük dış gebeliğe sebeb oluyor mus ? İlk defa duyuyorum
İnşallah canım çok sağol 😊
Eşim ferula plus ve keçiboynuzu pekmezi sabah akşam kullandı. Ben sadece regl günlerinde hayıt otu tohumu demledim içtim
Anormal sperm çok olduğu için onlardan biri döllendiyse ileri dönemde problem çıkabilir diyor. Üzüldüm..

Eşinizin ameliyat olmasını gerektiren şey neydi ? Ne ameliyatı olacaktı?

Benim eşiminde sizinki gibi morfoloji ve ileri hızı benzer ama biz henüz üroloji ye gitmedik. Bu değerler de ameliyat mi gerekiyor
Varikosel varmış eşimde bu nedenle değerleri düşmüş. Varikosel ameliyatı olcak denildi cnm

Evet gittim kuzum. Hiç beklemeden korunmadan devam et dedi. O da tahlil falan istemedi. Ama en azından ilgili davrandı, acele etmedi. 3 ay doğal yolla deneyin, zaten femaranın etkisi devam eder yumurtalarda dedi. 3 ay olmazsa aynı tedaviye devam edicem. Mersine taşınırsak bikaç ay içinde orada harika bi profesör buldum, ona gidicem kıyıcam paraya 😁 3 ay beklemedeyiz yani canım.
evet canım ilaçların etkisi devam ederken değerlendirmekte fayda var, inşallah taşınırsınız da iyi bi dr ile devam edersin. benim de bu ay yumurtlama pazar gösteriyor ama dün dehşet şekilde akıntım geldi şok oldum acaba erken mi yumurtlayacağım ovü de yapmıyorum saldım öyle :KK70:

X