Gebeliğe Hazırlık Anne Olmak İsteyenler 👩‍👧‍👦🙏

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Erken hamilelik belirtileriniz ne zaman başladı?

• Ankete Katılan
    492
Çok teşekkür ederim cnm bugün dr morfoloji bozukluğu riskinden dolayı düşük dış gebelik risklerin var dedi aşırı moralim bozuldu dua edermisiniz bana.ama yardımcı olabilceksem her türlü cevaplarım. Nerde cevaplıcam beni etiketlermsn
Canım hayırlı olsun gebeliğin 😊 sağlıkla gelsin 🤲

Bizde de morfoloji %1 , ileri hareket %8
Siz neler kullandınız?
Birde bu sebepler neden düşük dış gebeliğe sebeb oluyor mus ? İlk defa duyuyorum

Ayrıca Evet benim normaldi prolaktin 35.5 tu regl 2.günü kan ver demişlerdi eşime üzülmekten bişi yapmadım o ay sadece hayıt otu tohumu aldım
Eşinizin ameliyat olmasını gerektiren şey neydi ? Ne ameliyatı olacaktı?

Benim eşiminde sizinki gibi morfoloji ve ileri hızı benzer ama biz henüz üroloji ye gitmedik. Bu değerler de ameliyat mi gerekiyor

Kızlar bugun sat tan sonra 28. Günüm ve ben 22 günde bir regl oluyordum son 3 seferde. Basta stresten bir gecikme sandım ama 2 defa ani ve şiddetli 10,saniye süren korkunç bir kasık agrısı yasadım 5 gündür sürekli adet oldum sanıp, tuvalete gidiyorum sarımsı akıntı dan Baska, hiç birsey yok. Gögüslerin, ve özellikle gögüs ucum cok hassaslasto ve gögsümün özellikle ucu koyu mor siyaha, yalın oldu normalde pembe dir ve gögüs uclarım cok büyüdü. Önemsemedim, psikolojiktşr dediğim bir kaç, belirtim daha var normalde hiç olmaz şiddetli bir gün süren, baş, agrısı ve halsizlik yasadım halsızlık devam ediyor ve bünyem, zayıf düştü grip gibiyim ama değilim dudagı da ucuk çıktı dilimde yara. Yumurtlama günüm 7 siydi. Sabah, test yapıcam Allah hayırlısını nasip etsin. Ama en farklı ve beni şüpheye, düşüren o ani bıcal batması tarzındaki dayanılmaz, kasık, agrısıydı 10 saniye içinde bir anda yok olmasaydı sanırım acıdan bayılırdım ben hayatımda böyle acı hissetmedim biri beni boçaklamısta sag kasıgımda sola dogru bıcakşa kesmiş gibi bir acıydı acı bacak arama ve ayagıma yayıldı ve pat diye kesildi 2 defa yasadım ve resmen geçince Allahım şükürler olsun dedim ve adet te olmadım hala. Ve sürekli adet agrısı gibi ama daha hafif karın agrım var. Ev işi yapınca bir sag kasıga bir sol, kasıga batmalar oluyo oturup, dinlenince geçiyo bakalım bu sefer psikolojik mi yoksa gercekten hamilemiyim ☺️

Canım çok haklısın insan ilk duyduğunda baya morali bozuluyor, beklenmedik bir şey sonuçta hem şok oluyor hem de umutsuzluğa kapılabiliyor.

Ben böyle durumlarda şunu düşünüyorum, Allah korusun daha kötü kanser vb durumlar ortaya çıkınca da bu geliyor hep aklıma. Neyse ki çok şükür ki tespit edildi. Yani bir bozukluk hastalık sıkıntı varsa da bunun ortaya çıkması tespit edilmesi çok önemli bir şey bence çünkü tedavinin başlaması demek aslında iyileşmeye daha da yaklaşmak demek.

Eşinin sorununun tedavisinin nasıl olduğunu bilmiyorum ama tıp o kadar gelişti ki bence mutlaka onun da bir çözümü olacaktır. Sağlıkla kavuşacağız inşallah bebişlerimize. Geçen bir doktor videosunda "artık yatak odasında gebe kalmak zorlaştı" dedi. Yani birçok insan tüp bebek vs yardımcı tekniklerle kavuşuyor çocuklarına. Biz de belki de o gruptayız, belki de onlara gerek kalmadan kendiliğinden olacak. Yine de bunu öğrenmeniş olmanız güzel bir şey canım biraz kafan sakinleşince güzelce yol gösterir doktorlarınız zaten. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah 🙏🍀
canım çok teşekkür ederim iyi dileklern için çok sağol 🌸 ben de hep allah çözülmeyecek dert vermesin niyetindeyim. hep öyle dua ediyorum allaha. senin böyle motive edici konuşmaların beni çok mutlu ediyo olaylara her açıdan farklı bakıyosun 🌸 inşallah geç olsun güç olmasın sağlık olsun herkes istediği haberi en hayırlı zamanda alsın 💜💜💜

Kızlar günaydın ne durumdayız ?
Hamileleri de tebrik ederim tekrar @mell_in_shell @Kedilervekitaplar B Beklenenmucizemgeldi sizden soru cevap bekleriz
:KK55:

zeynep-ahmet zeynep-ahmet 20.01.20217 AY
@D0RIS 20.01.202126 AY
Sevgicik Sevgicik 21.01.202113 AY
@anneolmayolu 22.01.20212 AY
@WunderLost 23.01.20213 AY
@Paresilaaa 23.01.20217 AY
@Bilgi012 24.01.20217 AY
@Pinkpeonyy 26.01.20212 AY
@Rojda56 27.01.202114 AY
Dilhansah Dilhansah 27.01.202117 AY
Ben iki gün önce regl oldum canım bu ayda enfeksiyon tedavisi görücem güncel bat 24 şubat

Cnmmm ben regl oldum zaten şuan için hebis düşünmüyoruz ameliyat olmayi beklediğim için yine de bat soyleyim 17 şubat doğum günümde regl olacagim 😄😄
Olsun listenin demirbaşlarını listeden silemem 😄
benden ne enerjisi alıyorsunnnn lovecimmmmm :KK48:

bende her teori farklı bir şey diyorrrr :KK48::KK48::KK48:
Ay kuzum hiç hisli bi insan değilimdir ayda yıldı bi geliyorlar öyle bana 😄 dur bakim belki seninle ilgili de gelir biraz kendimi dinliyim 🤪

merhabalar ben klomen sonrasında ovitrelle çatlatma iğnesi vuruldum.doktorum 3 yumurtam olduğunu 19 mm ulaştığını söylerek çatlatma iğnesi verdi.ama yoğun mide bulantım kasık ağrılarım bel ağrım ve halsizliğim mevcut bunlar normal mi ? birde doktorum 15. günün sonunda oda zaten adet tarihime denk geliyo kanda gebelik baktır dedi.ayrıca hormon testi yaptırmştı değerlerim çok iyi çıkmıştı yinede yaş 35 olunca sanrm bu şekilde yol almak istedi.sizce ne kadar zaman sonra test yapmalıyım hamile kalmama sansm yüksek mi yardımcı olursanoz sevinirim.

Kızlar yarın bat günüm, olcammı olmıcammı stresimi anlıyorsunuz dimi? 😑İki gün önce test negatıftı ama akşam yaptım felan belki ondan çıkmadı dıyorum çatlamanın 11.gunuydu ozaman . Reglı belirtimde pek olmadığı ıcın benim bılemıyorum nolcak. Gecen ay sabah uyanınca baslamıstı reglı belirtim oglene olmustum . Şu yüzüm gülse bu ay:KK43: hepimizin gülse..

Kızlar yarın bat günüm, olcammı olmıcammı stresimi anlıyorsunuz dimi? 😑İki gün önce test negatıftı ama akşam yaptım felan belki ondan çıkmadı dıyorum çatlamanın 11.gunuydu ozaman . Reglı belirtimde pek olmadığı ıcın benim bılemıyorum nolcak. Gecen ay sabah uyanınca baslamıstı reglı belirtim oglene olmustum . Şu yüzüm gülse bu ay:KK43: hepimizin gülse..
inşallah güzel haberler alırsınızz. rabbim hepimize yardım etsin.

Inşallah güzel sonuçlar alırsın rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Olsun listenin demirbaşlarını listeden silemem 😄

Ay kuzum hiç hisli bi insan değilimdir ayda yıldı bi geliyorlar öyle bana 😄 dur bakim belki seninle ilgili de gelir biraz kendimi dinliyim 🤪
Ahhh kuzum tesekkur ederim 🥰😊valla ben de silinmek istemiyorum zaten bu sayfa bana cok iyi geliyo burda arkadaşlarin tek tek hamile haberlerini aliyoruz o kadar mutlu oluyorum ki üzgünsem hemen modum yükseliyor bi gun saglik sorunlarım bitince insallah ben de müjdeyi veririm bu sefer hersey daha kolay olacak gibi geliyor cunku yıllardır düzene girmeyen adetim 3 aydir tam 28. Günde geliyor insulin sorunum pek kalmadı değerlerim cok normal artik insallah... kilo vermek cok ise yaradı

X