Anne kaybı

Evet, ona ait olan her detay alip goturuyor. Sac fircasinda kalan killar...cantasina koydugu maske, otobus bileti...

Size de cok gecmis olsun. Insallah en kisa surede sagligina kavusur anneniz. Annenin yasi yokmus. Bazi insanlar yasi da varmis deme nezaketsizligini gosterdi mesela. Icimden oyle kizdim ki. Annelerin yasi yok ki.

Annem rahatsız ciddi bir şey olmasa da şimdilik olasılıklar bile canımı acıtıyor (du). Terapi sürecim sosyal ve duygusal ilişkilerimi konuşarak geçecek zannederken her şeyin kökeninde annemle olan ilişkimin niteliğini çıktı. Anne, anne, anne.. ne babam, ne öğretmenim, ne akranlarım, ne arkadaş, ne sevgili… benim istediğim, aradığım, özlediğim tek kişinin annem olduğunu anladım. Bu cümleyi kurdum direkt; o gidince beni kim sevecek? Sizin konunuzda da bunu görünce yazmadan duramadım. Ve süreç ilerledikten sonra farkına vardığım şu gerçek: ben annemi özlüyorum. Çok şükür hayatta, yanı başımda. Ama öyle bir ilişki ile büyümüşüm ki doyamamışım bebeklikte ona ve o dinamik hala sürüyor. Ha sevgisinden şüphem yok ama Böyle sarılıp öpmemiş hiç demek ki ben şu an bile hasretim ona. Neden bunları anlattım bilmiyorum da gerçi.. ama belki o temas eksikliği sizde de vardı, zamanla geçeceğini umuyorum, başınız sağsolsun tekrar.. oğlunuzun gözlerine bakıp, sarılıp, öpün bol bol emi..

Evet, hic sarilmazdik. Annemin yapisi boyleydi. Sefkatini esirgemezdi ama sevgisini asla operek, sarilarak gostermezdi. Kardesim mesela zorla sokulurdu, kendini sevdirirdi. Annemin de hosuna giderdi. Ama ben de annem gibiyim. Cok sokulmam. Oglum da fiziksel temas delisi. Koala gibi olmak istiyor hep. Bu histem mahrum birakmak istemedigim icin izin veriyorum. Cocuk psikiyatrina da danismistim. Dogdugunda yogun bakimda kaldigi ve ilk ten temasini yasayamadigi icin oldugunu ve o istedigi surece izin vermemi soyledi.

Çok sağolun ,sizin de basiniz sağolsun. Atlattı çok şükür ama şimdi de memeden biyopsi alacaklar. İnşallah onda sıkıntı çıkmaz
Allahım razı olsun inşallah arkadaşım.

Allahım iyi sonuçlar almanızı nasip etsin inşallah.

Ear arkadaşım, konunu rahatsız ettim kusura bakma.

Temas dediğimiz neredeyse görülür belirtileri olan fiziksek bir ihtiyaç oysa. Bizler onları savunmaya geçmeye çok meraklı olsak da, onlar da böyle görmüş.. desek de bizim bu ihtiyacımız görmezden gelinmiş, yanı başımızdaki annemize hasret büyümüş, sevgimizin büyüklüğünü, bağlılığımızın derecesini bile onu kaybedince ancak anlamışız.. özür dilerim bu tepkiler benim sürecimin bir parçası; sizi üzmek, kaybınıza saygısızlık etmek değil niyetim ama böyle olmayabilrdi işte.. oğlunuzun gelmesini beklemeyin, siz de sokulun, siz de ilk adımı atın, sevdiğinizi söyleyin; yarın arkanızdan (allah gecinden versin) ne çok seviyormuşum oysa, demesin…

Cok iyi anlatmissiniz yasadigim hissi.

Öncelikle başınız sağolsun, Rabbim evladınızı size bağışlasın.

Haftaya annemin 1. ölüm yıldönümü. Tam tamına 1 yıl oldu. Annem görme engelliydi.
Onun görmemesi beni kahrederdi. Oysaki o kadar sosyal bir insandıki. Sonradan şekerden dolayı gözleri kapandı. 25 yıl göremedi.

Son zamanlarda hastalık olarak çok çekti, şeker, kalp, tansiyon, diyaliz ve en son beyninde tümör

Şu anda tek tesellim kurtuldu.
Şu nasıl, bu nasıl, güzelmi, çirkinmi, ne renk vs.sormaktan kurtuldu.

Çok çekti çok.

Geçmiyor, içim acıyor keşkelerim çok fazla

Neyse içim çok dolu, Rabbim tüm ölmüşlerimizin günahlarını affetsin, mekanlarını cennet etsin

Mesela babamin cansiz bedenini gormeye dayanamamistim. Annemse pamuk gibiydi. Optum, kokladim, sarildim. Yikanirken yanindaydim. Hic olmemis gibiydi. Gomulsun istemedim. Oyle kalabilirdi. Hic garipsemedim.
Gomulsun istememek ölüye işkence olurdu.Bizlerde ahiret inancı var Herzaman umitvar olmalıyız.

Allah rahmet eylesin.Mekani cennet olsun.

Sizin de basimiz sag olsun. Dedim ya ruyamda dirilmisti. Ilk sevincten sonra uzuntu gelmisti. Yani yine mi aci cekecek diye dusunmustum. Son zamanlarinda cok aci cekmisti ve kendisi de pes etmisti. Artik olmek istiyordu. Zaten pes ettiginde de gitti.

Ben de 4 yıl önce kaybettim ... Çalışmaktan anneme gosteremedigim ilgi alaka hep içimde bir yara . Geçmiyor. Siz hayatınıza devam edeceksiniz ama o hiç bilmediginiz bir anda hatiriniza gelecek gozleriniz dolacak kalbiniz acıyacak ama toparlanıp devam edeceksiniz ve tekrar yine aynı ... Allah rahmet eylesin ruyaniza geldiği her vakit sadakanizi vermeyi ihmal etmeyin hayrına kabul olur inşallah

Sizin de basimiz sag olsun. Dedim ya ruyamda dirilmisti. Ilk sevincten sonra uzuntu gelmisti. Yani yine mi aci cekecek diye dusunmustum. Son zamanlarinda cok aci cekmisti ve kendisi de pes etmisti. Artik olmek istiyordu. Zaten pes ettiginde de gitti.
Ne denirki. Bende hep annemi rüyalarımda yoğun bakımda görüyorum. Hep hasta, hep hasta. Çünkü ben annemin doğru dürüst hiç sağlıklı olduğunu görmedimki.

Babamıda 20 yıl önce kaybettim.

Şunu anladım eğer bir insanın anne ve babası hayattaysa dünyanın en zengin, en şanslı insanı o.

Ben 26 annem 55 yaşındayken kaybettim onu.
6 sene oldu
Dün gece tam uykuya dalarken kendi sesime uyandım ben de seni çok özledim anne diyordum
Arada böyle hissediyorum. Birlikte izlediğimiz dizilerin tekrarı çıkıyor bu dizinin sonunu göremedi diyorum. Halbuki torununu görememiş diziyi göremese ne olacak ama ona da üzülüyorum
Başınız sağolsun arada özlem daha yoğun oluyor

Yapı itibariyle bende sarılıp öpmem annemi canım annem diye dolanmam,ben öyle olduğum için o da bana karşı sevgisini çok belli etmez ama ne olursa olsun koruyup kollama çabasını biliyor ve hissediyorum.Sarılıp öpme olayı bizim ailede yok belki de bilmiyorum...
Annenin yeri çok ayrı anneannemle annem kavgalı ve küslerdi.Anneannemin hiç kızım dediğini dahi duymadım. Annem hep öfkeyle ölse dahi gitmeyeceğim diyordu...Cenazesinde gördüm ki ayakta duramadı çığlıkları hala kulağımda annemin.Bir yıl boyunca geceleri ağladığına tanık oldum.Şimdi hala annem olsaydı şöyle gülerdi gözlerinin içi bile demeye devam ediyor.
Annelerimiz ölümsüz olsa keşke,hep iyi hatırlamanız ve acınızın hafiflemesi dileğiyle,Başınız sağolsun..

Degil mi...kacirdiklari seylere uzuluyoruz. Ben olsem oglumun hayatinda kaciracaklarimi dusunuyorum sonra. O yuzden olmek istemiyorum.

Annem de hic aglamazdi. Onu aglarken ilk gorusum anneannemin cenazesindeydi. Hepsinin mekani cennet olsun. Sag olun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…