Anne-baba kaç günde bir ziyaret edilmeli?

tugcesanlI6

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2024
49
18
28
Merhaba Hanımlar; evlilere soruyorum ,yakın ise anne-baba ziyareti kaç günde bir olmalı sizce? birde kaç günde bir aranmalı? Fikirlerinizi bekliyorum

Bu aile bağlarının ne kadar sık olduğuyla alakalı bence. Ben kaynanamla aynı sokakta oturmama rağmen bayramdan bayrama giderdim hep çünkü aramız hep acıktı. Sonra küstük şimdi hiç gitmiyorum… ilk zamanlar haftada 1, 10 günde bir aksamları cay içmeye uğrar birkaç saat durur kalkardık… kimisi çok iyilerdir her gun gider. Kimisi cağrıldıkça gider. Bu aradaki bağla ilgili bence. Ama şu var. Ne kadar sık gidilirse o kadar samimiyet artar. Bu bazılarına iyi gelir, bazılarına kavga gürültü getirir. Kişiden kişiye değişir yani. Bence şöyle olmalı diye herkeste gecerli bir süresi yok bunun

Uzaklık yakınlık önemli ama 2 güne bir ararım ailemi. Uzak olduğu için tatillerde vs ama yeni evlisin sanırım aileler sürekli gelmeni istiyor olabilir geçici bir dönem sabret alışacaklardır evli olduğunu kabul etmeleri uzun sürüyor yaşadım neden gelmiyorsun neden aramıyorsun gibi

Net bi sayısı yok bunun, ben kendi annemi her gün arıyorum, günde birkaç kere arıyorum hatta. Evimiz yakın olsa eşimi sürüklemeden günde 5 dk da olsa uğrardım. Eşim annesini en son ne zaman aradı bilmiyorum genelde kayınvalidem kendisi arar ya da ben onu ararım eşime selamını söylerim falan, yakın otursak ayda 1 uğrardı belki.

Arabayla 7 8 dk mesafedeyim 15 te bir haftasonu giderim cumadan pazar sabahi dönerim haftada bir de aksam oturmasina gideriz esimin mesaisi vs olmazsa

Kanun yok canınız ne zaman isterse o kadar ararsınız.
Benim ailemle aram sıcaktır. Her gün aile grubuna günaydın der fotoğraflar atar konuşuruz. Özel olarak annemle de sabah akşam konuşuyorum. Evlerimiz yürüyerek 15 dakika haftada bir mutlaka görüşüyoruz. Bazen üç günde bir de görüştüğümüz oluyor.
Kayınvalidemle başka şehirlerdeyiz onlar sıcak ilişkide bir aile değil. Eşim on günde bir haftada bir arar. Senede iki kere gider beşer gün kalırız. Kendim de ayda bir falan arar sesini duyarım.

Size kalmış bir şey.
Babam rahmetli oldu. Anneme her gün öğle arasında giderim,kahve yapar içeriz beraber. Gidemeyecek durumdaysam mutlaka ararım. Her gün görmeye çalışırım. Tüm ev işlerini yaparım,alınacaklarını organize ederim,pazarını marketini hallederim,bir yere gidecekse götürür getiririm. Gidemeyeceksem şoför gönderirim. Bu benim ilişkim. Herkesin ilişkisi kendine özeldir.

Ben kendi annemle her sabah günaydınlaşırım mesajla. Her öğlen de öğle arasında araşırız 10-15 dakika. 15 günde bir ziyarete giderim. Bazen o bize gelir. Bazen teyzemlere falan gideriz orda görüşürüz. Eşimin şehirdışında işi olduğu zaman mutlaka gider bir gün kalırım ya da onu çağırırım. Muhtemelen eşim haftaya yine şehirdışına gidecek üç günlüğüne. Ben anneme gitmeyi düşünüyorum iki gün mesela. Kayınvalidemi evlendiğimizden beri hiç aramadım. O baştan arıyordu bazen artık aramıyor. Eşim konuşuyor mu bilmiyorum ama sanırım haftada bir arıyor. Evine de ayda bir falan gidersek gidiyoruz o da çok nadir. Ama eşimi kısıtlamam gidip görmek isterse her gün gidebilir annesine. Ben tercih etmiyorum çünkü onları sevmiyorum. Eşimi de anneme gidelim diye zorlamam görmek istersem kendim gider görürüm gelmek isterse gelir. Kayınvalidemle annemin evi arası arabayla iki dakika. Bizimle de on dakika.

X