ANNE BABA DERDİ...

istelmant

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
41
76
Annem ve babam bundan 11 yıl önce ayrıldılar. Ben bu o dönemde lisedeydim. Ayrıldıktan 8 yıl sonra tekrar birleştiler. Bu süreç içinde babamın başından başka bir evlilik geçti. Eski eşi babamı mutlu ederken bize hayatı zehir etti. babam bunları gördüğü halde bizi hiç korumadı. Bu 8 yıl içinde babamın evine bir kez giden kardeşimi o kadın ve kadının eski eşinden olan çocuğu evden kovdu. O kadın bizi istemezken babam onun önceki evliliğinden olan çocuğuna sahip çıktı bize göstermediği ilgi alakayı gösterdi. 8 yıl sonra kendi aralarındaki sorunlar, babaannemlerin o kadını istememeleri, o çocuğun şımarıklıkları yüzünden ayrıldılar. Bu süreçte annem hiç evlenmedi, temizlik yaparak evin geçimini sağladı, kendine ev aldı krediyle. Biz kız kardeşimle üniversiteyi kazandık, ben mezun oldum o halen okuyor. (Üniversite masraflarımızın hepsini babam karşıladı) Annem babamı her şeye rağmen seviyordu ama affedemiyordu. Babam o kadından ayrıldıktan sonra biraz da bizim baskımızla annemle evlendiler tekrar. 2 yıldır evliler ve bu süreç içinde abim nişanlandı ben nişanlandım mutluyuz derken o kadının babama tekrar musallat olduğunu gördüm. Tekrar görüşüyorlar sanırım ve artık annem de ben de ne yapacağımızı bilemiyoruz. Anneme tekrar bir yıkım yaşatmak istemiyorum. Hele o kadına geri dönmek isterse anneme, etrafa, nişanlımın ailesine bu durumu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Babam hepimizin hayatını etkileyecek bir karar verir diye korkuyorum. O kadının bizde yarattığı psikolojik etkileri düşününce tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. Ama eğer geri dönerse bizi sonsuza kadar kaybedecek...

Annenizde kara sevdali heralde. Oyke bir adama donulur mu?
Huyundan vazgecmemis diger karisina zaafi var heralde kendi gitmek isterse kimse engel olamaz diye dusunuyorum.

Annem ve babam bundan 11 yıl önce ayrıldılar. Ben bu o dönemde lisedeydim. Ayrıldıktan 8 yıl sonra tekrar birleştiler. Bu süreç içinde babamın başından başka bir evlilik geçti. Eski eşi babamı mutlu ederken bize hayatı zehir etti. babam bunları gördüğü halde bizi hiç korumadı. Bu 8 yıl içinde babamın evine bir kez giden kardeşimi o kadın ve kadının eski eşinden olan çocuğu evden kovdu. O kadın bizi istemezken babam onun önceki evliliğinden olan çocuğuna sahip çıktı bize göstermediği ilgi alakayı gösterdi. 8 yıl sonra kendi aralarındaki sorunlar, babaannemlerin o kadını istememeleri, o çocuğun şımarıklıkları yüzünden ayrıldılar. Bu süreçte annem hiç evlenmedi, temizlik yaparak evin geçimini sağladı, kendine ev aldı krediyle. Biz kız kardeşimle üniversiteyi kazandık, ben mezun oldum o halen okuyor. (Üniversite masraflarımızın hepsini babam karşıladı) Annem babamı her şeye rağmen seviyordu ama affedemiyordu. Babam o kadından ayrıldıktan sonra biraz da bizim baskımızla annemle evlendiler tekrar. 2 yıldır evliler ve bu süreç içinde abim nişanlandı ben nişanlandım mutluyuz derken o kadının babama tekrar musallat olduğunu gördüm. Tekrar görüşüyorlar sanırım ve artık annem de ben de ne yapacağımızı bilemiyoruz. Anneme tekrar bir yıkım yaşatmak istemiyorum. Hele o kadına geri dönmek isterse anneme, etrafa, nişanlımın ailesine bu durumu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum. Babam hepimizin hayatını etkileyecek bir karar verir diye korkuyorum. O kadının bizde yarattığı psikolojik etkileri düşününce tekrar aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum. Ama eğer geri dönerse bizi sonsuza kadar kaybedecek...

Anneme tekrar bir yıkım yaşatmak istemiyorum demişsiniz ama sizin elinizde olan bir şey değil ki bu
Anneniz de babanız da yetişkin insanlar. Kararlarını kendileri verecek olgunluktalar. Tekrar evlenmeye karar vermiş olabilirler ama babanız diğer kadına dönme kararı da alabilir. Anneiniz buna hazırlıklı olmalı ki bence sizin sandığınızdan daha güçlü karşılar bu kararı.

2 yetişkin arasına girmeyin, anneniz ve babanız olsalar da

Babam ve annemin boşanma sebebi o dönemde öyle büyük bir sebep değildi babamın ailesi yüzünden ayrılmışlardı. aralarında şahsi hiçbir mesele yoktu. zaten ayrılır ayrılmaz babama başka birini bulup evlendirdiler. sonra da onu da istemediler. Şimdi annemi el üstünde tutuyolar :KK12:

E annenizinde haberi varsa bu durumdan babanızla konussun ... cocuk oyuncagi degil buya o kadina donsyn sizi sonsuza kadar silsin yada o kadıni basindan defetsin... Anneniz birkere yasamis o yikimi emin ol ikincisi o kadar koymaz

Anneme tekrar bir yıkım yaşatmak istemiyorum.

Hele o kadına geri dönmek isterse anneme, etrafa, nişanlımın ailesine bu durumu nasıl açıklayacağımı bilmiyorum.

hangisi daha agir?
eger annenizin bir yikim daha yasamamasi ise, bu sizin elinizde degil.
Yok nisanlinizin ailesine nasil aciklayacaginiz ise, bu onlari alakadar etmez.

Anne ve babaniz yetiskin iki birey; siz evlatlari olarak tarafsiz olmak zorundasiniz. Mudahil olmayin.

X