Anlaşmalı Boşanmada mahkeme aşaması

Ailengirl

Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2023
39
-3
27
24 yaşındayım 1 kızımız var 11 aylık ve eşimi hala seviyorum eşimle aramızda çok büyük sorunlar yoktu ama birbirimize iyi gelmiyoruz birbirimizin istediği gibi olmuyor en son büyük bi kavgayla geri dönülmeyecek şeyler yaşadık. 1 aydır konuşmuyoruz sadece ailede babamlar konuşuyor benimle iletişim kurmak istemiyormuş babası boşanma davası acacaklarını söyledi babama anlaşmalı olacak ama
1 mahkeme süreci ne oluyor bi çocuk var mahkeme ne soruyor ne kadar sürüyor süreç nedir
2 evde eşyaları toplarken nasl hissettiniz
Güçlü durmaya çalılıyorum ama kalbimdeki o acı beni mahvediyor bu acı nasıl geçer lütfen bilip yaşayan insanlar yardımcı olsun

Adli tatil öncesinde olunca işler çok hızlı oluyor.

Protokol hazırlandıktan sonra gerekli işlemleri yapıyorsunuz birlikte. Harç yatırılıyor. Mahkemeye çıkmak için de bir takım işlemler yapılıyor.

O gün müsaitlik varsa birlikte giriyorsunuz hakimin huzuruna. Önünüzde monitör oluyor. Katip protokolü sesli okuyor. Yanlışsa ya da bir karar değişikliği varsa söylemeniz isteniyor. Gerekli görürse eksik noktaları hakim tamamlıyor.

Sonra taraflara boşanmak istiyor musun diye soruyor 3 kez. Her iki taraf istiyorum dedikten sonra tamamlanıyor. Gerekçeli kararın yazılması bekleniyor. Sonra resmi olarak da düşüyor sisteme.

Gerçekten çok yazık, 1 yıl bile dolmadan üstelik ortada bir bebek varken basıp gotmek böyle kolay mı? Ne sorumsuz, ne berbat bir insanmış. Sil gitsin, hiç için acımasın böyle erkek olmaz. Konuya geleyim açsın davayı ama anlaşma sakın yok öyle bedavaya basıp gitmek nakit para ve ev versin , eşşek gibi getirir verir ya da mahkemelerde sürünür.

24 yaşındayım 1 kızımız var 11 aylık ve eşimi hala seviyorum eşimle aramızda çok büyük sorunlar yoktu ama birbirimize iyi gelmiyoruz birbirimizin istediği gibi olmuyor en son büyük bi kavgayla geri dönülmeyecek şeyler yaşadık. 1 aydır konuşmuyoruz sadece ailede babamlar konuşuyor benimle iletişim kurmak istemiyormuş babası boşanma davası acacaklarını söyledi babama anlaşmalı olacak ama
1 mahkeme süreci ne oluyor bi çocuk var mahkeme ne soruyor ne kadar sürüyor süreç nedir
Güçlü durmaya çalılıyorum ama kalbimdeki o acı beni mahvediyor bu acı nasıl geçer lütfen bilip yaşayan insanlar yardımcı olsun

Hakkinizda hayirlisi olsun

Anlaşmalı bosanirsaniz
protokol ve dilekçe ile başvuru yapacaksınız

Mahkemede sadece bunların üzerinden geçilecek 5 dk Max surmez bile

Eşinin tipindeki erkeklere ekstra ifrit oluyorum. Pasama bak ya 11 aylık bebeği var, boşanacak ama olayları makul şekilde çözmek yerine karısı ile görüşmek istemiyormuş... böylelerine bişey deniyor ama banlanirim.

İnşallah sizin ve bebeğiniz için bundan sonrasi çok mutlu olur, lütfen hakkınızı bırakmayın.

Anlaşmalı boşanma 15 dakikada falan bitiyor bildiğim kadarıyla.
Ortada elle tutulur bir sebep yoksa çok üzülürsünüz

Gerçekten çok yazık, 1 yıl bile dolmadan üstelik ortada bir bebek varken basıp gotmek böyle kolay mı? Ne sorumsuz, ne berbat bir insanmış. Sil gitsin, hiç için acımasın böyle erkek olmaz. Konuya geleyim açsın davayı ama anlaşma sakın yok öyle bedavaya basıp gitmek nakit para ve ev versin , eşşek gibi getirir verir ya da mahkemelerde sürünür.
1 yıl dolmuş. Bebek 11 aylık. 1 yıl dolmasa anlaşmalı boşanamaz.

Eğer anlasmali bosanacaksaniz özellikle bebeğin için nafaka bölümünü es geçme.duygusalligin sırası değil, karşı taraf güçlüyse sen de gayet güçlü olabilirsin
Yukarıda bi arkadaş süreci anlatmış, onun haricinde dava goruldukten sonra 1 ay civarı itiraz süreci var sonra her şey çiçek gibi tertemiz
Eşyalarını alırken arabeske baglama, onlar sadece eşya çok anlam yükleme
O esnada soğuk kanlı biri yaninda olsun eşyalar çabuk toplanır zaten eşyalar alındıktan sonra inan bi hafifleme geliyor
Zaman bu ara yavaş akacak merak etme o bile geçici 6 ay sonra oh be diyeceksin

Adınıza üzüldüm. Anlaşmalı boşanma hızlı bir süreç. Çocuğunuz için nafaka isteyin, kendiniz içinde manevi tazminat mutlaka.
Annem çekişmeli boşanmıştı, bizim için zor bir süreçti. Babam eşyalarını toplayıp giderken yorgundu. Zordur tabi ama çocuğunuz ve kendiniz için önünüze bakın.

bu karar için biraz erken değil mi ortada bir çocuk ve sevgi var ama kimse kimsenin ne yaşadığını bilemiyor ama çocuga çok yazık ustelik kız cocugu

Sizin ve bebeğiniz için çok üzüldüm,Allah o şahsa akıl fikir versin.

Çocuğunuza nafaka yazacaksınız ve yıllık Üfe oranında artirimli isteyeceksiniz bu nafakayı.(Burası çok önemli,yoksa 20 sene boyunca aynı nafakayı alırsınız.)

Ayrica çalışmıyorsanız kendinize de nafaka yazacaksınız.Hatta tazminat yazın, çocuğunuzun hakkı olsun o da.Yok öyle arkayo dönüp gitmek kolayca.
Altınlarını al bu arada.

Sonra da bas tekmeyi gitsin sorumsuz şahsa.

Anlaşmalı boşanmada protokol ile başvuru yapılıyor mahkemeye,duruşma gününde duruşmaya gidiyorsun.

Sizinle iletişime dahi geçmeyen 11 aylık bebeğe rağmen tek celsede sizi silmek isteyen adamın tam olarak neyini seviyorsunuz hala? Belki bir başkası bile olabilir bu kadar silip attığına göre. Siz de kendi hayatınıza ve bebeğinize odaklanıp sorumsuz pisliği silin kafanızdan.
Umarım çok mutlu olursunuz bebeğinizle 🙏

X