Anlaşılmaya ihtiyacım var,lütfen yanımda olun

Mechullerde

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2019
27
26
Merhaba fazla uzatmayacağım özet geçeceğim,4 yıllık evli yeni 1 aylık bebek annesiyim.
Evliliğimiz başından beri 3 gün iyi 5 gün saçma şeylerden kavgalı geçti şimdiye kadar.
Eşim çok agresif en ufak birseyde bağırıp çağıran her sorunumuzu ailesine anlatan,ve ailesine çok düşkün birisi.Her kavgada ailesi de kendiside beni haksız buluyor tek tek hepsini burada yazmam anlatmam imkansiz şuan bizi boşanma derecesine getiren olaydan bahsedeceğim..

Bi bebek sahibi olmayı çok istedik,uzun bekleyiş sonunda Rabbim nasip etti çok şükür,1,5 aylık bi bebeğim var şuan,doğum yaptığım ilk gün baş gösterdi sorunlar yine,hamileliğim boyunca gayet iyiydik.Doğum yaptığım gün kendisi ne doğuma giderken ne doğumdan sonra o duygusal süreçte bi desteğini göremedim,doğumum sezeryan oldu doğum sonrası ağrıdan olmak üzereydim o durumda bile hastane odasında telf oynadı bi elimi tutsun istedim yanımda olsun istedim ona ihtiyacın vardı sadece ama olmadı,gece 3-4 e kadar telf oynadı uyudu sonra da eve gitti ! annesi yanimda kaldi kendi ailem başka bi şehirde yaşıyor ertesi gün geldiler.Neyse kendisi gitti annesi ise emzirirken bile bebeğimi doğru dürüst kucağıma vermedi kendisi tuttu bebeğimi daha baska baska şeylerde var cok fena sinir etti beni,neyse ertesi gün taburcu oldum eve geldik ailem yanimdaydi ve kısıtlı gelmişlerdi zaten birkaç günlüğüne,ailem gidene kadar hergun sabah dan gelip gece yarısına kadar durup gitti kayinvalidemler,herşeyle ilgilendi kayinvalidem ama ben ailemle başbaşa kalmak istedim annemler kendilerini misafir gibi hissetti hicbirseye ellerini süremediler çünkü kayinvalidem herşeyi kendisi yapmak istedi,gelmeleri yetmiyor gibi bebekle alakalı herşeye müdehale etmeye başladı bi taraftan bunlar,bi taraftan eşimin ilgisizliği gözünün sadece bebeği görmesi benimle zerre ilgilenmedi konusmadi doğru dürüst,birkaç gün sonra pansumanim vardı eşim bebeğim 3muz hastaneye gittik 9.ay boyunca bebeğimizi görmek için heyecanla gittiğimiz odaya yalniz girdimn ağlayarak kendisi bebekle koridorda bekledi,hastaneden çıktık bebekle birlikte önden önden hızlı adımlarla otoparka gitti ben çok geride kaldım dikislerimden ağrıdan yürüyemiyordum bile yine aglayarak yalnız yürüdüm,bunları da icim2 attım sonra ailem gitmişti zaten yanimda kardesim kaliyordu,kayinvalidemler hala hergün habersiz birşekilde cat kapı gelmeye devam ettiler,sustum sustum artık surat yapar oldum,eşim deseniz çocuktan beni görmüyordu bile onunla ilgileniyor bebegin ihtiyacı olduğunda bana verip odasına geçiyor ve ordan çıkmıyordu hiç yanımızda oturmuyordu söyledigim zaman da kardeşinle rahat edin diye odama geçiyorum diyordu ama ne kadar mantıklı olabilir bu düşünce?

Neyse bir yandan eşimin ilgisizligi,bir yandan kayinvalidemlerin hergun cat kapı gelmeleri,bir yandan yeni anneligim vermiş olduğu duygusallık yorgunluk sonunda patladım eşime de ailesine de söyledim sustuklarimi ve beni haksız buldu hepsi birbirini savundu herzaman olduğu gibi.Son 10 gündür de bana ailemin olduğu sehire gitmemi kafa dinlememi bi karar vermemi böyle surat asarak saçma sebepleri sorun edip kirilmami saçma bulduğunu söylüyordu,ben sadece 1 özür bekledim biraz ilgi bekledigimi söyledim ama kendisi günlerce sessiz kalarak saçma bulduğu kırgınlıklarımi 1 se 1000 e çevirdi çok kırıldım yıprandım yoruldum geldi gitti bana ailemin yanına göndermeyi kafa dinlememi teklif etti sonunda tamam dedim,al biletlerimizi gideceğiz dedim gideceğimiz gün ailesine uğradık bebeği görsünler diye 2 haftadır görmüyorlardi beni de bebeğide ben herşeyi anlattığım için istenmediklerini düşünüp evime gelmemislerdi neyse gittik suratlar 5 karış babası elini bile vermedi konular açıldı herkes bana yüklendi herkes beni haksiz gördü ve en önemlisi gideceğimiz gün sabah eşim boşanma dilekcesiyle eve gelmişti zaten imzalayip yuzune fırlattim bugünü unutma bana ve bebeğime bu yaşattıklarını unutma dedim o gün birsürü ailesiyle olaylardan sonra bindik ve ailemin yanına geldim geldiğim gün sabah erkenden msj atmış herşeyi bi kenara bırakalım yiyip icip eğlenelim gezelim bebegimizle aynı sacmaliklari yapmayacağına söz verirsen saçma sapan şeyleri sorun edip kırılmazsan gül gibi geçinir gideriz yok dersen dilekçeyi veririm 1 ay icin de olur biter herşey demiş bende sen o dilekceyi bir kere verdin o ayakların o adliyeye nasıl gitti herşeyden öte çocuğunu düşünmeden böyle bi adım attın gereğini yap dedim.

simdi arada bi msj atıp çocuğun fotoğrafını falan istiyor ben soğudum kesinlikle gitmek istemiyorum artik ama ortada bi bebek var o soz konusu ben ne yapacağım bebeğimin yüzüne bbaktikca gözlerim doluyor bayram geliyor ilk bayramını babasız geçirecek bana bi akıl verin ben nerde yanlış yaptim stresten sütüm azaldı iyice ailesine zerre kıyamıyor bize kıydı 1 aylık bebekle beni yollara düşürdü 1 aydır kırgınlıklarımi girdi cıktı saçma buldu halbuki bi özür bi tatlı sözle bu kadar uzamazdı ama inadından yüzüme bile bakmadi şimdi ailesiyle başbaşa sizce ne yapmalıyım lütfen anlasilmaya ihtiyacım var 🙏😔

Merhaba fazla uzatmayacağım özet geçeceğim,4 yıllık evli yeni 1 aylık bebek annesiyim.
Evliliğimiz başından beri 3 gün iyi 5 gün saçma şeylerden kavgalı geçti şimdiye kadar.
Eşim çok agresif en ufak birseyde bağırıp çağıran her sorunumuzu ailesine anlatan,ve ailesine çok düşkün birisi.Her kavgada ailesi de kendiside beni haksız buluyor tek tek hepsini burada yazmam anlatmam imkansiz şuan bizi boşanma derecesine getiren olaydan bahsedeceğim..

Bi bebek sahibi olmayı çok istedik,uzun bekleyiş sonunda Rabbim nasip etti çok şükür,1,5 aylık bi bebeğim var şuan,doğum yaptığım ilk gün baş gösterdi sorunlar yine,hamileliğim boyunca gayet iyiydik.Doğum yaptığım gün kendisi ne doğuma giderken ne doğumdan sonra o duygusal süreçte bi desteğini göremedim,doğumum sezeryan oldu doğum sonrası ağrıdan olmak üzereydim o durumda bile hastane odasında telf oynadı bi elimi tutsun istedim yanımda olsun istedim ona ihtiyacın vardı sadece ama olmadı,gece 3-4 e kadar telf oynadı uyudu sonra da eve gitti ! annesi yanimda kaldi kendi ailem başka bi şehirde yaşıyor ertesi gün geldiler.Neyse kendisi gitti annesi ise emzirirken bile bebeğimi doğru dürüst kucağıma vermedi kendisi tuttu bebeğimi daha baska baska şeylerde var cok fena sinir etti beni,neyse ertesi gün taburcu oldum eve geldik ailem yanimdaydi ve kısıtlı gelmişlerdi zaten birkaç günlüğüne,ailem gidene kadar hergun sabah dan gelip gece yarısına kadar durup gitti kayinvalidemler,herşeyle ilgilendi kayinvalidem ama ben ailemle başbaşa kalmak istedim annemler kendilerini misafir gibi hissetti hicbirseye ellerini süremediler çünkü kayinvalidem herşeyi kendisi yapmak istedi,gelmeleri yetmiyor gibi bebekle alakalı herşeye müdehale etmeye başladı bi taraftan bunlar,bi taraftan eşimin ilgisizliği gözünün sadece bebeği görmesi benimle zerre ilgilenmedi konusmadi doğru dürüst,birkaç gün sonra pansumanim vardı eşim bebeğim 3muz hastaneye gittik 9.ay boyunca bebeğimizi görmek için heyecanla gittiğimiz odaya yalniz girdimn ağlayarak kendisi bebekle koridorda bekledi,hastaneden çıktık bebekle birlikte önden önden hızlı adımlarla otoparka gitti ben çok geride kaldım dikislerimden ağrıdan yürüyemiyordum bile yine aglayarak yalnız yürüdüm,bunları da icim2 attım sonra ailem gitmişti zaten yanimda kardesim kaliyordu,kayinvalidemler hala hergün habersiz birşekilde cat kapı gelmeye devam ettiler,sustum sustum artık surat yapar oldum,eşim deseniz çocuktan beni görmüyordu bile onunla ilgileniyor bebegin ihtiyacı olduğunda bana verip odasına geçiyor ve ordan çıkmıyordu hiç yanımızda oturmuyordu söyledigim zaman da kardeşinle rahat edin diye odama geçiyorum diyordu ama ne kadar mantıklı olabilir bu düşünce?

Neyse bir yandan eşimin ilgisizligi,bir yandan kayinvalidemlerin hergun cat kapı gelmeleri,bir yandan yeni anneligim vermiş olduğu duygusallık yorgunluk sonunda patladım eşime de ailesine de söyledim sustuklarimi ve beni haksız buldu hepsi birbirini savundu herzaman olduğu gibi.Son 10 gündür de bana ailemin olduğu sehire gitmemi kafa dinlememi bi karar vermemi böyle surat asarak saçma sebepleri sorun edip kirilmami saçma bulduğunu söylüyordu,ben sadece 1 özür bekledim biraz ilgi bekledigimi söyledim ama kendisi günlerce sessiz kalarak saçma bulduğu kırgınlıklarımi 1 se 1000 e çevirdi çok kırıldım yıprandım yoruldum geldi gitti bana ailemin yanına göndermeyi kafa dinlememi teklif etti sonunda tamam dedim,al biletlerimizi gideceğiz dedim gideceğimiz gün ailesine uğradık bebeği görsünler diye 2 haftadır görmüyorlardi beni de bebeğide ben herşeyi anlattığım için istenmediklerini düşünüp evime gelmemislerdi neyse gittik suratlar 5 karış babası elini bile vermedi konular açıldı herkes bana yüklendi herkes beni haksiz gördü ve en önemlisi gideceğimiz gün sabah eşim boşanma dilekcesiyle eve gelmişti zaten imzalayip yuzune fırlattim bugünü unutma bana ve bebeğime bu yaşattıklarını unutma dedim o gün birsürü ailesiyle olaylardan sonra bindik ve ailemin yanına geldim geldiğim gün sabah erkenden msj atmış herşeyi bi kenara bırakalım yiyip icip eğlenelim gezelim bebegimizle aynı sacmaliklari yapmayacağına söz verirsen saçma sapan şeyleri sorun edip kırılmazsan gül gibi geçinir gideriz yok dersen dilekçeyi veririm 1 ay icin de olur biter herşey demiş bende sen o dilekceyi bir kere verdin o ayakların o adliyeye nasıl gitti herşeyden öte çocuğunu düşünmeden böyle bi adım attın gereğini yap dedim.

simdi arada bi msj atıp çocuğun fotoğrafını falan istiyor ben soğudum kesinlikle gitmek istemiyorum artik ama ortada bi bebek var o soz konusu ben ne yapacağım bebeğimin yüzüne bbaktikca gözlerim doluyor bayram geliyor ilk bayramını babasız geçirecek bana bi akıl verin ben nerde yanlış yaptim stresten sütüm azaldı iyice ailesine zerre kıyamıyor bize kıydı 1 aylık bebekle beni yollara düşürdü 1 aydır kırgınlıklarımi girdi cıktı saçma buldu halbuki bi özür bi tatlı sözle bu kadar uzamazdı ama inadından yüzüme bile bakmadi şimdi ailesiyle başbaşa sizce ne yapmalıyım lütfen anlasilmaya ihtiyacım var 🙏😔
Olaylar anlattığınız gibiyse siz haklı değilsiniz. Bu kadarcık sorun bile olmayan şeyler buralara getirilir mi?

Lohusalik )))
Ben uzulecek bir sey gormedim.
Ne guzel kv yaninizda kalmaya gelmis. Benimkisi ayni evde oturmama ragmen annenler gelsin sana baksin dedi ( annemler yurtdisinda yasiyor )
Dikisler icin gittiyinizde neden agladiginizi anlamadim. Alt tarafi 1-2 dakkalik is. Neden sizinle odaya girsin ki esiniz.
Kv ne guzel gelmis size yardim etmis, annenlere is yaptirmamis. Benim kv oturur, yurtdisindan gelen annem kv hizmet ederdi)))
Esinizin bebekle ilgilenmesi de cok normal. Uzun zamandir gelisini bekliyor.
Her seyde uzulecek bir sey aramayin.
Bebeginizle gecirdiyiniz zamanlarin tadini cikarin.
Ben size dogum hikayemi, lohusaligi, cektiklerimi anlatsam benim hic sorunum yokmus dersiniz

Bu anlattıklarınızda boşanacak ne var allah aşkına?
Sizinki biraz lohusa depresyonu biraz şımarıklık.
Eş ailesi ve eş de anlayışsız davranmış.
Erkekler de bebek doğduğunda kendilerince buhran geçiriyorlar.
Fazla burnunuzun dikine gitmeyin, eş ailesi için birşey diyemem. Belki onların da hakli olduğu taraflar vardır, belki siz alınganlık yapmışsınızdır. Lohusalıkta oluyor öyle şeyler.

Tekrar arar sorarsa, farklı probleminiz de yoksa bunu büyütmeyin. Hepimiz yaşadık benzer şeyleri.

Allah analı babalı büyütsün bebeğinizi.

sanki yeni Doğum yapmış olmanın verdiği duygusallıkla davranmış haklı olarak biraz fazla ilgi alaka istemişsiniz ama belliki yanlış istemişsiniz . Anlattıklarınızda boşanacak bir şey yok ki . Hakkınızda hayırlısını diliyorum arkadaşım

Hormonlar..inan bı sene sonra bu yazdığın şeylerin eşin ile huzurunu bozacak kadar gerekli şeyler olmadığını anlayacaksın. Lohusalık böyle malesef.

İçim şişti, lohusa kadına yapılanlara bak oyh :olamaz:
Siz boşanmalara kalkarken, aile büyükleri napıyordu? "Oğlum-kızım durun, olur böyle; belki biz de nerede duracağımızı bilemedik torun heyecanından, siz baş başa kalın bi konuşun, dertleşin, sarılın" filan bir şey diyen olmadı mı?
Sanki kv körüklemiş gibi geldi, sizinkiler de tabi ezdirecek değiller bu halde kızlarını...

Vallahi işler baya berbat görünüyor; ben karşıma çeker düzgünce konuşur, sonra şart getirir süründürürdüm şahsen böyle kocayı. En ilgiye muhtaç, en kafam karışık, anneliğimi, aile olduğumuzu anlayacağım zamanlarda böyle yapılması beni derin yaralardı. Üzerine bir de kendilerini haklı çıkarmaları... Ulen kadın lohusa, bağırsa çağırsa alttan alıvereceksin gerekirse... Hayret bir şey ya.

Kadının burnunun dibinden ayrılmayan, anneliğine ortak çıkan çok bilmiş kvler ve odun, annesinin ponçik(!) oğlu kocamsılar; şu kadınlara bir huzur verin yahu.

Logusalik depresyonu geçiyorsun canim. Bende senin gibiydim aynen. Hemen bir destek al bence. Zor zamanlar yasiyorsun.diger sorunlari bilmem ama bu anlattiklarindan bosanacak bir sonuc cikartamadim. Hormonlarin yorgunlugun vermis oldugu duygusallikla hem kendini hem esini hemse aileleri biraz zorlamışsın. Lutfen esinle konusun

Lohusalık psikolojisi gibi.. Ben de yaşadım birşeyler. 2 seneyi geçti, ne gereksiz davrandım diyorum şimdi düsününce. Haklı olduklarım için bile keşke bu kadar abartmasaydım diyorum hatta..
Evliliğinizi bitirmeye değecek şeyler değil.
Kayinvalideniz de kendince yardım etmek istemiş, gerçekten kötü niyet göremedim, belki birazcık düşüncesizlik..
Ama tepkinizi de koydunuz, eşinizle barışır ve ilerde tekrar doğum yaparsanız kadın yaklaşmaz bile emin olun..

Ben mi şımarıklık yapmışım arkadaşlar izah edemedim galiba 35 gündür aynı evin icin de yüzünüze bakmayan bi es var,hiç konuşmayan aynı sofrada sessiz sedasız yemek yiyen kafasına göre dışarı çıkıp.gelen ben günler sonra konuşmaya çalıştım onunla ama ne anlattıysam haksız buldu kendisi ve ailesi,sonra da kendisi beni ailemin yanına göndermeye kalktı kendisi boşanma dilekçesini verdi ben değil,lohusaligim verdiği psikoloji duygusallık hüzün elbette var ama ben icimde yaşadım hepsini üstüne eşimin ilgisizliği ve kayinvalidemin herşeye müdehale etmesi ben sadece herkese icimde olan biteni anlattım bitiren gönderen kendisi beni

Eşiniz çok fazla anlayışsız , sevgisiz davranmış.

Oysa zor bir süreçten geçen bir kadın var ve tıpta bile bin tane adı olan lohusalik döneminden geçiyor.

Karısını öpüp koklayıp elini tutacagina yalnız bırakmış ve bu duygusal boşluğu yaşatmış size.

Ailesi de anlayışsız davranmış. Tamam.gel.gör bebeği de zaten ailesi gidecek bir yalnız bırak değil mi ?

Sozde göz dağı vermek için açtığı dava elinde patlayacak haberi yok.

Ne denilir , ne yapılır bilemedim ancak dava açmasını kolay kolay affetmeyin.

Ben mi şımarıklık yapmışım arkadaşlar izah edemedim galiba 35 gündür aynı evin icin de yüzünüze bakmayan bi es var,hiç konuşmayan aynı sofrada sessiz sedasız yemek yiyen kafasına göre dışarı çıkıp.gelen ben günler sonra konuşmaya çalıştım onunla ama ne anlattıysam haksız buldu kendisi ve ailesi,sonra da kendisi beni ailemin yanına göndermeye kalktı kendisi boşanma dilekçesini verdi ben değil,lohusaligim verdiği psikoloji duygusallık hüzün elbette var ama ben icimde yaşadım hepsini üstüne eşimin ilgisizliği ve kayinvalidemin herşeye müdehale etmesi ben sadece herkese icimde olan biteni anlattım bitiren gönderen kendisi beni

Ben sizi haklı buldum.esiniz konusunda.Kv ye ne dediğinizi bilmiyorum çünkü..muhtemelen ağır konuştunuz kayınvalide de ben ona yardım ettim ne yaptım ki dedi:KK66:

Eşinizin ilgisiz olması çok garip ve sinir bozucu..

Boşanmak eşiniz için oyuncak sanirim..sizi bebeğinizi bu kadar kolay gözden çıkarması beni düşündürdü. Boşanmanın da bir edebi adabı olmalı.. alır karşına konuşursun, üstelik lohusasınız..

Şu an tepkisiz kalmanız en doğrusu. Kafanızı dinleyin bebeğinizin fotoğraflarını istediğinde atın. Ama şart sunan eşiniz olmasın şartlarınızı siz sunun.. uzlaşmaya çalışın.. bosanacaginizi düşünmüyorum ama iyi bir ders alsın

Kayın validenin çocuğa bakması eve gelmesi normal 40ına kadar duruyorlar normalde. Bence eşinizin öyle davranması sizi boşluğa sürüklemiş o yüzden kayın valideniz ğözünüze batmış. Eşinizin nasıl bu kadar umursamaz olabilir ki doğumdan öncede ciddi sorunlarınız vardı sanırım. Ama her ne olursa olsun siz yeni doğum yapmışsınız herşeyi bi kenara bırakıp size destek olması gerekirdi. Boşanma davası açmak nedir çocuk yeni doğmuş nasıl böyle bişiy düşünebilirki. Bence sizde biraz alttan alın bunun için yuvanızı dağıtmayın

Eşiniz çok çok hatalı davranmış.Sevgisizlik,ilgisizlik,uzak durmak,iki çift güzel sözü esirgemek,anlamamak ve üzerine birde boşanma dilekçesi..Çok kırıcı ben sizi haklı buldum lohusa bir kadına bunları yaşatmak çok vicdansızca geldi bana.Ister boşanın ister devam edin orasını bilemem ama ne karar alirsaniz alin eşinizin bir daha size bunlari yasatmasina izin vermeyin.

Eşiniz ilgisiz davranmış tamam haklısınız ancak kvdenin yaptıklarında pek hata göremedim. İlk gece sizinle kalmış, aileniz geldiğinde ben gideyim demeyip herşeyi yapmış yani bunlar çok artı şeyler. Sanırım kv denin bu kadar yardımcı olması eşinizi kendisini geri plana itmeye sebep vermiş olabilir nasılsa yardim ediyor diye. Alın karşınıza konuşun ortada boşanmayo gerektirecek çok mevzu yok emin olun. Lohusaliginizin da etkisi büyük

Siz lohusa depresyonu yaşarken eşiniz de kendince lohusa depresyonu yaşamış. Ve bazen erkekler bu durumu kadınlardan daha fazla abartabiliyor. Aile büyükleri de hassas olduğunuzu anlamamış ama iyi yönden bakın kayınvaliden yardım etmiş hep. İki tarafında hormonları normale dönüp anlayışlı bir şekilde konuşursanız düzelmeyecek bir durum değil bence. Boşanmayı bu kadar kolay düşünmeyin. Aile çocuk birlikteliği çok önemli.

Canım bunları düşünmen oğlunu düşünmen gayet normal. Babasız geççek deyip üzülmende. Lohusalık olabilir üzerinde biraz abartıyor veya alınmış olabilirsin. Benim sana tavsiyem; ailenin yanında kalıp 1 ay kadar üzerinden lohusalık ve yeni anne oluşunun stresini attıktan sonra; gözünün önüne getir ve düşün. Eğer kırgınlığın değişmiyor ise zaten bunun lohusalık ile ilgisi yoktur. Yazdığından senin abarttığını düşünmüyorum ben. O dönemde bir kişi bile görmek istemez insan. Dönemi geçtim belki fazla alınganlaştım onuda geçtim. Bunlar olsa bile eşinin yapıcı olması gerekir. Bitirici değil. Göz dağı için yapmış olsa bile; son mesajı ben bile alsam senin durumunda ki ben daha alttan alan bir yapıya sahibim hadi ordan derim. Sanki sen yalvarmışssında eh bunlar olurda olur dermiş gibi. Sen bunlaro düşünüyorsun bir annesin oda bir eş ve bir baba. Baba olaral eş olarak. Olan oldu bebeğimiz çok küçük yuvamızı yıkmayalım demesi lazım. Demiyorsa ondam babada olmaz. Belki birax ağır söylediğim . Boşan diye demiyorum. Kimse yuvasını yıkmak istemez. Yeni annesin biraz daha büyüyünce çoçğum bir şeyleri model almaya taklit etmeye başlayınca dersin ki keşke gelmeseydik geri. Karar senin elbet. Dediğim gibi biraz bekle düşün.

X