Anksiyete yaşayanlar hadi gelin dertleşelim...

merhaba ruhan,

Allah kavuştursun canım. ben şu anda sabah 75 mg, akşam 150 mg efexor ve sabah 300mg, akşam 300 mg lithuril kullanıyorum. biraz uyku yapıyo ilaçlar özellikle sabah saatlerinde, onun dışında bir yan etkisi yok. sıkıntılı dönemimde doktor doğru ilaçları bulabilmek için serequel, xanax, ativan, norodol gibi birçok ilaç denedi. kısa zaman öncesine kadar şu anda aldığım ilaçlara ek olarak sabah akşam 10 ar damla olmak üzere rivotril damla kullanıyordum. rivotril oldukça ağır bir ilaç ve bağımlılık yapma riski olduğu için çok elzem olmadıkça 6 haftadan fazla kullanılması tavsiye edilmiyor.

yaa hakkaten burası azcık durgun geliyo bana da

görüşürüzzz.

Allah kavuştursun canım.
benim sözlümde askerden geçen ay geldi. ilk ve son günler zor geçiyor.
Allah sabır versin... bir gün gelicek bir gün kalıcakk...

canm Allah kavuştursun

Allah kavuştursun canım.
benim sözlümde askerden geçen ay geldi. ilk ve son günler zor geçiyor.
Allah sabır versin... bir gün gelicek bir gün kalıcakk...

çok sağol canım. ne güzel kavuşmuşsunuz rabbim mutluluğunuzu daim etsin inşallah.
ilk ve son günler belki daha zordur dediğin gibi ama benim 15 ayım sanki hep böle geçicek gibi
Allah sabır versin güç versin tüm ayrı kalanlara..

tatlım merhaba çok sağol.
sen nasılsın? kullandığın ilaçlar iiyi geldi anladığım kadarıyla rabbim şifa versin inşallah.
bende ilaç kullanıyorum. ama çokta harika değilim yani. sadece yoğun sıkıntıları aldı atakları yok etti.
dr bana anksiyete bazı hastalarda depresyona sebep olur dedi bende de olmuş. kullandığım ilaçta anksiyeteye çok fayda etti ama depresyona etmedi. ben lustral kullanıyorum 100 mg,
gece uyuyamadığım içinde atarax içiyorum. bu hastalık beni fitil ediyor. burdaki arkadaşlarda bence anksiyete sınırda yani hayatlarını ilaç almadan devam ettirebiliyorlar.
fiziksel tepkiler çok az yada hiç yok keşke bende öyle olabilsem. ilaç içmeyi sevmiyorum ama mecburum işte..

ayrıca didemcim bişi sorcam. ben bazen nişanlımında bu hastalıkla hayatını mahvettiğimi ona haksızlık ettiğimi onu mutlu edemeyeceğimi düşünüp üzülüyorum
sen kaç senelik evlisin ve bu hastalık evliliği nasıl etkiler acaba. umutsuz düşünceler bu hastalığın başlığı zaten, oysa biz çok mutlu olucaz diyorum kendimi telkin etmeye çalışıyorum.ama ya ben başaramazsam onu mutlu edemezsem iyileşemezsem daha kötü olursam falan bi sürü saçmalık bunlar brni çok yoruyo.
rabbim seninde kucağına sağlıklıca bi bebek vericek inşallah buna inanıyorum sanada tüm herkese dua ediyorum. hepimiz sağlığımıza kavuşup mutlu olalım diye kuzum benim

bigün iyi bi gün kötüyümm.
bi gün enerjik gibiyim bi gün bitkinn.
ama hep sorun yaşadıktan sonra böyle oluyor ve kafama çok takıyorum herşeyi. boşveremiyorum.

merhaba canım kusura bakma yazını yeni gördüm..aslında makalede anlatılan tam olarak öyle olmasada dediğin gibi biraz..ben bu konuda biraz araştırdım..esmaül hüsnanın etkisini,anlamlarını,neden sayıyla okunması gerektiği vs.. makalede bahsedilen anksiyete depresyon yada kötü şeylerin dini yönden zayıf olan insanları etkilediği değil..bütün bunlar dünyadaki her insanın başıan gelebilcek şeyler..burda asıl anlatılan bunu okuyup inanıpta hayatlarına yansıtamayan insanlardan bahsediyor..örneğin esmaül hüsanaya Allaha inanıyoruz diyoruz..hatta el-rahman isminden örnek verelim..bunu hergün okuduğumuzu düşünelim..ama bir taraftanda yalan söyleyip gıybet edelim yada farklı şeyler yaptığımızı düşünelim..hem inanıp hemde hayatımızda yaşatmazsak hiçbir etkisi yok..ama hem 99 ismini hayatımıza yansıtır hem inanırz hemde okumaya devam edersek etkilemeyeceği dert yok..bu zaten bilimsel olarakta kanıtlanmış..birde unutmadan hepsi bizim için imtihan..Allah sevdiği kuluna dert verirmiş sabrını ölçmek için..ama dinden uzaklaşmanında sıkıntıyı artıracağı bi gerçek..ben nette dolaşırken bu makaleye rastladım ve hastalık üzerinde duanın etkisine inandığım için birde bilimsel olarak kanıtlandığı için paylaştım..herkese acil şifalar diliyorum

merhaba canım kusura bakma yazını yeni gördüm..aslında makalede anlatılan tam olarak öyle olmasada dediğin gibi biraz..ben bu konuda biraz araştırdım..esmaül hüsnanın etkisini,anlamlarını,neden sayıyla okunması gerektiği vs.. makalede bahsedilen anksiyete depresyon yada kötü şeylerin dini yönden zayıf olan insanları etkilediği değil..bütün bunlar dünyadaki her insanın başıan gelebilcek şeyler..burda asıl anlatılan bunu okuyup inanıpta hayatlarına yansıtamayan insanlardan bahsediyor..örneğin esmaül hüsanaya Allaha inanıyoruz diyoruz..hatta el-rahman isminden örnek verelim..bunu hergün okuduğumuzu düşünelim..ama bir taraftanda yalan söyleyip gıybet edelim yada farklı şeyler yaptığımızı düşünelim..hem inanıp hemde hayatımızda yaşatmazsak hiçbir etkisi yok..ama hem 99 ismini hayatımıza yansıtır hem inanırz hemde okumaya devam edersek etkilemeyeceği dert yok..bu zaten bilimsel olarakta kanıtlanmış..birde unutmadan hepsi bizim için imtihan..Allah sevdiği kuluna dert verirmiş sabrını ölçmek için..ama dinden uzaklaşmanında sıkıntıyı artıracağı bi gerçek..ben nette dolaşırken bu makaleye rastladım ve hastalık üzerinde duanın etkisine inandığım için birde bilimsel olarak kanıtlandığı için paylaştım..herkese acil şifalar diliyorum

canım benimmm Allah kavuştursun tez zamanda sağsalim..ilk günler biraz sıkıntı olur ama alışınca koymuyor çok fazla:) sende üzme kendini kendine dikkat et olur mu..öpüyorum seni:)

canım benimmm Allah kavuştursun tez zamanda sağsalim..ilk günler biraz sıkıntı olur ama alışınca koymuyor çok fazla:) sende üzme kendini kendine dikkat et olur mu..öpüyorum seni:)

çok sağol arkadaşım

Merhaba Ruhancım,

güzel dileklerin için çok teşekkürler canım. ben 5 yıllık evliyim. ilaç kullanırken pek bir sorunum olmadığı için evliliğimi etkilemiyor. bir de kocam sağolsun çok anlayışlı biri. sen sakın kendini üzme canım. inşallah evlenip bir mutlu bir aile kurduğun zaman umutsuzlukların azalacaktır. yanında destek hissedeceksin, daha güçlü hissedeceksin. elbette bazen kendini kötü hissedebilirsin ama eminim nişanlın da seni çok seviyodur ve anlayış gösterecektir. sonuçta evlenirken her zaman iyi olucaz diye söz vermiyoruz :) onun da kötü zamanında sen yanında olacaksın. hayat arkadaşlığı böyle bişi işte. inşallah tez zamanda kavuşursun sevdiğine güzel bir yuva kurarsın :)
çok öpüyoruum

sağol didemcim içim açıldı gerçekten. dr uma da yakında gidip ilacımı değiştirmesini sölicem.

sağol didemcim içim açıldı gerçekten. dr uma da yakında gidip ilacımı değiştirmesini sölicem.

merhaba ruhancım. benim hala 100 mesajım dolmadı. mailini verirsen kullandığım ilaçların yan etkilerini yazabilirim. bir de benim lustral kullanan bir arkadasım vardı o yuzden o ilacı da bıraz biliyorum. ama tabii ilaçlar herkes için aynı yan etkileri gostermeyebilir. bir de ilaç kullanmana rağmen hala şikayetlerin devam ediyorsa doktoruna söylemen iyi olur. muhtemelen ilacını değiştirecektir. bir de nişanlın askere gittiği için bu aralar biraz daha kötü hissetmen normal olabilir. kafana takılan bişi olursa sen yaz yine bildiğim kadarını seve seve yanıtlarım. sonucta paylaşmak için burdayız di mi :)
gorusuruuz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…