Anksiyete Panik Bozukluk Nasıl geçecek😭😭

Devam etmelisin namaza bende ilk basladigimda namazda bile nefes alamıyor göğsüm sıkışıyordu zamanla geçiyor o his. Ben ilk anksiyetemi fiziksel yaşadım ve çocuklarımın önünde olması daha kötüydü şuan bende ölüm korkusu değilde bı yerim agrisin en kötüsünü düşünüyorum çenem ve dilim yoruluyor şu aralar. Ben psikiyatriye gittim ilaç verdi uyuttugu için eşimde bende istemedim bıraktım zikir kuran ve dua ile elhamdülillah daha iyiyim bide korku geldi zaman kendine telkin vermeyi dene ben öyle atlatiyorum

Çok yakın bir arkadaşım anksiyete tedavisi alıyordu. Evden cok cıkmıyorsanız ve genellikle yalnızsanız bunları sonlandırmanızı öneririm. O her gün sabah yürüyüse gitti, bebeğinizle yürüyüse bir parka gidebilirsiniz yakınlarda varsa. Bu psikolojik hastalıkların bazıları yeteri kadar güneş görememekten olabiliyormus D vitamini eksikliğinden.
Ayrıca grup aktivitelerine katılmaya calısın. Çocukla çok zor olur biliyorum ama emzirme grupları falan oluyor sanırım. Onlara bakın isterseniz.
Kendinizi çok üzmeyin sakın sütünüz erken kesilir

Sütun azaldı gerçekten kimseyi tanımıyorum burda bütün arkadaşlarim.tsyin oldu karakola gelenler bekar ve evli olanlara şart koşuldu TOKİ'de oturuyorlar bana çok uzak akşam üstü parka cikiyorum.rahatliyorum ama eve gelince gene ayni

Bence emzirmenizden kaynaklı vitamin eksikliğiniz olmuş diye düşünüyorum bu da sizi strese sürüklemis olabilir. Ya da doğum sonrası postpartum dönem yaşıyor olabilirsiniz. Bir kan örneği verin derim. Hiçbir şey çıkmazsa özellikle çinko değerinizin ölçümünü isteyin.
Ayrıca D3 vitaminleri var onlardan da kullanabilirsiniz, ancak tabi ki bunları doktor kontrolünde yapın. Ya da cüzi miktarlarda kullanın.

Pazartesi gidicem kan vermeye bakalm neler var bende

her gün omega-3 vitamini alın derim, bunu doktorunuza sorun, omega-3 değerinizi ölçmeyeceklerdir. balık hapı yağlarını araştırın emziren kadınların kullanabileceği omega-3ler vardır.
onun dısında doktorunuzun verdiği vitaminleri kullanın.. eğer kan değerleriniz normal çıkarsa psikologla görüşme ayarlayın haftalık terapiler oluyor diye biliyorum ancak pahalı olabilirler. yine de öneririm

4 terapi gittim boşa vermişim o parayı beni dinliyor ne yapacağımı söylemiyor psikolog q ayda 4 defa gittim 800 TL seans ücreti ama hiç faydası olmadı

4 terapi gittim boşa vermişim o parayı beni dinliyor ne yapacağımı söylemiyor psikolog q ayda 4 defa gittim 800 TL seans ücreti ama hiç faydası olmadı
bence anneliğinizi yalnız geçiriyorsunuz ve bu sizi yersiz korkulara sürüklüyor, eşinizin jandarma olması, çevrenizin uzakta olması sizi depresyona sürüklemis.
bu süreçte annenizin/kardeşinizin (varsa) sizinle bir süre kalması iyi olacak. temiz hava almaya çalısın, hazır havalar soğumamışken çocuğunuzla gezmelere çıkın, piknik yapın.
her gününüzü yarın bir aktivite yapacak şekilde planlayın.
"yarın sabah kalkacağım, şu saatler arası şunu yapacağım, sonra şunu yapacağım, şuraya gideceğim, şu saatte döneceğim.."
evde yalnız kalmak sizi kötü düşüncelere sürüklüyor. bir şeyler yapıp elinizi oyalarsanız, sizi yoracak şeyler bulursanız, biraz daha rahatlayacaksınız.

Gerçekten herşeyi deniyorum bebeğimle iyi vakit geciremiyorum kabus gibi çöküyor üstüme bu panik bozukluk temizlik yapıyorum kitap okuyorum namaza başladım ama namazda bile beni fena halde etkiliyor kardeşimi cagircsm

Kesinlikle kardeşinizi çağırın. Size biraz destek olsun, varlığı bile yeter. Hatta biraz onunla uğraşırsınız, kafanız dağılır. O biraz bebekle oynar. Sizden yükünüzü de alır.
Ayrıca kendinizi hiç üzmeyin, hayatınızda her şeyin bir şekilde yoluna gireceğine çok eminim. Bence çok iyi bir annesiniz ve her şey çocuğunuzu ve geleceğini dert ettiğiniz için olmuş. Bu yüzden sizi korkular sarmış. Ama bence beraber çok güzel zamanlar geçireceksiniz, her zamanınız çok değerli. Geleceği ve olacakları düşünmek yerine, onun o güzel bebekliğini beraber geçirmeye çalışın.
Bir şeyler izleyin beraber, ona bir şeyler öğretmeye çalışın. Bence her şeyi atlatacaksınız. Sadece biraz desteğe ihtiyacınız var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…