Anksiyete Panik Bozukluk Nasıl geçecek😭😭

Kleopatra11

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2023
520
55
24 yaşında 4 senedir evli bir anneyim 8 aylık bebeğim var eşim jandarma . Dış karakolda görev yapıyor hep yanlızım neyse konuma geleyim 3 aydır çok kötüyüm bebeğimi emzirirken panik atak yaşadım çok kötüydü ölüyorum sandım nefes alamama boğazıma bişey oturmuştu kalbim çok hızlı atıyordu gözüm kararmıştı çok kötü bir andı anlatamam. Hastaneye gittik eşim gelince ama hiçbir şey çıkmamıştı. Sonrasında tekrar aynı şeyleri yaşarım iyim korkusu başladı bende artık her an aklımda ölüm korkusu sardı ne yapsam aklıma ölüm geliyor . Hiç mutlu olamıyorum ya Elbette Allah'tan geldik Allah'a döneceğiz ona bir şüphe yok böyle dediğim zamanlar var ama o an bunu söyleyemiyorum resmen beni teşhiri altına alıyor çok korkuyorum bebeğinden ayrılacağım diye onunla çok farklı bağ kurdum ikimiz tek başımıza 4. Seans psikoloğa gittim verdiğim paraya yazık hiçbir işe yaramiyor daha tedaviye başlamadı ben anlatıyorum oda anladım diyor resmen napicam ben nasıl geçecek bu illet kalp krizi geçirip ölücem diye sürekli korkuyorum

Sanırım psikiyatriye gitmeniz lazım psikolog şu durumda pek işe yaramaz

Geçmiş olsun en kısa zamanda ruhunuz şifa ve huzur bulsun inşallah. 4 seans psikolog için çok kısa bir süre, işe yaramıyor diyip umutsuzluğa kapılmayın. Benim ilk 5 seans boyunca sadece beni dinlemişti geçmişimi ailemi tamamen tanımak üzerine oluyor ilk 4-5 seans. O yüzden biraz daha sabredin bence

Çok geçmiş.olsunn fakat psikiyatriye gitmeniz taraftarıyım bende siz sağlıklı olmazsanız bebeğinize verimli olamazsınız ki

Özellikle yalnız kaldığın için daha da panik olabilirsin çünkü bu rahatsızlığı yalnızlık çok etkiliyor . Psikiyatriste git eğer gerekirse ilaç kullan ve aynı zaman da kalıcı etki için psikolog bul kendine Araştır eğer durumun iyiyse emdr yapan birini bulmanı tavsiye ederim çünkü panik ve anksiyete genelde travmaların izleri oluyor

Psikiyatri ye gitmelisin ve geçmişteki travmanı bulursan daha kolay atlatırsın mesela bende kalp krizi geçiriyorum die defalarca acile gittim daha sonra psikologla görüşmede dedemin benim yanımda kalp krizi geçirdiğini hatırladım ve ben o anda kalmışım ilaç tedavisi nefes egzersizi ve aynı zmanda psikolog eşliğinde çok fazla rahatladım ilacımı hamileyken birakdim ama emzirme döneminde tekrar atak geldi ve emzirme dönemim bitince başladım yine ilaca açıkçası ilaçsiz geçmedi geçmiyor ama yönetmeyi öğrenebiliyorsunuz atak geldiği an etrafınizda gördüğünüz nesneleri sesli bı şekilde ismini söyleyin ve derin nefes alıp tutun çok yavaş nefesinizi bırakın çok işinize yarayacak

Eşim olmadan gidemiyorum hastaneler hem çok uzak hemde bebeğimi bırakacak kimsem yok eşimde destek olmuyor bu konuda abarttiğımı söylüyor çok üzülüyorum

Kimi Çagirabilirimki yanıma annem dogumda bile gelmedi tek başıma baktım çocuğuma.

Çok geçmiş olsun. Psikiyatra gidin mutlaka. Bunun ilacı var. Bu şekilde yaşamak zorunda değilsiniz. Belki emzirirken kullanabileceğiniz ilaçlar vardır. Doktor sizi yönlendirir zaten.

Paraya yazık değil mutlaka terapi alın psikologtan mı almalı bilemiyorum ben psikiyatrist terapistten aldım 2 yıl gittim hala da ara ara giderim bununla baş etmeyi öğretiyor yoksa bu tamamen geçmiyor üzüntü yaşadığınızda birden çıkıyor ortaya

Çok geçmiş olsun birtanem. Sana kocaman sarılıyorum

Yeni anne olmuşsun, eşin asker.
Hayatın değişmiş, kendini yanlız hissetmiş olabilirsin.

İlk önce kendini anormal görme, herkeste dönem dönem olur böyle şeyler. Yani ben çok anormalim bende birşey var diye kendini sürekli daraltma.
Buda bi dönem geçecek de sürekli kendine.
Bak bundan önce birsürü güzel ve kötü vakitlerini hatırla. Onlarda geldi geçti. Buda geçecek.

Sürekli abdestli gezmeye çalış. İnşirah suresi, meryem suresi dinle.
Gökyüzüne bak en mutlu anlarını hatırla.

Bunların hepsi geçecek.

Namaza başladım ama namazda bile kötü oluyorum en güzel yanı beni Allah'a yöneltmesi

Psikolog etki etmiyor galiba dimi
Etki etmiyor demek doğru değil ama yeterli olmayabilir. Onu en iyi siz anlarsınız zaten. Hem ilaç tedavisi hem terapi bir arada olursa daha iyi tabi. Ama terapisti de iyi seçmek gerekiyor. Psikolog dolu ortalık ama hepsi malesef iyi değil.

Canım psikologa bosuna para verdim 4 seansta hicbirsey yapmadı ve ne yapmam gerektiğini söylemedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…