anasına bak kızını al sözü

irna

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
6.730
4
anasına bak kızını al........
sözüne,
ne kadar katılıyorsunuz.

ana ile kız aynı kefeye konulabilirmi?

böyle bir genelleme yapamayız ama çocukları yetiştiren genelde anneler olduğu için de bu söz çok ta yadsınamaz. Örneğin ben, annem çok uysaldır bense pişkopat tatlicadiarzu

annemle cok farklıyız biz hem iç hem dış görünüş hiç benzemıyoruz bencede genelleme yapamayızz

Hımm...CADIARZU
Babama daha çok benzediğimi söyler annem..
Ben de katılıyorum kendisine.
Anneciğim becerikli,hamarat bir kadındır. Ben hala onun pişirdiği yemekleri evime getiriyorum.sırnaşık şey
Babacığım da "Uğraşma kızım bak annen nasıl olsa fazla yapıyor,hepimize yeter" diyor.yerimseniben
Düşünün 3 kızız. Hepimiz annemden geçiniyoruz.,
Annemlerin evinde misafir eksik olmaz,bizlerin evine hiçkimse gelmez.kafamçokkarıştı

tbikide yani bir anne kızını evliliğe bir ilişkiye hazırlar
senin anne nasılsa senin ilişkindede hemen hemen öyle olursun
dış güzellik olarak değil tabi de bu sözün özünün böyle oldugunu düşünüyorum..pek acıklayamadım ama

böyle bir genelleme yapamayız ama çocukları yetiştiren genelde anneler olduğu için de bu söz çok ta yadsınamaz. Örneğin ben, annem çok uysaldır bense pişkopat tatlicadiarzu

Aynen katiliyorum bende hic mi hic benzemiyorum anneme aksine babama benziyorum demekki genelleme yapilamioyerimseniben

bende pek katılanlardan değilim.çünkü kişilik,karekter birazcık benzeze bile,sonunda ayrı bir bireydir.bazen her şeyiyle hiç bağdaşmaz bile.
ama öylemiya bizim halk arasında,bir kızı istemeye yada çocuğun başka bir çocuk tarafından beğenildiyse ve ve annesi de kötüyyse,beceriksizse,ne biliyim işe yaramayan biriyse,bunun bedelini kıza ödetiyorlar.
aaaaaa bak anası neki, danası ne olsun.diyorlar.

bu konu beni gercekten çok üzüyor.neden annesi yada babasının olumsuzluklarını evlatlar hakketmedikleri halde,hayatları değişebiliyor.

anne baba iyiyse ; aman aman sakın kacırmayalım onlar,falanca kökten,falanca asil aileler,yok edepli,tutarlı,anlayışlı felan feşmeken deyip,
hooop hemen atlarlar.çocuk kötü olsa bile hiiç düşünmezler.

bu düşüncelerin yok olmasını istiyorum.zira cevremde çok örneklerine tanık oluyorum lütfen çocukları aileleriyle,şekillendirmeyelim.
onların farklı,kişilikleri olduğunu,artılarının,eksilerinin kendilerine ait olduğunu gözetelim.
hepinize ilginiz için teşekkürler arkadaşlar.a.s.
,

aslında bu tür genellemeler yapılmamalı her insan birbirinden çok farklıdır :kahve:

Bende huy bakimindan yada dis görünüs bakimindan anneme hic benzemem.Cok zitiz biz yaaa.

yetişdirmekle alakası yok canım kişilik herkesin kedine göre düşüncesi var ben şimdiyek isdeğim yapdıramıyom benim doğrularım onun
yanlış

aynı fikirde olduğumuz için sizleri çooooooook seviyorum kızlar.Şeniz
bu düşünceyi çürütmemiz lazım,

dış görünüş olarak hiç benzemiyoruz

açıkcası annem 60 larda ve benden çok güzel

ben biraz çirkinimde.

huy olarkta biraz benziyoruz annemde titiz bende öyleyimdie.

ama annnemi mutlu etmek mümkün değil ya

benim daha iyi bir performans göstermemi bekliyor.

anneme göre ben çok tenbelim galiba.tatlicadiarzu tatlicadiarzu

dış görünüş olarak hiç benzemiyoruz

açıkcası annem 60 larda ve benden çok güzel

ben biraz çirkinimde.

huy olarkta biraz benziyoruz annemde titiz bende öyleyimdie.

ama annnemi mutlu etmek mümkün değil ya

benim daha iyi bir performans göstermemi bekliyor.

anneme göre ben çok tenbelim galiba.tatlicadiarzu tatlicadiarzu

annenin gözüyle bak kendine,bak nasıl güzel görünecen.
çakırım benim,hiç genclik çirkin olurmu kıızz.
anneler küçüçük şeylerden bile mutlu olur.tez zamanda farkedeceksin bak gör.

büyüklerimiz derler ki;
al kötü ananın iyi kızını,döne döne anasına döner.
al iyi ananın kötü kızını, o da döne döne anasına döner:kahve:

büyüklerimiz derler ki;
al kötü ananın iyi kızını,döne döne anasına döner.
al iyi ananın kötü kızını, o da döne döne anasına döner:kahve:

bu durumda büyükler,hep iyi ananın kızını almamızı söylüyor.
peki kötü kızların iyi olma gibi bir şansları olamazmı?
kestirip atmak,haksızlık edilmiş olmazmı?

X