Amniyotik sıvısı az olanlar

son durumlardan haber vereyim dedim
bugün kontrolümüz vardı
suyum 14,5 çıktı
en son 16 idi
aynı sayılır yani azalma yok
doktorum gayet iyi dedi
sizlere de haber vereyim dedim
oğlum da 36+2de 2960 gram olmuş

çok güzel sevindim.inşallah bizde iyi haberlerle geliriz dr dan

Masallah canim oglusunun kilosu cok iyi. Benimde haziranin 11 inde randevum var bakalim bizimkisi kac kilo? En son 17 gun once gitmistim 1300 demisti doktor. Sen son aylarda nasil beslendin?

hergun yumurta sut kasar karpuz maden suyu muz tukettim
eti de cok yedim
hangisi ise yaradi bilmem

kızlar suyunuzun son durumu nasıl?ben de yarın kontrole gidiyorum.dr haftaya çaağırmıştı ama ben 1 hafta sıkılıp düşünmektense gitmeyi tercih ediyorum.nst ortalama 1 haftalık iyilik hali hakkında b ilgi veriyor nede olsa.

bence gitmekle iyi edersin
zaten suda azalma varsa haftada bir takip edilmesi lazım
benim en son salı gittiğimde 14,5tu
randevum da haftaya salı yine
yarın gelince yaz bize
umarım güzel haberler verirsin

son durumlardan haber vereyim dedim
bugün kontrolümüz vardı
suyum 14,5 çıktı
en son 16 idi
aynı sayılır yani azalma yok
doktorum gayet iyi dedi
sizlere de haber vereyim dedim
oğlum da 36+2de 2960 gram olmuş

maşaAllah oğluna annesi..
suyunda da fazla azalma olmamış çok sevindim..
benim de kontrolüm yarın, ben de iyi haberlerini alırım bebeğimin inşaAllah..
yalnız son günlerde hareketleri bariz bir şekilde azaldı, sizde de var mı aynı durum?

kontrolümüzü olduk.suyum hala aynı yani sınırda.4 haftadır ne azaldı ne arttı.nst gayet iyi sancımız yok.bir haftayı daha garantiledik sayılır.kızım 2400 olmuş.ben de top.13 kilo almışım.

benim hareketlerde şimdilik azalma yok
ama günü gününü tutmuyor tabi
yarın güzel haberlerini bekliyoruz

kontrolümüzü olduk.suyum hala aynı yani sınırda.4 haftadır ne azaldı ne arttı.nst gayet iyi sancımız yok.bir haftayı daha garantiledik sayılır.kızım 2400 olmuş.ben de top.13 kilo almışım.

aman iyi azalmasın da artmasa da olur
maşallah kızına da sana da
birdahaki kontrol ne zaman?

1 ay oldu benimde sorun sizler gibi kızlar yorgunluktan bebişimin suyu azalmış ilk 2 hafta içtiğim sular dinlenmeler hiç fayda etmedi hatta dahada bir düşüş oldu ama çok şükür şuan artmış ama yatmaya devam neolcağı ilerleyen zamana bağlı allahım bebişlerimizi bize bağışlasın

28. haftadan itibaren maalesef bizim de suyumuz az. Ölçümlerde 8 civarında. Kontrollerimiz iki haftada bir ama ben haftada bir de nstye bağlanıyorum. Cuma gününe kadar çalışıyordum. Doktor artık dinlen dedi evde olacağım ama inşallah strese girmem. Hareketlerine dikkat etmem söylendi bu da beni endişelendiriyor. Hastanede yatırsalar herhalde içimiz daha rahat olur. Benim kızım biraz zayıf 2300 sadece bu durumun suyla bir ilgisi var mı bilmiyorum ama çok korkuyorum. Sağlıklı olsun da varsın zayıf olsun diyerek kendimi avutuyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun.

aman iyi azalmasın da artmasa da olur
maşallah kızına da sana da
birdahaki kontrol ne zaman?

cuma günü karneyi dağıtacağız sonra kontrole inşallah ...

benim yarın yine kontrolüm var
bu hafta çok yordum kendimi
hem çok yürüdüm gezdim, hem de iş yaptım
doktor dinlenmemi söylüyordu ama
suyu da diğer haftalara göre daha az içtim sanırım :26:
oğlumun hareketlerinde bir sıkıntı yok ama bilemiyorum
inşallah suda azalma olmamıştır da herşey yolundadır
doktordan gelince yazarım
zaten suda azalma olmamışsa kendimi yürüyüşe vericem
doğum yaklaştı artık malum, yürüyüş yapmak şart

sağolasın utopya, sen de yarın güzel haberle gel inşaAllah..
bizim muayenemiz iyi geçti, haftaya cumartesiye yeniden değerlendireceğiz dedi dr.um..hayırlısı olsun..

kendini yormak etken mi bilmiyorum ama benim de sıvısı azalmış dediğinde; önceki bir hafta on gün boyunca sürekli ayaktaydım, evde boya-badana işleri vs..derken sıvısı azalmaya başlamış deyince korkup geçtiğimiz hafta hep dinlendim:)
inşaAllah herşey yolundadır da doğum hazırlığı için yürüyüşlere başlarsın annesi

bugün kontrolden geldim kızlar
suyu ölçmedi bu sefer
4 taraflı baktı ve gayet yeterli dedi, ölçmeye gerek görmedi
azalmamış yani çok şükür
ama bu hafta oğlum sadece 100 gram alarak 3060gram olmuş
minyon bebek olacak dedi
çatı muayenemi de oldum, uygunmuş
minyon bebek rahat doğurursun dedi
kısmet artık
3-3,5 arası ideal zaten kiloda, sadece 100 gram haftada çok az geldi ama napalım

Canim cati muayenesi nasil gecti biraz anlatir misin?

Canim cati muayenesi nasil gecti biraz anlatir misin?

hiç korkma canım çatı muayenesinden
benim gözüm çok korkmuştu ama hiç de korktuğum gibi olmadı
normal ultrason yaptığı sedyeye uzandım (çatala falan almıyor)
dizlerimi büktüm, örtü seriliydi zaten üstümde
doktor eline o ultrason jelinden sıktı, hiç bakmadan vajina kenarlarına bastırıyor
oralarda eline kemik gelip gelmediğine, yumuşaklığına falan bakıyor
2 dk bile sürmüyor
ben bi ara sıktım kendimi o zaman biraz kasıldım, doktor serbest bırak dedi
serbest bırakınca hiçbişey hissetmedim
sonrasında da ne kanama ne bişey olmadı
önemli olan kendini kasmaman

Insallah anlattigin gibi cabuk ve sikintisiz gecer cunku biraz tedirginim de bu konuda :18:

Insallah anlattigin gibi cabuk ve sikintisiz gecer cunku biraz tedirginim de bu konuda :18:

ben de senin gibiydim
ama sonlara yaklaştıkça nasılsa bir şekilde doğacak diyip salıyorsun kendini
yani bende öyle oldu
ordan bebek çıkacağına göre çatı muayenesinde bişey yoktur heralde diyordum
hiç korkma yani

merhaba arkadaşlar,

ne güzel hepiniz son zamanlarınıza gelmişsiniz. inşallah bende sizin gibi o günleri görürüm ve sağsalim kucağıma alırım bebeğimi. benim bebeğimdede 3 hafta önce su azlığı ve gelişme geriliği tespit edildi. o günden beri canım çok sıkkın. biran olsun aklımdan çıkmıyor. 25. haftaya başladım bebeğimde 2 hafta gelişme geriliği var ve suyu az. şükürler olsunki böbrekleri iyi organları iyi yani anamoli yok bebeğimde. bende doktorda heyecandan tansiyon yüksekliği vardı. doktorlar buna bağlıyor. bol su içiyorum, yememe içmeme dikkat ediyorum. çalışıyorum ,izinmi alsam sürekli yatsam. iyi gelirmi acaba. kafam çok karışık.

merhaba, bende yukarıda bahsettim kendimden . benimde sorunum senin gibi erken 22. haftada başladı. nelere dikkat etttin?bana yardımcı olurmusun? bebeğinde gelişme geriliğide varmıydı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…