Amniyotik sıvısı az olanlar

utopya06

Guru
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2011
16.912
27
amniyon sıvısı benimki gibi az olan kaç kişi var acaba?
benim suyum azalmış olarak görünüyor bikaç kontroldür
artırmak için öneriniz var mı?
bir de doktorlarınız bu durumda ne diyor acaba?
benimki 2700ü geçince alırız büyük ihtimalle dedi

beeeeeeeen :KK43: bebeğimin sıvısı çok az 28. haftadan beri bir sıkıntımız vardı ama 30-31. haftada çok normal bundan sonra sorun olmaz demişti ki doktorum en son cumartesi günü gittiğimde çok riskli dedi:KK43::KK43::KK43: normalde 5-25 arası bir değer olması gerekiyormuş bizim ki 5,1 :KK43: 1-2 haftaya kadar almamız gerekebilir dikkat etmezsen dedi :KK43: dikkat konusundada bol su iç ve sadce uzan dedi mecbur kalmadıkça kalkma dedi ama o kadar zor ki gün boyu yatmak hee birde sadece soluna yat ki bebeğin büyüsün dedi...

beeeeeeeen :KK43: bebeğimin sıvısı çok az 28. haftadan beri bir sıkıntımız vardı ama 30-31. haftada çok normal bundan sonra sorun olmaz demişti ki doktorum en son cumartesi günü gittiğimde çok riskli dedi:KK43::KK43::KK43: normalde 5-25 arası bir değer olması gerekiyormuş bizim ki 5,1 :KK43: 1-2 haftaya kadar almamız gerekebilir dikkat etmezsen dedi :KK43: dikkat konusundada bol su iç ve sadce uzan dedi mecbur kalmadıkça kalkma dedi ama o kadar zor ki gün boyu yatmak hee birde sadece soluna yat ki bebeğin büyüsün dedi...

benzer şeyler yani
üzülme napalım sağlıklı doğsunlar da
bebeğinin kilosu ne kadar şimdi?
bugün benimki 2360
nstye giriyor musun gittiğinde?
nstde sıkıntı olmazsa idare ederiz dedi doktorum
bebek hareketleri önemliymiş
benim nstde şimdilik sıkıntı yok
ama her hafta kontrole gidiyorum
senin kontroller kaç günde bir?
benim suyum bugün iki taraflı kordon hariç 6,5 çıktı ayrıntılıda
ama doktorun kendisi 4 taraflı kordon dahil ölçtüğünde geçen hafta 15 çıkmıştı

benzer şeyler yani
üzülme napalım sağlıklı doğsunlar da
bebeğinin kilosu ne kadar şimdi?
bugün benimki 2360
nstye giriyor musun gittiğinde?
nstde sıkıntı olmazsa idare ederiz dedi doktorum
bebek hareketleri önemliymiş
benim nstde şimdilik sıkıntı yok
ama her hafta kontrole gidiyorum
senin kontroller kaç günde bir?
benim suyum bugün iki taraflı kordon hariç 6,5 çıktı ayrıntılıda
ama doktorun kendisi 4 taraflı kordon dahil ölçtüğünde geçen hafta 15 çıkmıştı

canım şimdiye kadar hep 10-15 arası çıkıyordu değerim... her hafta kontrole gidiyorum ilk defa bu hafta birden bire azaldı... ama ben bu hafta çok yoruldum kayınvalidemin birsürü misafiri vardı onları ağırladım günlerce :KK43: zaten bu yüzden üzülüyorum ben dikkat edemedim bu hafta bilerek zarar vermiş gibi oldum ama yapamam yada gelmeyin diyemedim :KK43::KK43: kilomuz şuan 2250gr:nazar:... ntsde bir sorun yok aslında şimdiye kadar çıkmadı zaten... her saat hareketlerini sayıyorum doktorum çok ilgili saolsun içine şüphe düşsede gel bakalım evde 1 saat bekleme hareket etmezse diyor... sağlıklı olsunlarda amaaaan napalım erken olsun varsın... tek üzüntüm normal doğumu çok istiyordum sanırım böyle bir durumda normal mümkün değilmiş (emin değilim doktorum şimdiden belli olmaz o dedi) inşallah sağlıklı alırız bebişlerimizi kucaklarımıza veee normal doğumu nasip eder rabbim inşallahhhh

canım şimdiye kadar hep 10-15 arası çıkıyordu değerim... her hafta kontrole gidiyorum ilk defa bu hafta birden bire azaldı... ama ben bu hafta çok yoruldum kayınvalidemin birsürü misafiri vardı onları ağırladım günlerce :KK43: zaten bu yüzden üzülüyorum ben dikkat edemedim bu hafta bilerek zarar vermiş gibi oldum ama yapamam yada gelmeyin diyemedim :KK43::KK43: kilomuz şuan 2250gr:nazar:... ntsde bir sorun yok aslında şimdiye kadar çıkmadı zaten... her saat hareketlerini sayıyorum doktorum çok ilgili saolsun içine şüphe düşsede gel bakalım evde 1 saat bekleme hareket etmezse diyor... sağlıklı olsunlarda amaaaan napalım erken olsun varsın... tek üzüntüm normal doğumu çok istiyordum sanırım böyle bir durumda normal mümkün değilmiş (emin değilim doktorum şimdiden belli olmaz o dedi) inşallah sağlıklı alırız bebişlerimizi kucaklarımıza veee normal doğumu nasip eder rabbim inşallahhhh

nstde sıkıntı yoksa idare edilir dedi benim doktorum
hareketlerini de hissedebiliyorum, senin hareketler nasıl?
yorulmak çok etkiliyor o zaman gerçekten de
ben izne ayrıldım evde bişey yaptığım yok yemek dışında
temizlik falan da yapmıyorum
birdahaki kontrolün ne zaman?
benimki haftaya, 8 gün sonra
ben sordum doğumu, sezeryan mı olcam dedim
yoo normal de olabilir dedi, zaten nstye bağlı olacaksın
sıkıntı çıkmadığı sürece normali deneriz dedi
bakalım artık kader kısmet
bilgilendir beni de olur mu durumundan

nstde sıkıntı yoksa idare edilir dedi benim doktorum
hareketlerini de hissedebiliyorum, senin hareketler nasıl?
yorulmak çok etkiliyor o zaman gerçekten de
ben izne ayrıldım evde bişey yaptığım yok yemek dışında
temizlik falan da yapmıyorum
birdahaki kontrolün ne zaman?
benimki haftaya, 8 gün sonra
ben sordum doğumu, sezeryan mı olcam dedim
yoo normal de olabilir dedi, zaten nstye bağlı olacaksın
sıkıntı çıkmadığı sürece normali deneriz dedi
bakalım artık kader kısmet
bilgilendir beni de olur mu durumundan

hareketlerimiz çok iyi çok şükür ama son 1 hafta-10 gündür bebeğim hareket ettikçe içim çekilyor gibi hissediyorum... doktorum bebek kuvvetlendi artık ondan diyor... bende hiçbirşey yapmıyorum artık ama işte diyorum ya geçen hafta mahvetti kızımıda benide... kayınvalidemde çok üzüldü duruma... artık yemeklerimi bile o yapıyor.. normalde bu cuma kontrolüm var ama hareketleri iyi olursa bir sonraki haftaya (25ine) gel istersen dedi doktorum ama ben dayanamam giderim herhalde... bilgilendiririrm sendende iyi haberlerini beklerim canım :KK34: umarım herşeyimiz normal seyrinde devam eder:KK34:

bende 32+2 günlük ikiz gebeyim en son 4 mayısta gitmiştim kontrole suyumun 38. haftaya kadar dayanmayacağını söledi drum. yaklaşık 5 haftadır günde 3 lt su içiorum ve sürekli sol tarafıma yatıorum hiç bir iş yapmıorum ..bir dahaki kontrolüm haftaya cuma sanırım o zman sezeryan tarihim belli olacak 35-36. haftada doğururum ben sanırım ..2 kg geçmeleri yeterli demişti

bende 32+2 günlük ikiz gebeyim en son 4 mayısta gitmiştim kontrole suyumun 38. haftaya kadar dayanmayacağını söledi drum. yaklaşık 5 haftadır günde 3 lt su içiorum ve sürekli sol tarafıma yatıorum hiç bir iş yapmıorum ..bir dahaki kontrolüm haftaya cuma sanırım o zman sezeryan tarihim belli olacak 35-36. haftada doğururum ben sanırım ..2 kg geçmeleri yeterli demişti

çok geçmiş olsun ikiz gebelikte daha zor olur tabi durum... yapacak pek birşey yok sanırım su içmek ve dinlenmek dışında... yalnız açtığım bir başlıkta biri suyun doktor tarafından artırılabileceğini yazmıştı varmı böyle birşey bilmiyorum... ne kadar uzun dayandırabilirsek o kadar iyi tabi... zamanına ne kadar yakın olursa... aslında bir bakımada seviniyorum erkenden göreceğim kızımı diye ama sağlıklı olsun ben sonuna kadar beklerim ... sizin bebeklerinizin cinsiyeti ne? maaşallah ikizlerede sizede:nazar::nazar::nazar: sorunsuz bir şekilde kucağınıza alırsınız umarım...:KK16:

geçmiş olsun
umarım yaptıklarının faydası olmuştur da suyun artmıştır
doktordan dönünce bize de haber ver suyunun durumunu
hayırlısıyla doğur inşallah
ikiz gebelikler zaten genelde o haftalarda oluyor

çok geçmiş olsun ikiz gebelikte daha zor olur tabi durum... yapacak pek birşey yok sanırım su içmek ve dinlenmek dışında... yalnız açtığım bir başlıkta biri suyun doktor tarafından artırılabileceğini yazmıştı varmı böyle birşey bilmiyorum... ne kadar uzun dayandırabilirsek o kadar iyi tabi... zamanına ne kadar yakın olursa... aslında bir bakımada seviniyorum erkenden göreceğim kızımı diye ama sağlıklı olsun ben sonuna kadar beklerim ... sizin bebeklerinizin cinsiyeti ne? maaşallah ikizlerede sizede:nazar::nazar::nazar: sorunsuz bir şekilde kucağınıza alırsınız umarım...:KK16:

bahsettiğin şey bir iğne sanırım
arkadaş olmuş da çok az bir artış olmuş
ben de deneme aşamasında diye biliyorum
benim oğlum olacak inşallah
umarım sorunsuz şekilde kucağımıza alırız

suyun dışarıdan bir müdahale ile arttırılabileceğini sanmıyorum bahsettiğin iğne kan sulandırıcı cleaxne olabilir ben onu da kullanıorum kan pıhtılaşması sorunu olduğu için, suyumun az çıktığı ay doktorum günde 1 doz uyguladığım iğnyei 2 ye çıkarmıştı o olabilir.. evet insan bazen bencilce davranıp hemen doğsun istior ama sonra kıyamıyor ne kadar çok durursa o kadar ii die..benim 2 tane oğlum olucak inşallah :nazar:

bahsettiğin şey bir iğne sanırım
arkadaş olmuş da çok az bir artış olmuş
ben de deneme aşamasında diye biliyorum
benim oğlum olacak inşallah
umarım sorunsuz şekilde kucağımıza alırız[/QUOTE]

hiçbir fikrim yok arkadaş sadece artırılabiliyor diye söyledi doktoruma da bir daha ki kontrolümde soracağım... gerçi dışarıdan müdahale ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama bir umut işte:KK49:

dışardan müdahale gereksiz bence
çok şükür çok sıkıntılı durumda değiliz
inşallah sonraki kontrollerimizde biraz artmış olur
kontrolden sonra yazmayı unutmayın tamam mı
yaptıklarımız işe yaradı mı görelim en azından

dışardan müdahale gereksiz bence
çok şükür çok sıkıntılı durumda değiliz
inşallah sonraki kontrollerimizde biraz artmış olur
kontrolden sonra yazmayı unutmayın tamam mı
yaptıklarımız işe yaradı mı görelim en azından[
tamam yazarım sen su ne kadar içiyorsun günlük yani dr un bişi dedi mi

[
tamam yazarım sen su ne kadar içiyorsun günlük yani dr un bişi dedi mi

bugün başladım çok su içmeye
kontrolüm bugündü
doktordan geldiğimden beri 2-2,5 litre su içtim
1,5 litreye yakın da süt ayran tükettim
içebildiğin kadar iç soluna yat dinlen dedi doktorum
bunların da kanıtlanmış bir etkisi yok ama denemekte fayda var tabi
bir de sulu meyveler tüketmeye çalışıyorum (karpuz en güzeli)
bkalım değişiklik olacak mı
randevum 8 gün sonra

suyun dışarıdan bir müdahale ile arttırılabileceğini sanmıyorum bahsettiğin iğne kan sulandırıcı cleaxne olabilir ben onu da kullanıorum kan pıhtılaşması sorunu olduğu için, suyumun az çıktığı ay doktorum günde 1 doz uyguladığım iğnyei 2 ye çıkarmıştı o olabilir.. evet insan bazen bencilce davranıp hemen doğsun istior ama sonra kıyamıyor ne kadar çok durursa o kadar ii die..benim 2 tane oğlum olucak inşallah :nazar:

evet ne kadar dururlarsa o kadar iyi.. iğne konusunda bir fikrim yok ... şuan zaten bunun için hiçbirşey kullanmıyorum... kendi doktorumda geçen yıl doğum yapmış enbaşından beri benimde suyum yoktu diyor maaşallah onun kızı sonuna kadar beklemiş darısı başımıza :KK34:

tamam yazarım sen su ne kadar içiyorsun günlük yani dr un bişi dedi mi[/QUOTE]

ben normalde 2,5----3lt su içen biriyim doktorumda bunu biliyordu... dahada artır artırabilirsen dedi şuan 4lt saf su içiyorum hergün... ama 4lt normal bir insana göre fazla :KK14: benim öncesindede çok tükettiğim birşeydi ondan böyle oldu:KK1: allahtan havalar sıcakta içebiliyorum

kızlar yalnız çok fazla su içmek de zararlı olabiliyor vücuttaki yararlı maddeler de dışarı atılıyor aman ona da dikkaT edin

kızlar yalnız çok fazla su içmek de zararlı olabiliyor vücuttaki yararlı maddeler de dışarı atılıyor aman ona da dikkaT edin

tahlil yaptık biz protein ve şeker kaybı var mı vucutta diye... herhangi birşey çıkmadı.. kaybımız yok çok şükür yaniii... ona göre belirledik su miktarını.. :KK49::KK49::KK49:

tahlil yaptık biz protein ve şeker kaybı var mı vucutta diye... herhangi birşey çıkmadı.. kaybımız yok çok şükür yaniii... ona göre belirledik su miktarını.. :KK49::KK49::KK49:

canım inşallah tam zamanında saglıkla alırsın bebegını kucagınaa, merak etme,allah yardımcımız olsun

X