Amniyosentezden korkuyorum

inşallah olmaz evet ben liseden beri zayıfta olsam hep kilo vermem gerektiğini düşünüyordum :S:S eski fotograflara bakınca aslında ne kadar zayıf olduğumu fark ediyorum. Eskiden tabi :))) öyle ince yapılı insanlar doğumdan sonra eski haline dönüyor dert etme :)) kızım bana çekmemiş ince yapılı ...... oğlum nasıl dicem bilmiyorum. alıştım kızım demeye :))
Ay bende oglum demeye alistim kızım demek bir garip geliyor bazen elimi karnima koydugumda yanlislikla oglumm diyorum 😁

Teşekkür ederim,benim sonuçlarım 1 haftada geldi.Bebeğim down sendromluymuş
Buralarda konusu çok geçiyo.Aldırmayacaksanız testleri yaptırmayın diye.Amniyosentezi yaptırırken de sonlandırmayı düşünmüyordum şimdi de düşünmüyorum.İyi ki yaptırmışım.
Tarama testinde risk oranı neydi? Ultrasonda fslan ne dediler

bende sormuştum aynı soruyu.... cevap vermişti birkaç yorum önce kopyaladım senin için. yine yazar tabiki görünce.

""" Tarama testlerim normaldi,20 haftalıkken girdiğim detaylı ultrasonda kalpte ve bağırsakta parlaklık görülünce amniyosentez istediler.Bizde düşündük ve yaptırmaya karar verdik."""""

Ay bende oglum demeye alistim kızım demek bir garip geliyor bazen elimi karnima koydugumda yanlislikla oglumm diyorum 😁
benim korkum kızımın kıskanması... biraz hassas bir çocuk. eşim ve ailelerde bilirsin erkek bebek olunca ilgi gösterecekler eminim bundan . erkek olunca ne oluyorsa :S:S:S:S

benim korkum kızımın kıskanması... biraz hassas bir çocuk. eşim ve ailelerde bilirsin erkek bebek olunca ilgi gösterecekler eminim bundan . erkek olunca ne oluyorsa :S:S:S:S
Bende cok korkuyorum oglumun kiskanmasindan
oona baktikca vicdan azabi duyuyorum.
Oglumda cok hassas.
Bizde de esim hep kızımız olsun istedi ailesi de oyle bir de ister istemez kucuk daha cok sevdirir kendini.
Ogluma kiyamiyorum ya o kadar tatli ki..
Bana da inanilmaz duskun.

Tarama testlerinde hiç bir risk yoktu,herşey normaldi.Her ay gittiğim doktor kontrollerinde de herşey normaldi.20. haftada girdiğim detaylı ultrasonda kalpte ve bağırsakta parlaklık görüldü.Bu iki bulguda down sendromlu bebeklerde görülüyomuş.Burun kemiği,ense kalınlığı herşey normal.

bende sormuştum aynı soruyu.... cevap vermişti birkaç yorum önce kopyaladım senin için. yine yazar tabiki görünce.

""" Tarama testlerim normaldi,20 haftalıkken girdiğim detaylı ultrasonda kalpte ve bağırsakta parlaklık görülünce amniyosentez istediler.Bizde düşündük ve yaptırmaya karar verdik."""""
Sağol,arkadaş soru sormuş geç gördüm ben.Senin de ysmnzgr arkadaşın da sonuçları iyi gelmiş.Çok sevindim.Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah

Bende cok korkuyorum oglumun kiskanmasindan
oona baktikca vicdan azabi duyuyorum.
Oglumda cok hassas.
Bizde de esim hep kızımız olsun istedi ailesi de oyle bir de ister istemez kucuk daha cok sevdirir kendini.
Ogluma kiyamiyorum ya o kadar tatli ki..
Bana da inanilmaz duskun.
niye vicdan azabı duyasın... ne güzel işte kız kardeşi olacak :))) aa sizde tam tersiymiş aynı durumlar ama farklı cinsiyetler.. bizde erkekler paşadır. kızlara 1 erkeğe 2 . herşey önüne gelir...... bu konu ile ilgili kitap alıp okuyalım :)9 ne yapmamız gerektiği hakkında fikir sahibi oluruz...

Sağol,arkadaş soru sormuş geç gördüm ben.Senin de ysmnzgr arkadaşın da sonuçları iyi gelmiş.Çok sevindim.Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah
amin inşallah . teşekkür ederim. senin hamilelik nasıl gidiyor 30. haftaya girmişsin ... Allah sorunsuz mutlu büyütmeyi nasip etsin bebeğini :)

amin inşallah . teşekkür ederim. senin hamilelik nasıl gidiyor 30. haftaya girmişsin ... Allah sorunsuz mutlu büyütmeyi nasip etsin bebeğini :)
Amin inşallah,çok rahat bi hamilelik geçiriyorum.Şeker yüklemesi yaptırdım.Tansiyon,şeker hepsi normal.Bebek haftası ile uyumlu gidiyor.Doğumu bekliyorum.Ama elimde değil endişeliyim,kaygılıyım:KK43: İnşallah doğunca kalp,solunum gibi başka sorunlar olmaz

niye vicdan azabı duyasın... ne güzel işte kız kardeşi olacak :))) aa sizde tam tersiymiş aynı durumlar ama farklı cinsiyetler.. bizde erkekler paşadır. kızlara 1 erkeğe 2 . herşey önüne gelir...... bu konu ile ilgili kitap alıp okuyalım :)9 ne yapmamız gerektiği hakkında fikir sahibi oluruz...
Olur valla okuyalim :)
Oglumu o kadar cok seviyorum ki onsuz nefes alamiyorum sanki ise bile zoraki gidiyorum.
Bir kızımin olmasini da hep cok istedim.
Nasip iste siz nerde oturuyorsunuz?

Amin inşallah,çok rahat bi hamilelik geçiriyorum.Şeker yüklemesi yaptırdım.Tansiyon,şeker hepsi normal.Bebek haftası ile uyumlu gidiyor.Doğumu bekliyorum.Ama elimde değil endişeliyim,kaygılıyım:KK43: İnşallah doğunca kalp,solunum gibi başka sorunlar olmaz
Sagol canım.
Insallah bir sorun çıkmayacak saglikla buyutuceksin bebegini.

iyiymiş işte çok şükür endişe etme.... bende 16 aralıkta şeker yüklemesi yaptıracağım bakalım. kalpte sorun olacak olsa doğmadan da anlar bence doktorlar... hazırlık yapıyorsundur durumunla ilgili . kitaplar falan okudun mu ?? neleri bilmen gerektiği konusunda

Olur valla okuyalim :)
Oglumu o kadar cok seviyorum ki onsuz nefes alamiyorum sanki ise bile zoraki gidiyorum.
Bir kızımin olmasini da hep cok istedim.
Nasip iste siz nerde oturuyorsunuz?
tmm ben araştırayım sanada kitap ismi veririm. Adanadayım :) siz ?

iyiymiş işte çok şükür endişe etme.... bende 16 aralıkta şeker yüklemesi yaptıracağım bakalım. kalpte sorun olacak olsa doğmadan da anlar bence doktorlar... hazırlık yapıyorsundur durumunla ilgili . kitaplar falan okudun mu ?? neleri bilmen gerektiği konusunda
Evet, araştırdım.Hâlâ da bakıyorum neler yapabilirim,doğunca nasıl bir yol izliycez diye..

tmm ben araştırayım sanada kitap ismi veririm. Adanadayım :) siz ?
Canım merhaba nasilsin?
Benim sonuclar tamamlandi cok sukur sorun yok ayrintili ultrasonda da her sey yolundaydi.
Allah sag salim kucagimiza almayi nasip etsin hepimize.
Sen nasilsin?
Nasil gidiyor?

Canım merhaba nasilsin?
Benim sonuclar tamamlandi cok sukur sorun yok ayrintili ultrasonda da her sey yolundaydi.
Allah sag salim kucagimiza almayi nasip etsin hepimize.
Sen nasilsin?
Nasil gidiyor?
Slm cnm. çok iyiyim sağol sen nasılsın.... çok şükür herşey yolundaymış.... amin sağlıklık doğmalarını bekleyeceğiz artık... mide bulantım geçmişti ama yine oluyor arada :S:S onun dışında ii ya . geceleri tekme atıyor gündüz uyuyor sanırım. kızımda böyle değildi, erkek olunca daha güçlü oluyor sanırım... şeker yüklemesi de yapıldı oda normal çıktı. İki çocukla hayat nasıl olacak acaba ....

Slm cnm. çok iyiyim sağol sen nasılsın.... çok şükür herşey yolundaymış.... amin sağlıklık doğmalarını bekleyeceğiz artık... mide bulantım geçmişti ama yine oluyor arada :S:S onun dışında ii ya . geceleri tekme atıyor gündüz uyuyor sanırım. kızımda böyle değildi, erkek olunca daha güçlü oluyor sanırım... şeker yüklemesi de yapıldı oda normal çıktı. İki çocukla hayat nasıl olacak acaba ....
Iyiym canim.
Benim bulantilarim hic gecmedi hep kusmaya devam.
Benim kızda oyle genelde geceleri ve sabah cok erken saatlerde tekme atiyor.
Bende oglumdan daha guclu hissediyorum oglum bu kadar hareketli degildi karnimda belki de biz 2. Cocuklarda daha guclu hissediyor olabiliriz.
Iki cocukla hayat bence zor olacak bilmiyorum ama herkes ayni seyi soyluyor cok zor diyorlar.

X