Amniyosentezden korkuyorum

Yani kaybedersem dayanamam.cok istiyorum bu bebegi aslinda hic istemiyordum biliyor musun?
Kapatmistim cocuk sayfasini yasim 36 e calisiyorum annem cok hasta yani artik olmaz benim icin diyordum
Cok savas verdim icimde kabullenebilmek icin amniyosentezden sonra kaybetme korkusu oldu simdi ne kadar cok sevdigimi anliyorum ona bir sey olmasin.
yukarıdaki paylaşımlarını okudum . önceden baya zor zamanlar yaşamışsın ..... ve tekrar bebek istememiş olabilirsin. evet hayat şartları insanları zorluyor bazen. ama bugun yanlış dediğin yarın doğru ; doğru dediğin yanlış olabiliyor. kesin istekle yaptığın yada yapmadığın birşeyden pişmanlık duyabiliyor insan. bunların hepsi hayatın sürekli değişken olmasından kaynaklı . çok felsefik oldu :)) özetlersek bana göre geçmişten ders alacağız ama asla takılıp kalmayacağız. ve aldığımız kararlar o an için doğruysa sonrasını dert etmeyeceğz. benim yaşım da 38 kızım tek kalsın istemedim 2019 da düşük oldu bi tane şimdi bir oğlum olacak Allah nasip ederse... merak etme birşey olmayacak Allahın izniyle

yukarıdaki paylaşımlarını okudum . önceden baya zor zamanlar yaşamışsın ..... ve tekrar bebek istememiş olabilirsin. evet hayat şartları insanları zorluyor bazen. ama bugun yanlış dediğin yarın doğru ; doğru dediğin yanlış olabiliyor. kesin istekle yaptığın yada yapmadığın birşeyden pişmanlık duyabiliyor insan. bunların hepsi hayatın sürekli değişken olmasından kaynaklı . çok felsefik oldu :)) özetlersek bana göre geçmişten ders alacağız ama asla takılıp kalmayacağız. ve aldığımız kararlar o an için doğruysa sonrasını dert etmeyeceğz. benim yaşım da 38 kızım tek kalsın istemedim 2019 da düşük oldu bi tane şimdi bir oğlum olacak Allah nasip ederse... merak etme birşey olmayacak Allahın izniyle
Seni karsima allah cikardi.
Felsefi ama son derece dogru 😊
Hayirlisi ne ise o olsun hakkimizda.

11-14 haftalar arasında kontrol oluyor. 11. haftadan hemen sonra gidersin eğer kontrolde bebekte herhangi bir problem yoksa fetal DNA yaptırmanı öneririm. Ama bebekte ense kalınlığı, burun kemik yokluğu vb gibi bir problem görürlerse amniyosentez (16. haftadan sonra yapılıyor), o kadar beklemek istemezsen daha erken haftalarda yapılabilen plasentadan koryon villus örneklemesi öneriyorlar. İşinin ehli bir doktor yaparsa düşük riski oldukça az hiç merak etme. 2 hafta önce koryon villus örneklemesi yapıldı bana plasentam biyopsi almak için oldukça zor bir yerde olmasına rağmen kanamam bile olmadı mesela.

Canım napiyorsun?
Gittim bugun doktora hareket ediyordu.
Suyuda iyi gorunuyor bolca var dedi.
Insallah boyle devam eder.
ii cnm ne olsun ... sevindim güzel haber işte için rahat etmiştir. eder eder merak etme........ bende de hareketler arttı biraz günde birkaç kez oluyor artık.

Ben de 1 ay önce yaptırdım.Çok korktum ama enfeksiyon,su azalması,düşük gibi hiç bi sorun yaşamadım.Umarım iyi sonuçlar alırsınız
Ay simdi gordum ben mesajinizi cok sagolun hepimiz insallah.
Siz nasilsiniz umarim iyisinizdir?

Ay simdi gordum ben mesajinizi cok sagolun hepimiz insallah.
Siz nasilsiniz umarim iyisinizdir?
Teşekkür ederim,benim sonuçlarım 1 haftada geldi.Bebeğim down sendromluymuş
Buralarda konusu çok geçiyo.Aldırmayacaksanız testleri yaptırmayın diye.Amniyosentezi yaptırırken de sonlandırmayı düşünmüyordum şimdi de düşünmüyorum.İyi ki yaptırmışım.

Buralarda konusu çok geçiyo.Aldırmayacaksanız testleri yaptırmayın diye.Amniyosentezi yaptırırken de sonlandırmayı düşünmüyordum şimdi de düşünmüyorum.İyi ki yaptırmışım.
Canim hayirlisi olsun.
Evet aslinda durumu biliyorsun ve dogmadan once ona gore hayatinizi sekillendireceksiniz.

sizin için zor bir süreç ....... bende bilmek isterdim bir sorun var mı yok mu diye...

ikili test mi yüksek çıktı yoksa ultrasondan sonra mı Amniyosentez kararı alındı !

ikili test mi yüksek çıktı yoksa ultrasondan sonra mı Amniyosentez kararı alındı !
Tarama testlerim normaldi,20 haftalıkken girdiğim detaylı ultrasonda kalpte ve bağırsakta parlaklık görülünce amniyosentez istediler.Bizde düşündük ve yaptırmaya karar verdik.

Tarama testlerim normaldi,20 haftalıkken girdiğim detaylı ultrasonda kalpte ve bağırsakta parlaklık görülünce amniyosentez istediler.Bizde düşündük ve yaptırmaya karar verdik.
anladım. Allah size güç kuvvet sabır nasip etsin.... kız mı erkek mi ?

X