Çocuk Hastalıkları Amip dizanteri

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

d0lunay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2009
4
0
selam

3 aylık kızıma amip dizanteri teşhisi kondu.bu durumu yaşayan yada bilgisi olan var mı ? başı çok terliyor peynir gibi kusuyor.ishal ve çok acı çekiyor.netten araştırdıklarım neticesinde çok korktum.nidazol e başladık.su vermelimiyim.bu ilaç yeterli mi dir.

nasıl böyle ender görülen bi hastaı anlamadım :KK43: bilgileriniz paylaşırsanız sevinirim.moralman çöktüm.

canım merhaba, benimde 2,5 aylık kızıma bugün dizanteri teşhisini koydu dr. bende çok korkuyorum, ben ne yaptım da kızımı hasta ettim diye çok üzüldüm.
doktor banyo yaptırırken suyunu kaynatıp yaptırmam gerektiğini söyledi, ben normal musluktan akan sıcak suyla banyo yaptırıyodum ama o su ağzına da kaçtığı için kaynatmak gerekiyomuş. bunu bilmiyordum.
dr.um başlangıç olduğunu ve şurupla geçeceğini söyledi, Flagyl diye bi şurup verdi,
inşallah tez zamanda kurtuluruz ikimizde bu illetten.

Allah şifa versin benım bebegımde 4.5 aylık dizanteri olmus ates ve ishal banyodan kapmıs su yutmus ılıtacagımız suyuda kaynatmalıymısız bende flagy kullnıyorum hepınıze cok gecmıs olsun

benim bebeğimdede var ve hala geçmedi flagy kullanıyorz hemde 2. şurup bitti bugün yarın yine gaita testi yaptıracağız inşallah geçmiştir ama bana doktor banyo suyu ile ilgili bişey sölemedi benim bebeğimin eli sürekli ağzında ve 1. sınıfa giden bi kızım var acaba okuldangelince falan mikropmu getiriyo diyorum ellerini yıkatıyorum üzerini değiştiriyorum bebeğe yaklaştırmadan ama bilmiyorum çok illet bi hastalık

slm benim kızımdada dizanteri çıktı çok canım sıkılıyo sizinki ne kadar süredmoralim çok bozuke geçti bende ilaç kullandım ama yine tekrarlandı sizinki ne kadar sürdü geçtimi acaba benide bilgilendirirseniz sevinrm

benim kızımda 4 aylık .amip olmuş.banyo suyundan geçmşitir dedi doktorumuz.nidazol verdi.,çok şiddetli değilmiş.tekrarlamaz umarım ya.

benim de bebeğim 24 günlükken kakasında kan farkettim.ve historika kistleri çıktı.9 gün flagyl kullandık.ilk 4-5 gün düzelmişti sandık bugün yani 9.gün ishali arttı ve her kakasında kan gördük.bugün nidazol ve sulfaks verdi doktor.nidazola başladık:KK43:(( bu bakteri geçmiyor mu?ümitsizliğe kapılıyorum hep.biz de ilk 4-5 banyosunu musluktan akan sıcak su ile yaptırdık.ellerimi yıkamadan bebeğimi hiç elime almadım.ama başkasından da geçmiş olabilir mi?emiyor da bebeğim:KK43:

arkadaşlar dizanteri inek sütü intoleransıyla çok karıştırılıyor. eğer gaita kültüründe üreme çıkmmamışsa , çocuğunuzu emziriyorsanız süt ve süt ürünlerini kesmeyi deneyin . tabi tedavinizin yanında. ama bisküvi bile yenmeyecek. peynir yoğurt süt ve içinde süt olabileceğini düşündüğünüz herşeyi kesin. ve takip edin.

valla 9 gün flagyl 2 hafta supraks ve nidazol üstüne yine 10 flagyl şuruba rağmen 57 günlük bebeğimi amipten kurtaramadım hala.altını eldivenle değiştiriyoruz.kıyafetlerini ve kıyafetlerimi ütülemeden giymiyoruz.evde kakalı çöp bırakmıyoruz.kimselere el sürdürmüyoruz.anlamadım ki.bugün amip alerjen testini yaptırıcaz.bakalım...adapazarındayım anlayan bilen bi doktor da çıkmadı ki karşıma.şu süt alerjisi olayını eğilicem.ama amipse çok zor geçiyor sanırım bu hastalık.

Geçmiş olsun öncelikle...Hastalığın seyri hakkında detaylı bilgim yok ama kızkardeşimin ev arkadaşına da amipli dizanteri teşhisi kondu. Ona iyi yıkanmamış sebze veya meyveden almış olabileceği söylendi.Sadece bebeklerde değil koskoca gençlerde bile görülebiliyor...Bir süre ilaç tedavisiyle atlattı...

cumartesi günü yaptırdıgımız kaka tahlilinde oglumdada amip cıktı.
şimdi kullanmamız için flagly şurup içiyoruz.bu durumu yaşayan tecrübeler anneler tavsiyelerinize ihtiyacım var.
netten araştırınca cok tedirgin oldum.

arakasdaşım bana doğumda antibiyotik verdiler meğer o,bebeğimin bağırsağında yara yapmış.amipli dizanteri tedavisi gördü.sonra kanama 40 gün sonra geçti.42 kansız bir hayat sürdükten sonra bu sefer göğsüm iltihaplandı ve ben yine antibiyotik kullandım.yine aynı şeyler yaşadık ve bebeğimin yarasında tekrar açılma oldu.kolonoskopi dahil her şeyi yaptırdık.sonuçta bu çıktı.eğer bebeğin sadece anne sütü alıyorsa ya süt allerjisi,ya k vitamini eksikliği ya da antibiyotik kullandıysan onun etkisi olabilir.güzel doktorlar bulmanı ümit ediyorum.geçmiş olsun
eğer amipse de flagyl denen ilaçla 10 günlük tedaviyle geçiyor.kakasını sakın ağzına bulaştırma tekrarlayabiliyor.kendini de koru.hijyene dikkat et

bu konu çok önceden açılmış ama benim bebeğimede amipli dizanteri teşhisi kondu nidazol şuruba başladık sizlerinki nasıl geçti ne kadar sürsü tekrarladımı cevaplarsanız çok sevinirim

benim kızımda 4 aylık .amip olmuş.banyo suyundan geçmşitir dedi doktorumuz.nidazol verdi.,çok şiddetli değilmiş.tekrarlamaz umarım ya.

ıı geceler bu yorumu yazmşsnz baya olmuş ama ben araştırıken okudum şmdı bnm kızıma da dun amıp olmş dedı dr nidazol şurup verdı fıtıl verdı acaba sızın kızınız amıp oldugunda nekadar surede ıyıleştı ve o şurup işe yaradımı ltfen cevap verın.... kızım daha 27 gunluk ve cok uzuluorum cok aglıo hıcc uyuyamıo :KK43:(( acaba agrı sancımı yapıo bu amıp yaaaa :KK43:((

ıı geceler bu yorumu yazmşsnz baya olmuş ama ben araştırıken okudum şmdı bnm kızıma da dun amıp olmş dedı dr nidazol şurup verdı fıtıl verdı acaba sızın kızınız amıp oldugunda nekadar surede ıyıleştı ve o şurup işe yaradımı ltfen cevap verın.... kızım daha 27 gunluk ve cok uzuluorum cok aglıo hıcc uyuyamıo :KK43:(( acaba agrı sancımı yapıo bu amıp yaaaa :KK43:((

günaydın.forumda sizinde bebeğinizde entemeoba coli olduğunu gördüm.kızım 13 kasım doğumlu ve bizdede o çıktı.10 gün günde 3 kere nidasol kullanmamıza rağmen geçmedi.pazar günü ilaç bitince eski haline geri döndü sürekli ağlıyor yavrum.sizinki geçti mi ve hangi ilacı kullandınız çok üzgünüm.elimden birşey gelmiyor.

günaydın.forumda sizinde bebeğinizde entemeoba coli olduğunu gördüm.kızım 13 kasım doğumlu ve bizdede o çıktı.10 gün günde 3 kere nidasol kullanmamıza rağmen geçmedi.pazar günü ilaç bitince eski haline geri döndü sürekli ağlıyor yavrum.sizinki geçti mi ve hangi ilacı kullandınız çok üzgünüm.elimden birşey gelmiyor.

merhaba benım kızım 15 gun nıdazol kullandı kontrole gıttık tekrar tahlıl yapıldı gecmedı snra flegly dıye bır suruba gectı dr umuz 1 hafta da onu kullandık kontrole gttık tahlıl yapıldı gecmıştı ama buaralar 3 gundur kızım yıne cok aglamaya basladı acaba yınemı turedıler cıldırıcam tekrar kontrole goturucem inş tkrardan cıkmamıştır...

benim de bebeğim 24 günlükken kakasında kan farkettim.ve historika kistleri çıktı.9 gün flagyl kullandık.ilk 4-5 gün düzelmişti sandık bugün yani 9.gün ishali arttı ve her kakasında kan gördük.bugün nidazol ve sulfaks verdi doktor.nidazola başladık:KK43:(( bu bakteri geçmiyor mu?ümitsizliğe kapılıyorum hep.biz de ilk 4-5 banyosunu musluktan akan sıcak su ile yaptırdık.ellerimi yıkamadan bebeğimi hiç elime almadım.ama başkasından da geçmiş olabilir mi?emiyor da bebeğim:KK43:

X