Karantina süresi

Merhaba arkadaşlar. Bilgisi olan ya da aynı durumları yaşayan arkadaşımız varsa bir konuda yardımını istiyorum.
  • Eşimin babaanne ve dedesine corona teşhisi konduğunu öğrendik.
  • Bizim de temasımız olduğu için bizi arayıp soran olmamasına rağmen hastaneye başvurduk.Semptom yoksa test yapilmaz dediler
  • içim rahat etmedi. Hiçbir belirtimiz olmamasına rağmen özel hastaneye başvurup eşim kızım ve bana test yaptırdık. Ben ve eşimin negatif 8 yaşındaki kızımın pozitif çıktı.
  • Durumu iyi olduğu gayet sağlıklı olduğu için ilaç verilmedi.
  • Daha sonra bizim testler yenilendi. Eşim negatif ben pozitif çıktım. Hiçbir belirti oluşmadı bende. Evde gerekli önlemleri alarak hayatıma devam ettim.
  • Beni hiçbir doktor görmedi. ilaç verdiler kullan dediler. 5 gün kullandım.
  • Soru şu kızıma ilaç verilmedi ve karantinasi 14 günde bitti. Ben ilaç kullandığım için 14+5 gün dediler. (ilaç 5 gün kullanıldı, ilaçtan sonra 14 gün)
  • Aile sağlığından arayan hemşiremiz süre uzatılabilir da uzatilmayabilir de diyor. Toplum sağlığını arıyorum sistem otomatik yapıyor bilmiyoruz diyorlar. Aynı evde 2 pozitif var diyorlar sonra ama kızınız ilaç kullanmamış biz de bilmiyoruz diyorlar.
  • Sorun karantina değil ben karantinadan çıksam da tedbiri bırakacak kendimi dışarıya atacak biri değilim. Testi gidip zorla ben yaptırdım.
  • Sorun belirsizlik hissi ve benim kaygılarım. Sanki hiç çıkamayacakmışım gibi hisediyorum. Psikolojik açıdan artık bittiğimi hissediyorum. Kimsenin bana yeterli bilgi vermemesi,bekle gör demeleri belirsizlik hissi beni çok kötü etkiledi.
  • Bu süreci bilen varsa lütfen bana bilgi verebilir mi?
Not: sürecin sonunda test yapılmayacak. Karantina bitince süreç bitiyor. Ne kadar mantıklı olduğunu size bırakıyorum.
Tüm hastalara şifa dilerim. Umarım herkes bizim gibi belirtisiz ve evde atlatır.
Bildiğim kadarıyla 14 gün geçtikten sonra test yapıyorlar. Hata bazı iş yerleri 14 gün karantina süresi geçtikten sonra iki test istiyor. İki test sonucu da negatif çıkarsa işe başlatıyor.

Sistem tikir tikir isliyor saniyorduk taki ailem hastalik
Kapana kadar. İlk gunler arayip sordular ilac getirdiler sonra ne aradilar nede iyilestinizmi diye test yaptilar. Ailem karantina sureleri bitince ozel hastanede kendileri test yaptirdilar ve negatif cikinca normal hayata donduler. İyi hissediyosaniz iyilesmissinizdir tekrar test yapmiyoruz dediler bizimkilerede ama icimiz rahat etmedi tabik

Öncelikle geçmiş olsun , biz de temaslıydık ve ilk testi de 2. Testi de kendimiz özel hastanede yaptırdık . 18 yaş altına zaten ilaç verilmiyor
Ek süre konusu karma karışık cidden 2. Testi yaptırıp negatif çıkana bile ek süre çıkabiliyor
Mantığını anlayamadım ben de ..

Ben de mantığını anlamadım yaşayan arkadaş var mı diye sormak istedim.

Ne yazıkki insan muhatap bulamıyor. Rutin karantina test yapıldığı günden sayılmak üzere 14 gün, sonrasında test vs yapılmıyor ve iyi iseniz dışarı çıkabiliyorsunuz.
Sistemden karantinanın kalkıp kalmadığını aile hekiminiz görür 14 gün dolunca onu arayın o size bilgi verir.
Genelde pozitif olanlara 21 gün uygulanıyor karantina bende negatif idim 14 gün karantina uygulandı, bugün son günümdü.
Umarım öyledir. Yarın 19.gün inşallah arayıp bilgi verirler

Öncelikle çok geçmiş olsun bende aynı süreci kızımla beraber yaşadım 3 yaşında kızım ve ben pozitiftik. Kızımda hiç bir belirti göstermedi bende koku ve tat kaybı vardı 5 gün ilaç kullandım. 14 günümüz dolunca gittik pandemi hastanesine ve doğrulama testlerinin artık yapılmadığını öğrendik. 3 semptomsuz gün geçirirseniz negatife döndünüz sayılıyor dediler. Bugün karantina biteli 12 gün oldu hala babası dahil kimseyle görüşmedik, bu ayı bitirince çıkmayı düşünüyoruz kişisel karantinamız dan. Maalesef şuanda bu şekilde 14 gününüz bitince sistemden çıkıyorsunuz hes kodu alıp seyahat dahi yapabiliyorsunuz

Sizin konunuzu okumuştum. Hikayemiz çok benziyor. Bende 14+5in son günündeyim. Umarım 3 gün uzar sizinki gibi, ilden ile bile değişiyor sanki uygulama

Bildiğim kadarıyla 14 gün geçtikten sonra test yapıyorlar. Hata bazı iş yerleri 14 gün karantina süresi geçtikten sonra iki test istiyor. İki test sonucu da negatif çıkarsa işe başlatıyor.

Test yapilmayacakmış ısrarla sordum

Ve eklemek istiyorum umarım herkes sizin gibi duyarlı olur.

Karantinaya birakin " ben hasta değilim " diye ortalıkta ölüm saçıyorlar.

14 gün karantina deniyor ama iki hafta sonra hala pozitif çıkanlar oluyor.

Sürekli kamu spotu yapılıyor ancak buradan ve başka yerlerden okuduğumuz kadarıyla Corona olana da gerekli yollar gosterilmiyor.

Ve eklemek istiyorum umarım herkes sizin gibi duyarlı olur.

Karantinaya birakin " ben hasta değilim " diye ortalıkta ölüm saçıyorlar.

14 gün karantina deniyor ama iki hafta sonra hala pozitif çıkanlar oluyor.

Sürekli kamu spotu yapılıyor ancak buradan ve başka yerlerden okuduğumuz kadarıyla Corona olana da gerekli yollar gosterilmiyor.

Teşekkür ederim öncelikle. Eğer ben gidip test yaptirmasam özelde inanın kimsenin haberi olmazdı. Çünkü hiçbir belirti göstermedim. Gayet sağlıklıyım. Ama iyi ki yaptırmışım birilerine bulaştırıp vebal almamışım diyorum şimdi

Ya arkadaslar nasıl boyle hafif atlatabildiniz. Olursak Allah korusun biz de inşallah hafif ataltiriz. Normal yazan insanlar hafif kulaktan dolmalar ağır geçirildiğini söylüyor🤷

Semptom varsa semptomlar tamamen geçtikten sonra 14 gün, semptom yoksa + sonuç sonrası 17 gün. Evde en son kim + olduysa onun süresi boyunca uzar.

B Undan iki ay önce böyle bişey yoktu. Biz gittik eşimle birlikte test iÇin temaslıyız dedik direk test yaptılar ve o zaman 14 gün karantinadan sonrada test yapıyorlardı. Şimdi herşey cok zor olmus. Benim anlamadığım bu kadar cok testi kime yapıyorlar. Demek ki turistlere ve yurtdısında gideceklere yapılıyor
Futbolcular, futbol takımındaki diğer çalışanlar, meclis üyeleri, meclis çalışanları gibi gibi.

B Undan iki ay önce böyle bişey yoktu. Biz gittik eşimle birlikte test iÇin temaslıyız dedik direk test yaptılar ve o zaman 14 gün karantinadan sonrada test yapıyorlardı. Şimdi herşey cok zor olmus. Benim anlamadığım bu kadar cok testi kime yapıyorlar. Demek ki turistlere ve yurtdısında gideceklere yapılıyor
Yurtdışına gideceklere 2 defa yapiyor lar hatta geçen gün bir yakınım gitti

Benim eşim askeri personel. Görev öncesi herkes karantinaya alınıyor ve bir kişinin testi pozitif çıkıyor. 2 hafta geçince bakıyorlar tekrar pozitif. Sonra devam ediyor karantinaya. Şuan 1 ayı geçmiş hala pozitif hala karantina da. Süresi degişmiyor sanırım

Ay bugünkü kanayan yaram bu süre. Evimden uzakta karantinadayım 14 gün bugün doldu. Yarın özel aracımla temassız eve gidecem diye sevinirken bugün süreyi uzattıklarını söylediler. İlaç da kullanmadım. Belirtim de yok. Doğum hazırlığı yapmam lazım evimde.
Zaten bana yalvarsalar çıkmam evden marttan beri sayarım kaç kez çıktığımı. Neden uzadığını bile bilmiyorum şu an.

Şimdi aynı aorun bizde de var eşim beni annemlere bıraktı 7 ağustos gibi baska şehire geçti 5 gün sonra evimize geçti annemlerle benim aramda 8 saat uzaklık var arabayla neyse o gün grip belirtileri göstermeye başlamış 3 gün sonra hastaneye gitti tad ve koku alamama vardı test yapıldı negatif çıktı iki gün sonra özel hastaneye gitti tomografi çekildi pozitif dendi ona göre onlar devley hastanesine göndermişler özel hastanenin tomografisini kabul etmiyoruz deyip tekrar çekmişler kan tahlili falan ağir değil durumu diye ilaç verilip eve gönderilmiş şımdi eşimde testte negatif ama tomografide pozitif bizi almaya ne zaman gelecek bilemiyoruz kaç gün daha geçmesi lazım acaba hastaneden de gelmene gerek yok ağirlaşmazsan demişler

Ay bugünkü kanayan yaram bu süre. Evimden uzakta karantinadayım 14 gün bugün doldu. Yarın özel aracımla temassız eve gidecem diye sevinirken bugün süreyi uzattıklarını söylediler. İlaç da kullanmadım. Belirtim de yok. Doğum hazırlığı yapmam lazım evimde.
Zaten bana yalvarsalar çıkmam evden marttan beri sayarım kaç kez çıktığımı. Neden uzadığını bile bilmiyorum şu an.

Kaç gün uzamış

Şimdi aynı aorun bizde de var eşim beni annemlere bıraktı 7 ağustos gibi baska şehire geçti 5 gün sonra evimize geçti annemlerle benim aramda 8 saat uzaklık var arabayla neyse o gün grip belirtileri göstermeye başlamış 3 gün sonra hastaneye gitti tad ve koku alamama vardı test yapıldı negatif çıktı iki gün sonra özel hastaneye gitti tomografi çekildi pozitif dendi ona göre onlar devley hastanesine göndermişler özel hastanenin tomografisini kabul etmiyoruz deyip tekrar çekmişler kan tahlili falan ağir değil durumu diye ilaç verilip eve gönderilmiş şımdi eşimde testte negatif ama tomografide pozitif bizi almaya ne zaman gelecek bilemiyoruz kaç gün daha geçmesi lazım acaba hastaneden de gelmene gerek yok ağirlaşmazsan demişler

Çok geçmiş olsun size de. Bilgi veren yok ki bilelim

X