AMH DEĞERİ ÇOK DÜŞÜK OLUP DOĞAL YOLLA HAMİLE KALANLAR VAR MI?

amh da yükselmez deid bana prof. tüp bebek yapmalıyız dedi. Acaba bu bitkisel kürler işe yarıyor mu ki

burayı okuyunca umudum geldi. Ama kaç yıldır beyinde bitirmiştim olmaz diye. belki de o yüzden olmuyodu. Herkese sağlıklı bebekler versin rabbim.

burayı okuyunca umudum geldi. Ama kaç yıldır beyinde bitirmiştim olmaz diye. belki de o yüzden olmuyodu. Herkese sağlıklı bebekler versin rabbim.
Bana da aynısını söyledi ama ben onu en son çare olarak düşünüyorum hemen araştırdım okudum bir doktorun dediğine bakmayın eskiden amh değeri ölçülmüyormuş bile. Bir sürü yaklaşım var bu konuda olmaz değil zor sadece daha doğrusu ihtimali biraz düşük hepsi bu. Ben sigarayı azakttım folik asit ve d vitamini başladım bitkisel kürde aldım bir kaç ay daha böyle denicem olmazsa Allah kerim.

amh da yükselmez deid bana prof. tüp bebek yapmalıyız dedi. Acaba bu bitkisel kürler işe yarıyor mu ki
Ben yükselen bir çok kişi gördüm okudum burada, kaldı ki düşük amh ile gebe kalanlarda mevcut. Benim doktorum amh tek başına kısas değil diğer hormonlar ve ultrason işe birlikte değerlendirmek gerek demişti.

1.50 düşük bı amh değil. 1-3 arası normal değerler. Normal değerlerle ilgili görüşler çok değişken devlette zaten 1in altını düşük görüyor.

Ultrasondaki yumurta sayısı hepsinden daha önemli

1.50 düşük bı amh değil. 1-3 arası normal değerler. Normal değerlerle ilgili görüşler çok değişken devlette zaten 1in altını düşük görüyor.
Ya canım bilmiyorum bugün doktor beni kıbrısa yönlendirdi o kadar moralim bozukki hersey yolunda görülüyor aslında

Ya canım bilmiyorum bugün doktor beni kıbrısa yönlendirdi o kadar moralim bozukki hersey yolunda görülüyor aslında
Bu amh değerleriyle nasıl Kıbrıs'a yönlendirir. Ultrasonda mi az görünüyor neye göre bunu diyor. Bence doktorunuzu değiştirin. Kendinizi boşuna üzmeyin.

Bu amh değerleriyle nasıl Kıbrıs'a yönlendirir. Ultrasonda mi az görünüyor neye göre bunu diyor. Bence doktorunuzu değiştirin. Kendinizi boşuna üzmeyin.
İlk ulturasonda 12 yumurta görülüyor yumurta takibi yaptırdım gonal f 75 menopur 75 verdi 4 yumurta gelişti amh değerinle gelişen yumurta sayın uyumlu değil dedi gerçekten o kadar üzüldüm ki zaten bidaha gitmem ya ne bileyim 4 yumurta az değil gibi geliyor bana 1 yumurta bile zor gelişenleri bile Kıbrıs a direkt yönlendirmiyorlar değil mi

Canım Kıbrıs son çare hiç yumurtan olmayacakki anca. Tabiki az değil. Böyle şey hiç duymadım. Yumurtası olmayanı bile hemen yönlendirmiyorlar dediğin gibi takip ediyorlar. Yumurta sayında maşallah güzel. Nerede tedavi oluyorsun bilmiyorum ama Bahçeci, Acıbadem, Memorial gibi merkezlerde şansını dene Keyfinide hiç bozma. Benim amh 1.31
7 yumurta görünüyordu. Normal diyorlardı. İyiki böyle bir doktora denk gelmemişim. Bu ne böyle sinir oldum.

Ay canım iyiki yazdın resmen evde oturmuş ağlıyordum sen yazınca bi kendime geldim
Birde canım ben evlendim bikaç ay içinde hamile kaldım düştü yani olmayacak olsa hiç olmazdı diye düşünüyorum düşük sırasında bir parça tüpümü tıkadı tüpüm yeni açıldı ben olacak diye sevinirken doktor bu şekilde söyledi
Acıbadem’e gittim canım Bülent tıraşa hiç sıkıntı yok dedi tam içim rahatladı derken bu doktor böyle bişey söyledi zaten Bülent tıraşa gönderen de kendisiydi

D Derenkaraca Gerçekten doktordan doktora çok fark var. Bülent Tıraş dediyse zaten başkasınin fikrine gerek yok Hamilede kalmışsın doğal yoldan bile kalırsın. Ben tüp bebekle hamile kaldım. Bebeğin ensesi kalın kesin sıkıntı vardır diyen doktorumu bıraktım. 2.1 mm di. Çocuğun düşebilir kalbi durabilir. Kanaman olabilir gibi bı sürü alakasız riskleri söylemişti ama herşeyde normal şuan. Ense kalınlığıda normalmis. Nerdeyse çocuğu aldırmak zorunda kalıcam sandım ağladım. Yani diyeceğim hiç ağlama bazıları gerçekten bilgisiz oluyor. Hasta psikolojiside hiç umurlarinda değil.

Kız deli misin sen o Dr a Bi daha gidiyo musun bırak bırak Allah aşkına. Ben 0.21 öğrendiğimde 3.hamileliğimi geçirdim ancak kalbi gelişimi duruyo sonra bazen hiç yumurtam bile gözükmesi tam 1 seneden fazla. Daha geçen ay bir de kimyasal geçirdim. Ve ben hala ümitliyim bir tane bile olsa Allah ol demesi yeterli. Canını niye sıkıyorsun niye üzülüyorsun

Anlamıyorum ben tedavi sırasında böyle denir mi zaten insanın morali bozuluyor stres en büyük etken diyorlar ama stresi kendileri yaptırıyorlar bıraktım zaten artık bi daha gitmem ya ben aylarca uğraşıp kendimi toparlıyorum gelip bir saniyede tüm moralimi alt üst ediyor
Bak demekki bu stres hamile kalınca da bitmiyor senin yaşadığına bakınca

Ay canım ya bıraktım doktoru eşim de artık kesinlikle gitme diyor sürekli moral bozukluğu bak yumurta bile gözükmedi demişsin ona rağmen olmuş direkt kıbrıs dedi ya hayatımın şokunu yaşadım eve nasıl geldim hatırlamıyorum ya insan öyle duyunca mantıklı düşünemiyor sonra kendime geldim

Kesinlikle bitmiyor. Olumlu olanlari değil sadece olumsuz olan konulardan bahsediyorlar. Sorumluluk almamak için, ben demiştim demek için...

Kesinlikle bitmiyor. Olumlu olanlari değil sadece olumsuz olan konulardan bahsediyorlar. Sorumluluk almamak için, ben demiştim demek için...
Aynen canım ya gerçekten çok zormuş dayanacak gücüm kalmadı artık her defasında en kötüsünü yaşadım daha ne olabilir diyorum son noktada kıbrısa yönlendirildim...

Siz 1,31 amh ve 7 yumurta ile doğal gebelik mi elde ettiniz? Benim bir süre sonra bastırdığımda 1.34 e yükselmişti ya laboratuvar farkı yada kullandığım kürler beslenme şeklimi değiştirmem etkili oldu bilemiyorum.

Yok canım tüp bebekle hamile kaldım. Bizim sebepsiz kısırlık gibi görünüyordu ama esimde DNA hasarı çok yüksekti hiç doğal yolla kalamadim. Yasim 36 olduğu için normal diyorlardı rezerve... Laboratuvar yüzündendir. Hatalı ölçüyor çoğu. Farklı hastanelerde 0,5 fark normal kabul ediliyormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…