Amh 1.19 dogal yolla gebelik olur mu?

Zeyzey2134

Ali Hamza'mm👶💕
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2014
762
1.403
Merhaba 28 yaşındayım hipotiroidim var hiç çocuğum yok boş gebelik geçmişim var 1 senedir korunmasiz çocuğum olmuyor amh değerim 1.19 cikti normal mi yoksa erken menopoz belirtisi mi bu değerle normal yolla hamile kalan var mı yoksa vakit kaybetmeden tüp bebek tedavisine mi başlasam çünkü birden fazla çocuk istiyoruz

Doktorunuz diger testleride de istemiştir fsh ,lh vs. Onlarda önemli . Amh ta1.5 altı rezerv azalma sinyalleri gibi anlatılıyor. Benim testimdeki referans aralıkları ve açıklamaları aşağıdaki gibiydi.
<0,08 ng/mL AŞIRI AZALMIŞ OVER RESERVİ
0,08 - 0,16 ng/mL AZALMIŞ OVER RESERVİ
0,16 - 1,50 ng/mL AZALMIŞ FERTİLİTE DÜZEYİ
1,50 - 5,00 ng/mL OPTİMAL FERTİLİTE DÜZEYİ
5,00 ng/mL YÜKSEK DÜZEY (PKOS şüphesi)
benim test sonucumda 0.07 idi ve regl duzensizlikleri başlamıştı. Önce saat gibi olan regl tarihim 3 - 5 gun gecikmeye basladi sonra 15. Gunumde erken olduğumda hormon testlerini yaptırdım sonuç 0.07 ... 2-3 ay çok taktım sonra saldım boşverdim bir hafta önce de hamile kaldığımı öğrendim.

Aaa SübhanAllah 0.07 ile doğal yoldan mi hamile kaldınız ekstra herhangi birsey yaptınız mı

Aaa SübhanAllah 0.07 ile doğal yoldan mi hamile kaldınız ekstra herhangi birsey yaptınız mı
Evet aynen öyle doğal yoldan hamile kaldım. Inşallah sağlıklıdır daha çok yeni. Ekstra bişey yapmadım tam tersine çok takıyordum saldım vazgeçtim. Sonra birden oluverdi. Son bikac aydır fazlaca deniz ürunleri deniz börülcesi avakado sarımsak tükettim. Folik asit bile kullanmıyordum. Rabbim devamınıda sağlıklı getirsin inşallah. Biraz zaman tanıyın kendinize yeni öğrendiyseniz. Tabi ben dedim diye olacak diye bişey yok kendi kararınız. Ben şahsen öyle yapardım demiyorum yaptımda. Dip not regl biter bitemez ilk 15 gün çok önemli. Ben çok dengesiz yumurtluyordum. Regl biter bitmez daha leke gelirken yumurtladigimi biliyorum doktorun yalancısıyım.

Rabbim sağ salim kucağınıza alabilmeyi nasip etsin insallah darısı da benim başıma olsun :) herkes aynı şeyi söylüyor takma akışına bırak olur diye öyle yapmaya calisicam zor olsa da çünkü biraz fazla düşünen takıntılı bir insanım Allah yardımcımiz olsun hepimizin teşekkür ederim tavsiyeleriniz için ben adet bitiminden sonra gün aşırı değerlendiriyorum hep zaten yumurtlama belirtilerim de oluyor ama hayrolsun bakalım:)

Olur olur inşallah...genede kontrollerini aksatma bu deneme sürecinde...

Bence doktora gidin vakit kaybetmeyin 1 senedir korunmasiz iliskide cocuk olmuyor ve amh duzeyi biraz düşük rezerv azalmadan doktora gozukun tabiki normal yoldan da olabilir ama amh oranı biraz sikintili gibi allah kucaginizi bos birakmasin

Devlet hastanesine gittim amh değerime baktı 10 gün sonra yumurtan çatlıyor mu diye bakalım dedi 27 sinde kontrole gidicem daha doktor yorumlamadi. Burda benden daha düşük amh ile hamile kalanları görünce de biraz rahatladım açıkçası.

Olmaz diye bisey kesinlikle yok tabiki allahin takdiri sadece deger dusuk oldugu icin vakit kaybi olmamasi adina soyledim.insallah sorunsuz sıkıntısız bebek sahibi olursunuz

mrblar hamile takviminiz var hayırlı olsun hamilesiniz galiba benim amh sizinkine yakın 7-8 aydır olmuyor bu ay ekstra yaptıgınız bişey oldumu yardımcı olursanız sevinirim
Merhaba amh değerime baktırdığım ay hamile kaldim şuan 5 haftalik gebeyim çok şükür. Degerime bakan doktor da doğal yolla gebe kalabileceğmi söylemişti zaten. Gebe kaldığım ay ekstra yaptığım şey gün aşırı hamilelerin içtiği folik asit içtim ve yumurtlama günümü özellikle takip ettim adet bitiminddn sonra gun aşırı degerlendirdim dikkat edin hergun değil gun aşırı yoksa spermin kalitesi düşüyor bizimki ondan olmuyordu galiba bunu bilmiyorduk hergunu degerlendiriyorduk. Insallah yardimci olabilmisimdir Allah kucağınızi boş bırakmasin bolca dua edin kendinize

amin inşaallah bende bu ay baktırdım 1.26 cıkmış dr sınırda ama hamile kalabilirsin dedi bende yememe içmeme dikkat etmeye başladım folis asit bende de mg fazla sanki folbiol o yüzden ara ara içiyorum siz hangisini kullandınız

400 mcg kullandım ben gün aşırı folidoce marka kuzenim hamileydi doktor tavsiye etmişti ona bende aldım hamile değilken gün aşırı kullandım folbiolu biliyorum bende folik asit eksikliği varken vermişti doktor hiç içemedim onu daha yutmadan boğazımda eriyor folidoce oyle degil ama memnunum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…