Ameliyat sonrası kötü ruh hali

Rotator cuff operasyonuna girerken 1 aya halledersin diyen doktoruma 6 ayda iyilesmem şoku diyeyim.
Omuz bölgesinde kolunuzu yukari-asagi-öne-arkaya-tam tur döndürme hareketlerini sağlamak için yanlış bilmiyorsam 4 kas grubu var. Ameliyatınız tabiki zorlayacak. Evet yardımsız duş alamayacaksınız.
Fizik tedavi alacaksınız. Yalnız bunu hastanede yapmayın. Özele gidip Manuel terapi alın. Size kuru iğne, kinesyo bant, mulligan egzersizleri vs. yapılır. Evde de ağırlıkla egzersizlere geçin. Ben özel fizyoterapiden sonra omzumu rahat kullanabilmeye başladım, tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar ben bir ameliyat oldum ve çok aktifken aniden hayatım ev ve hastaneden ibaret oldu, omzumdan ameliyat oldum ve ilk ay çok zorlandım, yine de yapabilecğim kadar kendime iyi gelecek şeylerle oyalandım, dizi izlemek kitap okumak cilt bakımı saç bakımı
Ameliyatımdan 1 hafta sonra dedem kalp krizi geçirdi ve ameliyat olamadı başka hastalıklarından dolayı, annem yanına gitmek çok istedi bende git dedim sonuçta hayati bir durumum yoktu ama bu sürede de çok zorlandım çünkü giyinmek duş almak saç taramak işkence haline gelmişti, babam kaldı yanımda o süreçte babam baktı elinden geldiğince 10 gün sonra annem geri döndü ama içimde saçma ama bir kırgınlık oluştu
4 ay geçmesine rağmen omzum hala kısıtlı hareket ediyor fizik tedavim sürüyor günde 3 saat hastanedeyim, evde 3 tur egzersizim var yoruldum sıkıldım bunaldım
Ameliyat ağrılarını nasıl anlatsam bilmiyorum omzuma 3 vida takıldı ve sanki kolumda mekanik bir acı var gibiydi hala tamamen geçmedi
Aslında en baştan böyle olacağını bilsem belki dah iyi olurdum çünkü doktorum çok kolay bir ameliyat 1 ayda iyileşirsin demişti, şimdi de diyor ki iyileşme süreci kişisel bir şey ve zaman gerektirir
Başınızdan böyle bir şey geçti mi nasıl atlattınız, ağlama ve sinir krizleri geçiriyorum bazen yalnız yaşıyorum ben bana bakmak için geldi ailem yanıma ama ev 1 1 ve 24 saat dip dibeyiz
Artık moralim bozuk ve iyileşmeme hala ne kadar var bilmiyoruz umutsuzluğa kapılıyorum
Biliyorum hayati bir durum değil ama bu bunalmama engel olmuyor
Ayrıca babam sürekli darlıyor daha çok egzersiz yap hadi iyileşsin, dışarı çıkma koluna çarparlar al şimdi şu paça çorbasını iç, evet hepsi iyi niyetinden ama yeter artık sürekli bana karışma artık diyorum ama durmuyor, telefonla konuşsam kimle konuşuyorsun elimde telefon görse kime yazıyorsun, 24 saat yanındayım zaten sürekli beni sorgulama diyorum bugün tamam diyor ertesi gün aynı

Değerli konuyu açan arkadaşım derdini izah edip benzer durumlar yaşayan insanlardan yorum istemişsin. Bir kere zor öyle bir kişi elimizde yok. Maşallah çene bir milyon her şeye bol bol cevap var. Kimse sizi tanımaz etmez bir art niyeti de olmaz yorum yaparken. Siz artık mızırdanmak yerine şükür mü etmelisiniz. Siz istiyorsunuz ki her şey istediğiniz gibi olsun. Öyle bir dünya yok. Ölümcül bir ameliyat değil, aileniz yakınınızda. Kusura bakmayın da o yaştaki anne baba bu kadar sizin için kendini de paralamak zorunda değil. Anne babanızı hala taniyamadiniz mi da babam şunu yaptı bunu dedi. Geçin bu kafayı duymayacak görmeyeceksiniz.Çok mu konforunuza düşünsünüz tutun bir bakıcı salın ananızı babanızı da istediğinizi yapın. Anlıyorum hastalık, ameliyat, uzun zamandır yorucu bir tedavi süreci psikolojiniz yıpranmış. Çok iyi anlıyorum hak da veriyorum ama biraz da minnet duyun, şükredin ve kendinizi telkin edin. Belki aynı şeyleri ben yaşasam daha beter olurdum. Belki siz yine bile çok iyisiniz. Kimse yapamadıkları hakkında geniş geniş atıp tutmayali ama akıllı ve mantıklı da size yol gösterici olmalı. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz çok şükür. Az daha sakin kalıp sabredin ilerde o ana baba bu dünyadan göçünce vicdan yaparsınız. Hayatta her zaman daha beteri hep vardır. Bur dert gelir Allah korusun benim derdim yokmuş dersiniz. Hepimiz insanız ve nefsimiz var. Maalesef bunu hepimiz yapıyoruz. Size has değil. Lütfen sakin ol ve iyi düşün. Rabbim sifanizi versin.

Cok gecmis olsun.
Dogal olarak ruh haliniz baya huzursuz durumda ama bunu ailenize yansitmayin.
İnsanlar bakiyorlarmis, birde nazinizi cekmek zorunda degiller acikcasi.

X