Ameliyat sonrası kötü ruh hali

noroots

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2024
59
79
36
Merhaba arkadaşlar ben bir ameliyat oldum ve çok aktifken aniden hayatım ev ve hastaneden ibaret oldu, omzumdan ameliyat oldum ve ilk ay çok zorlandım, yine de yapabilecğim kadar kendime iyi gelecek şeylerle oyalandım, dizi izlemek kitap okumak cilt bakımı saç bakımı
Ameliyatımdan 1 hafta sonra dedem kalp krizi geçirdi ve ameliyat olamadı başka hastalıklarından dolayı, annem yanına gitmek çok istedi bende git dedim sonuçta hayati bir durumum yoktu ama bu sürede de çok zorlandım çünkü giyinmek duş almak saç taramak işkence haline gelmişti, babam kaldı yanımda o süreçte babam baktı elinden geldiğince 10 gün sonra annem geri döndü ama içimde saçma ama bir kırgınlık oluştu
4 ay geçmesine rağmen omzum hala kısıtlı hareket ediyor fizik tedavim sürüyor günde 3 saat hastanedeyim, evde 3 tur egzersizim var yoruldum sıkıldım bunaldım
Ameliyat ağrılarını nasıl anlatsam bilmiyorum omzuma 3 vida takıldı ve sanki kolumda mekanik bir acı var gibiydi hala tamamen geçmedi
Aslında en baştan böyle olacağını bilsem belki dah iyi olurdum çünkü doktorum çok kolay bir ameliyat 1 ayda iyileşirsin demişti, şimdi de diyor ki iyileşme süreci kişisel bir şey ve zaman gerektirir
Başınızdan böyle bir şey geçti mi nasıl atlattınız, ağlama ve sinir krizleri geçiriyorum bazen yalnız yaşıyorum ben bana bakmak için geldi ailem yanıma ama ev 1 1 ve 24 saat dip dibeyiz
Artık moralim bozuk ve iyileşmeme hala ne kadar var bilmiyoruz umutsuzluğa kapılıyorum
Biliyorum hayati bir durum değil ama bu bunalmama engel olmuyor
Ayrıca babam sürekli darlıyor daha çok egzersiz yap hadi iyileşsin, dışarı çıkma koluna çarparlar al şimdi şu paça çorbasını iç, evet hepsi iyi niyetinden ama yeter artık sürekli bana karışma artık diyorum ama durmuyor, telefonla konuşsam kimle konuşuyorsun elimde telefon görse kime yazıyorsun, 24 saat yanındayım zaten sürekli beni sorgulama diyorum bugün tamam diyor ertesi gün aynı

Son düzenleme:
Geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda feraha çıkarsın. Doktorlara göre her şey basit, olursun, günlük hayatına devam edersin filan. 😒
Ben de çok da büyük olmayan bir operasyon sonrası yataktan kalkamaz hale gelmiştim. Toparlanmam vakit almıştı. Kan kaybetmiştim ama demir vs bir takviye vermemişti doktorum.
Geri dönüp baktığımda en büyük hatamın beni destekleyecek vitamin... bir şey kullanmamak olduğunu düşünüyorum.
Demir,B12, D vitamini ne gerekiyorsa bir tahlil yaptırıp kullanın, her gün daha da iyiye gittiğinizi düşünün, çünkü en zor kısmı anlatmışsınız. Çok geçmiş olsun.💝

Geçmiş olsun, Rabbim tez zamanda feraha çıkarsın. Doktorlara göre her şey basit, olursun, günlük hayatına devam edersin filan. 😒
Ben de çok da büyük olmayan bir operasyon sonrası yataktan kalkamaz hale gelmiştim. Toparlanmam vakit almıştı. Kan kaybetmiştim ama demir vs bir takviye vermemişti doktorum.
Geri dönüp baktığımda en büyük hatamın beni destekleyecek vitamin... bir şey kullanmamak olduğunu düşünüyorum.
Demir,B12, D vitamini ne gerekiyorsa bir tahlil yaptırıp kullanın, her gün daha da iyiye gittiğinizi düşünün, çünkü en zor kısmı anlatmışsınız. Çok geçmiş olsun.💝
Çok teşekkür ederim evet baktırdım onlara d vitamini kullanıyorum

Tedavim bu şehirde onlar küçük bir
Yerde yaşıyor
O zaman surekli dip dibe olmaktan sikayet etmeyin bi zahmet. Insanlar isini gucunu birakip size bakmaya gelmisler. Arti dedeniz kalp krizi gecirmis.tabiki anneniz gidicek babasinin yanina buna da bi zahmet gonlunuz kirilmasin.

O zaman surekli dip dibe olmaktan sikayet etmeyin bi zahmet. Insanlar isini gucunu birakip size bakmaya gelmisler. Arti dedeniz kalp krizi gecirmis.tabiki anneniz gidicek babasinin yanina buna da bi zahmet gonlunuz kirilmasin.
Emekli ailem evet mecbur değiller ama benim bakıma ihtiyacım vardı, benim anlattığım zaten ailemle yan yana olmak değil, en azından dışarı vs çıkabilsem onlar da ben de çok bunalmazdık, benzer tecrübesi olanlardan ruh hali için tavsiye istedimü

Ablam 6 ay tek bir odada yaşadı. Dışarı çıkması da yanına birinin girmesi de yasaktı bu kadar bunalım yapmadı. Sağlığınız yerinde, ciddi bir hastalığınız yok, ölüm tehlikeniz yok. Anne babanız sağlıklı ve size bakmak için düzenlerini bozup gelmişler aylardır yanınızdalar. Biraz şımarıklık bence tavırlarınız. O kadar bunaldıysanız salın insanları gitsinler onlar sizden daha çok bunalmıştır eminim.

Ablam 6 ay tek bir odada yaşadı. Dışarı çıkması da yanına birinin girmesi de yasaktı bu kadar bunalım yapmadı. Sağlığınız yerinde, ciddi bir hastalığınız yok, ölüm tehlikeniz yok. Anne babanız sağlıklı ve size bakmak için düzenlerini bozup gelmişler aylardır yanınızdalar. Biraz şımarıklık bence tavırlarınız. O kadar bunaldıysanız salın insanları gitsinler onlar sizden daha çok bunalmıştır eminim.
Ablanızı tebrik ederim her insanın psikolojik güçlülüğü aynı değil, ben kendimi daha ağır zorluklar yaşayan insanlarla da kıyaslamıyorum, böyle hissedip ruh hali kötü hisseden varsa onlardan tavsiye istedim
Ailemi de zorla tutmuyorum şuan da onlar tam iyikeşmeden gitmek istemiyorlar

Ablanızı tebrik ederim her insanın psikolojik güçlülüğü aynı değil, ben kendimi daha ağır zorluklar yaşayan insanlarla da kıyaslamıyorum, böyle hissedip ruh hali kötü hisseden varsa onlardan tavsiye istedim
Ailemi de zorla tutmuyorum şuan da onlar tam iyikeşmeden gitmek istemiyorlar
Yorum beğendiremedik size de. Ondan tavsiye istedim bundan tavsiye istedim, onu sormadım bunu söylemedim. Bir söz var söylenecek de forum kurallarına aykırı 😂😂😂

Şuraya dertleşmeye yazdım ama yok şımarıksın yok bilmem nesin herkes yaşadığı acıyı bilir, umarım kemikle alakalı böyle bir şey yaşamazsınız araştırın en ağrılı olanlar neymiş
Ağrısında sızısında değilim ne yazdıklarım da gayet açık da empati olmayınca böyle oluyır demekki
Ailemden bir şikayetim yok yaptıklaro fedalarlıkları biliyorum, ben aktiften bu hale gelmek beni kötü etkiledi ondan böyle hissediyorum dedim ama neyse en bu insanlarla artık uğraşamıcam

Geçmiş olsun. Ben de buna benzer bir süreç yaşadım geçen sene. Kolay değil ve sürekli evde olmak insanı gerçekten çok yıpratıyor. Fiziksel sağlığı toplarken mental sağlık gidiyor bu sefer de. Omuz protezi mi taktırdınız? Ortopedik ameliyatlar özellikle vida platin takılıyorsa iyileşmesi kolay olmuyor. Üzmek için demiyorum ama 6 ay-1 sene vakit tanıyın kendinize. Bu esnada eğer kolunuz etkilenmeyecekse yavaş yavaş sosyal hayatınıza dönmeye çalışın. Arkadaşlarla bir akşam çıkmak bile çook iyi geliyor.

Geçmiş olsun. Ben de buna benzer bir süreç yaşadım geçen sene. Kolay değil ve sürekli evde olmak insanı gerçekten çok yıpratıyor. Fiziksel sağlığı toplarken mental sağlık gidiyor bu sefer de. Omuz protezi mi taktırdınız? Ortopedik ameliyatlar özellikle vida platin takılıyorsa iyileşmesi kolay olmuyor. Üzmek için demiyorum ama 6 ay-1 sene vakit tanıyın kendinize. Bu esnada eğer kolunuz etkilenmeyecekse yavaş yavaş sosyal hayatınıza dönmeye çalışın. Arkadaşlarla bir akşam çıkmak bile çook iyi geliyor.
Çok teşekkür ederim vida takıldı bana, evet süreci bilmek insanı rahatlatıyor çünkü ben biraz da iyikeşmem gerekirken neden iyileşemedim yanlıl mı gidiyor diye düşünüyordum

Yorum beğendiremedik size de. Ondan tavsiye istedim bundan tavsiye istedim, onu sormadım bunu söylemedim. Bir söz var söylenecek de forum kurallarına aykırı 😂😂😂
Hanımfendi nereye ne yazsam peşimdesiniz, ben tecrübeli olanlardan yorum istedim onlar da yaptı iyi niyetiyle
Normal hayatınızda çok mu mutsuzsunuz burda sağa sola bir tokat atmadığınız kalıyor?
Çözüm burda insanlarla alay etmekte değil
Sizden tavsiye istemiyorum daha fazla

Hanımfendi nereye ne yazsam peşimdesiniz, ben tecrübeli olanlardan yorum istedim onlar da yaptı iyi niyetiyle
Normal hayatınızda çok mu mutsuzsunuz burda sağa sola bir tokat atmadığınız kalıyor?
Çözüm burda insanlarla alay etmekte değil
Sizden tavsiye istemiyorum daha fazla
Nerede peşinizdeyim 😂 kendinizi bu kadar önemsemeyin yahu kim olduğunuzu bile bilmiyorum. Konu açtınız yorum yaptım. Forum ya burası hani 😂😂😂 töbest…

Eneee iki günlük bakire olmayan üyeymişsiniz. Valla nickinize bile bakmamışım. Bir mesajınıza bir de açtığınız konuya yorum yaptım ki mesajınıza yorum yapmamın sebebi de beğenmedim ifadesi bıraktım diye “sizin” hesap sormanızdı. Yoksa pek muhatap alacağım birine benzemiyorsunuz zaten.

Eneee iki günlük bakire olmayan üyeymişsiniz. Valla nickinize bile bakmamışım. Bir mesajınıza bir de açtığınız konuya yorum yaptım ki mesajınıza yorum yapmamın sebebi de beğenmedim ifadesi bıraktım diye “sizin” hesap sormanızdı. Yoksa pek muhatap alacağım birine benzemiyorsunuz zaten.
Siz de benim muhattap olacağım biri değilsiniz, o bahsettiğiniz yukardaki hadsizce deyime cevap bile vermiyorum

rotator cuff'ta sorun yaşıyorum ve 6 senedir frozen shoulderla yaşıyorum maalesef. sadece size güç dilemeye geldim. bununla yaşamayan, yaşayamıyor olmanın ne demek olduğunu pek bilmiyor.

O söylenek sözü gayet iyi anladım da aynı seviyeden cevap vermek bana yakışmaz

rotator cuff'ta sorun yaşıyorum ve 6 senedir frozen shoulderla yaşıyorum maalesef. sadece size güç dilemeye geldim. bununla yaşamayan, yaşayamıyor olmanın ne demek olduğunu pek bilmiyor.
Çok geçmiş olsun, ahh ahhh omuz çok işlevliymiş bunu anca ameliyattan sonra anladım o kadar çok açısı var ki açmak çok zaman alıyor

X