aman damat kızımı boşamasın kör olsun gelinlerrrr....

H
neden bilmiyorum ama her kayınvalide damadından korkuyor . Aman kızımı boşamasın aman kızıma bir şey olmasın diye . Ama bunu yaparken burası benim oğlumun evi deyip yan gel yatmalar, evdeki eşyaları alıp alıp götürmeler. Her eksiğini oğlundan istemeler . Hiç korkmuyor bu gelin benim oğlumu ya boşarsa diye kızına her şeyi yapıp damadının peşinde dört dönüp . Şu anda tam olarak yaşadığım bu ve gerçekten ip kopmak üzere. Eminim bir çok kişi benimle aynı sıkıntıyı yaşıyordur. Bununla nasıl baş ettiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Çalışan bir bayanım kimsenin hiç bir şeyine minnet etmem . Ama bu aralar salak gibi hissediyorum kendimi. Boşvermek çözüm olmadı . Kızıdır alsın yapsın götürsün dedim ama ben kayınvalide den bir şey beklemezken benden beklentilerin olması ve sürekli dile getirmesi artık canımı sıktı.
Beni ailem de böyle ne yazık ki akıl hastası kv bile sürekli idare ediyorlar bana da aynısını yaptırıyorlar

Hepsi öyle canım daha dün görümceyle eşi bağırış çığırışlarken kv tıkı çıkmıyordu kp desen yatmış..
Ama bana gelince çemkirmeyi çok iyi bilir. Kızlarının tadı kaçmasında gelinler ne olursa olsun..

neden bilmiyorum ama her kayınvalide damadından korkuyor . Aman kızımı boşamasın aman kızıma bir şey olmasın diye . Ama bunu yaparken burası benim oğlumun evi deyip yan gel yatmalar, evdeki eşyaları alıp alıp götürmeler. Her eksiğini oğlundan istemeler . Hiç korkmuyor bu gelin benim oğlumu ya boşarsa diye kızına her şeyi yapıp damadının peşinde dört dönüp . Şu anda tam olarak yaşadığım bu ve gerçekten ip kopmak üzere. Eminim bir çok kişi benimle aynı sıkıntıyı yaşıyordur. Bununla nasıl baş ettiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Çalışan bir bayanım kimsenin hiç bir şeyine minnet etmem . Ama bu aralar salak gibi hissediyorum kendimi. Boşvermek çözüm olmadı . Kızıdır alsın yapsın götürsün dedim ama ben kayınvalide den bir şey beklemezken benden beklentilerin olması ve sürekli dile getirmesi artık canımı sıktı.

Benim kv de damadının ve onun annesinin kölesi olacak neredeyse ama ben ve benim ailem çöp. Aman kızının yuvası bozulmasın oğlu ne de olsa kız bulur kendine, "el kızı" ne de olsa.

Aynı dert bende de var bize bişey almazlar herşeyi bizden beklerler bende sinir oluyorum yaa benimde ihtiyaclarim var yok illa kendi istediği olacak bi de şöyle der kaynanam ben onu bugünler için dogurdum banane yaa mecbur değilim kendimi.zor gecindirirken bide onun istedikleri zoruma gidiyor ama ne desen boş kendi dediğini yapıyor

Okuyunca karışık gelebilir
"kv ler gelinlerinin de oğullarını boşama ihtimali olduğunu neden hiç düşünmeyip oğullarının evlerine istedikleri gibi müdahale etmeleri "
Şimdi anladım :rolleyes:
Damatlarının evine neden karışmıyorların cevabı ise çok basit çünkü kızları analarının hayatlarına karışmasına izin vermiyor yanlış birşey yaptılarmı hadlerini bildiriyorlar :işsiz: bizde kvlerin stres topuyuz onlara yapamadıkları herşeyi bize yapıyorlar :işsiz:

gorumcem yok ama kv oturup aglayip tansiyonunu cikartmis. anneme ben oglumun evinde istediğimi yapamicak miyim, istedigim gibi karisamicak miyim bu ne bicim gelin, böyle gelin gormedim diye sikayet etmis

ben dogum yapali iki gun olmus, soylenme nedeni de; annem samdan tencere surda duruyo dedi x hanim, yerine koyalim da kiz aramasin biz gidince demesi

kimse kaynanaya damada bahane bulmuyo ki ayrilik olsa, kizin ailesi karisti ( sanki erkegin ailesi kenarda dururmus gibi ), kiz gecim etmedi (sanki insana bi rahat verirlermis gibi ), say say bitmez

ama zihniyet bozuk bizim toplumda, kadinin karnindan sipayi sirtindan sopayi eksik etmiceksin diye atasozu var. yeterince acikliyo bence, artik is bize dusuyo evlatlarimizi ona gore yetistircez.

O zihniyettekilere göre oğulları boşanırsa kimse kınamaz yeni gelin getirirler ne olacak. Ama kızları boşanırsa farklı elalemin yüzüne nasıl bakarlar. Oğulları boşansın el kızı kim ne düşünürse düşünsün. Tam nefret edilecek tiplerdir:işsiz:

Şimdi anladım :rolleyes:
Damatlarının evine neden karışmıyorların cevabı ise çok basit çünkü kızları analarının hayatlarına karışmasına izin vermiyor yanlış birşey yaptılarmı hadlerini bildiriyorlar :işsiz: bizde kvlerin stres topuyuz onlara yapamadıkları herşeyi bize yapıyorlar :işsiz:
Bravo

aslinda bu gelin damat ayrimi degil, evlat ayirimi da degil.

her zaman bu boyledir, daha mulayim olanin basi ezilir, kurallar o kurallara uyacak kisilere dayatilir, diger kisilere ise esnetilir. kimse evladini yitirmek istemez, bu korkuyu veren evlat el ustunde tutulur, diger evlatsa o zaten ceptedir, ona naz ustune naz yapilir.

aslinda bu gelin damat ayrimi degil, evlat ayirimi da degil.

her zaman bu boyledir, daha mulayim olanin basi ezilir, kurallar o kurallara uyacak kisilere dayatilir, diger kisilere ise esnetilir. kimse evladini yitirmek istemez, bu korkuyu veren evlat el ustunde tutulur, diger evlatsa o zaten ceptedir, ona naz ustune naz yapilir.

Aynen katılıyorum size
Mülayim efendi saygılı olunca ana babalar her tür kaprisi yapıyor evladına. Ama dik kafa asi resti çeken evlatlarına asla böyle davranmıyorlar..
Benim eşime her tür nazi tribi atıyorlar eziyorlar ama kızlarına karşı susarlar çünkü Kızlari onlara hep diklenir bağırır çağırır tersler..bu nasıl adalet anlamadım ben.

Çünkü siz el kızısınız.
Amiyane tabirle oğlu elini sallasa elli tane karı bulur.

Ama kızı kıymetli. Dul kalmasını asla istemez.

Hahaha :)
Biraz karisik olmus ama ben anladim.
Valla caktirmadan cekin kaynananizi kenara "Bana bak Xxx hanım, sen benim evime bu kadar mudahale edersen oğlunu boşar, paket yapar sana yollarım!" Hahahaa :))
Sonra da ne oldu yaa diye salaga yatardim.

Şaka bi yana, herseyin çözümü iletisim. Gerekirse kirilsinlar, soyleyin geçin. Agop'un meşhur hikayesi gibi yani :KK66:

Çok iyi anladım konuyu. Herkes böyle gerçekten. Ama benim canım anam hep arkandayım dedi iki çocukla bile saolsun. Damada da ayar çekti. Kime güveniyorsun diyen koca kişisi de gördü kime güvendiğimi. Herkes şanslı olmuyor tabi.
Kv gelince onda da haklısınız... herkes kendi evladını biliyor sanki çocuklarının evlendiklerinin anaları babaları Yok.
Valla bu düzeni biz değiştiririz inşallah yoksa işler yaş.

Benim annem gibii kocam beni aldatirsa seytana uyup ben onu affedicekmisim bosanmiycakmisik sabreden dervis muradina ermismis

Bizim ailede durum anlattiginizin tam tersi. Kayinvalidem benden cekinir ama kizinin esine neler neler etmedi ki.

X