aman damat kızımı boşamasın kör olsun gelinlerrrr....

MupiNNN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2017
1.558
2.039
42
neden bilmiyorum ama her kayınvalide damadından korkuyor . Aman kızımı boşamasın aman kızıma bir şey olmasın diye . Ama bunu yaparken burası benim oğlumun evi deyip yan gel yatmalar, evdeki eşyaları alıp alıp götürmeler. Her eksiğini oğlundan istemeler . Hiç korkmuyor bu gelin benim oğlumu ya boşarsa diye kızına her şeyi yapıp damadının peşinde dört dönüp . Şu anda tam olarak yaşadığım bu ve gerçekten ip kopmak üzere. Eminim bir çok kişi benimle aynı sıkıntıyı yaşıyordur. Bununla nasıl baş ettiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Çalışan bir bayanım kimsenin hiç bir şeyine minnet etmem . Ama bu aralar salak gibi hissediyorum kendimi. Boşvermek çözüm olmadı . Kızıdır alsın yapsın götürsün dedim ama ben kayınvalide den bir şey beklemezken benden beklentilerin olması ve sürekli dile getirmesi artık canımı sıktı.

neden bilmiyorum ama her kayınvalide damadından korkuyor . Aman kızımı boşamasın aman kızıma bir şey olmasın diye . Ama bunu yaparken burası benim oğlumun evi deyip yan gel yatmalar, evdeki eşyaları alıp alıp götürmeler. Her eksiğini oğlundan istemeler . Hiç korkmuyor bu gelin benim oğlumu ya boşarsa diye kızına her şeyi yapıp damadının peşinde dört dönüp . Şu anda tam olarak yaşadığım bu ve gerçekten ip kopmak üzere. Eminim bir çok kişi benimle aynı sıkıntıyı yaşıyordur. Bununla nasıl baş ettiniz tavsiyelerinize ihtiyacım var. Çalışan bir bayanım kimsenin hiç bir şeyine minnet etmem . Ama bu aralar salak gibi hissediyorum kendimi. Boşvermek çözüm olmadı . Kızıdır alsın yapsın götürsün dedim ama ben kayınvalide den bir şey beklemezken benden beklentilerin olması ve sürekli dile getirmesi artık canımı sıktı.
hiç bir şey anlamadım

Ben şöyle anladim: Kvde oğlunun evinde istediği seyi alıp götürüyor talepleri var, ama kendi damatinin evinde bu kadar rahat hareket etmez adam kizini bosamasin diye
öyle ise .
kızımı boşamasın diye niye öyle yapayım ki.
kızımı tanıyorum . kızımın evinden yana da bi sıkıntım olmaz sanıyorum .
niye kızımı boşamasın diye rahatsız olayım ki.
kızımı seviyorsa niye boşasın . ben evine gittim diye mi.
evinden bi şey almak zaten çok garip . evinden ne alayıp . ne isteyeyim.
anneler genellikle veriyor zaten kızlarına . almak yerine . ya da genellikle öyle diyeyim .

Okuyunca karışık gelebilir
"kv ler gelinlerinin de oğullarını boşama ihtimali olduğunu neden hiç düşünmeyip oğullarının evlerine istedikleri gibi müdahale etmeleri "

"kv ler gelinlerinin de oğullarını boşama ihtimali olduğunu neden hiç düşünmeyip oğullarının evlerine istedikleri gibi müdahale etmeleri "
çünkü kendilerini fasulye gibi nimet sayıyorlar
oğlumun evi. sen de gelin . seni istediğim gibi eleştiririm . istediğim gibi de davranırım modundadırlar
oğlu bulunmaz hint kumaşı ya. hepsi aynıdır

eğer bundan rahatsızsa kızınız . ağzının payını verecek. size bi şey yapmak düşmez .
burda asıl davranış gelinden gelmeli. mesafe koymalı vs .

kv lere ne yapsanız yaranamazsınız . isterseniz en harika yemeği pişirin , kv ye göre vasattır
eviniz bal dök yala olsun . pasaklı gelinsinizdir.
o yüzden . ben de kv demden çoktan vazgeçtim.
umurum değil . ister beğensin ister gelsin ister kalsın. pul kadar değeri yok gözümde. çünkü benim de onun gözünde pul kadar değerim yok bence. her ne kadar yapmacıktan canım cicim olsa da . hiç inandırıcı gelmiyor . tabi seneler sonra anlıyorsun bunu . deneme yanılma vs . 15 yıllık gelinim . geç anladım ama olsun . uzaktayız , hep uzaktaydık. anlamak bu yüzden uzun sürdü:KK53:

Genellemeyin.benim kv aklı çıkar bize asla birşey söyleyemez oğlumuza söylerde araları bozulur diye.

Bence bunlar siz tepki gostermediginiz icin sizin evinizde oluyor.

Hiç normal değil, her kv de böyle davranmaz

kimi kız anneleri de bu davranışları sergiliyor
o ev kızımın evi diyip.
erkek anneleri bence bana göre zamanında valideleri onlara ne yaptı ise bunun acısını gelinden çıkartıyorlar.
kısacası gördüklerini işliyorlar.
eger oglunun evinde istediklerini alıp gidiyorlar ise.ogullarından talepleri çok ise bu eşimizin onlara verdigi rahatlık dan özel hayata çizemedikleri sınırdan kaynaklanıyor validelerin suçu degil

şu yazdıklarının aynısını, kayınvalidenin yüzüne söyle...

beklentisini soyleyınce sende kendını acındır hatta fırsat verme elektrık çok geldı çok masraf olsu nasılda bunaldık dıe ...

Annem,damadım kızımı boşar mı diye korkmaz aklına bile gelmez. Bu işin ehli benim :))
Kayınvalidemde evime misafir gibi gelir,gider. Öyle yan gelip yatmalar,oğluna herşeyi atmalar falan yapamaz. Bence bu durumlar tamamen kişinin duruşuyla alakalı,birde karşı tarafın seviyesiyle..

Kv ile ilişkiyi resmiyet içinde tutarsanız ve bir beklenti içine girmez ama aynı zamanda onun beklentilerine yanıt vermezseniz sizden mutlusu olmaz

Benim kv ne benim evimde ne de kızının evinde bir şeye elini sürmez. Biz ayrı memleketteyiz bize geldi mi bir iki ay kalır. İlk zamanlar yemek yapacağız. Buzdolabını utana sıkıla açardı. Hatta çoğu zaman açmaz benden malzemeyi isterdi mesela. Bir ihtiyacı oldu mu ben eşime al derim kv eşimin ödemesini istemez kavga dövüş ikna eder. Biz de uzun süre kaldığı için ev işi falan yapar yine de. Bana nasılsa kızına da öyle. Yani bu tamamen karakter meselesi. Ha ben de ilk zamanlar keşke düşünüp yemek yapsa ne iyi olurdu diye düşünürdüm. Ogleciydim eve geç gelip bir de yemek yapıyordum o ayrı. İnsanoğlunu memnun etmek zor:deli:

benım kv çalışan bir bayan maaşıda yüksek ama beklentisi hiç bitmez . Kızına taşır oğlundan alır. Dediginiz gibi karekter meselesi.

Niye korksunlar ki
Oglu bosanirsa gelin cocuklari yuklenir gider,kvnin kendisine is kalmaz. Oglu muhtemelen eve geri bile donmez bekar hayatina devam eder disarida

Ama kizi bosanir gelirse en az 1 cocukla baba evine geri doner,en iyi ihtimal cocuklarin bakimi anneannenin uzerine kalir.

Ben olsam ben hiiiic korkmam oglumu gelin bosar mi diye. Bana ne bosanirsa bosansin,oturup da onu dusunecek halim yok. Ama tabii ki oglumun evine barkina da mudahale asla etmem. Evlendiler madem oturup gecinsinler. Benden de bir sey beklemesinler az basimi dinleyeyim be. :KK66:

X