Altın biriktirmeye başlıyoruzz

no_name_ no_name_ allah hakkınızda hayırlısını versin canım. söyleyecek çok söz yok, sadece seni burdan sarabiliyorum..
sinirliportakal sinirliportakal o oyduğun patlıcanın içi de patlıcan. söyle kv. ye :)
tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea dün yaptığım ekmeğin üzerini çıkar çıkmaz bezle örtmüştüm. yumuşamış pofidik olmuş:)) eşim çok beğendi:)

no_name_ no_name_ canim gecen seneden biliyorum biraz yasadiklarini. Icimde bir his kismetse anne olacagini soyluyor. Uzulmemek elde degil biliyorum ama kendini cok yipratma canim buraya yaz icini dok ama en cok insan kendiyle basbasa kalinca uzuluyor. Allah hayirlisini versin insallah

Bende E Eifnaz ada sordum ama kizlar size de danisayim. Tup bebek tedavisi gorecgim kismetse. Transferden sonra dinlenmek mi gerekiyor? Biz tatile gidecegiz de acaba bu ayda ertelesek tup bebegi oralarda yorulir muyum? Denize de giremem bebek riske girer? Sizin dusunceleriniz neler?

Birikim konusunda da esim 1000 tl ailesine yardim etmek istiyor:kızgın:tamam etsin ama baskalarinin hatasini bize odetiyorlar resmen. Esim de kiyamiyor iki gundur kotuyduk dun aksam ikimizde eve girmedik cunku bizim ihtiyaclarimizi ben bebek icin erteliyorum esim ailesine veriyor. Gercekten o parayi helal etmiyorum. Ve saglik veya acil bisey olsa neyse ama eve tadilat yaptiriyorlar. Yani seneye olsa da olur. Ama yok kimseyi dusunmeden hareket ediyorlar. Ne diyeyim Allaha havale ettim hepsini. Neyse esimle aramizi duzelttik. 2000 verecekti 1000e indirdim.

Gecen aydan aldigim altinlari dugunlerde takicaz.
Bu ay icin pek birikim yapamam sanirim cunku tatil, bebek derken harcayacagiz gibi duruyor.
Gecen ay aldigim gorevden para gelecek onunla ceyrek alasim var. Hesapladim 240 falan yapiyor bakalim ayin 7-8i gibi yatar alirim o zaman insallah

no_name_ no_name_ allah hakkınızda hayırlısını versin canım. söyleyecek çok söz yok, sadece seni burdan sarabiliyorum..
sinirliportakal sinirliportakal o oyduğun patlıcanın içi de patlıcan. söyle kv. ye :)
tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea dün yaptığım ekmeğin üzerini çıkar çıkmaz bezle örtmüştüm. yumuşamış pofidik olmuş:)) eşim çok beğendi:)
:KK74::KK74::KK74::KK74: çok saol tatlım, Allah razı olsun...

no_name_ no_name_ canim gecen seneden biliyorum biraz yasadiklarini. Icimde bir his kismetse anne olacagini soyluyor. Uzulmemek elde degil biliyorum ama kendini cok yipratma canim buraya yaz icini dok ama en cok insan kendiyle basbasa kalinca uzuluyor. Allah hayirlisini versin insallah

aynen canım, üzülmemek maalesef elde değil, ama elden de bir şey gelmiyor, hakkımızda hayırlısı inşallah... sen de inşallah uğraşmadan bir an önce sağlıkla kavuşursun bebişine, Rabbim kolaylık versin, ol desin olsun inşallah..
Tüp bebekler kıymetli gebelik olarak geçiyor, sonrasında belki biraz daha fazla özen istiyor canım.. hamilelikte denize girmek ve yüzmek çok faydalı ama Allah korusun enfeksiyon durumuna karşı da tedbirli olmak gerek, çok başında ise biraz dikkatli olmalı sanki..ilk 3 ayı önemsiyor doktorlar..

no_name_ no_name_ direk transferden sonra gidecegiz yaklasik 10 gunluk bi tatil ayy bilemedim ya
Adetimin 2.gun u dr.a gidecegim bu konuyu ona da danisayim bakalim ne diyecek.
Butu dileklerine amin diyorum. Hepimiz icin hakkimizda hayirlisi olsun insallah
en iyisi tabi ki doktora danışmak, biz ne desek boş... inşallah hemen tutsun da , bir an önce müjdeli haberini alalım :KK66:

Kızlar maşallah ne iyi kaynatmıssınız ben çok yoğundum arada firsat buldukça sizi merak ettim vallahi :KK48: bikac msj okuyorum tam yazmaya başlıyorum gelen müşterilerden yarim saatte anca tamalıyorum sohbet acayip bi noktaya gelmiş oluyo :oops:

Yok canım valla bende anlamadım niye katladıysa :işsiz: ben o şekilde değilde uzun sandviç ekmeği gibi katlamadan ve de hamburger ekmeği gibi yuvarlak yaptım ikiside çok başarılı ama katlasak bi faydası var mıdır inan fikrim ve bilgim yok :KK43:

Ekmeğin ne durumda canım sonucu merak ediyorum yorumunu bekliyorum :KK54:

@mandaliina cım canım arkadaşlarda demiş loreal i bende tavsiye ederim hata tam olarak loreal volume million lashes i öneririm benim favori rimelimdir denersen memnun kalacağını düşünüyorum :KK52:

Ne demek canım benım herşey senin ve yuvanın mutlu olacağı şekilde olsun :KK68:

En iyisini yapmışsın canım paran cebinde kalmış çok beğendiğin bisey olsaydı tamam ama bazen heveslerimize uyup yanlış kararlar alıp harcama yapabiliyoruz neyseki sen şeytana utmadan sağ salim eve dönmüşsün :KK9:

Cannım hakkınızda hayırlısı olsun üzülme eğer maddi açıdan zorlanmıycaksanız bebeğinle daha çok vakit geçirme şansına sahip olucaksın doyasıya vakit geçir yavrunla :KK52:

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea canım yuvarlak şekilde yaptım 9 parça çıktı. sadece tam buğday unu kullandım. ta taa.. taş gibi sert oldu yine:/ beyaz un eklemek istemedim. bidahaki sefere ben de söke marka tam tahıl unu kullanacam

Herkese günaydınlar,

Bebek konusu konuşulmuş. isteyen herkes bir an önce kavuşur umarım. bizde yeni evli sayılırız ondan dolayı ben çok düşünmüyorum ama ya ileride de ben isterim o olmazsa diye düşünmeye başladım artık. Bundan dolayı yavaş yavaş düşünmeye başlıcam.
Arkadaşlar ekmek yapmaya başlamışsınız evde aşağıda vereceğim tarif çok güzel ve çok sağlıklı bir ekmek tarifi. Ben yaparım arada bir bunu,size de tavsiye ediyorum :)

Malzemeler

• 4 su bardağı tam buğday unu
  • 1 su bardağı süt
  • 1/2 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı kuru maya
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı sızma zeytinyağı
  • 1 yumurta
Derin bir kabın içerisine unu alın, ortasını açın. Mayayı dökün. Bu arada süt ve su karışımını küçük bir cezvede hafifçe ısıtın. Balı ekleyin, güzelce karıştırın. Sıvı karışımı mayanın üzerine ekleyin. Birkaç dakika bekleyin; tuz, yumurta ve zeytinyağını da ekledikten sonra yoğurmaya başlayın. Hamur tamamen bütünleştikten sonra üzerini streç film ya da bir kapakla kapatın ve mayalanması için bir saat serin olmayan bir yerde beklemeye bırakın.
Döndüğünüzde hamur iki katı büyüklüğe ulaşmış olacak. Artık fırını ısıtmaya başlayabilirsiniz. Fırın ısınırken siz de hafifçe alt üst ettiğiniz hamurdan istediğiniz büyüklükte parçalar kopararak şekil vermeye başlayabilirsiniz. Eğer hamurun elinize yapıştığını düşünüyorsanız, hamurun üzerine birazcık daha un serpiştirebilirsiniz. Bu arada tepsinize pişirme kağıdı sermeniz; sonrası için büyük kolaylık sağlayacaktır.
Ekmekleri fırına vermeden önce yaklaşık 20-30 dakika tekrar mayalanmalarını sağlayın. Bunu için için sıcak bir yer her zaman idealdir. Ben genelde ısıttığım fırının üzerine koyuyorum. Son bir kez daha tepside iken mayalanan ekmeklerinizin üzerine bir fırça yardımıyla yumurta beyazı sürün. Bu işlem ekmeklerin üzerine eklediğimiz tohumların daha güzel yapışmasını sağlıyor. Eğer ekmeklerinizin üzerini çizmek isterseniz; yumurta beyazı sürmeden önce hafifçe ıslattığınız bir bıçağın ucu ile çok derin olmayan çizikler atın. Son olarak ekmeklerinizin üzerini istediğiniz tohumlarla süsleyin.

“Ekmek yaparken size özellikle bahsedeceğim birkaç küçük püf noktasına dikkat ederseniz, harika ekmekler yapmamanıza imkan yok. Dikkat etmeniz gereken ilk nokta; hamuru ilk yoğurma sürecinde çok iyi şekilde yoğurmak, ancak mayalanma sonrasında şekil vermeden önce çok fazla yoğurmadan sadece alt üst ederek hemen şekil vermektir. İkinci kısımda eğer fazla yoğuracak olursanız; ekmeğinizin içindeki hava kabarcıklarını yok edebilirsiniz. Bunun sonucunda da ekmeğiniz istediğiniz gibi kabarmayabilir ve beklediğiniz kadar yumuşak olmayabilir. İkinci önemli nokta ise; fırına verdiğinizde ilk olarak ısıyı 210-220 dereceye getirmeniz (Fırını önceden ısıtıyoruz) ve 10 dakika bu ısıda piştikten sonra mutlaka 180-190 dereceye düşürmeniz. Bu işlem ekmeğin kabuğunun çıtır çıtır olmasını sağlıyor ve böylece daha lezzetli ekmekler elde ediyorsunuz. Her fırının performansı farklı olacağı için ayarı düşürdükten sonraki 15 dakikadan sonra ekmeğinizi ara ara kontrol etmenizi öneririm. Ve ekmekler fırından çıktıktan sonra üzerlerine elinizle çok az su serpiştirip üzerini temiz bir mutfak havlusuyla kapatırsanız, yumuşacık ekmekleriniz olacak.”

Canım benim, çok saol Allah razı olsun..Ben de hep aynı duayı ediyorum, hayırlı olmayacaksa olmasın zaten..Rabbim büyük... İnşallah sen de istediğin vakitte, sağlıkla, huzurla kavuşursun bebişine, Rabbim kimseye aratmasın...zira ben 2 yıldır arıyorum henüz bulamadım :-):-) pek keyifli bir arayış olduğunu söyleyemem :KK17::KK17::KK17:

iyi ki varsınız hepiniz :KK24::KK24::KK24::KK74::KK74::KK74:
Amin canım benim ne güzel benzer düsünceleri paylasıyoruz o arayısın sonu hayırlı bi buluş olur inşallah :dua::KK68::KK74:
Ve kesinlikle canım iyi ki sende varsın iyi ki burdaki dostlar var hepinizi tanıma firsatı buldum bunun icinde karamelli_turta karamelli_turta ye ayrica tesekkür ederim ne kadar temiz iyi niyetli bi kalbi varmış ki kendisi gibi olan tüm arkadaşlar burda bir araya gelmiş ve bende sizi tanıma arkadaş olma firsati buldum Hoppa:KK68:
Amin cümlemize
Benimde evlat sahibi olmam kolay olmadı
Nasip bu işler
Kürtaj ölü doğum derken zor günler yaşadım
Gördüğüm ilk ölü kendi bebeğim oldu
Sana da çok gecmiş olsun canım ayrıca da tebrik ederim sonunda yavrunu kucağına almıssin allaha binlerce kez şükürler olsun ki :dua::KK68:
tahmin ediyorum canım, Allah sabırlar versin hiç kolay değil, ama şükür ki mükafatını almışsın, Rabbim bebişine upuzun sağlıklı ömür nasip etsin..

""""asla geriye bakma çünkü ilerleyeceğin yol o değil """ sözünü hayat felsefem edindim artık..geriye bakmak sadece üzüntü veriyor..güzel günler görelim artık hepimiz inşallah
Canım bu sözu cok beğendim bundan böyle hayat mottom :KK52:
canım ben besten cıktım ya bes param geldı, onunla bılezık alaym dıyorum
Elindeki para yetiyosa al canım no_name_ no_name_ nında dediği gibi bikac gün bekleyebilirsin ama :KK66:

Herkese günaydınlar,

Bebek konusu konuşulmuş. isteyen herkes bir an önce kavuşur umarım. bizde yeni evli sayılırız ondan dolayı ben çok düşünmüyorum ama ya ileride de ben isterim o olmazsa diye düşünmeye başladım artık. Bundan dolayı yavaş yavaş düşünmeye başlıcam.
Arkadaşlar ekmek yapmaya başlamışsınız evde aşağıda vereceğim tarif çok güzel ve çok sağlıklı bir ekmek tarifi. Ben yaparım arada bir bunu,size de tavsiye ediyorum :)

Malzemeler

• 1 su bardağı süt
  • 1/2 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yumurta
Derin bir kabın içerisine unu alın, ortasını açın. Mayayı dökün. Bu arada süt ve su karışımını küçük bir cezvede hafifçe ısıtın. Balı ekleyin, güzelce karıştırın. Sıvı karışımı mayanın üzerine ekleyin. Birkaç dakika bekleyin; tuz, yumurta ve zeytinyağını da ekledikten sonra yoğurmaya başlayın. Hamur tamamen bütünleştikten sonra üzerini streç film ya da bir kapakla kapatın ve mayalanması için bir saat serin olmayan bir yerde beklemeye bırakın.
Döndüğünüzde hamur iki katı büyüklüğe ulaşmış olacak. Artık fırını ısıtmaya başlayabilirsiniz. Fırın ısınırken siz de hafifçe alt üst ettiğiniz hamurdan istediğiniz büyüklükte parçalar kopararak şekil vermeye başlayabilirsiniz. Eğer hamurun elinize yapıştığını düşünüyorsanız, hamurun üzerine birazcık daha un serpiştirebilirsiniz. Bu arada tepsinize pişirme kağıdı sermeniz; sonrası için büyük kolaylık sağlayacaktır.
Ekmekleri fırına vermeden önce yaklaşık 20-30 dakika tekrar mayalanmalarını sağlayın. Bunu için için sıcak bir yer her zaman idealdir. Ben genelde ısıttığım fırının üzerine koyuyorum. Son bir kez daha tepside iken mayalanan ekmeklerinizin üzerine bir fırça yardımıyla yumurta beyazı sürün. Bu işlem ekmeklerin üzerine eklediğimiz tohumların daha güzel yapışmasını sağlıyor. Eğer ekmeklerinizin üzerini çizmek isterseniz; yumurta beyazı sürmeden önce hafifçe ıslattığınız bir bıçağın ucu ile çok derin olmayan çizikler atın. Son olarak ekmeklerinizin üzerini istediğiniz tohumlarla süsleyin.

“Ekmek yaparken size özellikle bahsedeceğim birkaç küçük püf noktasına dikkat ederseniz, harika ekmekler yapmamanıza imkan yok. Dikkat etmeniz gereken ilk nokta; hamuru ilk yoğurma sürecinde çok iyi şekilde yoğurmak, ancak mayalanma sonrasında şekil vermeden önce çok fazla yoğurmadan sadece alt üst ederek hemen şekil vermektir. İkinci kısımda eğer fazla yoğuracak olursanız; ekmeğinizin içindeki hava kabarcıklarını yok edebilirsiniz. Bunun sonucunda da ekmeğiniz istediğiniz gibi kabarmayabilir ve beklediğiniz kadar yumuşak olmayabilir. İkinci önemli nokta ise; fırına verdiğinizde ilk olarak ısıyı 210-220 dereceye getirmeniz (Fırını önceden ısıtıyoruz) ve 10 dakika bu ısıda piştikten sonra mutlaka 180-190 dereceye düşürmeniz. Bu işlem ekmeğin kabuğunun çıtır çıtır olmasını sağlıyor ve böylece daha lezzetli ekmekler elde ediyorsunuz. Her fırının performansı farklı olacağı için ayarı düşürdükten sonraki 15 dakikadan sonra ekmeğinizi ara ara kontrol etmenizi öneririm. Ve ekmekler fırından çıktıktan sonra üzerlerine elinizle çok az su serpiştirip üzerini temiz bir mutfak havlusuyla kapatırsanız, yumuşacık ekmekleriniz olacak.”
çok teşekkürler tarif için. benim tarifte sadece su ve tuz vardı. bunda süt ve yumurta var. deneyeceğim:)

Iyi fikir canım bende oyle yapiyorum ama sana söylemeyi unuttum :KK43: kusura bakma lütfen hatta canım ben birde 2-3 yemek kaşığı kadar suyu üzerine serpiyorum avcumla öyle kapatıyorum kagıt havlu pecete ya da hafif nemli mutfak haflusu kapatiyorum bunuda deneyebilirsin :KK52:

Herkese günaydınlar,

Malzemeler

• 1 su bardağı süt
  • 1/2 su bardağı su
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yumurta

Çok tesekkürler canım kesinlikle uyguladığım taktiklerdi bunlar tarifinide ilk fırsatta deniycem :KK52: çok teşekkürler bizimle paylaştıgın için :KK25::KK68:

Günaydın Canım
Mesajını okudum henüz müsait oldum cevap yazmaya Herşeyde bir hayır vardır, ümitsizliğe kapılma cnm
Çok geçmiş olsun sana da sen güçlü bir kadınsın rabbime sığın o bize doğru yolu gösterecek.
Ruhen kendini toparla eminim Allah yeni kapılar açacak sana üzülme Canım olur mu....

Günaydın kızlarrrrr,

Herkes iyidir umarım, hepimize musmutlu, huzurlu, bol tasarruflu, az harcamalı bir gün dilerim...:KK200::KK200:

Günlerdir hastane, doktor, kan tahlili vs derken nihayet sanırım net bi sonuca dün akşam varabildik..
Bu ay, son 1,5-2 yılda yaşadığım 5.gebelik maceramı da yaşayıp, en başta hüsrana uğramış bulunmaktayım..Bezdim artık yeminle, pes ettim, istemiyorum çocuk falan..herkes hamileliğini öğrenir mutlu olur, ben eyvah yine hamileyim bu sefer ne olacak derdine düşüyorum..Sonuç şudur 5.haftada gelişemeyen ve gelişimi duran gebelik kesesi..Tutundurmak için kullandığım tüm ilaçları bıraktım, şimdi doğal yolla reglin gelmesi bekleniyor, olmazsa söktürücü kullanacağım...Beceremiyoruz biz üremeyi ve türemeyi, ne yapalım sağlık olsun herkes üreyecek diye bir şey yok ya...Çok mücadele ettim ama artık bezdim.. Bu ay maddi anlamda göçmüş durumdayız, 2 günde bir test için 44 tl ödüyorum, profesör 350 tl alıyor..Sanırım değerin sıfırlandığını görmek için 1 aya yakın daha gün aşırı kan vermek durumunda kalacağım.. Eşim bir miktar avans çekmek durumunda bile kaldı... Bu ay vergi ödemem vs bir sürü extra masrafım ve ödemem de olacaktı, bakalım nasıl çıkacağız işin içinden..Neyse ki çok şükür, dış gebelik falan olup operasyon vs durumu görünmüyor şu anda..Sağlık olsun, para gider de gelir de.. Rabbim sağlık versin hepimize inşallah...

Bu arada şuraya iliştirmeden duramayacağım, çocuk isteyen sevgili dostlar, lütfen ertelemeyin, aman işim otursun, aman borç bitsin, aman kenara para atayım derken zaman geçiyor...o borç hiç bitmeyecek, o iş hiç oturmayacak ve de o kenarda biriken para hiç bir zaman tatmin etmeyecek... menopoza kadar yolu var derdim, öyle olmuyormuş o işler :KK66:
Sabah sabah amma yazmışım :) :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

GÜZEL BİR GÜN OLSUN İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİNNNNN:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

Iyi fikir canım bende oyle yapiyorum ama sana söylemeyi unuttum :KK43: kusura bakma lütfen hatta canım ben birde 2-3 yemek kaşığı kadar suyu üzerine serpiyorum avcumla öyle kapatıyorum kagıt havlu pecete ya da hafif nemli mutfak haflusu kapatiyorum bunuda deneyebilirsin :KK52:
ne kusuru canım benim. sizden aldığım tüyolarla bidahakine daha güzel olacak eminim:) teşekkür ederim

Bugün akşam kısmetse oğlum gelecek
Dün gece rüyama girdi sarıldım öptüm öptümm burnunu da öptüm
İlkkez bukadar ayrı kaldım
Gece babası işte olacak
Kendi yatağınızda onla yatmayı düşünüyorum
Nasıl özledim kuzumu
Candan sokuluşunu çok güzel sin anne deyişini

Gözün aydın canım benim. Babası da yokken hazır, geceyi sarılıp uyuyarak geçirin :)

Allah eksikliklerini göstermesin.

umarım canım inşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder, benim yaşım 26 ama 6 ayda 3 düşük yaptım doktor o yüzde bir sonraki çok riskli diyor ama nasip bakalım

Canım Allah herşeyi gönlünüze göre versin.

Senin canın daha önemli. Kendini biraz toparla. Ye iç, sağlıklı beslen, spor yap. Biraz deşarj ol, toksinlerini at :)

Nasipse olur inşallah.

şimdi ntv izliyorum 5,5 yılda ilk defa Türkiye'de bankadaki paranın faizi konuttaki kazancı geçmiş..sanırım nihayet yavaş yavaş emlak balonu sönecek... çok fazla şişmişti.. çok gereksiz pahalı arsa ve ev fiyatları...ve her yer yeni ev, yeni site...gerçi yıllardır patlayacak diye bekliyoruz...

bu arada kapalı çarşıda gram altın 143 tl.. altın yükselişte gibi...

Biz de neye elimizi atsak, kurutuyoruz :))) ev aldık, emlak sektörü çöküşe geçti :KK70:

Dolar aldığımızda da dolar epey düşmüştü :), altınları bozdurduk altın yükseldi :KK70:

Vardır bunda da bir hayır :KK70:

Şaka maka, inanılmaz bir balon var. Normal bir evin 500 binden aşağı olmadığı bir ülkede yaşıyoruz :S

no_name_ no_name_ canım biraz geç okudum yazılanları. maşşallah diyorum sana.. durumunu anlatırken bile o kadar olgun ve mantıklı dile getirmişsin ki.. sana kocaman bi maşşallah diyorum.. Rabbim nasip ederse çok iyi olur olmasa da yapacak birşey yok o da Allahtan.. herkes çocuk sahibi olacak diye bi şart da yok.. Allah gönlündekini nasip etsin :)

X