Altın biriktirmeye başlıyoruzz

şimdi ntv izliyorum 5,5 yılda ilk defa Türkiye'de bankadaki paranın faizi konuttaki kazancı geçmiş..sanırım nihayet yavaş yavaş emlak balonu sönecek... çok fazla şişmişti.. çok gereksiz pahalı arsa ve ev fiyatları...ve her yer yeni ev, yeni site...gerçi yıllardır patlayacak diye bekliyoruz...

bu arada kapalı çarşıda gram altın 143 tl.. altın yükselişte gibi...

altın almayı planlıyordum ne zaman alasm

Kızlar yataktan kalkıp mutfağa bir gittim. Annem bir sürü bozuk para bırakmış:KK57:
Gözüm döndü resmen:confused:
Saydım 43.75 TL çıktı. Hepsini kumbaraya attım:KK71:

ohhh missss, bereketli olsun inşallahhhhh :KK66:

ahahah sağol canım :) sabah sabah çok iyi geliyorsun valla insana :KK66: allah da senin yüzünü güldürsün hep inşllah
hepimiz hep gülelim inşallah tatlımmmm :KK36::KK36::KK36:
umarım canım inşallah Rabbim isteyen herkese nasip eder, benim yaşım 26 ama 6 ayda 3 düşük yaptım doktor o yüzde bir sonraki çok riskli diyor ama nasip bakalım

hiç bir şey olmaz, sen gönlünü ferah tut, sadece gebeliği erken öğrenmeye çalış, hemen başında kan sulandırıcı başlaman gerekecek sanırım...her gebelik kendine özgüdür, bu çok önemli... sorunu bulup önlemini aldıktan sonra olmaması için hiç bir sebep yok

altın almayı planlıyordum ne zaman alasm
elime para geçse düşsün diye beklemeden hemen alırdım ben, düşse düşse ne kadar düşecek ki? uzun vadeli düşününce artışı çok önemsemiyorum ben..ama sen yine de bir kaç gün daha havayı kokla istersen...

no_name_ no_name_ tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea teseklür ederim kızlar.. mesajlarınızı okuyamadan aldım. Dediğin rimeli not aldım bu bitsin ondan alacağım..
Bi arkadaşımda max factor denemiştim sevmiştim baktım indirimde ondan aldım.. diş macunu da kampanyalı oldu ihtiyacım vardı onuda aldım..
38 lira gratise
14 lira arkadaşıma dürüm ısmarladım
15 lira market
Bide yol parası verdim geldim.. hepsini karttan ödedim gelir gelmez de kartı babama teslim ettim yoksa ben durmuyorum herkese bişiler ısmarlayasım geliyor
Canım güle güle kullan max factor de kullandım ben onuda tavsiye ederim ama tam olarak hatırlamiyorum hangi ürünü kullandıgımı arkadaşından tecrübe etmişsin madem kötü bi sürprizle karşılaşmazsın :KK52:
Günaydınnnn :)

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea iyiyz canım. Yarın evimize dönecek olmanın sevincini ve üzüntüsünü yaşıyorum :S

Sen nasılsın :)
Çok sağol canım bende dünün yorgunluğu var onun dısında cok sükür iyiyim boş kaldıkca yazdıklarınızı okuyorum :KK48: o hüzun sevincin birarada nasıl bisey oldugunu çok iyi anliyorum canım hayırlısi olsun senin bebeişin ve ailen için :KK52:

Günaydın kızlarrrrr,

Herkes iyidir umarım, hepimize musmutlu, huzurlu, bol tasarruflu, az harcamalı bir gün dilerim...:KK200::KK200:

Günlerdir hastane, doktor, kan tahlili vs derken nihayet sanırım net bi sonuca dün akşam varabildik..
Bu ay, son 1,5-2 yılda yaşadığım 5.gebelik maceramı da yaşayıp, en başta hüsrana uğramış bulunmaktayım..Bezdim artık yeminle, pes ettim, istemiyorum çocuk falan..herkes hamileliğini öğrenir mutlu olur, ben eyvah yine hamileyim bu sefer ne olacak derdine düşüyorum..Sonuç şudur 5.haftada gelişemeyen ve gelişimi duran gebelik kesesi..Tutundurmak için kullandığım tüm ilaçları bıraktım, şimdi doğal yolla reglin gelmesi bekleniyor, olmazsa söktürücü kullanacağım...Beceremiyoruz biz üremeyi ve türemeyi, ne yapalım sağlık olsun herkes üreyecek diye bir şey yok ya...Çok mücadele ettim ama artık bezdim.. Bu ay maddi anlamda göçmüş durumdayız, 2 günde bir test için 44 tl ödüyorum, profesör 350 tl alıyor..Sanırım değerin sıfırlandığını görmek için 1 aya yakın daha gün aşırı kan vermek durumunda kalacağım.. Eşim bir miktar avans çekmek durumunda bile kaldı... Bu ay vergi ödemem vs bir sürü extra masrafım ve ödemem de olacaktı, bakalım nasıl çıkacağız işin içinden..Neyse ki çok şükür, dış gebelik falan olup operasyon vs durumu görünmüyor şu anda..Sağlık olsun, para gider de gelir de.. Rabbim sağlık versin hepimize inşallah...

Bu arada şuraya iliştirmeden duramayacağım, çocuk isteyen sevgili dostlar, lütfen ertelemeyin, aman işim otursun, aman borç bitsin, aman kenara para atayım derken zaman geçiyor...o borç hiç bitmeyecek, o iş hiç oturmayacak ve de o kenarda biriken para hiç bir zaman tatmin etmeyecek... menopoza kadar yolu var derdim, öyle olmuyormuş o işler :KK66:
Sabah sabah amma yazmışım :) :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

GÜZEL BİR GÜN OLSUN İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİNNNNN:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
Canım yazdıklarını gozlerim dolu dolu okudum inan rabbim sabir versin yardımcın olsun :dua: nolur kendini birakma gönlünü ferah tut hayırlısiyla olsun inşallah benimde henüz bebeğim yok biz yeni evliyiz zaten ama genç kızlıgımdan beri hep anne olmayı istedim diledim bazen çevremdeki çocukları yetişkinleri gordükce bunlarında annesinin çocuğuyla ilgili ne hayalleri vardı kim bilir diyorum ve allaha uzun zamandür hep şoyle dua ediyorum rabbim hayırsıyla sağlıklı kendisine ailemize ülkesine insanliğa hayirlı olucak bi evlat nasip et yok eğer doğurduğuma pisman olucaksam kötü bi çocuk kotü bir insan olucaksa cevresindekilere zarar vericek mutsuz edicekse nasip etme diye yalvarıyorum. Herşerde bi hayır vardir kuzum doğduktan sonra mutsuz olucaksan şimdiki yaşadıgın acıya şükrediceksen olmasın daha iyi ama elbetteki gönül ister hepimiz türlü türlü hayaller kuruyoruz çocugumuz cok güzel çok akıllı çok başarılı çok mutlu olsun istiyoruz ama birde gerçekler var bunlara sahip olmayan milyonlarca insan var ve de onların anneleri :KK52: kızlar sağolsun hepsi tek tek o kadar doğru o kadar akılcı şeyler yazmışlar ki daha da ekliycek bişeyim olamaz hepsinin tek tek altına imzamı atarım :KK52:
buzmavileylak buzmavileylak senin içinde hakkında hayirlisı olsun canım ama inşallah ikinizden de en kısa zamanda hayırlısıyla güzel haberler alırız :KK68:
Bugün akşam kısmetse oğlum gelecek
Dün gece rüyama girdi sarıldım öptüm öptümm burnunu da öptüm
İlkkez bukadar ayrı kaldım
Gece babası işte olacak
Kendi yatağınızda onla yatmayı düşünüyorum
Nasıl özledim kuzumu
Candan sokuluşunu çok güzel sin anne deyişini
Cannım sen cok özlemişsin yavrunu kıyamam ben size ya allah kavuştursun canım benim :KK68:
:olamaz:Ay aklıma ne geldi benim kv de beni bu kate gibi görüyor olmasın :KK70: geçen gün patlıcan oymuş normalde içlerini atarmış dedim ondan yemek olur atılmaz :KK70: kadın değişik baktı bana kate in misafirleri gibi o_O
Ahahaha sinirliportakal sinirliportakal ım cok güldüm msj ına iyi geldi valla hem bende atmam patlicanın içini annemden öyle gördüm bende :KK66:

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea benim kv diyor zaten arada eltim için o olsa bunları dökerdi atardı vs diye kendi ondan hallice ama ben daha tutumluyumdur yemek filan konusunda israf sevmem dediğin gibi ben de annemden öyle gördüm :)
düşün ki ben israf olmasın diye kv nin yaptığı damak tadıma uymayan yemekleri bile yerim o yemez dökülmesine nasıl içi elveriyor bilmiyorum ama öyle yapıyor bana da bu ilginç geliyor..
nora2010 nora2010 çok severim yumurtalı ekmek h.sonu yapayım bari ben de bugün sende yiyelim de :KK70:

Canım güle güle kullan max factor de kullandım ben onuda tavsiye ederim ama tam olarak hatırlamiyorum hangi ürünü kullandıgımı arkadaşından tecrübe etmişsin madem kötü bi sürprizle karşılaşmazsın :KK52:

Çok sağol canım bende dünün yorgunluğu var onun dısında cok sükür iyiyim boş kaldıkca yazdıklarınızı okuyorum :KK48: o hüzun sevincin birarada nasıl bisey oldugunu çok iyi anliyorum canım hayırlısi olsun senin bebeişin ve ailen için :KK52:

Canım yazdıklarını gozlerim dolu dolu okudum inan rabbim sabir versin yardımcın olsun :dua: nolur kendini birakma gönlünü ferah tut hayırlısiyla olsun inşallah benimde henüz bebeğim yok biz yeni evliyiz zaten ama genç kızlıgımdan beri hep anne olmayı istedim diledim bazen çevremdeki çocukları yetişkinleri gordükce bunlarında annesinin çocuğuyla ilgili ne hayalleri vardı kim bilir diyorum ve allaha uzun zamandür hep şoyle dua ediyorum rabbim hayırsıyla sağlıklı kendisine ailemize ülkesine insanliğa hayirlı olucak bi evlat nasip et yok eğer doğurduğuma pisman olucaksam kötü bi çocuk kotü bir insan olucaksa cevresindekilere zarar vericek mutsuz edicekse nasip etme diye yalvarıyorum. Herşerde bi hayır vardir kuzum doğduktan sonra mutsuz olucaksan şimdiki yaşadıgın acıya şükrediceksen olmasın daha iyi ama elbetteki gönül ister hepimiz türlü türlü hayaller kuruyoruz çocugumuz cok güzel çok akıllı çok başarılı çok mutlu olsun istiyoruz ama birde gerçekler var bunlara sahip olmayan milyonlarca insan var ve de onların anneleri :KK52: kızlar sağolsun hepsi tek tek o kadar doğru o kadar akılcı şeyler yazmışlar ki daha da ekliycek bişeyim olamaz hepsinin tek tek altına imzamı atarım :KK52:
buzmavileylak buzmavileylak senin içinde hakkında hayirlisı olsun canım ama inşallah ikinizden de en kısa zamanda hayırlısıyla güzel haberler alırız :KK68:

Cannım sen cok özlemişsin yavrunu kıyamam ben size ya allah kavuştursun canım benim :KK68:

Ahahaha sinirliportakal sinirliportakal ım cok güldüm msj ına iyi geldi valla hem bende atmam patlicanın içini annemden öyle gördüm bende :KK66:
Canım benim, çok saol Allah razı olsun..Ben de hep aynı duayı ediyorum, hayırlı olmayacaksa olmasın zaten..Rabbim büyük... İnşallah sen de istediğin vakitte, sağlıkla, huzurla kavuşursun bebişine, Rabbim kimseye aratmasın...zira ben 2 yıldır arıyorum henüz bulamadım :-):-) pek keyifli bir arayış olduğunu söyleyemem :KK17::KK17::KK17:

iyi ki varsınız hepiniz :KK24::KK24::KK24::KK74::KK74::KK74:

Yumurtalı ekmek yapıyor um gelin yiyelim çay peynir de var :KK66:
Ayyyy canım çekti ya kuzu diyetteyim zaten uzun zamandırda yemediğimi hatirladım :KK48: şaka bi yana sana afiyet bal şeker olsun tatlım ben yine diyete devam :KK17:

tobosolu_dulcinea tobosolu_dulcinea benim kv diyor zaten arada eltim için o olsa bunları dökerdi atardı vs diye kendi ondan hallice ama ben daha tutumluyumdur yemek filan konusunda israf sevmem dediğin gibi ben de annemden öyle gördüm :)
düşün ki ben israf olmasın diye kv nin yaptığı damak tadıma uymayan yemekleri bile yerim o yemez dökülmesine nasıl içi elveriyor bilmiyorum ama öyle yapıyor bana da bu ilginç geliyor..
nora2010 nora2010 çok severim yumurtalı ekmek h.sonu yapayım bari ben de bugün sende yiyelim de :KK70:
Kesinlikle haklısin canım boşuna anasına bak kızını al dememişler annemizden ne görüyosak onu yapıyoruz :KK52: ama bunu atarken de insanın ici biraz sızlamalı değil mi para kolay kazanılmıyo bu uğurda bazen sağlıgımızı kaybediyoruz emeğimize sayğı bu pintilik cimrilik değil ve kesinlikle şyna da inanıyorum evde bereket bu şekilde oluyor :KK66:

Amin canım Allah razı olsun, Rabbim hepinizin evlatlarını sizlere bağışlasın, hep başarıları ile sevinç , mutluluk gözyaşları dökmenize sebep olsun...Evlatlarınız ile upuzun ,sağlıklı, huzurlu, neşe içinde geçireceğiniz yıllar nasip etsin sizlere...
Amin cümlemize
Benimde evlat sahibi olmam kolay olmadı
Nasip bu işler
Kürtaj ölü doğum derken zor günler yaşadım
Gördüğüm ilk ölü kendi bebeğim oldu

Bizim bi tanıdık vardı. Bulaşıkları leğende yıkar, durulama suyu ile yerleri siler. O sildiği suyla da tuvaleti yıkarmış. Öyle söylüyordu kendisi. Hatta birkaç birşey daha vardı da unuttum. Çok pisti.

Bir daha evine gitmedim :olamaz:
Desene senin tanıdık ta tam belgesellik :KK48:

Gece babası işte olacak
Nasıl özledim kuzumu
bana da eşimden çok kizim soyler:KK12: anne çok güzelsin der:KK37:
bende cok mutlu olurum öyle dedikçe
gözlerinden annesinin cok guzel olması :KK68:

Gece babası işte olacak
Nasıl özledim kuzumu
canım allah kavuştursun gözün aydın şimdiden

Amin cümlemize
Benimde evlat sahibi olmam kolay olmadı
Nasip bu işler
Kürtaj ölü doğum derken zor günler yaşadım
Gördüğüm ilk ölü kendi bebeğim oldu
tahmin ediyorum canım, Allah sabırlar versin hiç kolay değil, ama şükür ki mükafatını almışsın, Rabbim bebişine upuzun sağlıklı ömür nasip etsin..

""""asla geriye bakma çünkü ilerleyeceğin yol o değil """ sözünü hayat felsefem edindim artık..geriye bakmak sadece üzüntü veriyor..güzel günler görelim artık hepimiz inşallah

hahahahahahaaaaa, toparlanıp mevzuya dönün diyorsun sanırım :p
kaç liralık alacağına bağlı tatlım...ne alacaksın sen? yüklü alımsa bekle istersen biraz, bu ara harareti yüksek piyasaların

canım ben besten cıktım ya bes param geldı, onunla bılezık alaym dıyorum

X