Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Günaydın kızlarrrrr,

Herkes iyidir umarım, hepimize musmutlu, huzurlu, bol tasarruflu, az harcamalı bir gün dilerim...

Günlerdir hastane, doktor, kan tahlili vs derken nihayet sanırım net bi sonuca dün akşam varabildik..
Bu ay, son 1,5-2 yılda yaşadığım 5.gebelik maceramı da yaşayıp, en başta hüsrana uğramış bulunmaktayım..Bezdim artık yeminle, pes ettim, istemiyorum çocuk falan..herkes hamileliğini öğrenir mutlu olur, ben eyvah yine hamileyim bu sefer ne olacak derdine düşüyorum..Sonuç şudur 5.haftada gelişemeyen ve gelişimi duran gebelik kesesi..Tutundurmak için kullandığım tüm ilaçları bıraktım, şimdi doğal yolla reglin gelmesi bekleniyor, olmazsa söktürücü kullanacağım...Beceremiyoruz biz üremeyi ve türemeyi, ne yapalım sağlık olsun herkes üreyecek diye bir şey yok ya...Çok mücadele ettim ama artık bezdim.. Bu ay maddi anlamda göçmüş durumdayız, 2 günde bir test için 44 tl ödüyorum, profesör 350 tl alıyor..Sanırım değerin sıfırlandığını görmek için 1 aya yakın daha gün aşırı kan vermek durumunda kalacağım.. Eşim bir miktar avans çekmek durumunda bile kaldı... Bu ay vergi ödemem vs bir sürü extra masrafım ve ödemem de olacaktı, bakalım nasıl çıkacağız işin içinden..Neyse ki çok şükür, dış gebelik falan olup operasyon vs durumu görünmüyor şu anda..Sağlık olsun, para gider de gelir de.. Rabbim sağlık versin hepimize inşallah...

Bu arada şuraya iliştirmeden duramayacağım, çocuk isteyen sevgili dostlar, lütfen ertelemeyin, aman işim otursun, aman borç bitsin, aman kenara para atayım derken zaman geçiyor...o borç hiç bitmeyecek, o iş hiç oturmayacak ve de o kenarda biriken para hiç bir zaman tatmin etmeyecek... menopoza kadar yolu var derdim, öyle olmuyormuş o işler
Sabah sabah amma yazmışım :)

GÜZEL BİR GÜN OLSUN İNŞALLAH HEPİMİZ İÇİNNNNN

Rica ederim canım, iyi günlerde kullan aldıklarını

Bende şimdi aşırı pinti kateyi izledim
Resmen şoktayım
Mate ve kız arkadaşını yemeğe davet etti, çöpten yemek topladı insanların önüne koydu.
Misafirler bunu öğrenince kustuuu ayyyhh
o kate idolüm oldu gerçekten, her sabah uyanınca bir kere izlemeye karar verdim
tabi ki yaptığı hiç bir şeyin elle tutulur yanı yok, çöpten yemek - mobilya toplamak, kullanılmış mendilleri kullanmak vs vs..tam rezillik lakin bir yandan genel olarak kafa yapısı ve anlayışını sevdim. Gereksiz olan hiç bir şeye para harcamama fikrini pekiştirdi bende fazlasıyla...

Canım giden para olsun boşver, sen hiç sıkma canını.

Her inişin bir çıkışı mutlaka olacaktır. Sen sakın pes etme. Allah nasip etmişse muhakkak olur.

Benim, eski görev yerimizde bir komşum vardı. 8 düşük ardından çocuk sahibi olmuştu.

Bununla ilgili o kadar çok sonu mutlu biten olay var ki. Zaten hemen herkesten duyarsın.

O yüzden sakın ümitsizliğe kapılma. Gün doğmadan neler doğar.

Kendini toparladıktan sonra, başka bir doktora da gitmeyi düşünebilirsin.

Hakkında hayırlısı olsun canım :*

Geçmiş olsun mu denir bu durumda bilmiyorum Ama hayırlısı olsun.. dediğin gibi herkesin çocuğu olacak diye bişey Yok.. beterin beteri vardır üzme kendini.. sen sağlıklı ol da para işleri de zamanla düzelir

Çok sağol tatlım, Allah razı olsun... Biz geç kaldık biraz, istemedik çocuk, kaçtık hep sorumluluktan...39 yaşımızdayız şu an, zaman ilerledikçe şans düşüyor...Hayırlısı neyse o olsun, her şey Allah'tan... artık tam teslimiyet halindeyim. Elimden bir şey gelmiyor..Yıprattı bu süreç bizi..Genel olarak olumlu ve azimli biriyimdir, kolay kolay psikolojik olarak dağılıp gitmem, vardır bunda bir hayır der yoluma bakarım...Allah beterinden korusun, kaderde ne varsa o yaşanıyor be tatlım...

Çok saol canım, ne demeli ne yapmalı ben de kitlenmiş haldeyim, dediğin gibi beterin beteri vardır deyip rahat olmaya çalışıyorum... Sağlık olsun, su akar yolunu bulur...Allah razı olsun, desteğin için teşekkür ederim...

O gerekli olan şeylere de para harcamıyor ki

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun
Rabbim her kuluna hayırlı sağlıklı imanlı evlatlar nasip etsin
Kimseye evlat acısı yaşatmasın
Amin

Günaydın canlar..
no_name_ geçmiş olsun canım. Allah sana pes etmeme gücü versin. çünkü gerçekten kaç tane tüp bebek denemesinden kaç tane düşükten sonra sağlıklı gebelikler duyuyoruz.. bence her insanın bu dünyada bir imtihanı oluyor bazılarının evladı olmazken bazılarının hayırsız bir evlat sonu oluyor. Allah bizi en hayırlılarıyla yaşatsın inşallah.
Ayrıca kate i bu sabah ben de yine izledim bağımlılık mı yaptı dersin :)

Günaydın kızlar, :) dün akşam domatesli makarna ve ızgara tauvk yaptım :)

bugun bakalım ne yapacagım heheh

dünkü masrafım 40 tl di.

bugun umarım olmaz sadece oglen yemegı ıcın para odeerım.

Yeni aya girdik haydi herkes ağustos hedeflerini yazsın gaza gelelim :)

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun
Rabbim her kuluna hayırlı sağlıklı imanlı evlatlar nasip etsin
Kimseye evlat acısı yaşatmasın
Amin
Amin canım Allah razı olsun, Rabbim hepinizin evlatlarını sizlere bağışlasın, hep başarıları ile sevinç , mutluluk gözyaşları dökmenize sebep olsun...Evlatlarınız ile upuzun ,sağlıklı, huzurlu, neşe içinde geçireceğiniz yıllar nasip etsin sizlere...

cnaım herseyın hayırlısı , benımde 3 gebelıgım 5.6. haftalarda sonlandı hep bir türlü tutnamıyor. hala tedaviye dvam bakalım nasip vardır bir hayır diyorum bende, sende skma canını, bizimde bu ay doktora rahat 1500 tlgitti ama sağlık olsun

Şuan sana sıkı sıkı sarılıp öpmek istiyorum :)

Bununla ilgili, bir kişisel gelişim uzmanının videosu vardı. Diyor ki hayatınızı bir kavanoz olarak düşünün. Ve irili ufaklı taşlar da hayatınızı dolduracak şeyler olsun. Eğer önce en küçükten başlarsanız ( yani önem seviyesi en düşük), büyük olanlar sona kalır ve sığmaz, bir çoğu açıkta kalır. Ama işe büyük olanları doldurmakla başlarsanız, büyüklerin arasına o kum taneciklerini çok rahat sığdırabilirsiniz sonrasında.

O yüzden aslında hayattan beklentilerimizi ve önceliklerimizi iyi belirlemeliyiz.

Evet süreç çok yıpratıcı. Maddi, manevi. Ha tamam dilde giden para olsun diyoruz ama para da kolay kazanılmıyor, alın teri var.

39 yaş günümüzde genç yaş artik :) yaş geç değil. Eğer Allah nasip etmişse gerçekten olur.

Olmazsa da yapacak birşey yok. Dünyanın sonu değil. Hayırlısı böyleymiş.

Sen Zaten belli olgunluğa gelmiş, aklı başında bir insansın. Kendimi boşa konuşuyor gibi hissediyorum ama :))) duygularını paylaştığımı bilmeni istedim :)

Sevincini, ümidini, gülümsemelerini asla kaybetme

Hadi bakalım bugün ne kadar birikim yapıyoruz

Amin kuzuuum, Allah razı olsun..Hayırlısı ne ise o olsun, hayırlı değilse olmasın zaten

Kate kesinlikle bağımlılık yapıyor, inanılmaz derecede izlettiriyor kendini sonra bir kaç bölüm daha izledim ama kate'in verdiği tadı alamadım..bi de pazarlıkçı siyahi (zenci dememek için ne diyeceğimi bilemedim burada ) bir erkek var, aman aman, erkekte olunca çok itici oluyor, yazık karısı ne utanıyor adamın pazarlık tutkusundan dolayı...

Çok gecmis olsun cnm. Rabbim dayanma gücü ve sabır versin inşallah.
Her şerde bir hayır vardır derler. Allah bilir de biz bilmezmişiz.
Rabbim gönlündeki herşeyi hakkında hayırlı eylesin

O gerekli olan şeylere de para harcamıyor ki

Bizim bi tanıdık vardı. Bulaşıkları leğende yıkar, durulama suyu ile yerleri siler. O sildiği suyla da tuvaleti yıkarmış. Öyle söylüyordu kendisi. Hatta birkaç birşey daha vardı da unuttum. Çok pisti.

Bir daha evine gitmedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…