Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Tarif olarak neyi yaptın canım ben tam buğday ununa birde kepek ekledim düşün üzerinede bazılarına çörekotu bazılarınada keten tohumu serptim lif oranı artsın diye acaba fırının ayarıyla alakalı olabilir mi ben ilk denememde öyle bi hata yapmıstım kötü olmuştu birde unu cok ekleme yani sert bi hamur olmasın tatlım

harç paketinin üzerindeki tarife göre yaptım. sadece su ve biraz tuz ekledim. üzerinde uyarı vardı aslında, sadece tam buğday unu kullanırsanız ekmek sert olacaktır, çavdar unu vb. ile karıştırın diye. bide fırına metal kap içinde su koyun diyordu. yapmadım.

Bakıcı ararken nelere dikkat ettin canım
Hani diyorsun ya güvenemediğim biri
Diğerinin neyine güvendim . Güvenmediğinin neyini gördün filan
Offbende kimselere emanet edemicem sanırım
Bide kız çocuğu

Ben yaptığım tarifte fırına kabın icinde su koymadım ama bunu duymuştum canım ekmeğin hamur işlerinin kurumasını önler diye biliyorum peki hangi marka un kullanmıstın bence benim berdiğim tarifi aynı unla uygula eğer o da olmazsa ununu değiştirirsin canım

a101'den almıştım Golda marka. hem de 2 kilo:/ tamam canım teşekkürler:)

Bakıcı ararken nelere dikkat ettin canım
Hani diyorsun ya güvenemediğim biri
Diğerinin neyine güvendim . Güvenmediğinin neyini gördün filan
Offbende kimselere emanet edemicem sanırım
Bide kız çocuğu
Canım çok zor valla ya keşeke hiç bırakmasaydım .. güvenmediğim kişi burnu havada gezmeyi seven bi kadın onu zaten hiç düşünmedim .. güvendiğim bayanda çok sevdiğim bi ablaydı .. ama o bile akıl edememış ccocugun uzun kollusunu çıkarıp kısa kollu giydirmeyi pişmiş yavrucak .. bide çantaya yazlık kıyafet anne sütün oyuncak örtü herşey koymuştum suyuna kadar .. Oğlum sütü içmemiş , sebze çorbası yapmıştım onu da yememiş mememe öyle bi yapıştı ki içim acıdı ... hala burugum ... güvendiğim kadın böyle baktıysa ... başkada kimseye vermem çok şükür eşim iyi kazanıyo yeter bize ..

Canım seni çok iyi anlıyorum. Ben de bu yüzden 1 yıldır kendim bakıyorum. Ama izin bitince ne yapacağım kara kara düşünüyorum

Benim komşumun bakıcısı da, çocuk uyanıp bir tüp kremi yemiş ve bunu fark etmemişti. Yani uyuyor diye hiç bakmamış. Çocukta yemiş sesi çıkmıyor :)

Görev olarak değil de çocuğu sahiplenerek bakan biri olmalı. Öyle insanlar da var tabi. İnşallah bize de denk gelir. Allah iyilerle karşılaştırsın.

Öyle de düşünmeyin kızlar benim annem ve kv bakıyor dönüşümlü kv sabah çocuğu uzun kolluyla ben gelene kadar gezdiriyor mesela gelince bakıyorum ensesi terlemiş yavrumun filan.ki kv canı kadar sever yiyecek çocuğu bir gün ama bakamıyor benim baktığım gibi
Ya da annem de yapıyor bunu kv de 6 aylıktan beri habire birşeyler yedirmeye çalışıyorlar emecek çok yedirmeyin dediğim halde çocuğum emmeyi azalttı dolayısıyla sütüm çok azaldı filan yok yani bildiklerini okuyorlar laf edince ağlıyorlar enteresan olaylar en iyisini siz yapmışsınız ben krediden dolayı izne çıkamıyorum el mahkum katlanıyorum

Allah bereket versin canim.peki mutfak masrafı için ne kadar ayırıyorsunuz biz 3 kişiyiz bide annem var artık 4 ve mutfak için 1000 tl gidiyor

Canım biz iki buçuk kişiyiz :) 1 yaşında oğlumla :)

Ortalama haftalık 60-80 arası sebze, meyve
100 civarı kasap, kırmızı et yani.
50 tavuk
50 balık
30 ekmek
30 yağ
50 diğer mutfak giderleri ( pane harcı vb)

Ortalama böyle.

Canım haklısın. Ben de KV ye güvenmediğim için, teklif dahi etmedim. zaten gelip kaldığında, birşey diyecek olsam küsüyor hemen. Hadi anneme diyorum şöyle yap böyle yap diye ama kv çocuk gibi küsüyor. Bende o yüzden kendim bakayım da kafam rahat olsun dedim.

Psikolojim alt üst olmuş durumda ama. Diyorum acaba bıraksa mıydım bakıcı veya kv ye. Kv de de çok uzak şehirde ama gelirdi.

Oğlum acayip bir çocuk. 1 dk bile durmuyor, uyumuyor, yemiyor. Alt üst oldum. Bazen işi dinlenme olarak görüyorum

Tuvalet eğitimine erken başlamayı planlıyorum. Eğer öğrenirse, 2 yaşında kreşe vereceğim inşaallah. Veya 5-6 ay kv idare eder bir o kadar da annem. 3 te kreşe.

Allah hepimizin yardımcısı olsun. Yavrularımızı koruyup kollasın inşallah.

Benim kızım da aynı parkta bile 3 kişi koşuyoruz peşinden o kadar kıpırdak bazen ev kalabalık olunca rahat ediyorum oyalanıyor gerçekten :)) ben de 2 yaşında tuvalet eğitimini verip kreşe başlatırım sanırım çünkü aynı evin içinde annelerle yaşamak çok zor. Dediğin gibi küsmeler tavırlar tripler resmen aile düzenimizi bozuyor. Amin canım hepimizin yavrularını korusun inşallah rabbim

Ozaman bizde 3.5 kişiyiz aynı 1 yasına gircek oğlum. Aynı gider bizde de var işte balık hiç sevmem onun yerine farklı şeyler koyuyurum :)

@Diyet Canavari tobosolu_dulcinea teseklür ederim kızlar.. mesajlarınızı okuyamadan aldım. Dediğin rimeli not aldım bu bitsin ondan alacağım..
Bi arkadaşımda max factor denemiştim sevmiştim baktım indirimde ondan aldım.. diş macunu da kampanyalı oldu ihtiyacım vardı onuda aldım..
38 lira gratise
14 lira arkadaşıma dürüm ısmarladım
15 lira market
Bide yol parası verdim geldim.. hepsini karttan ödedim gelir gelmez de kartı babama teslim ettim yoksa ben durmuyorum herkese bişiler ısmarlayasım geliyor

Hayırlı geceler kızlar
Ne güzel kaynatmışsız öyle. Oku oku bitiremedim.
Bugün ekmek ve su dışında harcamam olmadı. 20 TLde bir arkadaştan alacagım vardı o geldi.

Yine yemeğe misafirim vardı. Teyzemleri ve anneannemi çağırdım. 5 onlar 2de biz toplam 7 kişiydik.

Teyzem bile yeter artik bir süre gelmeyelim dedi

Masrafsız bir şekilde atlattım cok şükür. Ama yemeği yaparken tüp bitti. Kücük tüpte pisirdim.

Yarın sipariş vericem yenisini. Bakalim ne kadar olmus fiyatı. Bir tüp bizi 2-3 ay idare ediyor.

Yarında yatıya bir arkadaşım geliyor. Bir kaç gün bnde kalacak. Ama ikimizde diyette oldugumuz icin ekstra hazırlıklar yapmam yani masrafsız ağırlarım onu da.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…