Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Merhabaa..
Bugün bi hesap yaptım, şu anda ev alabilmem imkansız. Hafiften moralim bozuldu, acaba fiyat düşürüp 2+1 alıp kiraya mı versem. Şu an 100 bn peşinatım var, ama aylık gelirim kredi ödemeye müsade etmiyor, istediğim evler 240 270 bin arası.
Eşim keşke tazminatını alabilse yanıma gelse, elimizdeki peşinat artsa.
Krediye bulaşmanın zararlarını hiç düşünemiyorum. 170 bine 170 bin faiz ödetiyor, yinede elimde geçinebileceğim para kalmıyor.

Ben olsam 40-50 bin civarı kredi çeker, kredi ödemesini kira bedeli olarak denkler, 150 binlik daire alır kiraya verirdim...kirası krediyi öder giderdi..diğer yandan birikime devam ederdim.masallah çok güzel biriktirmişsin,Allah bereket versin, bana da nasip etsin inşallah :KK66: ve de isteyen herkese tabikiii

Kesin uygulamalıyiz..balkona dökmeden önce sen de yıkanmalısin o su ile ama , çok musrifsin..olmas ki böyle :p
A haklısın valla ben de yıkanayım o suyla eşim de yıkansın öyle dökeriz balkona :KK70: sen de az finansçı değilsin hani :eğlence:
Bu kadın takas pazarına gidiyor, Türkiye'de yok sanırım takas pazarları değil mi,?
Yok galiba canım en fazla ikinci el satışları oluyor İstanbul'da onu biliyorum.

Merhaba kızlar
Sayfaların sonunu okudum da şimdi açtım cimrileri izliyorum :/ kadın çişini kavanoza koyuyo sonra gübre niyetine kullanıyor.. sırf sifon çekmemek için
Öyle deme aylık 10 dolar karı varmış o sifondan :KK70: adamı da kullanıyor çişi için :))

kesinlikle daha ekonomik. uno'nun tam buğday ekmeği 450 gr 7 lira...:)
ellerine sağlık canım afiyetle yiyin:)
aslında tamamına tam buğday unu koyunca çok katı oluyormuş. biraz beyaz un karıştırın diyorlar.
Canım ben pakete girmiş olanları almiyorum onlarda koruyucu var malum hatta paketlerin uzerinde de içerikte yazar :KK43: ben devamlı bildigimiz güvendiğim fırindan aliyorum tam buğday ya da çavdar ekmeği memnunum onunla kıyasladım acıkcası :KK52: ama bi ara hesap yapıcam :KK48: söke nin tam buğdayını kullandım canım çok ağir olmadı 2. Denememde çok iyi oldu 3 kaşığa yakın kepek atmama rağmen :KK66:
Hatta ben şu tarifi kullandım tavsiye de ederim tüm dostlara :KK52:
http://www.nefisyemektarifleri.com/tombul-sandvic-ekmekleri-tam-tahilli/

buzmavileylak buzmavileylak şimdiden hayırlı olsun canım güzel haberlerini bekliyoruz bol şanlar :KK54:

A haklısın valla ben de yıkanayım o suyla eşim de yıkansın öyle dökeriz balkona :KK70: sen de az finansçı değilsin hani :eğlence:

Yok galiba canım en fazla ikinci el satışları oluyor İstanbul'da onu biliyorum.

Öyle deme aylık 10 dolar karı varmış o sifondan :KK70: adamı da kullanıyor çişi için :))
Tabi ya, ne sandın şekerim iyi bilirim hesap kitap işlerini :p

Ben olsam 40-50 bin civarı kredi çeker, kredi ödemesini kira bedeli olarak denkler, 150 binlik daire alır kiraya verirdim...kirası krediyi öder giderdi..diğer yandan birikime devam ederdim.masallah çok güzel biriktirmişsin,Allah bereket versin, bana da nasip etsin inşallah :KK66:

Yarısı eşimin yıllardır birikimi, yarısı da düğün takısı.
Aileler hiç dokunmadı, nişan takıları, bana bayram hediyeleri, ufak çeyrekler, küçük nişan düğün hediyeleri, nişan bohçasına cüzdanıma koydukları 100 tl yi bile gr yapmıştım.
9 ayda 25 gr kadar biriktirdim, ama büyük kısmı kardeşimin düğün masraflarına gitti.
Düğünden sonra devam edeceğim.
Şu an aklımda bu fikir var, hatta topraktan girsem de elimdeki para yetse hiç kredi çekmesem.
Allah herkese gönlüne göre versin,sizin hikayenize imreniyorum.
Şu an arkadaşım arsa önerdi 120 bin, cadde üzeri.

Canım ben pakete girmiş olanları almiyorum onlarda koruyucu var malum hatta paketlerin uzerinde de içerikte yazar :KK43: ben devamlı bildigimiz güvendiğim fırindan aliyorum tam buğday ya da çavdar ekmeği memnunum onunla kıyasladım acıkcası :KK52: ama bi ara hesap yapıcam :KK48: söke nin tam buğdayını kullandım canım çok ağir olmadı 2. Denememde çok iyi oldu 3 kaşığa yakın kepek atmama rağmen :KK66:

buzmavileylak buzmavileylak şimdiden hayırlı olsun canım güzel haberlerini bekliyoruz bol şanlar :KK54:
evet haklısın koruyucu var onlarda. burda öyle tam buğday ekmek yaoan fırın yok maalesef. onunla karşılaştırınca ekonomik olmasa bile -ki ekonomik, çok daha sağlıklı. tarif içğn teşekkürler bi bakayım

amin canım inşallahh

Yarısı eşimin yıllardır birikimi, yarısı da düğün takısı.
Aileler hiç dokunmadı, nişan takıları, bana bayram hediyeleri, ufak çeyrekler, küçük nişan düğün hediyeleri, nişan bohçasına cüzdanıma koydukları 100 tl yi bile gr yapmıştım.
9 ayda 25 gr kadar biriktirdim, ama büyük kısmı kardeşimin düğün masraflarına gitti.
Düğünden sonra devam edeceğim.
Şu an aklımda bu fikir var, hatta topraktan girsem de elimdeki para yetse hiç kredi çekmesem.
Allah herkese gönlüne göre versin,sizin hikayenize imreniyorum.
Şu an arkadaşım arsa önerdi 120 bin, cadde üzeri.
Allah bereketlendirsin inşallah, arsa da güzel fikir ama kira getirisi olmadığı için uzun vadeli yatırım sanki...

Ben daire almayı tercih ederdim, böyle böyle büyütmeye çalışırdım sanki.ama herkesten fikir almak gerek, az para değil çünkü..Allah senin de gönlüne göre versin , vereceğin kararı da içine sindirsin insallah canim...tutumlu hanımlara bayılıyorum ve hepinizi acayip örnek alıyorum.

Selam kızlar... :KK36:
Ne de güzel kaynatmışsınız
Mesai bitti ama biraz da gezme zamanı, belki tatil için dekolteli güzel bişeyler bulurum.
Beğenmezsem almam tabi aslında ay sonu malum ama hazır çıkmışken bakayım diyorum.
no_name_ no_name_ cnm bende öneri isterim masaj için ve fiyat nasıldır bu yıl acaba?

Akşama detaylı inceleyeceğim msjları

Sevgiyle kalın :KK200::KK200:

Allah bereketlendirsin inşallah, arsa da güzel fikir ama kira getirisi olmadığı için uzun vadeli yatırım sanki...

Ben daire almayı tercih ederdim, böyle böyle büyütmeye çalışırdım sanki.ama herkesten fikir almak gerek, az para değil çünkü..Allah senin de gönlüne göre versin , vereceğin kararı da içine sindirsin insallah canim...tutumlu hanımlara bayılıyorum ve hepinizi acayip örnek alıyorum.

8 ay önce 70 bin liralık arsaya müteahit girdi, 1 daire vermiş, 160 tl kazandırdı. Çok üzüldük, ama kısmetten öte yol yok. Her yerden arsa alınmaz ama bu arsaya bir ay sonra bile alıcı çıkabilir

pazarlık yapmaya çalış bence, en azından uygun bi fiyat verirseniz yaptırmayı düşünüyoruz falan dersin...
bence yapılacaksa 40 ya da 60 dakikalık yapılmalı, diğerleri kısa kalıyor...ben de klasik tüm beden masajını seviyorum..bu sıcakta hamam, kese, köpük masajına da gerek yok bence...bazı oteller masaj işini abartmış durumdalar yok elle yapılıyorsa isveç yok dirsek ve alt kolla yapılıyorsa lomi lomi, avuç içi ile yapılan uzakdoğu masajına bali, esnetme tekniği ile yapılana thai masajı vb isimler verebiliyorlar bence klasik masaj en güzeli...fiyatlar döneme göre ve otele göre çok değişiyor, kışın turist olmadığı için sıkı pazarlıkla 60 dakikalık masaja 100 tl verebiliyorken, yazın ortasında 20 dakikalık terapiye 100 tl verebiliyoruz..100-200 arası bi fiyat olacaktır diye düşünüyorum lakin dediğim gibi hiç standardı yok canım bunun...
Klasik masaj tercihim diyorsun yani Canım mutlaka istiyorum bende....

Kızlar çok uçuk fiyatta olmayan beğendiğiniz rimel önerileri alabilir miyim?
Rimel ve bb krem tarzı bişi istiyorum. Çok sık fondöten kullanmam ama haftasonu kullandım yıllar önce almıştım onuda sivilce yaptı hemen attım
Rimel ve fondöten/bb krem önerir misiniz
maybelline ürünlerini beğeniyorum ben

Son düzenleme:
X