Altın biriktirmeye başlıyoruzz

no_name_ no_name_ hoşbulduk. ne çok şey yapmışsın eline sağlık. yarınki planınız güzelmiş, umarım harika bi gün geçirirsiniz.
çok saol canım, tüm hafta evde oluyorum, çalışmayınca ve hava da çok sıcak olunca pek dışarı çıkmıyorum..pazar günleri eşimi yakalamışken biraz gezeyim istiyorum..

sen de hoşgeldin aramıza, bol birikimlerin olsun inşallah canım...

kızlarrrr, ne çok yazışmışsınız maşallahhh, oku oku bitmedi :KK66:
bugün evi temizledim toparladım, çamaşır ve ütülerle uğraştım
bi ara markete gittim şampuan ve diğer eksikleri aldım :KK66::KK53::KK53:
eve geldim bir kaç çeşit yemek yaptım..yarın sabah kahvaltı için şehir dışına çıkalım dedik hem gezer tozarız, hava değişimi iyi gelir diye düşündük...bugünden yaptım tüm işlerimi ben de...

hayırlı olsun canım aldıkların bu arada yeni mesainde hayırlı olsun, en azından gece yatağında uyursun...

Allahım acil şifalar versin kuzuna canım.

aynen canım hiç sorma erkekler hep aynı :KK66: bi de kabul etmezler :KK12::KK43:

Allah kolaylık versin canım, maşallah ne çok misafir ağırlıyorsun, bu sıcakta ben bize yemek yapmaya üşeniyorum..

canım aslına bakarsan ne kadar gelirse o kadar gidiyor...maşallah güzel bir geliriniz var, e bu gelirle insan çok da kasmak da istemez..kendimden biliyorum, hayatım boyunca hep üst düzey yönetici olarak çalıştım ve çok yüksek maaşlar aldım, fakat ona göre de harcamam vardı, dikkat de etmeyince , tasarruf birikim düşünmeyince para pul olup gidiyor zaten..hep derim çalışırken 500 tllik parfüm kullanırdım şimdi evdeyim 10 tllik deodorant yeterli oluyor...

ben pdr mezunuyum, ama öğretmenlik yapmak hiç istemedim, bizim zamanımızda kpss falan da yoktu, rehber öğretmen açığı o kadar çoktu ki, resmen kapışılıyordu mezunlar..ben özel sektörde çalışmak istedim ve iş hayatıma atıldım okuldan sonra..fakat o kadar lüks iş yerlerinde çalıştım ki, ona göre giyinip ona göre kuaföre gidip parfüm kullanmam vs gerekiyordu...dolayısı ile yaptığın iş, oturduğun muhit, çevren, arkadaşların, mevcut standardın, bunların hepsi harcama miktarını belirliyor..1,5 senedir çalışmıyorum evdeyim, marka vs bakmadan alıyorum kendime ...ya da almıyorum...ama bir yandan da kendime harcamadığım parayı oturduğum siteye aidat olarak ödüyorum...bazı masrafları kısamıyorsun maalesef, senin giderlerde de gözüme batan bir şey olmadı açıkcası, belki market alış verişinden kısabilirsin biraz....

Allah acil şifalar versin tatlım arkadaşına inşallah...

ben altını fiziki alıyorum canım, bankalara pek güvenim yok..bir tek ziraatte euro hesabım var, o da çok ufak bir meblağ...

canımmm, gezsin gelsin çocuklar, hava değişimi iyidir :KK66: sen de eşin ile bol bol vakit geçirirsin

olsun öğrendik ya, buna da şükür be tatlım :KK66:

Allah kolaylık versin canım, bir an önce borçlarımızdan kurtarsın inşallah....

o matkap sesi de hiç çekilmez be kuzu, at kendini yollara, hava da serinledi biraz...

hoşgeldin canım...

elektrik gayet güzel -ki ben bu ay 200-250 düşünüyorum klimadan dolayı-, ama su bana da yüksek geldi canım, belki kaçak falan vardır borularda, yıllar önce başıma gelmişti benim o dönem kiradaydık bi anda su faturası acayip arttı meğerse boruda çatlak oluşmuş, sucu geldi, kırdı- yıktı, boruyu değiştirdi de öyle düzelmişti

Hoşgeldin canım :KK54: bende senin gibi temizliğe verdim kendimi sporumuda yaptım neyseki komşunun matkap sesleri çabuk sustu geçen hafta inan başım agrıdı tüm gün matkap sesinden yine öyle olur diye korktum ama neyseki bugün kısa sürdü bende evden markete gitmek için çıktım sadece önce temizliğimi sonra da sporumu yaptım :KK6::KK9: bu arada sonunda şampuanı almışsın canım tebrik ederim çok sevindim :KK19::KK5:

Canım a 101 mendiva yı 2 şirket üretiyor.
Biri biz.
Ama ben eve alıyorum memnunum gayet. Kaliteli yani

Teşekkür ederim canım ilk fırsatta deniycem :KK39: ona göre de devam edebilirim beğenirsem malum market markaları biraz daha uygun oluyor artık hayatımda hiç yapmadığım kadar hesap kitap yapar oldum :KK48:
Bu arada kızlarında dediği gibi tek başına da çıkabilirsin canım dışarı iyi gelicektir havan modun değişir :KK52:

hayır girmedim seneye girecem:) yalnız sınav sistemi çok değişti. herbişeyi de unuttum. umarım çalışabilirim fizik kimya mat. vs..
iyi bi tercih olmuş tabi ya yol parası sana kalmış ne güzel. İnşallah atanırsın hemen

Biraz çalışırsan yaparsın netten ders anlatıyorlar onları dinle test çöz yeter ben eşit ağırlıklıyım seviye çok düşmüş şimdi sayısal bölüm okuyorum ben çokta rahatım yani sınıftakilerden yaş olarak büyüğüm evet ama onların kendi alanındaki dersler ben hiç görmemişim ki düz lise çıkışlıyım ben onlar 30 20 alırken dersten ben 80 90 alıyorum yani örgünde gene ders çalışıyorsun ister istemez ben açıktan yapamadın alttan dersim AÖF ten oyüzden mezun olamadım ama örgünde bölüm birinciliğine gidiyorum :halay:

Hoşgeldin canım :KK54: bende senin gibi temizliğe verdim kendimi sporumuda yaptım neyseki komşunun matkap sesleri çabuk sustu geçen hafta inan başım agrıdı tüm gün matkap sesinden yine öyle olur diye korktum ama neyseki bugün kısa sürdü bende evden markete gitmek için çıktım sadece önce temizliğimi sonra da sporumu yaptım :KK6::KK9: bu arada sonunda şampuanı almışsın canım tebrik ederim çok sevindim :KK19::KK5:
ellerine sağlık canım, sıcakta da hiç çekilmiyor ama mecbur...
maşallah sporunu bile yapmışsın..

evvet şampuanımı aldım çok şükür, kampanyalı olandan :KK66:

Biraz çalışırsan yaparsın netten ders anlatıyorlar onları dinle test çöz yeter ben eşit ağırlıklıyım seviye çok düşmüş şimdi sayısal bölüm okuyorum ben çokta rahatım yani sınıftakilerden yaş olarak büyüğüm evet ama onların kendi alanındaki dersler ben hiç görmemişim ki düz lise çıkışlıyım ben onlar 30 20 alırken dersten ben 80 90 alıyorum yani örgünde gene ders çalışıyorsun ister istemez ben açıktan yapamadın alttan dersim AÖF ten oyüzden mezun olamadım ama örgünde bölüm birinciliğine gidiyorum :halay:
ooo maşallah:)) bakarsın okulda kalırsın akademisyen olursun:)

Kızlar bende üni sınavı na girmek istiyorum
Ama hiç altyapım yok
Malum tr de okumadım
Örgün öğretim için geç kaldım biliyorum
Ama açıköğretim den ne okuyabilirim
Severk yapılacak ve iş hayatında işime yarayacak birşey.
Tabi 2 senelik bile kazanırmıyım bilmem :KK66:

Hangi bölüm istiyorsanız onun derslerini çalışın yani sözel bölüm istiyorsanız Türkçe coğrafya tarih felsefe biraz mat yaparsan fena olmaz sayısal bölüm istesen sağlık tekniker mühendislik fizik kimya mat bio ağırlık verirsiniz ama hepsindesr yaparsınız fena olmaz şimdi puanlar düşük gerçekten yaşınız için örgünden vazgeçmeyin benim okulumda 40 50 55 yaşlarında olan öğrenciler var memurlar ama derece yükseltmek için geliyorlar hocalarda müsamma gösterende var geç gelince falan kızmıyorlar bilmiyorlar ki mesaiden çıkıp geliyorlar ve ikinci öğretimde var

Hangi bölüm istiyorsanız onun derslerini çalışın yani sözel bölüm istiyorsanız Türkçe coğrafya tarih felsefe biraz mat yaparsan fena olmaz sayısal bölüm istesen sağlık tekniker mühendislik fizik kimya mat bio ağırlık verirsiniz ama hepsindesr yaparsınız fena olmaz şimdi puanlar düşük gerçekten yaşınız için örgünden vazgeçmeyin benim okulumda 40 50 55 yaşlarında olan öğrenciler var memurlar ama derece yükseltmek için geliyorlar hocalarda müsamma gösterende var geç gelince falan kızmıyorlar bilmiyorlar ki mesaiden çıkıp geliyorlar ve ikinci öğretimde var
Yaşım 32 bu arada :KK66:
Çalışırsam olur kızlar.
Ama Örgün için maddi destek de lazım bakalım.
Dışarı çıkmadım farkettim ki doğru düzgün dinlenememişim
Yarın da evde yim pazartesi öğleden sonra işe gideceğim
Yarın çıkarım bende
Evde birkaç iş var onlar ı halledeyim

:KK43:QUOTE="ayiciklijelibom, post: 52267198, member: 844408"]ooo maşallah:)) bakarsın okulda kalırsın akademisyen olursun:)[/QUOTE]

Onun için ALES e girmem lazım ki biraz zor ve en önemlisi yabancı dil sınavı İngilizcenin iyi olması lazım oda bende Yok :KK43:

Yaşım 32 bu arada :KK66:
Çalışırsam olur kızlar.
Ama Örgün için maddi destek de lazım bakalım.
Dışarı çıkmadım farkettim ki doğru düzgün dinlenememişim
Yarın da evde yim pazartesi öğleden sonra işe gideceğim
Yarın çıkarım bende
Evde birkaç iş var onlar ı halledeyim

Maddiyat önemli evet benim bölüm gereği kitap parası Yok arada çok nadir istiyorlar oda fotokopi oluyor yada ikinci el satanlardan alıyorum bir dönem sonra alt sınıfa satıyorum okulun yemekhanesi var gayet uygun 4yrmrk 1.5 tl zaten hergün okulda olmuyorum dersim olmuyor çünkü evden çantama koyuyorum su şelale küçük bisküvi falan birde benim üni eve yakın yürüyorum yol parası Yok arkadaşlar devlet bursu alıyor yada kredi bazılarında özel şirketlerden falan burs alıyor omlarında düşünebilirsiniz yada yazın çalışıp onparayı okulda kullanabilirsiniz örgün verdiği hayat ve meslek tecrübesi paha biçilemez ne insanlar tanıyorsun dosluklar kuruyorsun insanlarla geçinmeyi öğreniyorsun

Maddiyat önemli evet benim bölüm gereği kitap parası Yok arada çok nadir istiyorlar oda fotokopi oluyor yada ikinci el satanlardan alıyorum bir dönem sonra alt sınıfa satıyorum okulun yemekhanesi var gayet uygun 4yrmrk 1.5 tl zaten hergün okulda olmuyorum dersim olmuyor çünkü evden çantama koyuyorum su şelale küçük bisküvi falan birde benim üni eve yakın yürüyorum yol parası Yok arkadaşlar devlet bursu alıyor yada kredi bazılarında özel şirketlerden falan burs alıyor omlarında düşünebilirsiniz yada yazın çalışıp onparayı okulda kullanabilirsiniz örgün verdiği hayat ve meslek tecrübesi paha biçilemez ne insanlar tanıyorsun dosluklar kuruyorsun insanlarla geçinmeyi öğreniyorsun

Uyum konusunda sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum 13 senelik çalışma hayatım var.
Ama ben gebzede yim en yakın gebze yüksek teknoloji var oraya da yol parası Vs
İşimden de çok memnunum
Çıkarsam belki böylesini bulamam Vs vs aklım karışıyor çok
Ama Örgün herzaman daha iyi
Evli çocuklu yum uzağı da yazamam
Benim ki hayal galiba sadece

İşimden de çok memnunum
Bence açık öğretimde insan kaynakları okuyabilirsin...hanımlar için güzel bir meslek..personel departmanına terfi edebilirsin..

İşimden de çok memnunum

Benim çocuğum yok o yüzden rahatım birazdaha hiç olmazsa biraz çalış sınava gir kazanınca kaydını yaptır ve dondur kalsın istediğinde devam edersin eğitim sistemi sürekli değişiyor bunu bir düşün derim

ellerine sağlık canım, sıcakta da hiç çekilmiyor ama mecbur...
maşallah sporunu bile yapmışsın..

evvet şampuanımı aldım çok şükür, kampanyalı olandan :KK66:
Evet canım yaptım çok şükür spordu temizlikti bugünde böyle geçti :KK52: yarında biraz gezerim geri kalanda da tembellik yaparım diyorum :KK48:

nora2010 nora2010 no_name_ no_name_ nın önerisine katılıyorum canım insan kaynakları halkla ilişkuler gibi seni çokda zorlamıycak bi bölümü okuyabilirsin açıköğretimden bende bu yıl aö den 2.bi üniv okusam mı diye düsünüyorum ama üşeniyorum yıllardır aklimda olan bi fikir ama hayata geçirmeyi sürekli erteliyorum sanırım motivasyonum eksik :KK64:

hellim peyniri hellim peyniri tebrik ederim canım 2.üniversiten için ayrıca şanslıymışsın ne güzel üniv evine yakınmıs :KK39:hangi bölümde okuyosun şuan peki

Evet canım yaptım çok şükür spordu temizlikti bugünde böyle geçti :KK52: yarında biraz gezerim geri kalanda da tembellik yaparım diyorum :KK48:

nora2010 nora2010 no_name_ no_name_ nın önerisine katılıyorum canım insan kaynakları halkla ilişkuler gibi seni çokda zorlamıycak bi bölümü okuyabilirsin açıköğretimden bende bu yıl aö den 2.bi üniv okusam mı diye düsünüyorum ama üşeniyorum yıllardır aklimda olan bi fikir ama hayata geçirmeyi sürekli erteliyorum sanırım motivasyonum eksik :KK64:

hellim peyniri hellim peyniri tebrik ederim canım 2.üniversiten için ayrıca şanslıymışsın ne güzel üniv evine yakınmıs :KK39:hangi bölümde okuyosun şuan peki
Açık öğretimde ikinci universitem diye bir şey var, lisans mezunuysan sınava girmeden bölüm seçip kayıt yaptiriyorsun..biz de eşimle yıllardır düşünüyoruz ama harekete geçemedik bir türlü ..

Açık öğretimde ikinci universitem diye bir şey var, lisans mezunuysan sınava girmeden bölüm seçip kayıt yaptiriyorsun..biz de eşimle yıllardır düşünüyoruz ama harekete geçemedik bir türlü ..

Aynen canım çok sağol hatırlattığın için bilgim var bu konuda hatta geçen mayıs ayında ALES e girmiştim 82 gibi gayet iyi bi puan aldım uzaktan yüksek lisans yapmak istiyorum tarih bölümüne ilgim vardır hobi olarak tarih yüksek lisansı açıkcası :KK48: ama kayıt ücretleri epey yüksek bende şimdilik vazgeçtim aö den 2.üniv fikrine biraz daha yakınım son zamanlarda :KK64: bakalım elbet biseye karar vericem :KK52:

Aynen canım çok sağol hatırlattığın için bilgim var bu konuda hatta geçen mayıs ayında ALES e girmiştim 82 gibi gayet iyi bi puan aldım uzaktan yüksek lisans yapmak istiyorum tarih bölümüne ilgim vardır hobi olarak tarih yüksek lisansı açıkcası :KK48: ama kayıt ücretleri epey yüksek bende şimdilik vazgeçtim aö den 2.üniv fikrine biraz daha yakınım son zamanlarda :KK64: bakalım elbet biseye karar vericem :KK52:
Eylül'de sanırım kayıtlar, ağustos ayında ben de bi gündeme getireyim bakalım.gerci zor da geliyor bu saatten sonra..

X