Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selam kizlar,

bugün eski is arkadaslarimla yemege gitdik. Aylardir hic katilamadim. Cok iyi geldi.
Is yeri cok yogun. Cuma izine ayrilcam, isleri toparlamaya calisiyorum.
Bende 3 kg almisim, izinde veririm diye umutlaniyorum.
İzinde kilo verilmez canım daha çok alınır🤣 arada farklı kişilerle görüşmek iyi geliyor

Çok şükür canım
Evdeyim Bu hafta
Dün pazardan fasulye almıştım 3 kilo
Onu dondurucuya attım bugün
Gezmeye gittim
Akşamda 1 saat yürüdüm
Dolapların icine girmem lazım kendimi ikna edebilirsem🤣
Ben de alacağım biber fasulye bamya falan ama erteliyorum biraz daha Ağustos ortası olsun diye. İyi yapmışsın afiyetle yiyin.

Geçen yıl dondurucuya hazırlık yapmayınca çalıştırmadim bu yıl çalıştırdım. İyi bir hazirlik yapmalıyım okul zamanı rahat ederim

Selam genşler
Evdeyken biraz biraz işleri halledeyim dedim
Yatak odasının dolap baza içlerine giristim
3 poşet verilecek kıyafet var Allahim hesabım çok zor olacak o kadar çok kıyafet varki almadan da duramiyoruz 😑
Yarında cocuklarin odasına geçeceğim ordan da cikar 1 poset

Günaydın kizlarrr. Güzel bir pazar olsun...
Gerçi hepimiz için hafta içi sonu farkı yok. Koştur koştur iş yapma modu...

Akşam erken uyudum iyi de uyumuşum aralarda uyansam da..
Ayın 15 ine 11 gün kaldı hiçbir yaz bu kadar hızlı geçsin istemedim.🤪

Selam kizlar,

cuma son is günümdü, resmen nefes almadan calisdim, bitirmek icin.
Dün kiza pisiklet almaya gitdik, ordan masal orman diye bir yer var, oraya götürdük kizi. Eve gelmedende yemege gitdik. 220€ baydik geldik yani 😵‍💫
Yarin detailli temizlige baslarim. Bugün üstden temizligecegim evi sadece. Kiza pide yapcam, komsunun ogluda bizde olcak, annesi calisiyor bugün.
Haftalik yemek plani yapcam. Ev dolu erzak. Onlari cogunlukla kullanip sadece taze seyleri almayi planliyorum evdeyken.
Kis gelcek masraflar yine bizi bekliyor. Kiza kiyafet, kar ayakabisi…Seneye okula basliyacak. Kisin okul cantalari indirime gircek. Ozaman almam gerek. Daha masa sandalye gerekiyor odasina. Simdiden biraz birikim yapmaliyiz.
Bir kac gün dinlenip su taxi isi icin ders calismam gerek. Bu yorgunlugum bir kac güne gecer umarım.

Kolay gelsin canım sen de bayağı tempolusun.. çocuk büyüdükçe masraf da katlanıyor...Evde işlerini hallet biraz dinlenmeye bak. Sonrası yine yorucu bir iş hayatı...
Evet ya nezaman agiz tadiyla bol dinlenmeli tatil yapa bilcem merak ediyorum. Bu hayatda erkek olmaliymis onu anladim. Calismaktan baska dertleri yok.
Cocugun sorumlulugu, planlama, organize, ev isleri hep bizde.
Bugünde bize iki saat uzakta bir güzel göl var, oraya bu ay gideriz diyorduk. Gece orda kalalim diyor bana 😂 Bir gece kalmak, yemek, gezmek 500 ye mal olur.
Olmaz dedim. Sabah gider aksam döneriz. 8 saat orda uyumak icin extradan 250€ ödüyemeyiz. Öylede yok para, böylede yok diyor bana 😂
Iste öyle yainca yok iste. Kisinda yine türkyeye ailesinin yanina gitmek istiyor zaten. Hepsi birden olmuyor dedim.
Erkekler cok rahat ya.

Evet ya nezaman agiz tadiyla bol dinlenmeli tatil yapa bilcem merak ediyorum. Bu hayatda erkek olmaliymis onu anladim. Calismaktan baska dertleri yok.
Cocugun sorumlulugu, planlama, organize, ev isleri hep bizde.
Bugünde bize iki saat uzakta bir güzel göl var, oraya bu ay gideriz diyorduk. Gece orda kalalim diyor bana 😂 Bir gece kalmak, yemek, gezmek 500 ye mal olur.
Olmaz dedim. Sabah gider aksam döneriz. 8 saat orda uyumak icin extradan 250€ ödüyemeyiz. Öylede yok para, böylede yok diyor bana 😂
Iste öyle yainca yok iste. Kisinda yine türkyeye ailesinin yanina gitmek istiyor zaten. Hepsi birden olmuyor dedim.
Erkekler cok rahat ya.
Aslında ne doğru söyledin 8 saat gece orda kalmak için yazık o paraya..
Erkekler sadece çalışıp ve en çok yorulan kişiler oluyor hep nedense. Kadın hem çalışıp hem de çocuktan tut her şeyi toparlayıp yöneten kişi oluyor...

Ben de bu yaz tatile bir yere gitmeyeceğim. Çünkü 2 gece bile gitsem git gel ye iç kal derken çok sarsılıyor bütçe...

Dün özel okul bakayım dedim çevremdeki yakın yerler istediğim tarzda orta okul değil olan yerler de servis en az yıllık 50 bin e bunun yemeği var şu bu 100 bin bulur.

Özel okullar desen 150 binden başlıyor. Çok strese girdim bilmiyorum ne yapacağım

Selâm kızlar 🥰
Koşarak geçen haftasonu da bitti.
Cumartesi piknik heyecanı vardı biraz hava almak iyi geldi dönüş geç oldu.
Dün de şehir dışına çıktık ablamlarla, çocukların gönlü hoş oluyor da bizim kafalar şişti 😃
Krediyi ödedim, Kk kesildi onu ödedim
Gün parasını aldım altın yaparım onunla da.
Haftasonu yakınımızın düğünü var ona da gram yapmalıyım, zaten kaç düğündür elimdekilerden kullandım onları da yerine koymalıyım.
Bugün de ne uyumuşum 😃
Haftasonu yorgunluğu demek.

Aslında ne doğru söyledin 8 saat gece orda kalmak için yazık o paraya..
Erkekler sadece çalışıp ve en çok yorulan kişiler oluyor hep nedense. Kadın hem çalışıp hem de çocuktan tut her şeyi toparlayıp yöneten kişi oluyor...

Ben de bu yaz tatile bir yere gitmeyeceğim. Çünkü 2 gece bile gitsem git gel ye iç kal derken çok sarsılıyor bütçe...

Dün özel okul bakayım dedim çevremdeki yakın yerler istediğim tarzda orta okul değil olan yerler de servis en az yıllık 50 bin e bunun yemeği var şu bu 100 bin bulur.

Özel okullar desen 150 binden başlıyor. Çok strese girdim bilmiyorum ne yapacağım
cok pahali okullar ya. Kim bunu ödüye biliyorki 🤷‍♀️ cocuklarin tüm okul hayatini hesaplarsak resmen bir ev parasi eder

Ya tabiki hesaplansa harcanan o kadar para ile çocuğun hazır hayatı olur...sınıflar kalabalık 40 kişi. Çok fena hep bir yarış halindeler..
Düsün bide iki üc cocugun varsa. Imkansiz olur hepsini özele yollamak.
Türkyenin egitim sistemini, sinavlarini cözemiyorum birtürlü. Buranin sistemi cidden cok farkli.
Allah size kolaylik versin. Bukadar masrafin altindan kalkmak cok zor gercekten

Selam kizlar,

sabah bir makine camasir yikadim, ardindan hemen kizlari parka götürdük komsumla. 2 saat oynadilar, döndük. 2 saatde bizim evde oynadi kizlar, bende biraz dinlendim.
Tabi ardindan yine cikardik cocuklari evin önüne. Benim kiz inline skate sürmeyi ögreniyor iki gündür ve kac kez düsmesine ragmen pes etmedi devam etdi 2 saat. Ilk kez böyle hirsli görüyorum kizimi 🧿
Cok övdüm onu bugün, pes etmedigi icin cabaladigi icin gurur duydugumu söyledim. Umarim her konuda böyle olur. Simdiye kadar istedigi gibi olmayinca hemen birakip pes ediyordu. Büyüyor herhalde cimcime. 😁
Aksamda küvete soktum tam da esim geldi o suda oynarken. Kizin yanina oturdutum buzdolabinin icini temizledim.
Artik her gün bir oda detailli temizleyip evide adam ederim umarim. Yarindan ihtibaren dersede baslarim, ama gece calisacagima sabah erken kalkip calisayim diyorum. En azindan günün gerisi bana kalir.
Yarinki yemekde belli oldugu icin, oda hizli hal olur.
Esime haftasonu kizi bir gün gezdir, kendime vakit ayircam dedim, pazar günü arkadasiyla ve onun cocuklariyla yine masal ormanina gitcekler, bende kanepede kitap okurum 😁

X