Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Selamlar arkadaslar,
kronikuykucu kronikuykucu cok sevindim, saglicakla kucaginiza alin.
@mavimli K kahvemsimutluluk kizlar dogum gununuz kutlu olsun, sevdiklerinizle nice guzel yillara
karamelli_turta karamelli_turta guzel haberler pes pese gelmis, masallah, hep boyle devam etsin
Haftasonu bizim de yemek ve temizlikle gecti, bir ara cocuklari kutuphaneye goturdum, kitaplari biraktik yenilerini aldik, esim de o sira alisverisi halletti. Nohut yemegi, hasan pasa kofte, terbiyeli tavuk corbasi pilav yaptik, birkac gun yenir.
Bugun evde kaldim, oglumu disciseye goturdum, malesef hem kaplama, hem dolgu, hem de kanal tedavisi olmasi gerekecek.
Yaz okulu kayitlari basladi burada, oglumunkini yapmamiz lazim, Turkiye`ye de gelmeyi dusunuyoruz, Agustos da insallah 3 haftaligina, esim bir kac gun bir yere gidelim istiyor, ben de istiyorum da tatile gidersek ailelerimizi daha az gorecegiz ama esim kesinlikle ne kendi ailesiyle ne de benim ailemle gitmek istiyor, bakalim orta yolu bulucagiz. Antalya`da otel tavsiyesi olan var mi, ozellikle cocuklu aileler icin uygun olan, baska tatil beldeleri de olur, Marmaris e hic gitmedik mesela.
Yükseleni Antalya olan biri olarak hemen geldim 😂
ağustosta gitmeni önermem aşırı sıcak, ağustos sonu daha iyi. Eylül başı bence en iyi zamanı.
Maxx Royall en iyisi bana göre, bütçesi şu sıra çok yüksek ama kaldığım en iyi oteldi.
Ben özellikle Belek, Side denizini çok seviyorum.
Alanya tarafı daha genç kesim ve rus ağırlıklı.
Voyage otelleri özellikle sorgundaki tam fiyat performans, çok memnun kalırsınız,
Kemer Ulusoy, Club Nena daha uygun bütçeli ve eğlenceli.
Ali Bey Resort ve Barut grubu otelleri de iyi. Bunlardan Hemera da kalmıştık. Granada da iyiydi. Gloria Serenity de bakabilirsin.
Biz en son pandemiden önce gitmiştik, Kremlin Palace de kalmıştık. Orası da oldukça temiz ve aileydi.
Bir zamanlar eşim full otellerin tedarikçisiydi Antalya’ya çok sık gidiyorduk.
Marmaris’e bir kere gittim ama oteli beğenmediğimiz için adını yazmıyorum, Antalya’ya göre daha pahalı ama sakindi

Selam kızlar, hava aşırı çok soğuk. Herkes hasta işyerinde zaten. Haftanın kalanı evden çalışarak geçirmeyi planlıyorum.
İlk kez internetten bilezik aldım. Tesadüf birşeye bakarken 3 taksit yaptığını gördüm. Bu yıl hedefim taksiti bittikçe böyle bilezik almak. Yeni ev alana kadar 😀Kuyumcuya da gösterdim sorun yok.
Ufaktan ev bakmaya da başladık.
Şu an sarı siteden bakıp favlıyorum yağmur çamur geçince gezeriz biraz.
Bu sefer evin içi değil de bölgesi ilk bakacağım şey. Otoparkı bi de :)

Selam kızlar, hava aşırı çok soğuk. Herkes hasta işyerinde zaten. Haftanın kalanı evden çalışarak geçirmeyi planlıyorum.
İlk kez internetten bilezik aldım. Tesadüf birşeye bakarken 3 taksit yaptığını gördüm. Bu yıl hedefim taksiti bittikçe böyle bilezik almak. Yeni ev alana kadar 😀Kuyumcuya da gösterdim sorun yok.
Hangi siteden aldın cnm
Bende bugün bir siteden baktım
Ama cesaret edemedim

Hayırlı geceler kızlar
Bugün doktor randevum vardı
Artık düşük riskim bitmiş. Çok mutlu oldum.
Ama hala ağrılarım ve kasılmalarım var
Doktor bunlar normal korkma dedi
Eşim tatilde uçakla İstanbul’a gitsek diye sordu
Eğer gidecekseniz ilaçlara devam et dedi
Bakalım benim o gün ki durumuma göre şekil alacak seyahat planı

Hastane fiyatları dudak uçuklatıyor
Muayene ücreti 940 TLydi 1200 TL olmuş
Doğum ücreti 19500 TLydi 40000 TL olmuş
Nisana kadar bir zam daha gelir zaten
Sezeryan doğumda sadece bir gece yatırıyor hastane, ikinci gece de yatmak istersen gecelik yatış ücretini ödüyorsun
O da Şuan 7000 TL civarıymış
İlk doğumda sadece bir gece kalıp çıktım ve çok zorlandım
Bu sefer ücretini ödeyip 2 gece kalmayı düşünüyorum

Bugün kenara 1000 TL daha koydum
Bileziğe adım adım yaklaşıyorum :KK71:

Bilezikler çoğalıyor hayırlı olsun kahvemsim

Hayırlı geceler kızlar
Bugün doktor randevum vardı
Artık düşük riskim bitmiş. Çok mutlu oldum.
Ama hala ağrılarım ve kasılmalarım var
Doktor bunlar normal korkma dedi
Eşim tatilde uçakla İstanbul’a gitsek diye sordu
Eğer gidecekseniz ilaçlara devam et dedi
Bakalım benim o gün ki durumuma göre şekil alacak seyahat planı

Hastane fiyatları dudak uçuklatıyor
Muayene ücreti 940 TLydi 1200 TL olmuş
Doğum ücreti 19500 TLydi 40000 TL olmuş
Nisana kadar bir zam daha gelir zaten
Sezeryan doğumda sadece bir gece yatırıyor hastane, ikinci gece de yatmak istersen gecelik yatış ücretini ödüyorsun
O da Şuan 7000 TL civarıymış
İlk doğumda sadece bir gece kalıp çıktım ve çok zorlandım
Bu sefer ücretini ödeyip 2 gece kalmayı düşünüyorum

Bugün kenara 1000 TL daha koydum
Bileziğe adım adım yaklaşıyorum :KK71:
Aman Allah'ım bu fiyatlar ne 😮

Selamlar arkadaslar,
kronikuykucu kronikuykucu cok sevindim, saglicakla kucaginiza alin.
@mavimli K kahvemsimutluluk kizlar dogum gununuz kutlu olsun, sevdiklerinizle nice guzel yillara
karamelli_turta karamelli_turta guzel haberler pes pese gelmis, masallah, hep boyle devam etsin
Haftasonu bizim de yemek ve temizlikle gecti, bir ara cocuklari kutuphaneye goturdum, kitaplari biraktik yenilerini aldik, esim de o sira alisverisi halletti. Nohut yemegi, hasan pasa kofte, terbiyeli tavuk corbasi pilav yaptik, birkac gun yenir.
Bugun evde kaldim, oglumu disciseye goturdum, malesef hem kaplama, hem dolgu, hem de kanal tedavisi olmasi gerekecek.
Yaz okulu kayitlari basladi burada, oglumunkini yapmamiz lazim, Turkiye`ye de gelmeyi dusunuyoruz, Agustos da insallah 3 haftaligina, esim bir kac gun bir yere gidelim istiyor, ben de istiyorum da tatile gidersek ailelerimizi daha az gorecegiz ama esim kesinlikle ne kendi ailesiyle ne de benim ailemle gitmek istiyor, bakalim orta yolu bulucagiz. Antalya`da otel tavsiyesi olan var mi, ozellikle cocuklu aileler icin uygun olan, baska tatil beldeleri de olur, Marmaris e hic gitmedik mesela.
Sağol Zeynepcim ☺

Of Antalya Türkiye'nin en sevdiğim ili 🥲
Side otelleri genellikle çok güzel sahili sığ.
Kemer'in suyu tuzlu ve derin.
Voyage çok güzel bütçeme uyar dersen.

Sabah evden ciktigimda eksi 8 di hava. Dondum resmen. Officde ince batdanyem var, yanliz olurken onu dizlerimin üstüne örtüyorum 😂😂😂
kalkmama 5 saat kaldi, yine uyku tutmuyor beni. Iki gecedir hep 4 saat, yinede gece uykum gelmiyor 🤷‍♀️ kahveyi azaltmam gerek.
Eksi 8 mi🥶
İnce battaniye fikri çok iyiymiş 😆

Duyunca bizde bir şok geçirdik
acil doğum parasını kenara atmamız lazım diyor eşimde
Ben de oglumda gıttıgım hastaneye gıttım muayneye sendıka ındırımı ile 900 cıvarı odedim yuzde 25 ındırımlı. Dogum 45binmiş suanda, sezeryan normal farketmıyor normal olup epıdural alırsan bıde onun parasını oduyorsun 2019da 3500dü normal dogum 1000lira da epıdurale vermıstım cok faydasını görmesemde :KK48: Bakalm o gunler nasıp olursa ne olur.

Bu arada oglumda gıttıgım dr o zaman hastane yenı acıldıgından yeni yenı meshur olmustu cok memnun kaldım, ama suan aşırı hastası var ve çok beklenıyor enfeksıyon tedavısı olmustum normal muayeneye gıttım 40 dk en az beklıyorsun, sımdı dogum izninde merak ettıgım baska bı dr var ona gıttım dıger hocayla da bı gonul bagımız var izinden dönünce kesın karsılasırız napcam bılmıyorum begenırsem bu doktorda kalmak ıstıyorum aslında dr un belkide umrunda olmaz ama işte Türk mantıgı aman ayıp olur gibi:KK48:

Ben de oglumda gıttıgım hastaneye gıttım muayneye sendıka ındırımı ile 900 cıvarı odedim yuzde 25 ındırımlı. Dogum 45binmiş suanda, sezeryan normal farketmıyor normal olup epıdural alırsan bıde onun parasını oduyorsun 2019da 3500dü normal dogum 1000lira da epıdurale vermıstım cok faydasını görmesemde :KK48: Bakalm o gunler nasıp olursa ne olur.
Ben kızımı 2022de doğurmuştum o zmn 4500 TLydi
2024de 400000 TL olmuş
İki yılda geldiği rakama bak

X