Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Hayirli kandiller. Pazartesi oglanin okul yok diye izin almistim, bugun de kiz hasta olunca okula gondermedim evden calistim, ama ne calisma, bir yandan bir iki toplanti vardi onlara katildim, bir yandan camasir/temizlik, bir yandan gelen emaillere cevap, bir yandan ekiple iletisim, bir yandan kizimla ilgilendim.
Haftasonu ani bir kararla cocularin odasini boyadik, ikisi ayni odayi paylasiyor, yarisini pembe tonu yarisini turkuaza boyadik, kendileri sectiler renkleri. Cocularla biraz zor oluyor, meraklilar, biraz boyattirdim, oyle boyle bitirdik, pazartesi hazir evdeyken temizligini yapip odayi yerlestirdim, yagmur yagarken cam sildim, dedim hersey temiz olsun oldu olacak. Ikimiz de pek anlamiyoruz ama iyi becerdik bence, ben cocukken annemle boyardik evimizi. Simdiki boyalar da iyi, cabuk kuruyor, hic koku yok, cocuklari salonda yatirdik yine de.
Iki hafta sonra pazartesi resmi tatil var, esim bizim odayi da o zaman boyayalim dedi, bakalim. Seneye de salon mutfak boyariz. Esime diyorum cocuklarin odasi ciraklik, bizim oda kalfalik, oturma odasi da ustalik eserimiz olsun, parca parca bitiririz, baska turlu olmuyor. Boyaci tutsak kim bilir kac bin isterler, yorulduk ama tasarruf oldu bize.

Hayirli kandiller. Pazartesi oglanin okul yok diye izin almistim, bugun de kiz hasta olunca okula gondermedim evden calistim, ama ne calisma, bir yandan bir iki toplanti vardi onlara katildim, bir yandan camasir/temizlik, bir yandan gelen emaillere cevap, bir yandan ekiple iletisim, bir yandan kizimla ilgilendim.
Haftasonu ani bir kararla cocularin odasini boyadik, ikisi ayni odayi paylasiyor, yarisini pembe tonu yarisini turkuaza boyadik, kendileri sectiler renkleri. Cocularla biraz zor oluyor, meraklilar, biraz boyattirdim, oyle boyle bitirdik, pazartesi hazir evdeyken temizligini yapip odayi yerlestirdim, yagmur yagarken cam sildim, dedim hersey temiz olsun oldu olacak. Ikimiz de pek anlamiyoruz ama iyi becerdik bence, ben cocukken annemle boyardik evimizi. Simdiki boyalar da iyi, cabuk kuruyor, hic koku yok, cocuklari salonda yatirdik yine de.
Iki hafta sonra pazartesi resmi tatil var, esim bizim odayi da o zaman boyayalim dedi, bakalim. Seneye de salon mutfak boyariz. Esime diyorum cocuklarin odasi ciraklik, bizim oda kalfalik, oturma odasi da ustalik eserimiz olsun, parca parca bitiririz, baska turlu olmuyor. Boyaci tutsak kim bilir kac bin isterler, yorulduk ama tasarruf oldu bize.
Elinize sağlık,güle güle kullansın kuzular odalarını. Evet yurtdışında işçilik çok pahalı, bir de işini iyi yapanı bulmak zor. En iyisi bu işleri öğrenmek.

Günaydin kizlar,

dün kizim arkadasinin dogum günündeydi. Bende alisverisi hal etdim esimle. Kizi almaya gidincede yürüyerek gitdim. Artik her firsatda yürüyorum. Is yerindede ögle molasinda artik is arkadaslarimla yürüyüse cikiyoruz 1 saat.
Bende hashimoto var onun icin zaten cok zor kilo veriyorum, ama gram gram gitse bile gidiyor artik.
Son kontrolumdada seker degerim bir tik yüksek cikmisti, seker testine gitmeligim. Umarim yürüyüsler fayda eder seker hastasi olmam. Artik karbonhydratlarida baya aza indirdim. Sadece kahvaltida tam bugdayli ekmek bir iki dilim yiyorum, sonra öglen molasinda avocado, salata gibi seyler yiyorum. Cogu zaman aksam yemiyorum veya cok z yiyorum. Buna ragmen sadece 1kg gitdi 1 ayda, ama artik ona bile raziyim hashimoto sayesinde. Her ay bir kilo gitse yinede iyi.
Genel olarak sagligima daha cok dikat etmege calisiyorum. Sebzeleri fazlalastiriyorum, hareketi, uyku sürecimi.
Masa basi calismak rahat is gercekten, ama sagligimiza cidden zehir onu anladim.
Bu yil 48 olcam, simdi toparlamazsam kendimi 10 yil sonra hic düsünemiyorum.

Parasal konulara gelince bu hafta sadece cok gerekeni aldim alisveriste. 50€ civari gitdi. Normalde 120€ civari gidiyor haftada.
Bide fark etdim ki, gercektende misafir gelip gelmemeside cok fark ediyor. Farkli alisveris yapiyoruz.
Bugün aile eglencesi var yakinda, komsularla cocuklari götürcez.
Komsum pisiklet almis, dün 25 yildan sonra yine ilk defa bisiklete bindim. Özlemisim 😁
Yazin ikinci el bir bisiklet alcam, cocuklarla tur yapariz.
Asmin ben bir gruba katıldım yine kilo için. Günlük menü,cuma da kilo paylaşıyoruz. Mesajlarımdan bulup gelebilirsin.
3 kiloya yakın verdim ben 1 ay olmadan. Yaş seninle aynı biliyorsun. Bir yerden başlamak lazım dediğin gibi. Otokontrol yetmiyor bazen,böyle destekle güzel kilo veriliyor.

Elinize sağlık,güle güle kullansın kuzular odalarını. Evet yurtdışında işçilik çok pahalı, bir de işini iyi yapanı bulmak zor. En iyisi bu işleri öğrenmek.
Tesekkur edrim, aynen oyle cok pahali, o yuzden cogu evde her turlu alet bulunuyor burda, herkes kendi halletmeye calisiyor. Eve ilk tasindigimizda mutfak lavabosu tikandi, bir kac birsey denedik acamadik, muslukcu cagirdik mecbur, 10 dakikada elektrikli hortum gibi aletiyle acti, 300$ a yakin aldi gitti, biz de benzer bi alet aldik bir daha tikanirsa kendimiz acariz diye. Tabi herseyi de yapamiyoruz, bazi isler profesyonellerin isi, kisin su donmasindan boru patladi, tamirci cagirdik yine mecbur, yarim saatte falan akan boruyu kesti yenisini takti 600$ aldi gitti.

Selâm kızlar
Yaz bitti mi 😪
Havalar iyice soğudu çocukların mevsimliklerini,kisliklarini çıkarma zamanı.
Maaşa son 1.
Kartlari iyice şişiriyoruz nakit azalinca,kk da kesilmiş.
Yaz bitti gece dondum vallahi
Maaşa son 11🤣
Altında ne güzel düşmüştü ama hesapta para yok
Kartlarda doldu kiza maviden 2 sweat kendime 2 ipek eşarp 1 triko takim ve 1 sweat aldım battı balık yan gider🤣

Yaz bitti gece dondum vallahi
Maaşa son 11🤣
Altında ne güzel düşmüştü ama hesapta para yok
Kartlarda doldu kiza maviden 2 sweat kendime 2 ipek eşarp 1 triko takim ve 1 sweat aldım battı balık yan gider🤣
Merhabalar altın için Kasım ortasına kadar yükseliş beklenmiyor belki daha da düşebilir ben de dört gözle maaşı bekliyorum alabildigim kadar alacağım insallah

Burada havalar acayip soğudu sırf gaz açmamak için yorgan battaniye ne varsa uzerimize atıp yatıyoruz
Bugun okula bir veli taze barbunya getirmiş kilosu 40 TL idi hemen 2 kg aldım yeşil fasulye de köyden geldi
Salatalığın kilosu 20 TL idi almaktan vazgeçtim kavanozu zaten 22 23 TL bu sene turşuyu hazır alacagim

Tl günümüzün son 3 ayi kaldı.
Yenisini gram altın olarak yapalım diyoruz.
Çünkü eriyor tl son alacak kişiye gelene kadar.
Zaten gramlarimi düğün vs lerde hediye götürdüm yerine de koyamadim.
Fiziki olarak da biraz elimde olsa iyi olur.
Biz de okul arkadaşlarımızla gün yapmaya karar verdik TL değerini kaybettiği için gram altında karar kıldık aslında elinize para gececekse döviz alsanız daha iyi olmaz mı şu an döviz yükselişte altın dususte

Biz de okul arkadaşlarımızla gün yapmaya karar verdik TL değerini kaybettiği için gram altında karar kıldık aslında elinize para gececekse döviz alsanız daha iyi olmaz mı şu an döviz yükselişte altın dususte
Dövize coķ güvenemiyorum ben.
Daha çok altinciyim ama sepet yapmak lazım tâbi.

X