Altın biriktirmeye başlıyoruzz

ben de zorunlu ihtiyaçlar haricinde harcama yapmak istemiyorum özellikle bu kış.
zorunlu ihtiyaçlar ise benim açımdan kışlık kıyafet ayakkabı vs. ve kızıma oyuncak filan.
kendim iş yerinde yemiyorum suyu da damacanadan içiyorum. yol parası da bazen otobüse biniyorum iş yeri kartım ile bazen de akşamları özellikle dolmuşa 3 tl ye biniyorum. böyle bakınca aylık masrafım en fazla 100 tl. eşim de 200 tl harcasa ev için 800-1000 arası harcama oluyor. bu şekilde bir harcama ile aylık 1000-1500 kenara atabileceğiz inşallah kış sonu da arabamızı alabiliriz. geçen kredi çektik araba için diye bahsetmiştim üzerine ekleyeceğiz kış boyu yapacağımız birikimleri. altınlara dokunmayı düşünmüyoruz şimdilik onu kızım için bir yerde tutmayı düşünüyorum kreş filan ansızın bir masraf çıkar filan o zaman kullanırız. ay bende durumlar şimdilik böyle. pazara çıkmayalı da 2 haftayı geçti evde olanları pişiriyoruz şimdilik ordan da geçici tasarruf yapıyoruz

Gerçekten geçinmek oldukça zor ama Allah sağlık sıhhat versin inşallah bir an önce bitirirsiniz Allah bereketini versin inşallah canım

Allah yardımcınız olsun canım
Kıyafet ayakkabı oyuncak sonu olmayan harcama kategorisi

Ben ihtiyacım olmayan şeylere çok para harcadım. Beni mutlu ettiğini sanarak.
Evet birkaç saat mutlu etti belki ama harcanan miktar çok..
Artık fazlasını almadıkça güzel birikim yaptım ve çok daha mutlu ve güvende hissediyorum kendimi...
Tasarruflu olmaya birikim yapmaya beni kimler teşvik ettiyse minettarım....

Allah yardımcınız olsun canım
Kıyafet ayakkabı oyuncak sonu olmayan harcama kategorisi
sağol canım aynen öyle :)
ama çalıştığım için hep bir yetememe hissi var onu da oyuncak alarak fazladan harcama yaparak bi nebze azaltıyorum. e tabi aldığım oyuncağı da birlikte oynuyoruz önüne koyup geçmiyorum

Benim aklıma bugünler de deterjanlar kafamı karıştırıyor.
Yığınla para verip kimyasalı kansorejeni eve dolduruyoruz .

A101 den sıvı Arap sabunu almıştım
Dün onla kapıları mobilyaları sildim ve temizliğine bayıldım .
Bugün de bir halım vardı onu sildim ve yine sonuç harika

Karbonat ,sirke ,limon , Arap sabunu , sabun tozu böyle doğal ve kimyasalı az şeyler kullanmak istiyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz ne yapıyorsunuz bu konuda kızlar

Sanırım hiç birşey yapamıyorum çalışıyorum deterjan kolayıma geliyor

canım ben de kızım küçük olduğu için taktım bunlara öyle ki evde beyaz sirke elma üzüm sirkesi her türlüsü var
arap sabunu beyaz sabun da pek tabi..arap sabunu çok güzel gerçekten ben de halıları koltukları siliyorum mükemmel oluyor.karbonat ve sirke ile buzdolabını temizliyorum. beyaz sabun ile kızımın kaka lekelerini çıkarıyorum.kendim de beyaz sabunla liflenirim hala.
ama tek sorunum ocaktaki ve fırındaki yağlar.onlar kimyasallarla kolayca çıkarken bu doğal yollarla kolum kopuyor yine de temiz olmuyor.
elimde bir adet sirke 1 adet çamaşır suyu bir adet arap sabunu 1 adet yağ çöz ve 1 adet de domol fırın temizleyici var tüm eve yeter de artar

Bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum hanımlar ..yeni fikirler mutlaka vardır duymak ve uygulamak istiyorum gerçekten
Aynen canım bende Arap sabunu nu almıştım a101 den çok hoşuma gitti wc temizliğinde yer silmede falan kullanıyorum bebek te var daha iyi oluyor.bazen sirke ile evi komple dilerim çamaşır suyu deterjan masrafı yok bizde eşim naturilive nin kimyasal içermeyen deterjsnini alıyor uzun bi suredir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…