Altın biriktirmeye başlıyoruzz

Evet bende netten okuyorum şimdi de beyaz sirkeden bahsediyor hep .
Çamaşır suyunu bende sadece wc de kullanıyorum ama o bile kafamı kurcalıyor.
Geçen gün bir yerde okumuştum .
Kullanılmış limonları bir suyun için de biriktirin wc temizliğinde o suyu kullanın diye.
Birde yediğimiz elma kabuklarını ve orta çöplerinden kendimiz sirke yapabilirmişiz. O dA çok aklıma yattı.
Yeşillikleri meyveleri o sirkeyle önceden yıkayabilirim diye düşündüm :super:

Evet bende netten okuyorum şimdi de beyaz sirkeden bahsediyor hep .
Çamaşır suyunu bende sadece wc de kullanıyorum ama o bile kafamı kurcalıyor.
Geçen gün bir yerde okumuştum .
Kullanılmış limonları bir suyun için de biriktirin wc temizliğinde o suyu kullanın diye.
Birde yediğimiz elma kabuklarını ve orta çöplerinden kendimiz sirke yapabilirmişiz. O dA çok aklıma yattı.
Yeşillikleri meyveleri o sirkeyle önceden yıkayabilirim diye düşündüm :super:
evet canım yapılır neden olmasın ben de kızıma vereceğim meyve sebze ne varsa özellikle sirkede bekletip veriyorum kendimize de vakit olursa öyle yapıyorum.
çamaşır suyunu et balık bulaşıklarını elimde yıkarken kullanıyorum yoksa kokusu mahvediyor beni.

evet canım yapılır neden olmasın ben de kızıma vereceğim meyve sebze ne varsa özellikle sirkede bekletip veriyorum kendimize de vakit olursa öyle yapıyorum.
çamaşır suyunu et balık bulaşıklarını elimde yıkarken kullanıyorum yoksa kokusu mahvediyor beni.
Aynen canım çeşiti azaltmak istiyorum verilen paraya da sağlığıma da acıyorum .

Ben ihtiyacım olmayan şeylere çok para harcadım. Beni mutlu ettiğini sanarak.
Evet birkaç saat mutlu etti belki ama harcanan miktar çok..
Artık fazlasını almadıkça güzel birikim yaptım ve çok daha mutlu ve güvende hissediyorum kendimi...
Tasarruflu olmaya birikim yapmaya beni kimler teşvik ettiyse minettarım....
Aynen canım hele o altın kesemi hergün açıp dokunmanın verdiği keyif yokmuuu
Hiçbirşeye değişmem :KK49:
Ayrıyeten israf yapmama engel olduğu için de ayrı bir huzur var içimde :KK200:

Benim aklıma bugünler de deterjanlar kafamı karıştırıyor.
Yığınla para verip kimyasalı kansorejeni eve dolduruyoruz .

A101 den sıvı Arap sabunu almıştım
Dün onla kapıları mobilyaları sildim ve temizliğine bayıldım .
Bugün de bir halım vardı onu sildim ve yine sonuç harika

Karbonat ,sirke ,limon , Arap sabunu , sabun tozu böyle doğal ve kimyasalı az şeyler kullanmak istiyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz ne yapıyorsunuz bu konuda kızlar :KK51:
Canim ben arap sabunu da olsa kimyasala hic bir sekilde el suremiyorum.. ellerimde egzama var benim... ben amway kullaniyorum. Uyesiyim de ayriyeten..niye baskasina parq kazandirayim ki.. siparis vverenolursa da giriyorum orqsi ayri konu

temizlik malzemesi konusunda bende kesin bir sorun var.
herşeyden en az 2-3 tane oluyordu evde.
bir gün marketten geldik aldıklarımızı yerleştiricez, temizlik malzemesi dolabında 5 tane yumuşatıcı var ve indirimde diye 2 tane daha almışım.
baktım market reyonu benim dolaptan daha fakir kalır dedim. almıycam bir süre indirimde de olsa dedim.
sonra nefes problemim oldu, burun tıkanıklığına bağlı.
doktor evde çok kimyasal kullanma dedi. yaw ikinci el araba parası kadar yatırım yapmışım temizlik malzemelerine nasıl kullanmıcam dedim doktora. ama baktım kullandıkça nefesim kesiliyor tıkanıyorum biraz çeşit azalttım
şimdi banyoda cif kırmızı ve domestos kullanıyorum
yer için sıvı arap sabunu
mutfağa domol ürünleri, cif jel arada yağ çözücü, fairy
ama ürünlerin miktarını az tutuyorum eskisi gibi iki üç kapak dökmüyorum da azar azar kullanıyorum
en zararlısı çamaşır suyu onu da sulandırıp wc için kullanıyorum sadece

Hepinize merhaba kizlar. Bugun son duruşmamiz oldu ve boşandik. Şükürler olsun ki maddi manevi hersey istedigimiz gibi oldu.
Şunu bilir şunu söylerim, bir kenarda eşinizin bilmedigi bi para muhakkak olsun. Çunku dunyanin en iyisi dedigimiz insanlarin yuzunu ancak kotu zamanlarda görüyoruz.
Eşimle aramda maddi anlamda bi sıkıntı olmazdi ama adliyede yirtmiş kendini nafaka tazminat odemem diye. Yani çocuguna evliligine uzulmuyorda paranin peşine duşmuş.
Tüm kötü kocalarin cani cehenneme. Oh bee

Hepinize merhaba kizlar. Bugun son duruşmamiz oldu ve boşandik. Şükürler olsun ki maddi manevi hersey istedigimiz gibi oldu.
Şunu bilir şunu söylerim, bir kenarda eşinizin bilmedigi bi para muhakkak olsun. Çunku dunyanin en iyisi dedigimiz insanlarin yuzunu ancak kotu zamanlarda görüyoruz.
Eşimle aramda maddi anlamda bi sıkıntı olmazdi ama adliyede yirtmiş kendini nafaka tazminat odemem diye. Yani çocuguna evliligine uzulmuyorda paranin peşine duşmuş.
Senin için hayırlısı olsun cnm kaç yasinda sin

Geçmiş olsun hayırlı olsun Canım hayırlısı ile olmuş bitmiş.
Bende senin gibi düşünüyorum her kadının kenarda gizlisi olmalı ama genelde biz saf aşık kadınlar aman kocam herşeyi bilsin gizlim hiç olmadı olmaz diyoruz. Safız diyorum çünkü hep kendimizde ödün veriyoruz. Hiçbir kadın ayrılmak için evlenmiyor ama ayrılınca dımdızlak kalıyoruz çünkü hiçbişeyimizi saklamadığımız o kocalar bencil oluyor bize karşı.
Ben altın birikimimin miktarını eşime söylemiyorum bunca yıldır çalışan kadınım ama birikimi gerek görmüyen bir eşim var.
Ve o istemese de ben istiyorum ve yapıyorum.

hakkınızda hayırlısı olsun. evladınızla mutlu bir ömrünüz olsun dilerim

bir kadının her zaman gizli parası olması gerektiğini savunanlardanım ben de
evet severek evleniyoruz, iyi günde kötü günde diyoruz ama herşey bizler için yarın ne olacağımız belli olmaz
bunu sadece boşanmak olarak düşünmüyorum. sağlık problemi olabilir eşlerden biri çalışmayabilir, işle ilgili sorunlar olabilir. sonuç itibari ile erkek her türlü işi yaparak bir şekilde hayatına devam ederken kadınlar mecburen daha seçici olacak. hayatımızı belirli süre idare edip, güvende hissedecek kadar birikimimiz mutlaka olmalı.
şu an için öyle bir birikimim yok yıllardır sürekli borç ödemek zorunda kaldığımız için yapamadım/yapamadık birşey
ama şu saatten sonra kendim için mutlaka birşeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum
hiç birşey olmasa bile çalışıyorum ve kendi paramı kazanıyorum tasarrufumda olmalı, yapmalıyım

temizlik malzemesi konusunda bende kesin bir sorun var.
herşeyden en az 2-3 tane oluyordu evde.
bir gün marketten geldik aldıklarımızı yerleştiricez, temizlik malzemesi dolabında 5 tane yumuşatıcı var ve indirimde diye 2 tane daha almışım.
baktım market reyonu benim dolaptan daha fakir kalır dedim. almıycam bir süre indirimde de olsa dedim.
sonra nefes problemim oldu, burun tıkanıklığına bağlı.
doktor evde çok kimyasal kullanma dedi. yaw ikinci el araba parası kadar yatırım yapmışım temizlik malzemelerine nasıl kullanmıcam dedim doktora. ama baktım kullandıkça nefesim kesiliyor tıkanıyorum biraz çeşit azalttım
şimdi banyoda cif kırmızı ve domestos kullanıyorum
yer için sıvı arap sabunu
mutfağa domol ürünleri, cif jel arada yağ çözücü, fairy
ama ürünlerin miktarını az tutuyorum eskisi gibi iki üç kapak dökmüyorum da azar azar kullanıyorum
en zararlısı çamaşır suyu onu da sulandırıp wc için kullanıyorum sadece
Oh neyseki sorunu çözmüşsün canım :nazar:

Bundan sonrası için Allah yardımcın olsun canım.
Söylediğine aynen bende katılıyorum
Dünya hali işte bitmesi için başlamıyoruz ama ne olacağımızda belli değil

bir kadının her zaman gizli parası olması gerektiğini savunanlardanım ben de
evet severek evleniyoruz, iyi günde kötü günde diyoruz ama herşey bizler için yarın ne olacağımız belli olmaz
bunu sadece boşanmak olarak düşünmüyorum. sağlık problemi olabilir eşlerden biri çalışmayabilir, işle ilgili sorunlar olabilir. sonuç itibari ile erkek her türlü işi yaparak bir şekilde hayatına devam ederken kadınlar mecburen daha seçici olacak. hayatımızı belirli süre idare edip, güvende hissedecek kadar birikimimiz mutlaka olmalı.
şu an için öyle bir birikimim yok yıllardır sürekli borç ödemek zorunda kaldığımız için yapamadım/yapamadık birşey
ama şu saatten sonra kendim için mutlaka birşeyler yapmam gerektiğini düşünüyorum
hiç birşey olmasa bile çalışıyorum ve kendi paramı kazanıyorum tasarrufumda olmalı, yapmalıyım
Beni anlattın sanki canım..
Sadece boşanma değil Allah korusun ama eşime birşey olabilir ve ben ev hanımıyım.

Bu düşünceyle ve korkuyla eline iğne almamış biri olarak örgü öğrenmeye başladım lif ve Bebek örgüleri yaptım .şal ördüm..
şimdi çeyizlik yelek örmeyi öğreniyorum.biriktiriyorum. Örüp kaldırıyorum.
Kötü gün olursa satarım , olmazsa hediyelik kullanırım diyorum .
Onu yapınca bile kendimi güvende hissediyorum .
İyi günde yanımızda olan herkes ilk tökezlemede yanımızdan gidiyorlar görüyoruz burda konularda ..
Kimseye muhtaç olmamak el açmamak için yapıyorum birikimimi.
Allah hiç muhtaç etmesin inşallah iyi şeylere kullanırız..
Hepimizin birikimine Allah bereket versin ...

Benim aklıma bugünler de deterjanlar kafamı karıştırıyor.
Yığınla para verip kimyasalı kansorejeni eve dolduruyoruz .

A101 den sıvı Arap sabunu almıştım
Dün onla kapıları mobilyaları sildim ve temizliğine bayıldım .
Bugün de bir halım vardı onu sildim ve yine sonuç harika

Karbonat ,sirke ,limon , Arap sabunu , sabun tozu böyle doğal ve kimyasalı az şeyler kullanmak istiyorum.
Siz ne düşünüyorsunuz ne yapıyorsunuz bu konuda kızlar :KK51:
Benimde bebiş olduktan sonra kimyasaldan uzak durmaya çalışıyorum ama zor onlarsızda temizlik olmuyor

X